Téma: Robotzsaru

CsiróCsiró 2014 febr. 08. - 13:27:44
(58/178)
Abban nem fogsz csalódni, nagyon igényesen megcsinálták.

Viszont már 1987-ben kitalálták a Robotzsarut, úgyhogy nem mondható új keletû dolognak.
Meklód fia 2014 febr. 08. - 10:15:49
(57/178)
nekem nagyon bejött az elõzetes. Nem érdekel különösebben hogy mirõl szól, csak legyen jó a látvány. Végre kitaláltak Vasembernek egy méltó ellenfelet
offtopic
cellasto 2014 febr. 07. - 20:24:56
(56/178)
a vége még az lesz,hogy jobb,mint az eredeti :DD
CsiróCsiró 2014 febr. 07. - 10:04:07
(55/178)
* változatból
CsiróCsiró 2014 febr. 07. - 10:03:22
(54/178)
Remake-hez képest egész jó lett, ami azért az elmúlt idõszak feldolgozásairól nemigazán mondható el.

Nagyon szép a látványa.

Viszont aki az eredeti film erõszakos brutalitására számít, az csalódni fog.

Ami érzelmi világ kimaradt a 87-es változatbó. az ebbe belekerült.

Egyszer mindenképpen érdemes megnézni.
SIBAMédia.hu 2014 febr. 07. - 09:19:07
(53/178)
Nekem bejött!

Én a Robotzsaru reboot-ról csak annyit írnék, hogy igen a történet már 27 éves és abban is van valami, hogy a feldolgozások valamelyest hátrányban indulnak, de a film mellett szóljon az, hogy elég szépen kivitelezték ezt a kiadást!

Én látvány párti vagyok, ha moziról van szó! Egy elgondolkodtató, tanulságos filmet inkább megnéz Blu-Ray-en az ember, de ha elmegy a moziba, akkor szeretne olyat látni, amin elámul. Ezt jól hozta ez a film! – Gondoljunk csak bele a Dredd Bíró reboot mennyire nagy csalódás volt mindenkinek, még a 3D sem tudott nézhetõ filmet varázsolni belõle.
9/10
Bigpapa 2014 febr. 06. - 22:40:17 9/10
(52/178)
Hú de féltem tõle! :) Viszont kellemes csalódás ért!

Kezdem ott, hogy nekem ez a feldolgozás hullám qrvára nem jött be. Még a Batman- kezdõdik jó volt, a többit 1x láttam, soha többet! Csak, ha valaki tarkón lõ, ha nem nézem meg újra. Az emlékmáson majdnem felvágtam az ereimet, mert így elbaszni egy klasszikus történetet. Mint egy 12 éves buzi kiskocka playstation játéka. Aztán elkezdtem nézni a Conan-t, kb 17 percig, aztán idegsokk! És kegyelemdöfésnek jött a Dredd 3D. Annál a bemutatóig jutottam és nem néztem meg.
És most jött Robotzsaru, aki gyerekkorom kedvence volt. Szóval nem csoda, ha majdnem be xanaxoztam magam elõtte :D

De kár lett volna. Nekem ez a faszi sehonnan sem ismerõs. Nézegettem és az elején nem tudtam eldönteni, szimpi, vagy most mi lesz? Oldman jól hozza a doki szerepét, Keaton mindig jó - itt van egy kis baki, mert a film elsõ jelenetiben feketére van festve a haja, a következõ jelenetben az irodájában festék sehol és az eredeti õszes haj, aztán egy jelenettel késõbb újra a fekete festék, amitõl ilyen bolyhos a tarkója :DD, majd megint õszes :D - de mondom, Keaton jó.
Jól játszik a felesége is, már amennyi szerepe van. Viszont aki jó ,és most sajnáltam, hogy szinkronos a film, az Jackie Earle Haley , aki nekem mindig is Rorschach marad a Watchmen-bõl :D , mert a fószernek olyan mély, rekedtes a hangja, amit most a szinkron nem adott vissza, de amúgy a szinkron nagyon szuper lett! Picit több szerepet adhattak volna neki, mert a csóka ideális gonosznak, de ezt leszámítva jó volt.

Amin gondolkoztam, a lövöldözések során, hogy egyszer sem tölt a csóka pisztolyt. Pedig nem zsidóskodik a töltényekkel ,ha arról van szó, hogy lövöldözzünk :D Itt említeném meg, hogy az eredeti Robotzsarunál is ezen agyaltam, hogy hány töltény van abban a pisztolyban, hiszen a film elején megtöltik neki és ennyi :D Na meg mi mûködteti a csókát? Mert aksit nem mutattak és a melle sem világít,mint Vasembernek. Na mindegy.

A verdák tényleg viccesek, mert sok kocsi, ahogy néztük Honda, csak picit módosítva vannak, viszont simán ha 2028 a film dátuma, akkor 25-40-60 éves verdákkal mennek, mert ha jól láttam, feltûnt 2 1975 körüli Chevy, ami full mai állapotú és 2028-ra igencsak 53 éves verdák :D
Persze ez a filmben nem zavaró és az élvezeti értékén nem csökkent. Jók az akciók, tényleg jót tett a ráncfelvarrás a Robocop-nak, mert azért a mai technikával szerencsésebben meg tudták oldani.

SPOILER

Tény, hogy az igazi érzelmi sokk, hogy elkezd álmodni Murphy és rájön, neki van családja és az az elengedés, hogy nem lehet a családjával, akiket még mindig szeret, az egy nagyon mély érzés, és ez megvolt az eredeti filmben. Itt viszont kompenzálták azzal, hogy gyakorlatilag szétkapják, mint a lego figurát és csak egy üveg koponya és egy mûködõ tüdõ marad. Elgondoltam, én mit élnék át, hát borzalom. És ráadásul van egy kívánatos nõm, akit pont dugás elõtt hagytam ott és robbantottak fel, így az utolsó emlékem, hogy áll a répám, ami már nincs.

Amit még sajnáltam, hogy kimaradt az a rész, amikor Murphy elõször megy a rendõrségi lõtérre, ahol javában célba lõnek a zsaruk, egyszer csak géppuska sorozat, majd megint, minden kezd elhallgatni és csak azt nézik, ki lõ ezzel az ágyúval. Az elég meghatározó jelenet.
Persze a film alig követi az eredetit, ami jó szerintem.
Azt amúgy nem értettem, miért kaszabolták így szét, amikor deréktól lefelé megbénult és egy karja volt oda, erre úgy kicsontozták, mint a csirkét a vacsihoz. Na mindegy :)

SPOILER vége

Összességében egy jó kis akciófilm. Nem 6,5 pontos. Én 9 pontot adtam rá, mert sikerült elvonatkoztatnom az eredeti résztõl és az utóbbi idõkben az akciók közt ez kifejezetten jó volt. Érdemes moziban megnézni!
SpencerBarnes 2014 febr. 06. - 20:53:21
(51/178)
"Összességében nem olyan emlékezetes illetve nem hagy olyan mély nyomott mint az elõdje"
Szerintem az emberben mindig az elsõ benyomás hagy mély nyomot, ezért egy remake mindig erõs lemaradással indul.
Látványban simán veri az eredetit, de ez is természetes, miután az eredeti 27 éves ugyebár.
Viszont, 27 éve még egy asztali pc is nagyot szólt egy filmben :) nem hogy egy robot"ember".
Tehát nyilván az eredetiség miatt az eredeti felé billen a mérleg nyelve.
Viszont pl, az eredetiben a droglaboros rajtaütés, amikor bemegy, és közli hogy "mindenki le van tartóztatva
feltûnés nélkül kövessenek" és utána a lövöldözés, aprólékosabban ki van dolgozva mint az itteni pörgõs jelenetek
amikor az ember csak kapkodja a fejét mint az ED209-esekkel való csatánál is...
Összességében kellemes csalódás, 6,5/10
8/10
Castleon 2014 febr. 06. - 19:30:02 8/10
(50/178)
Kellemesen csalódtam a filmben.
Tisztességes iparos munka.
Kap tõlem hét és fél pontot a tízbõl.
A szinkron sem volt rossz.
A befejezés lehetett volna csattanósabb, de hát az eredeti robotzsaruban is feszegették az ember és gép határvonalát. Muszáj volt most is...
7/10
The Man Who Laughs 2014 febr. 06. - 12:18:45 7/10
(49/178)
Imádom az eredetit ezért (és a tucat akció filmet ígérõ) trailer alapján nagyon szkeptikus voltam a filmmel kapcsolatban. Aztán kellemeset csalódtam. Összességében nem olyan emlékezetes illetve nem hagy olyan mély nyomott mint az elõdje, de abszolút korrekt feldolgozása annak. Nem csupán szolgaian másolja az, hanem igyekszik a mai viszonyokhoz igazítani a történetet úgy, hogy szellemiségében hû maradjon a klasszikushoz is. Ez pedig többnyire sikerül is neki.

Bõvebb kritikám:

http://kulton.hu/film/robotzsaru-2014/
9/10
m3246 2014 febr. 06. - 09:10:11 9/10
(48/178)
Állat, állat, állat... :) Tegnap premier elõtt volt lehetõségem megnézni (ezúton is szeretném megköszönni a lehetõséget a Totalcarnak a jegyeket). Sajnos úgy hozta a sors, hogy én soha nem láttam az eredeti kiadást és olyan gyorsan jött a lehetõség, hogy nem is volt idõm pótolni még a mozi elõtt, de utólag majd bepótolom. (Nem értem miért maradt ki gyerekkoromból, pedig az összes klasszikus megnéztem gyerekként). Magyarán az összehasonlítást nem tudom véleményezni. Kíváncsi voltam a filmre, de túl sokat nem vártam tõle. Mostanában elég gyakori, hogy sok szarral megetetnek minket. Csinálnak egy jó elõzetest és szépen bemész a csapdába. Nos az érdekes, hogy a reklámját a film után láttam elõször, és itt fordított a helyzet. Nagyon eltalálták a filmet és itt most nem az akciójelenetekre gondolok, amik természetesen nagyon rendben vannak. A film elsõ felében erõsen boncolgatják az erkölcsi-etikai kérdéseket, sõt mondhatom hogy nagyon meghatóra és elgondolkodtatóra sikerült jó pár jelenet! Mondtam is a páromnak a felénél, hogy kíváncsi vagyok hogy tud a második fele a filmnek felnõni az elsõ 1 órához... Nehogy már elrontsák és összecsapják a végét! Azt nem állítanám, hogy a második óra veri az elsõt, de sikerült az operáció! A színészi alakítások néhány esetben kimagaslóan jók (Joel Kinnaman, Gary Oldman parádés, de a többi szereplõ is nagyon jó). Ezt a filmet nem csapták össze. (Akinek tetszenek az új Batman filmek az érti mire gondolok, de stílusán sikerült kicsit a Dredd remake-jébõl is átültetni pár érzést, ami szintén nagyon jó, de az kizárólag akciófilm! A Robocop sokkal több!) Persze vannak hibák, a történek a leírás szerint 2028-ban játszódik (ami a filmbõl elsõre nem derült ki lehet el van rejtve valamelyik jelenetben), persze tudom én hogy nem lehet egy egész város autóparkját átcserélni, de azért az mégis ciki hogy egy huszáros vágással telerakták a ami - addigra 20 éves - verdákkal a filmet. Ez nehezen hihetõ, pláne úgy hogy egyetlen új autó sincs a filmen. Samuel L. Jackson idegesítõ és a jelenetei sem kidolgozottak, erõsen idegenek a filmtõl ezt letett volna jobban is megcsinálni! De ezek szõrszállhasogatások, ezzel nem fürdesz be ha elmész és megnézed, szóval bátran-bátran! Nagyon jó film! 9/10
offtopic
cellasto 2014 febr. 05. - 21:32:58
(47/178)
nem szép tõlük,hogy ilyen fasszályos szinészekkel tûzdelték tele ezt a filmet...
de ragaszkodva az elveimhez,ezt a riméket sem nézem meg soha,az fix :P
SpencerBarnes 2014 febr. 05. - 00:25:56
(46/178)
Azért sok olyan feldolgozás van ami jobb mint az eredeti.Pár példa:
Titkolt titkosügynök ( francia film ) > Két tûz között
A Thomas Crown-ügy
Az olasz meló
Robin Hood ( Costner )
De ezt most csak így hirtelen eszembe jutott. A másik meg, hogy anno ültünk a videoton tv elõtt,
és izgultunk a Sandokan -on, ne várjuk azt el, hogy a mai generáció is izguljon rajta.
Sõt, egy rakás régi film jelent meg HD-ben az utóbbi idõben, és nem értem már én sem, hogy tudott
a legtöbb abban az idõben favorit lenni nálam. Talán mert nem volt más?
Vegyük pl. a Bronson filmeket. Most néztem meg a napokban az Erõszak városa filmet HD-ben, nem sokon
múlt hogy elaludtam rajta...akkoriban meg tömény izgalom volt egy-egy ilyen film.
Én azért adok ennek is egy esélyt, csütörtökön meglesz 4DX-ben, aztán referálok
7/10
Horcsogg 2014 jan. 30. - 14:39:21 7/10
(45/178)
Nos, nem lett olyan jó, mint a Dredd bíró remake, erõsen érzõdött rajta a B kategória. De végül is jól szórakoztam, kiosztok rá egy 10/7-et.
1/10
Kumpirka 2014 jan. 29. - 01:24:20 1/10 Előzmény Bigpapa
(44/178)
A Robotzsarunak nincs többi része a hármas filmen kívül, tehát a többesszám nem helytálló. Létezik több Robotzsaru tévésorozat, egyenként 60-90 perces epizódokkal, amiket itt nálunk, Magyarországon el tudtak adni Robotzsaru 4, Robotzsaru 5, Robotzsaru 18 gyanánt a hülyéknek.

Más.

Ha jól veszem ki a film ismertetõibõl és az elõzetesbõl, ebben a verzióban nem hal meg Murphy, csak megnyomorodik. Ezzel meg úgy gondolom, hogy kiveszik azt a szálat a történetbõl, ami a legdrámaibb, legemberibb vonalát adta. Elég csak azokra a jelenetekre gondolni az eredeti filmbõl, mikor álmodni kezd a családjáról, a haláláról, vagy amikor elcsodálkozik Emil dumáján ("Te meghaltál! Téged megöltünk!") a benzinkúton, vagy az a jelenet, mikor leveszi a sisakját, és felismeri Alex Murphy arcát a fémlemezben, amit Lewis tart elé.

Nem sok jót várok ettõl a verziótól. :(
9/10
Bigpapa 2014 jan. 28. - 19:19:25 9/10 Előzmény Sonic8
(43/178)
A Robotzsaru 1 nagyon jó film. Fõleg az a jelenet, amikor elõször megy a lõtérre :D Nézd meg a filmet és ha van rá lehetõséged, a klasszikus szinkronnal.
A második rész is jó, mert abban is még igazi színészek játszanak. A többi rész nekem ZS kategória, idegbajt kaptam tõlük.
Sajnos igaz az is, ahogy itt említették, hogy a feldolgozások újabban nem sikerültek, sõt! A DREDD-et meg se néztem az új változatban, mert a Stallone féle még ennyi év távlatából is nézhetõ:
- Megölted apppát! :D

Az emlékmás miatt eret vágtam magamon, mert azt hittem egy Xbox játékot nézek végig. Kerestem is a két kis köcsögöt, akik a kontrollerrel buziznak a nézõtéren. :D Zuhantak 60 métert, leporolták magukat és mentek tovább.
A Schwarzie emlékmása szerintem kegyetlen jó, izgalmas és még ma is, ha adja a tv és épp van idõm, meg is nézem.

Ennek látványos a bemutatója, meg is nézem a moziban, de picit tényleg félek, mert újabban a bemutatókban összesûrítik a film összes jelentõsebb akcióját és amikor nézed filmet az az érzésed, hogy baszki, ezt a filmet én már láttam! :D
9/10
offtopic
Bigpapa 2014 jan. 28. - 19:09:54 9/10 Előzmény Charlie Sheen
(42/178)
OFF

Ne is mondd. A kedvencem az,a mikor a kis köcsög 10 pontot ad a filmre, a bemutatója elõtt 4-6 hónappal, aztán megnézi a filmet és lefikázza, hogy ilyen szart még nem látott és 2 pont, fölötte meg ott virít a csillagos ég :D a 10 csillaggal. :) Az ilyeneknek elzárnám az oxigénjét, de csak 5-10 percre. :D
borkasztik 2014 jan. 26. - 20:25:24 Előzmény ajjajjaj
(41/178)
Ezt én értem. Csak sajnos az a tapasztalat hogy amit újradolgoznak, azzal rosszabbul járunk :D (és most nem a látványra meg a technikai képi megvalósításra gondolok) Pl Emlékmás, Conan a barbár.
Én nagyon kicsi voltam mikor láttam az eredeti Robotzsarut ezért mostanában néztem meg újra és nagyon tetszik. Az elsõ 3 rész :)
Persze azért reménykedek hátha ez mégis jó lesz :)
Charlie Sheen 2014 jan. 26. - 17:30:09 Előzmény Bigpapa
(40/178)
Ez semmi. Már a decemberi Hobbit 3-mat is látták már páran. Azért kíváncsi lennék ezek milyen nagy emberek lehetnek ,hogy már ilyen hamar megnézhetik ezeket.... :D
8/10
susurrus 2014 jan. 23. - 21:25:55 8/10
(39/178)
Én pozitív vagyok, nagyon várom!! :)