Téma: Rocky Balboa

eugénia22 2008 máj. 21. - 23:59:55
(70/170)
Szerintem a régi,jó Rocky részek után,nagyon gyenge lett.
Nem is emlékszem már nagyon a filmre...
A régi Rocky filmek jók,de gyenge lett.
sipka 2008 márc. 15. - 09:16:03
(69/170)
Bár én nem vagyok nagy Rocky-rajongó, de azért meg kell, hogy mondjam: Ez a film elnyerte a tetszésemet! :)
Mondjuk sokan mondták, hogy a film elsõ fele nagyon unalmas volt, mivel Rocky állandóan csak a múlttal van elfoglalva...
De kérdem én: Mi a p#csát csináljon?! :D Menjen az utcán, és mindenkit fejeljen le, ezt kiáltozva, hogy: "Rocky Balboa vagyok b#zd meg!!!! Szíjjel verem az agyad!!!"?! :DDD
Szóval szerintem nagyon is helyén volt, hogy Rocky egy kicsit szentimentálisabb lett a kelleténél :)
S még az is örömteli volt a számomra, hogy Rocky hûséges barátja, "Paulie" is szerephez juttot a filmben.

Tehát akik nagyon utálják a "Rocky" movie-kat, azok is simán megnézhetik, mivel nem rossz. Én legalábbis kellemesen csalódtam benne :)

UI: Amúgy én is majdnem bokszoló lettem... 2005. augusztus 25.-én támadt fel bennem a vágy, hogy agyon verjek valakit :) Aznap el is kezdtem az edzést: fekvõtámasz, futás, felülések, ugráló kötelezés, súlyzózás, ágyról való fel-le ugrálás (bár ezt az elöbbit nem tudom, hogy miért csináltam), korláton való felfüggeszkedés stb.
Ezeket kb. 4 órán keresztül csináltam...
S ekkor úgy döntöttem: végképp feladom a bokszolói karrieremet!!
Tudjátok milyen megterhelõ tud lenni egy ilyen edzés?! S még a körmöm is letört :DDDD
S az zavar a leginkább, hogy ha nem adom fel a megterhelõ edzéseket, akkor lehetséges, hogy én lettem volna a világbajnok ebben a sportágban :) De sajnos ezt már sosem tudjuk meg.. :DD
10/10
Fj0d0r 2008 márc. 08. - 19:50:19 10/10
(68/170)
Sztem a legjobb Rocky film.
Atish 2008 febr. 03. - 14:05:48
(67/170)
Jobb mint amire számítotttam, de hogy lehet azt mondani Tarvarre hogy 108 kiló, ránéz az ember és látja hogy csúnyán nem nehézsúlyúak
DAHLIA 2008 febr. 02. - 15:00:46
(66/170)
Nekem nem tetszett, mert sokkal de sokkal jobban is meg lehetett volna csinálni a filmet!!! Amennyi lehetõség volt benne, végig úgy éreztem hogy félmunkát végeztek vele. Elcsépelt a történet is (de ezt még megértem, hiszen mégiscsak Rockyról van szó), elcsépelt és rosszul idõzített mondatok, félig kész jelenetek (mintha nem akarták volna kétszer felvenni a jelentetet). Ami tetszett benne az a fényképezés de az se mindig.
Most elõször hallottam Stallone igazi hangját meg hogy beszél, és lehet ez is hozzátett az "érdekes" összképhez.



SPOILER



De legalább a kicsi Marie-vel nem volt szerelmes jelenet!:) És honnan szedték Mike Tysont a filmbe??
7/10
zee944 2008 jan. 14. - 13:47:12 7/10
(65/170)
Sztem korrekt kis film, nem egy nagy durranás, de én örültem neki, hogy Stallone még egyszer, talán utoljára kasszát tudott robbantani. A IV. rész volt a kedvencem, lehetnek benne akármekkora hülyeségek, nagyon szórakoztató volt, és a bunyó dramaturgiailag nagyon ügyesen fel volt építve.

A VI.-at annyiban kritizálnám, hogy szerintem az elsõ fele túl lett húzva, kicsit többet szenved Stallone a múlton, mint kéne, és némely szövege is kicsit fárasztó (pl. amit a bizottság elõtt ad elõ). És a modern technikára hivatkozó jelenetek is úgy keveredtek bele a sztoriba, hogy a forgatókönyvíróknak (jelen esetben gondolom Stallonénak) gõzük sem volt róluk, ergo nevetségesnek hatnak. Én nem értem, hogy miért kell minden régi akciósztár nagy visszatérését (ld. még Bruce Willis - Die Hard 4.0, Jackie Chan - New Police Story) úgy "naprakészre hozni", hogy belezsúfolnak valami teljesen ciki számítógépes ökörséget, amit egy 16 éves is kinevet. Amihez nem értenek, azt inkább hagyják ki.

Azt, hogy az öreg Rocky ellenfelet jelent az ifjú titánnak, nem tartom baromságnak, több szempontból is jól elõ volt készítve ez a mozzanat:

1. Rocky karaktere sztem nem annyi idõs, mint Stallone.
2. Épp azért kerülhet sor erre a mérkõzésre, mert az új világbajnokot ócskának tartják (aki a szemétdombon lett király).
3. A fiatal világbajnok alábecsüli Rockyt, ezért nem készül fel a meccsre.
4. Rocky ellenben a saját becsületéért küzd, neki óriási a tét, az utolsó esélye a bizonyításra, és ez többszörözi az erejét. Épp ezért is önazonos szerep ez Stallonénak, elég egyértelmû az analógia a saját és filmbeli karrierje, ill. a filmbeli meccs és a film jelentõsége között.
leopard26 2008 jan. 14. - 13:23:25
(64/170)
Már ali gvárom a rocky 16-ot
damien 2007 dec. 15. - 23:05:07
(63/170)
egyszer nézhetõ, filózni nem nagyon fogsz utána, hogy mi, miért és hogyan történt. közepes film szvsz. az viszont elég nagy hülyeség, hogy az idõs rocky érdemben tud boxolni egy fiatal, tehetséges boxoló ellen.
10/10
delorean 2007 dec. 15. - 21:33:23 10/10
(62/170)
nah azt jól teszed :)), legalább ha el is felejtetted megtudod ki az a Spider Rico, meg Kicsi Marie :)
9/10
skillet 2007 nov. 21. - 15:05:20 9/10
(61/170)
Valamelyik nap láttam a filmet dvd-n. a régi Rocky filmekre már nem nagyon emléxem, talán nem is tetszettek, nem tudom már. de ez a Rocky valamiért megfogott. egyszerû volt és nagyszerû. jó rendezés és jó színészi alakítás Stallone-tól. és nem is húzta el nagyon. sõt. én még +10-15 percet elviseltem volna. de maga a box a végén, pont elég hosszú volt. nem kevés, nem is sok. jó volt és kész. talán megnézem az elõzõ 5 részt is.
10/10
delorean 2007 aug. 26. - 00:24:20 10/10
(60/170)
jaja, õ a "mi" Stallonénk, és így szeretjük.
9/10
El Fary 2007 aug. 20. - 00:20:03 9/10
(59/170)
Nos, egy egyszerû, számítógépes trükkök öncélú orgiáját nélkülözõ filmet láthat, aki megnézi ezt a legújabb Rocky-történetet, melynek fõhõse az ismertsége ellenére is egyszerû, szerény embernek megmaradni képes, öregedõ boxoló, aki azért mégis kirí az arctalan tömegbõl. Pont ezek miatt nagyszerû és tartalamas ez a film.
A film a temetõben kezdõdik, és ott is ér véget. Rocky is sokat öregedett, párbeszédeibõl olaszos gesztikulálása ellenére is bölcsesség, megfontoltság sugárzik, valamint az, hogy nyomot hagytak benne a megpróbáltatások, de együttal a küzdés, az élni akarás is jelen van. Hogy megmutassa a világnak, ég még a tûz a pincében.
Összességében egy kiváló, hangulatos filmet alkotott Stallone, le a kalappal elõtte. Az arca elég furcsán van kisminkelve ugyan, meg a visszeres, felpumpált izomzat sem mutat túl jól a válla körül, de ennyi talán belefér, nem ezek a lényeges dolgok.
10/10
delorean 2007 jún. 24. - 22:28:23 10/10
(58/170)
felhasznalo547: úgy veszem észre hogy nem is láttad a filmet, hogy kérdezhetsz lyen hülyeséget, majd nézd meg és utána írj.

a Rocky-s csomagot én is meg fogom venni, csak Júli 25.-én jelenik :)
gladiátor1 2007 jún. 21. - 22:05:47 Előzmény Judge Dredd
(57/170)
Sziasztok. Kaptam pár e-mailt, ezért itt válaszolok. Az irodai fénymásoló/scannelõ/nyomtatónk elromlott, amint megjavítják, módom lesz Stallone dedikált képét bescannelni és emailben elküldeni az érdeklõdõknek vagy válaszboríték esetén kinyomtatva. Türelmet kérek és akit érdekel azt is írja majd meg, hogy e-mailben vagy nyomtatásban szeretné.
Ma láttam egyébként, hogy elõrendelhetõ az összes Rocky film szinkronizáltan, én megvettem a 25 éves jubileumi kiadást ami feliratos volt, most eldönthetem, hogy mi a csudát csináljak... kb. 15eFt-ért lesz kapható az összes film dvd-n, elég nagy a kisértés. Rockyt szeritnem soha nem lehet legyõzni! Majdnem az összes többi boxról szóló film csupán másolat, legalábbis számomra. De Niro Dühöngõ bikája ami szóba jöhet és Russel Crowe Remény bajnoka, de õket azért tudom valamelyet értékelni, mert mindegyikben volt valami plussz és ráadásul kedvenceim.
Judge Dredd 2007 jún. 20. - 16:06:03 Előzmény gladiátor1
(56/170)
Szerintem is méltó a 6. rész folytatásként. Teljesen egybefolyik a színész életútja a boxolójéval. Zsír lett. 7.et is csináljon sztem, amiben õ gyõz a végén ténylegesen,kiütéssel :D .

A képeket elküldenéd nekem is? kaktusz_jack@freemail.hu
Judge Dredd 2007 jún. 15. - 19:45:38 Előzmény gladiátor1
(55/170)
Szerintem is méltó a 6. rész folytatásként. Teljesen egybefolyik a színész életútja a boxolójéval. Zsír lett. 7.et is csináljon sztem, amiben õ gyõz a végén ténylegesen,kiütéssel :D .

A képeket elküldenéd nekem is? kaktusz_jack@freemail.hu
10/10
delorean 2007 jún. 10. - 15:09:43 10/10
(54/170)
Gladiator: szerintem nagyon is jó húzás volt megcsinálni, egy tökéletes lezárása a sorozatnak, és a John Rambo-t is nagyon várom, annak a végére is kíváncsi leszek mint a Rocky Balboa-ban
''Yo, Adrian We did it. WE DID!'' aztán elment a sírtól és elköszönt.

a képekre kíváncsi lennék nagyon, ha elküldenéd megköszönném

delorean_@freemail.hu
zlt 2007 jún. 01. - 23:23:07
(53/170)
melto folytatas:) es iszonyat jo film... aki mast mondd az serult valahol:D
gladiátor1 2007 jún. 01. - 22:20:00
(52/170)
Stallonéval tökéletesen elfogult vagyok, imádom. Tudom, hogy megöregedett és lehet hogy nem volt jó ötlet megcsinálni ezt a mostani Rocky filmet de akkor is egy jelenség. Azon színészek egyike volt, akik 20 évvel ezelõtt vették a fáradtságot és 2 alkalommal is küldtek nekem dedikált fotókat a Rockyból. Akit érdekel, bescannelhetem jövõ héten és nagyon szívesen elküldöm nektek.
10/10
delorean 2007 jún. 01. - 22:10:41 10/10
(51/170)
JAJA, és persze arról hogy sose add fel!

ez a kedvencem tõle:

"A Világ nem csak napsütés és szivárvány. Gonosz hely és nem számít milyen kemény vagy, térdre kényszerít és ott is tart, ha engeded.
Senki sem fog akkorát ütni mint az élet, de nem az számít mekkorát ütsz, hanem az számít, mennyit bírsz elviselni,
és tovább menni elõre, egyre csak elõre,
ÍGY KELL GYÕZNI!
Ha tudod mennyit érsz, akkor szerezd meg amit érdemelsz.
De fel kell vállalni az ütéseket, nem mutogatni, hogy miatta nem vagy ott, ahol lenni akarsz,
A gyávák teszik ezt,
És te nem vagy az!Te annál sokkal erõsebb vagy!!!"