Téma: Robotzsaru

10/10
Bob19 2014 máj. 23. - 17:11:04 10/10
(118/178)
Nekem is ezek tetszettek a remake-ben.:) Szerintem jobban fel volt építve a történet mint a régiben. Ellenben a családi szálat én nem éreztem feleslegesnek, nekem tetszett.
10/10
Bob19 2014 máj. 23. - 17:05:34 10/10 Előzmény cellasto
(117/178)
Az az igazi troll aki köröm szakadtával is védelmez minden eredeti verziót csak azért mert azt xy rendezte és nem meri felvállalni a saját véleményét, így megy a többiek után...elfogultság felsõfokon...
Ennyit errõl.
Egyébként meg arról a filmrõl mondok véleményt amelyikrõl akarok, ehhez senkinek semmi köze. Engem egy olyan ember ne nevezzen trollnak aki egy olyan film adatlapján trollkodik amit még nem is látott és nem is akar megnézni! Mert én legalább megnéztem a filmet...
És nem minden remake jó. pl. az új Dredd egy hajítófát sem ér, meg az Oz sem volt valami jó. Biztos van még, de most nem jut eszembe több.
Cullangka 2014 máj. 23. - 16:11:56
(116/178)
Hát nekem az egész film egy kicsit csalódás volt.. olyan jól indult aztán meg slatty.. úgy se eleje, se vége, semmirõl nem szólt, vagy nem tudom, többet vártam, több akciót, több robotzsarut, kevesebb nyáladzást :) 10/6 azért egyszer nézhetõ
8/10
vlad90 2014 máj. 23. - 15:17:15 8/10
(115/178)
Bevallom, én nagyon tartottam ettõl a filmtõl, és részben be is váltotta a félelmeimet. Viszont összességében még így is pozitív élmény volt és szerintem a legjobb, az eredeti elsõ rész után.
Ami leginkább tetszett, az a robotzsaru újragondolása. Ez az új, mozgékony test egy sokkal hatékonyabb bûnüldözõ benyomását kelti, mint az eredeti filmek lomha tankja. Emellett látjuk a teszteket, ahogy kipróbálják, megfelelõen mûködik-e és úgy jobban összeáll, hogy ez tényleg egy termék, mint aminek az eredetiben is tekintették. Maga a gyártási folyamat, a protéziseket tervezõ orvossal is egy stabilabb alapot ad a dolognak. A robotzsaru kiborg léte is sokkal inkább indokolt, mint az eredeti filmekben volt. Vagyis, hogy erkölcsi okokból nem akarnak teljes egészében gépi rendõröket az utcára, mert azok nem érzik az élet súlyát.

Viszont az nem tetszett, hogy a robotzsaru ember maradt. Az elejétõl szedálni kellett volna, mint ahogy a film közepén történt és fokozatosan felébreszteni benne az embert, ahogy az eredetiben. Az sokkal hatásosabb. A családi szál mehetett volna hanyagolóba. Egyáltalán nem hiányzott belõle. Csak elvette az idõt a rendfenntartástól. A fél kezét minek kellett megtartani? Teljesen értelmetlen, nem kapott szerepet a film során.

Így újra gondolva, talán nagylelkû a 8 pont, egy 7-es sokkal közelebb álla a valósághoz, de tény, hogy ez a remake a jobbik fajtából való.
offtopic
cellasto 2014 máj. 20. - 16:33:36
(114/178)
*egy
offtopic
cellasto 2014 máj. 20. - 16:32:23
(113/178)
1.nem fogom visszasírni,mert az omen óta efy riméket sem néztem meg(és nem is fogok)
2.egy troll nekem ne tanácsoljon semmit :)

csinálok egy screenshotot,ha netán"véletlen"megint eltûnik a hozzászólásom… .
10/10
Bob19 2014 máj. 20. - 15:06:46 10/10
(112/178)
Én már azt megtanultam, hogy mások véleményére nem lehet adni, fõleg ilyen szuperhõsös filmek remake-jénél. Szóval nekem nem mondanak semmit a pénzügyi adatok. A Dredd bíróból is pl. nekem a régebbi tetszett (másokkal ellentétben), az újban nem láttam semmi jót. Persze aki olvas képregényt az máshogy látja, és ezért nem szoktam adni az õ véleményükre. Tetszett már nekem 5 pont alatti film is és mondtam már 8 pontos filmre is hogy sz*r. Ennyit errõl.
Emlékeim szerint nekem még a sorozat is bejött, bár már nem nagyon emlékszem rá.
10/10
Bob19 2014 máj. 20. - 14:52:07 10/10
(111/178)
20 év múlva vissza fogod te még sírni ezt a filmet is, mert nem lesz mit nézni majd a tv-ben meg a mozikban, csak a sok szemetet.
10/10
Bob19 2014 máj. 20. - 14:48:48 10/10
(110/178)
Mi a baj? Tehetek róla hogy '87-es Robocop-ot is õ rendezte? xD Ha nem lennétek annyira oda tõle, akkor nem szóltam volna le Verhoeven-t. :) Sõt, mondok jobbat, nem is ismertem addig amíg nem olvastam az istenítõ hozzászólásaitokat mivel csak két filmet láttam még tõle, az Emlékmást és a Robotzsarut. Megjegyzem a '87-es Robotzsaru is tetszett, meg is néztem az összes részét még a sorozatot is anno, de ez az új egyszerûen felülmúlja az összes többi részt és kész. És még szerintem lesz folytatása, úgyhogy csak várjuk ki a végét (lehet a hiányolt szereplõk itt is meg fognak jelenni)! Még az Elemi ösztönre vagyok kíváncsi mert régóta terveztem megnézni, bár mikor tv-ben ment mindig elkapcsoltam róla, mert unalmasnak véltem. Na majd meglátjuk ha elejétõl nézem akkor meddig fogom bírni.:D Majd figyeld az Elemi ösztön adatlapot is ha kíváncsi vagy a véleményemre. :D
És egy jó tanács: ne légy ennyire Verhoeven fanatikus! Új idõket élünk, ehhez viszonyíts, ne a 20-30 éves filmekhez és úgy értékelj. A mai ramaty kínálatban ez igenis egy jó filmnek számít!
8/10
crazyhungary 2014 máj. 20. - 00:31:47 8/10
(109/178)
Most néztem meg, itthon HD-ba. Nem mondom, hogy a legjobb film de az általam moziban nemrég megnézett Godzillához képest remekmû. A színészek nem rosszak Gary megint zseniális, szépen van fényképezve és meg fogtok kövezni de szerintem az eredetinél sokkal inkább az ember van középpontban. A régiben csak pár jelenetben láttuk a családját (azt is mindig ismételve) itt végig szerepelnek. Egy hiányom van, hogy talán a nõi rendõrtárs jobb lett volna.
DE tény, hogy az eredeti egy zseniális film volt, de ez sem rossz.

Szerintem 8 pontot bõven megér.
offtopic
cellasto 2014 máj. 19. - 18:50:43
(108/178)
unalmas vagy,hogy folyton leszólod verhoevent..
nézd csak ezt a sok uj szutykot,de ne mondj olyan filmekrõl véleményt,amiket a mi korosztályunk élvezettel néz még most is..
majd 20 év mulva rájössz te is ezekre a dolgokra
10/10
Bob19 2014 máj. 19. - 17:39:49 10/10
(107/178)
***SPOILERT tartalmazhat***
Nem veled van a hiba, hanem a többiekkel, akik már jó dolgukban nem tudják hogy melyik jó filmet sz*rozzák le. Nem tetszik nekik, mert felülmúlja a "mesteri" Paul Verhoeven mûvét. Az ilyenek nem képesek elvonatkoztatni a régi verziótól. Ez a film csak annyival másabb, hogy életszagúbb lett:
1. Az égési sérülések túlélése valószínûbb mint ha egy halom gengszter szarrá lõné Murphy tüdejét, szívét, veséjét stb.
2. Feketére festették a robotzsarut, hogy ne világítson a sötétben a metál fényezés. Ami logikusabb is, mivel nem nethuszár Robotzsaru fanatikusok tervezése, hanem katonai fejlesztés. (A végén a klisé különösen tetszett, hogy visszatértek a metál színre).
3. Jobb formatervezés, végre elfelejtették a szögletes formákat.
4. A film elgondolkodtató témát feszeget. (A régi verziónak nem volt semmi mondanivalója, csak véres akcióval volt tele. Máshol, más filmnél erre mondják hogy sz*r.)
5. Nincsenek tele az utcák hiteltelen mennyiségû banditákkal, fosztogatókkal (mint a '87-es verzióban), amennyi még a szesztilalom idején sem voltak. És a jövõben is csak két atomháború után lenne annyi fosztogató mint a '87-es verzióban.
Egyedül nekem Samuel L. Jackson ripacskodása nem tetszett a filmben. Meg Murphy arcára betehettek volna pár égési sérülést, de én a többiekkel ellentétben elnézõ vagyok ilyen téren!
Keló Scofield 2014 máj. 18. - 14:58:45
(106/178)
Az eredeti film még most is jó, a sok CGI nem ér annyit, amennyit.
2/10
Viki1080 2014 máj. 18. - 14:53:36 2/10
(105/178)
Az eredeti sokkal jobb,pedig majd 30 éves,és a mai korban már fosnak számít.De ez...no ez über ratyi szar,kár a szóért meg a pontért....
7/10
Dr. Apafej 2014 máj. 18. - 05:36:34 7/10
(104/178)
Tipikus hiányérzet, ebbõl sokkalta többet is ki lehetett volna hozni! Egy bátorító 7-es.
fautrus 2014 máj. 17. - 21:02:04 Előzmény Atis88
(103/178)
Pont ezt az Amerikai hozzáállást kritizálja a film, meg a teljes népbutítást a médián keresztül. Nem akarom túlértékelni mert van hibája gazdagon, de pont ez az a része ami azért elgondolkodtató, nem szabad félre érteni, mert a fõ üzenetét veszti el.
Keló Scofield 2014 máj. 17. - 18:41:54
(102/178)
Most néztem meg, hiába a CGI, ez valami harmatgyenge, jobbra számítottam. Ennél még a "Total Recall" remake is jobb.
xzsoltzsoltx 2014 máj. 17. - 18:31:19
(101/178)
Egyszer azért meg lehetett nézni, de az a fekete ruha, OMG, ezzel mintha kiherélték volna a "robot" mivoltját, kb. mint Batman hegyes fül nélkül.
Meklód fia 2014 máj. 17. - 08:46:28
(100/178)
neked minden film jó, ami új és nem régi...

Más munkájából elvileg könnyû sikereket kovácsolni, de ez a film pont az ellenpélda rá.
offtopic
cellasto 2014 máj. 17. - 08:38:01
(99/178)
az emlékmás topicban már megírta a nagy hozzáértõ,hogy verhoeven hülye és a rimékek jobbak,úgyhogy tartsd magad ehhez :D