Téma: Robin Hood

Ludvik Jahn 2010 máj. 23. - 11:46:25
(99/239)
Engem elgondolkodtatott a történet, de sajnálatos módon nem úgy, ahogy az alkotók szerették volna:

SPOILER:
Amit sikerült leszûrni:

A stégen minden cécó nélküli koronázás az angol monarchiában megszokott dolog. Nem is tudom, miért nem láthattunk eddig filmen hasonlót...

A XII. század hajnalán már minden angol tudott olvasni.
Hiába: közoktatásban már akkor is elõttünk jártak.

Robin apja egy klasszikus eszméken nevelõdött marxista kõmûves volt, aki rávette az akkori elitet, hogy mondjanak le minden kiváltságukról és ereszkedjenek le a nép közé. Hmmmm....
Akkor tehát ez volt a világtörténelemben elsõ lázadás, ami nem felkelés, hanem "lekelés" volt.


Zseniális! Ezután a többi ostobaságtól és patetikusnak szánt marhaságtól méginkább megzavarva nehéz nem végigröhögni a filmet...:)))
ocergle 2010 máj. 21. - 18:12:43 Előzmény revolrtol
(98/239)
Ha igazi csúcsszuper filmet szeretnél látni Russel-tõl, ajánlom az Egy csodálatos elme c. filmjét. Én 3x láttam , és mindháromszor percekig ülve maradt a közönség a végén. És nem azért,hogy a percmorzsákat összeszedjék.:)
Nagyon mennék már megnézni a Robin-t is, még ha nem is tudja felülmúlni az általam említett alakítását. Hiszek azoknak, akik jó szívvel ajánlják a filmet:)
10/10
revolrtol 2010 máj. 20. - 21:01:33 10/10
(97/239)
Nekem nagyon tetszett. Hónapok óta csalódok minden filmben - Kilenc, Parnassus, Alice Csodaországban, ráadásul a Komfortos mennyország se volt az igazi, persze a Bombák földjén tényleg megrázott, de azt se fogom többször megnézni (nem mintha nem lett volna jó!)... De ez a film most megfogott. Nem életem legjobb filmje, de igazán tetszett, meg is fogom nézni újból jövõhéten. Cate Blanchett annnnniyra jóó mint mindíííg :D olyan szép, mint egy barna Galadriel :)) Russel Crowe-t bevallom nem láttam még, nem nagyon érdekelt, de nekem tetszett az õ Robin Hoodja. Én is a klasszikus sztorit vártam, de nem csalódtam összességében, remélem, hogy lesz folytatása és akkor egy jó Robin Hood klasszikust kapunk. Hoppsz, szóismétlés. Mindegy, nagyon tetszett, felüdülve hagytam el a termet, mindenkinek ajánlom!
8/10
SisákÁgi 2010 máj. 19. - 21:16:58 8/10
(96/239)
Hát nem is tudom szerintem jók a színészek és maga a film is jó,elég látványos és a sztori is jó (nem a megszokott végre!), de hogy mekkora bakiparádé volt benne, arról ne is beszéljünk. Tudom nem szép de én konkrétan végig nevettem az egészet, és ami még fura hogy röhögés, kommentálás mellett is mindent volt idõm elolvasni és nem azért mert olyan hihetetlen gyorsan olvasok hanem mert olyan bõbeszédûek. :D
9/10
P.C.P. Jr 2010 máj. 19. - 20:17:45 9/10
(95/239)
Szerintem is jó film. Nem lehet összehasonlítani a kettõt ( a régit és az újat), mert teljesen másak. Teljesen más a megközelítésmód, másra koncentrálnak a rendezõk és más maga a váz, a cselekmény. És ez így van rendjén. A legenda az legenda és ez teszi lehetõvé, hogy a rendezõk képzelete szárnyaljon. Az új film szereplõirõl a véleményem, hogy a karaktereket maximálisan tudták hozni. Russel Crowe és Cate Blanchett összeillõ párt alkottak a vásznon. Jó választás volt.
9/10
PivarnyikKrisz 2010 máj. 19. - 19:23:09 9/10
(94/239)
Nekem nagyon tetszett a film!!!
10/9!!!
Seemann 2010 máj. 18. - 23:04:16
(93/239)
Egyetértek! Costner viszi a pálmát. Az a film, akármilyen régi is, százszor jobb mint ez Ridley-féle bohóckodás..., még a harci jelenetek is jobbak, és ez nagyon ciki a mostanira nézve.
Sára400 2010 máj. 18. - 22:15:03
(92/239)
Lehet hogy R.C. és C.B. nem éppen fiatalok de én nem tudnék olyan színészt vagy színésznõt mondani ezekre a szerepekre alkalmasabb lett volna. Ez a egyszerûen bemutatta hogyan lett Roobin Hood az aki a romantikus maszlag nélkül.
8/10
mf5hd 2010 máj. 18. - 18:08:39 8/10
(91/239)
Szerintem meglehetõsen jól sikerült film lett, bár a közepe kicsit unalmas de a látványvilág pazar, ilyen sok statisztát és fantatsztikus diszletet régen láttam ezt mostanában sajna cgivel szokták megoldani. Bár nem sok köze van a történelemhez és a régebbi Robin Hoodokhoz de kicsit realistáb pl. Richárd nem egy vátesz aki az ország felett lebeg hanem az aki valójában volt. A szinészválasztás is kifejezetten jó bár egy kicsit jobb forgatókönyvel és zenével nagy durranás lehetett volna. 7/10
4/10
Protocall 2010 máj. 18. - 17:36:15 4/10
(90/239)
Robin, Robert, Robin, Robert... (Tesó-tusa :D)
Még friss az élmény...szóval ha a filmnek nem lenne köze a Robin Hood sztorihoz, akkor egy sima 6/10...de így, csak 4/10.
Hogy miért? Egyszerûen túl van bonyolítva. Szaggatott a történet, nincsenek karakterek (ilyen szánalmas, bárgyú nottinghami sheriffet még nem láttam, Little John=0, Turk atya=0, stb...) és legalább úgy csinálták volna meg, hogy legyen köze a Kevin Costneres történethez (pl.:Richárd nem hal meg az elején) ha már ez elõzmény...kérem, hagyjanak békén a kézi kamerás akciójelenetekkel!!! Meg lehet szédülni a moziban. Szóval ezentúl is ha izgalmas, profi középkori kalandot szeretnék nézni, maradok a Rettenthetetlennél. Ja! :D a középkorban szerintem nem volt divat a csókolózás -most meg már nem az :D.
ui.:Ridley Scott remélem nem nyúl hozzá a Winnettou-hoz, mert a végén kiderül, hogy Winnie Pocahontas gyermeke :D
R.Pitty 2010 máj. 18. - 17:15:35
(89/239)
Az Biztos,hogy a Gladiátor jobb volt. Viszont nekem bejött ez az újszerû Robin Hood is!! Aki teheti nézze meg,szuper kikapcsolódás.
10/10
Balta 2010 máj. 18. - 10:39:40 10/10
(88/239)
Tegnap mi is megnéztük, hát...a fene sem tudja milyen volt. Az biztos Rásszel Kró és Két Bláncset egyszerûen túl öregek erre a szerepre, hiteltelen is lesz a szerelmi szál. SPOILER!!!
A végén a partraszállásnál azt hittem megõrülök olyan gyenge volt. Jön tizenöt kis desszantcsónak, benne kb összesen 300 katonával. Ez a francia invázió??? Na ne már! Valamelyik kolléga már leírta, tök igaza van, én is hülyét kapok ezektõl a trendi kamerakapkodástól. Egyszerûen alig látni valamit. SPOILER VÉGE!!!

A film látványvilága egyébként kiváló, (ebben legalább nagyon jó a rendezõ)viszonylag korhû a megjelenítés. Talán egy kicsit hosszú, egy fél órával lehetett volna kurtább. Össszességében nem bántuk meg, hogy megnéztük, de elmaradt a várakozástól. Mindketten úgy jöttünk ki, hogy továbbra ia Kevin Kásztner az igazi Robin Húd.
8/10
ZoLiZ 2010 máj. 17. - 22:37:22 8/10
(87/239)
Én ma néztem meg westendben: nem volt rossz film !!! Jól volt kitalálva az egész sztori és jól eltalálták az elõzményt !!! Nálam 10bõl 8 !!!:)
3/10
bercesnagy 2010 máj. 17. - 19:22:07 3/10
(86/239)
Borzalmasan gyenge film, a forgatókönyv egyszerûen csapnivaló. Richárd király olyan mint Sancho Panza, Robin Hood, Robin of Loxley helyett Longstride. Elképesztõ baromságok, erõltetett poénok a filmben. Az egyetlen pozitívum az a látványvilág. Nekem az év csalódása a film, pedig az év filmjének vártam. Különösen a fantasztikus Gladiátor után borzasztó ez a Robin Hood feldolgozás. Kevin Costner féle Robin Hood feldolgozásnak pedig a nyomába se ér. Felejtsük el gyorsan! 10/3
Andibandi10 2010 máj. 17. - 17:30:50
(85/239)
Nekem is tetszett a film! Egy percig sem unatkoztam. Lehet, hogy azért mert sokkal rosszabbra számítottam és eleve el sem akartam menni. Nem a világ legjobb filmje,de végül pozitív csalódás lett.
10/8
4/10
vidra25 2010 máj. 17. - 15:47:27 4/10
(84/239)
Sziasztok!

Tegnap láttam a filmet, hát nem tudom.
A szerelmi szál kidolgozatlan, egyébként sem való ez a szerep Crowe bácsinak.Cate sem valami meggyõzõ.
A csatajelenetek közben orrba-szájba kapkodták a kamerát, sikerült, hogy semmit ne lássunk.
A partraszállásos jelenetben arra vártam mikor hányja el valamelyik katona magát a hajóban, mint a ryan-ben.
Csak a golyók süvítése hiányzott meg a géppuskaropogás.
Összességében összecsapottnak érzem, inkább dolgoztak volna ki csak egy szálat, így elég gyengécskére sikeredett ezen alkotás.
10-es skálán gyenge 4-es.

Na szép napot, kevesebb esõt:


Gergõ
offtopic
Charles Foster Kane 2010 máj. 17. - 14:21:05
(83/239)
Mondjuk, az hogy Uwe Boll-lal kapcsolatban az a véleményed, hogy "nem értem, hogy nektek mi bajotok van vele... szerintem jó filmeket csinál többnyire", eleve különös megvilágításba helyezi a filmes véleményezéseidet.
Charles Foster Kane 2010 máj. 17. - 14:15:14
(82/239)
Igen? Melyik részét élvezted különösen? Amikor középszerû harcokat láthattál, amikor lovagoltak perceken keresztül, amikor történelem leckeként mondták fel az angol belviszályokat? Esetleg amikor semmitmondó szerelmi jelenetekkel tarkították a sehová sem vezetõ történetet?
Naphinel 2010 máj. 16. - 21:03:28
(81/239)
Remek, akkor valamikor beülök rá. :) Talán rá tudom venni a barátnõmet, hogy jöjjön velem. :)
9/10
ffixer 2010 máj. 16. - 21:01:04 9/10
(80/239)
Marhajó film. Az elejétõl a végéig izgalmas, ráadásul az a 2 és fél óra egy pillanat alatt elröppen.