Téma: Rocky Balboa

Gremancs 2008 szept. 26. - 19:21:10 Előzmény vanekvan
(130/170)
Asszem, hogy Te lagalább olyan õszinte vagy, mint Csumpadli, csakhogy õ a Megasztárban arat nagy "sikereket".

Kár, hogy ilyen véleménnyel vagy Stalonne barátunkról, mert itt csupa rajongóval van dolgod!!
1/10
vanekvan 2008 szept. 24. - 19:33:37 1/10
(129/170)
Voltam olyan állat,hogy megnéztem a filmet.Minden várakozásomat alúlmúlta.Sablonhegyek,az emberi tartásról,önbecsülésrõl stb.Ja és ahogy apa és fia egymásra találnak.......Komolyan mondom majdnem m

egríkattak.Alig bírtam visszatartani a sírást.Ez az idióta életében alig csinált normális filmet.Epekedve várom a következõ részeket.
Csumpadli 2008 szept. 18. - 21:38:33 Előzmény somogyisandor
(128/170)
Csumpadli 2008 szept. 18. - 21:37:51
(127/170)
A legérdekesebb dolog, az ahogyan Stallone ábrázolja Rocky ellenfeleit.
Apollo-t bajnoknak, ám korántsem legyõzhetetlennek, erõ tekintetében igenis megközelíthetõnek, míg Clubber Lang-et igazi vadállatként tûnteti fel, aki kihagyja a show-ta meccseibõl, csak hülyére veri a a riválisait.

Kétségtelenül, a legnagyobb dobás, Ivan Drago volt: már-már legyõzhetetlennek látszik, akit senki sem tud térdre kényszeríteni, mert -Rocky-t kivéve-nincs ember, aki válaszolni tudna gyilkosabbnál gyilkosabb pofonjaira.
Hozzá kell tennem: ehhez persze talpon kell maradnia az illetõnek, ami hát...szinte csodának számító jelenség.

Tommy Gunn, meg Mason 'the Line' Dixon mind szarok.
somogyisandor 2008 szept. 17. - 11:49:57
(126/170)
Ha valakinek megvan az összes Rocky film egy lemezen, divx-ben akkor kelenne mind a hat rész.Az email cimem: somogyi.sandor@freemail.hu
Csumpadli 2008 aug. 31. - 11:16:45 Előzmény Csumpadli
(125/170)
Fütyülök mindenki véleményére:

JÓ EZ AZ UTOLSÓ RÉSZ!
Csumpadli 2008 aug. 30. - 18:05:36 Előzmény Csumpadli
(124/170)
Dixon nem volt az az igazi bajnok, inkább csak mindig könnyen gyõzött.

Egy igazi bajnok ki tudja érdemelni a címet, nemcsak összeveri a riválisait.

Nekem nem volt meggyõzõ.
Csumpadli 2008 aug. 30. - 09:58:19 Előzmény Anditos
(123/170)
nem szeretheti mindenki a morcos dokit.
Csumpadli 2008 aug. 30. - 09:56:15 Előzmény zee944
(122/170)
Igazából LameNuker-ra voltam kíváncsi.

Egyébként, ha nem nézed, az nem baj.

Úgyis dilis a pali.
7/10
zee944 2008 aug. 29. - 19:41:36 7/10
(121/170)
Igen.
offtopic
Anditos 2008 aug. 29. - 15:37:32
(120/170)
Ha tõlem kérdezted a dr House-t: nem nézem. Idegesít. Biztos bennem van a baj..:-)
Csumpadli 2008 aug. 29. - 15:27:12
(119/170)
Nem tudom , hogy közületek ki olvasta - Király Sanyin kívül- a leírásomat, vagy értelmezésemet a filmrõl, de hiába nem érthetünk egyet mindannyian, mert ahány ember, annyi vélemény.

Egyébként, LameNuker, kicsit elvetetted a sulykot, nem kell fölvenned az agresszív ügész szerepét, aki mindig mindent megcáfol, de ha tetszik, tedd nyugodtan.

Ugye nézed a Doktor House-t?
Anditos 2008 aug. 29. - 13:50:22
(118/170)
Ezt most miért írtad? Nem értem, mire fel ez a stílus. Többnyire gyorsan írunk, kapkodva, legalábbis én, itt senki nem osztályozza a másik helyesírását. A hsz nem volt bunkó stílusú, nem sértett senkit, normális hangnemben megírta a véleményét, és kész.

De amiért idelátogattam:
Utálom a boxot, semmiképpen nem nevezném sportnak a másik hülyére verését. De gyerekkoromban a Rocky 1-2 tetszett, és leültem a tv elé megnézni ezt az utolsó részt, mert érdekelt, mit tudtak kihozni belõle. Sajnos nem kötötte le a figyelmemet, fél óra után ott hagytam.
***SPOILER***
Lentebb olvastam, hogy a végén nem Rocky gyõzõtt, ez meglepõ fordulat.
Király Sanyi 2008 aug. 29. - 12:31:14 Előzmény Csumpadli
(117/170)
Hát nemtudom, hogy valyon te értelmezted a filmet félre, vagy én a te soraidat, minden esetre én egy picit másképp látom a dolgot.(legalábbis most úgy tûnik): Sztem Rocky nem azért szállt a ringbe hogy a fiának, vagy pólinak bizonyítson, esetleg a világnak. Egyszerûen csak az van vele, mint a 3. részben, vagy talán már a másodikban, nem tudom. Neki megtiltották a boxot, az orvosok nem javasolták neki, külömbözõ szervi bajai miadt, ezért neki muszáj volt letenni a kesztyût, de még mindíg benne volt a tûz, a szive még mindíg hajtotta õt elõre, és bármi is történjék õ belehalt volna ha nem csinálhatja azt tovább amire az életét tette fel annó. Mellette persze anó még az ellenfelek is cukkolták, õ pedig végül már nem birta tovább a nyomást és beadta a derekát. Most ebben a 6. részben már nemvolt aki cikkolja,és már egy jóideje azt a tüzet is sikerült jó mélyre elásnia magában, de mikor a tv ben ismét elkezdtek vele foglalkozni, megint felülkerekedett benne az a mérhetetlenül erõs szenvedéj a box iránt. Ahogy õ mondta Pólinak: "van még cucc a pincében". Egyszerûen muszáj volt kiboxolnia magából még azt ami odalentvan,és ismét kezd a felszinre törni, mert ha megpróbálja visszatartani ami odalent van, az végül felemésztette volna õt. Késõbb már persze eszébejutott azis hogy a fiának bizonyítson, ne ítélje el olyan hamar, és persze valszínû akkor már hiányzott neki a közönség szeretete is. Viszont ezek már csak utólagos dolgok voltak. A lényege tehet az én nézetembõl az volt, hogy Rocky Balboa egy vérbeli boxoló aki sosem képes leállni, még így 60 évesen sem. És semmi több nem hajtja õt elõre csak a vére. Minden más már csak egy kis plusz.
Csumpadli 2008 aug. 29. - 10:32:07 Előzmény Dr.Genya
(116/170)
Nagyon igaz!

Emberi film, ez a jó szó!
10/10
Dr.Genya 2008 aug. 25. - 19:12:50 10/10
(115/170)
Nagyon jó kis film,tele öniróniával,És az egész olyan "emberi".
Itt nem a bunyón van a hangsúly,aki hatalmas egyórás gladiátorharcot akar látni az hanyagolja.
Csumpadli 2008 aug. 06. - 20:35:03 Előzmény real_madrid
(114/170)
Nincsen igazad!!!!!-Szerintem.

Ugyanis ez a Rocky-rész már mást képvisel, mint a többi, itt a már egy kiöregedett boxolóról van szó, aki még egyszer-utoljára- ki áll a reflektorfénybe a legjobbnak tartott bajnok ellen.

Éppen ezért, nem várhatjuk el, hogy olyan rész legyen, mint a többi, mert ahogy az idõben haladtunk elõre, sorra hullottak el Rocky szerettei:elõször Mickey( az edzõje)aztán Apollo( a korábbi nagy ellenfél), azt követõen Adrian( a felesége).
Egyszóval olyan emberek, akik Rocky-nak igencsak fontosak voltak.

Mindegyiküktõl tanult valamit.

És elég sokat.

Rocky-nak csak a fia maradt a a házasságából és a feleségébõl, persze ott van Paulie és a nagyszerû tréner, Duke is, aki Apollo-val karöltve felkészítette a brutális Clubber Lang, aztán -Apollo nélkül- a szovjet pofozógép,Ivan Drago ellen.

Innentõl kezdve egy célja volt Rocky-nak:bizonyítsa, hogy még mindig képes hihetetlen dolgokra, s képes visszatalálni arra az útra, amely a fiával való harmonikus kapcsolathoz vezet.
lemezek01 2008 aug. 05. - 23:45:34 Előzmény real_madrid
(113/170)
Azért látod így mert nem vagy igaz Rocky rajongó.
Az igazi rajongó tudja,hogy nem a bunyón akart ezúttal lenni a hangsuly,és talán mégcsak nem is a sztorin. Mindössze egy kis nosztalgia az egész. Amúgy feliratosan sokkal hitelesebb,jobb a film. A magyar szinkron fertelmes,plusz a felirat szövege is sokkal jobb.

SPOILER (ezúttal kitettem,remélem most mindenki örül)

Sztem ez így volt jó ahogy.
Egy pici csalódás azért ért a végén,
hogy nem õ gyõzott,holott jobb volt,
de legalábbis erõsebb :-)
A srác nem érdemelte meg a címét.
7/10
real_madrid 2008 aug. 05. - 23:13:04 7/10 Előzmény sandros5000
(112/170)
senkit nem akarok megbántani, de ez a legtöbb rocky részhez igencsak gyenge film... mondhatni helyenként idegesítõ. a vége tetszik, kb ebbe a 20 percbe bele lehetett volna sûríteni a teljes filmet. az eleje viszont botrányosan gyenge, nagyon erõltetett, láccik, h sly ekkor már nem a régi... én úgy látom, hogy itt már csak erõlködik, és kicsit túljácca szerepét :)
sandros5000 2008 aug. 01. - 13:31:52
(111/170)
nem moziban láttam hanem házimoziban, bocs a sok helyesírási hibáért, de siettem, ezért nem javítom ki...