Téma: Rohanás

7/10
truck5 2012 jan. 02. - 21:00:39 7/10
(64/104)
Az egy dolog, hogy nem beszél. Láttunk már olyant, és lehet jó is.
De a testjátéka is kb 5 mozdulat sorból áll:
- feszít
- megy
- elõzõ kettõ kombinációja
- gázt ad
- tüzet nyit
De a legdurvább a mimika. Ami nincs. Gyakorlatilag 1 arckifejezése van, a csúnyán nézés. Mint egy szobor. :-)

***SPOILER ON***
(Na jó. A végén és amikor a volt nõjével találkozik történt valami, de igazából becsapás, mert az arckifejezés ugyan az, csak itt könnybe lábad a szeme.)
***SPOILER OFF***

Mindezekkel együtt egy jó kis magányos "hõs" akciófilm, némi értékrend hiánnyal fûszerezve.
Egy estére megfelel. 7/10
10/10
janayoo 2011 nov. 01. - 09:57:28 10/10
(63/104)
The Rock kevesebbet beszél ebben a filmben mint Schwarzenegger a Terminátor összesben, mégis rengeteg mondanivalója van, amely egy percre sem engedi lankadni a figyelmet! Keresed a "fogásokat" a sztorin, a játékban, de nem találsz semmit, minden hibátlanul megtervezett és kivitelezett, a végére pedig tökéletesen összeáll! Én sem állítom, h ez az év akció filmje, de hogy különlegességével kilóg a sorból (pozitív értelemben) az tény! 9/10 mindenféle überelés nélkül!
Csak így tovább The Rock! Sokkal jobb vagy már minden téren, mint Hulk Hogan valaha is volt! :)
8/10
Rahar 2011 okt. 19. - 11:40:56 8/10
(62/104)
Nekem kifejezetten tetszik a film, 8 pontra értékeltem, de én például nem írtam, hogy az év legjobb akciófilmje. Eleve nem is mernék ilyen kijelentést tenni, mivel nem láttam a 2010-es évben bemutatott összes akciófilmet, ennek hiányában inkorrekt dolog ilyen megfogalmazást alkalmazni.
1/10
vincent hellacopter 2011 okt. 16. - 19:36:39 1/10
(61/104)
Értékelhetetlen szar! Nézhetetlen! 0/10
9/10
csokikugli 2011 okt. 08. - 09:03:42 9/10
(60/104)
Nekem nagyon átjött ez a film,legalább már háromszor néztem meg. :)
8/10
szacsisturn 2011 szept. 21. - 14:12:27 8/10
(59/104)
Nagyon jó kis akciófilm! 'The rock'-nak kapóra jött hogy nem kell sokat beszélnie, ezért nagyot is alakít benne. Én azért túlzásnak tartom hogy az év legjobb akciófilmje. Összegében a film 10/8
8/10
Rahar 2011 júl. 31. - 15:32:04 8/10 Előzmény Wolfeinstein22
(58/104)
"Kedves Kötekedõ Cimbora! Nem tudom miért veszed személyes sértésnek ha a te és az én véleményem ugyanarról a filmrõl teljesen különbözik?!"
Azért mert nem értettem egyet a hozzáírásod bizonyos részeivel még nem vagyok kötekedõ.
"De hogy reagáljak konkrétan a felvetéseidre: 1)cselekményvezetés. A Rohanás cselekményvezetése ugyanolyan mint a Kill Billé vagy számtalan más filmé. Van egy ártatlan fószer, aki miután kiszabadul a börtönbõl/kórházból stb., bosszúra éhesen mindenkit megöl, aki kárt okozott neki. Szemet szemért, avagy talio elv klisé. Ezért én nem adok csillagot."
Ebben az esetben a fõszereplõ nem ártatlan, mivel segédkezett egy bankrablásban. De miért probléma az, hogy például nem a Tégla címû film cselekményvezetésével vetekedik ezen film története? Valamint éppen az ad még egy kis pluszt, hogy nem öl meg mindenkit. Csak akkor nem tudsz adni csillagot ha nem szavazol, mivel minimum egyet akkor is kell adni. Azért ha eme alkotás történetét ezt 0 pontra értékelnéd, akkor A papa - Háború a vámpírok ellen rendkívülien egyszerû, gyermekded képregényes történetéhez 7 pontot adsz az igen, rendkívül következetes. Gyorsan megjegyzem, hogy eme film képi világa, a vágások és a zenéje nem volt olyan igényes és magas szintû mint az elõbb említett vámpíros film?
"Színészi játék és csavar. Ha egy ember számtalan amerikai filmet nézett már meg, nehéz újat mutatni neki a nap alatt. A rendõrnek igazából a film végi jeleneten kívül, semmi jelentõsége nem lett volna, így elõre ki lehetett számítani, hogy Thorntonnak több ambíciója van Rockkal kapcsolatban, mint hogy aktív nyomozásáért kitüntetést kaphasson."
Ez igaz, logikus észrevétel.
"A színészeket pedig nem azért jutalmazzák szobrocskával Hollywoodban, mert mereven néznek elõre és néha egy-egy ünnepi pillanatban megeresztenek szájuk szélén valami grimasznak beillõ mosolyt."
Ez valóban így van. Ennek ellenére a fõszereplõ karakterét a klasszikus spártai katonáról mintázták, keveset beszél és teszi a dolgát. Miért baj az, hogy nem egy mindent megbeszélünk szép szóval típusú nyálgép karakter a fõszereplõ? Szerintem ebbe a filmbe ez a fajta ember jobban illik és ezt SZÁMOMRA hitelesen el is játszotta az adott színész. Ezért nem jár szobor és nagy elismerés, de attól még hiteles.
"3) Többes szám használata. Ha olvasnál néha újságot vagy könyveket a filmnézés mellett, akkor nem lepõdnél meg hogy egy író néha átvált többes szám elsõ személybe, gondolván egyet ért vele az olvasó vagy a többi nézõ."
Mivel nem tudod, hogy hogyan töltöm a napjaimat, ezért nem tudhatod, hogy olvasok-e vagy nem újságokat vagy könyveket. Talán távolbalátó képességekkel rendelkezel?
Ez a többi írónál is nagy hiba és ráadásul még sunyi módszer is. Mivel ezzel azt akarja érzékeltetni, hogy lám csak nincs egyedül és még jó sok ember van aki úgy látja mint õ, a tömeg vele van. Mely szintén bizonyító erejû, hogy neki van igaza. Csak nem biztos, hogy az az igaz, amit többen állítanak.
A többes számot akkor korrekt alkalmazni, ha valóban rendelkezik az ember HITELES információkkal, hogy ennek és ennek az embernek is pontosan ugyan az a véleménye mint nekem. Különben meg csak feltételezésrõl beszélhetünk és nem ex katedra módon kellene kinyilatkoztatni, hogy másnak is ez a véleménye, meg más írók is ezt csinálják, meg ez a szokás, stb. Mert erre az esetre van egy szép magyar szó, hazugságnak hívják.
3/10
Wolfeinstein22 2011 júl. 29. - 01:09:35 3/10 Előzmény Rahar
(57/104)
Kedves Kötekedõ Cimbora! Nem tudom miért veszed személyes sértésnek ha a te és az én véleményem ugyanarról a filmrõl teljesen különbözik?!
De hogy reagáljak konkrétan a felvetéseidre: 1)cselekményvezetés. A Rohanás cselekményvezetése ugyanolyan mint a Kill Billé vagy számtalan más filmé. Van egy ártatlan fószer, aki miután kiszabadul a börtönbõl/kórházból stb., bosszúra éhesen mindenkit megöl, aki kárt okozott neki. Szemet szemért, avagy talio elv klisé. Ezért én nem adok csillagot.
2) Színészi játék és csavar. Ha egy ember számtalan amerikai filmet nézett már meg, nehéz újat mutatni neki a nap alatt. A rendõrnek igazából a film végi jeleneten kívül, semmi jelentõsége nem lett volna, így elõre ki lehetett számítani, hogy Thorntonnak több ambíciója van Rockkal kapcsolatban, mint hogy aktív nyomozásáért kitüntetést kaphasson. A színészeket pedig nem azért jutalmazzák szobrocskával Hollywoodban, mert mereven néznek elõre és néha egy-egy ünnepi pillanatban megeresztenek szájuk szélén valami grimasznak beillõ mosolyt.
3) Többes szám használata. Ha olvasnál néha újságot vagy könyveket a filmnézés mellett, akkor nem lepõdnél meg hogy egy író néha átvált többes szám elsõ személybe, gondolván egyet ért vele az olvasó vagy a többi nézõ.
8/10
Rahar 2011 júl. 25. - 12:46:19 8/10 Előzmény Wolfeinstein22
(56/104)
"Az számít véleményem szerint jó filmnek, amelyik lélekben meg tudja fogni a nézõt."
Számomra vannak olyan jó filmek ahol a történet és a cselekményvezetés adja a film értékét és nem feltétlenül a színészi játék. A cselekményvezetés ragad magával és nem az, hogy lélekben megfog-e.
"Ehhez szükség van arra, hogy némiképp azonosulni tudjunk a fõszereplõkkel. Ennél az alkotásnál azonban nem lehet se Rock pókerarcán átérezni a keserû, bosszúszomjas dühöt, Thornton karaktere se ad annyit, hogy a csavaron igazán ledöbbenjünk, a bérgyilkos pedig abszolút elhanyagolható."
Nincs folyamatosan pókerarca és léteznek ilyen emberek, legalábbis én ismerek egyet, akinek az arcán kevésbé jelennek meg az érzelmek. A cselekményvezetésben lévõ csavarra én nem számítottam, hát te? Persze attól, hogy nem döbbentél le rajta, még számomra növeli a film hatását és értékét.
"A zenei aláfestés mindehhez a semleges töltöttséghez még inkább hozzájátszik, így a végén annyit könyvelhetünk el magunkban: ezt is láttuk. 10/3"
Ki az a mi, te meg a Jóisten? Célszerû ha az ember csak a saját nevében beszél.
3/10
Henci8 2011 júl. 20. - 10:39:03 3/10
(55/104)
Iszonyatosan gyenge film. The Rock-nak azért vannak gyenge filmjei, pl. Boszorkányhegy, de ez még azokon is túl tesz.
A sztori egyenlõ a nullával. A fõszereplõk közül egyedül Thorton alakítását nevezném színészinek. A gyilkost alakító hülyegyerek meg egyenesen nevetséges volt. Persze ha ez volt a cél, akkor sikerült. Nem értettem az egész filmet, mert tényleg úgy nézett ki mint egy koncepció nélküli, összedobott tákolmány, ahol The Rock izmai, meg egy két jó autó kerékcsikorgatása a lényeg. Érthetetlen.
Ami egyedül tetszett és némi mondanivalót adott a filmnek, az az unatkozó milliomos gyerek esete. El tudom képzelni, hogy vannak ilyen emberek a földön, aki társadalmuknál jóval intelligensebbek és igen korán óriási vagyonra tesznek szert és egyszerûen unatkoznak. Nem találnak már semmi értelmet az életben. Az csak pozitivum, hogy itt a gyilkos talált egy nõt, aki mellett úgy érezte le tudja élni az életét. Hát kb ennyit vettem le a filmbõl.
SPOILER
Az meg, hogy 5 méterekrõl nem találják el egymást és a kétszer fejbelõtt Rock még mindig gyilkol, hát nekem végleg betette a kaput.
Tényleg az nézze csak meg, aki él-hal Johnsonért.

10/3
3/10
Wolfeinstein22 2011 júl. 19. - 00:31:17 3/10
(54/104)
Az számít véleményem szerint jó filmnek, amelyik lélekben meg tudja fogni a nézõt. Ehhez szükség van arra, hogy némiképp azonosulni tudjunk a fõszereplõkkel. Ennél az alkotásnál azonban nem lehet se Rock pókerarcán átérezni a keserû, bosszúszomjas dühöt, Thornton karaktere se ad annyit, hogy a csavaron igazán ledöbbenjünk, a bérgyilkos pedig abszolút elhanyagolható. A zenei aláfestés mindehhez a semleges töltöttséghez még inkább hozzájátszik, így a végén annyit könyvelhetünk el magunkban: ezt is láttuk. 10/3
8/10
Rahar 2011 júl. 15. - 00:40:28 8/10
(53/104)
Nekem tetszik a film, 10 pontból 8 pontra értékeltem. Egy egyszerû, több filmben is szereplõ alaptörténetbõl egy jó kis cselekményvezetésû filmet alkottak. A képi megvalósítás és a színészi játék is nagyon jó. A filmnek van egyfajta hangulata ami vagy tetszik valakinek vagy nem. Nem teljesen akciófilm, drámai jeleneteket és mondanivalót is tartalmaz. Az alkotást elsõ fele elég pörgõs, a második fele már kevésbé, de ez engem nem zavar. A film történetében szereplõ csavar pedig nekem kifejezetten tetszik.
9/10
sawyerx 2011 júl. 06. - 18:18:15 9/10
(52/104)
sokkal rosszabbra számítottam, de ez egy nagyon jó film, szépen lehet követni az eseményeket, semmi felesleges baromság nincs benn, az akciók nagyon jók, a történet egyszerû, mégis leköti az embert és még drámaiság is szorult bele.

===spoiler===

a vége viszont szerintem elég kiszámítható volt; már amikor mutatták Thornton tetkóját, akkor leesett, õ valami nagy kulcsfigura lesz.
pepeninho 2011 jún. 22. - 14:55:13 Előzmény yetilány
(51/104)
SPOILER a mindenki maga építi fel a saját poklát duma nekem tetszett SPOILER

Aztán nagyjából tényleg ennyi. Nálam a romantikus limonádé kategóriába esik. Egyszer megnézem, de 2 hét múlva ha kérdezik akkor nem nagyon fogok tudni semmi kiemelni belõle.
4/10
yetilány 2011 jún. 22. - 08:05:12 4/10
(50/104)
Ez számomra egy olyan film volt, amit a megnézése után 2 vagy 3 héttel elkezdtem újra nézni, mert azt hittem, hogy nem láttam, aztán kb. a film 20 percénél jöttem rá, hogy ez mintha ismerõs lenne... És bele kellett pörgetnem, hogy felidézzem mi is volt benne, mert egyáltalán nem emlékeztem... Hát nekem kb. ilyen maradandó élményt nyújtott... Mi is volt a mondanivalója? Vagy ha az nem is volt, melyik része épült a látványra? Hihehetlen milyen sz.r filmeket tudnak piacra dobni. Hát egészségére a mindent (el)fogyasztó társadalomnak!
pepeninho 2011 jún. 22. - 03:07:37
(49/104)
Nem rossz a film, igaz nem lett túlgondolva de nem is erre számítottam. Volt néhény hiba amik mellett nem tudok szó nélkül elmenni. SPOILER Elég hiteltelen az, hogy a rivális bandában volt két benga feka, egy számítógépfüggõ majom és egy 70 éves öregember(érzésem szerintem mindenféleképpen beleakartak szuszakolni egy pedofilt a történetbe). :S Sajnos a szinkron 10bõl 3as. Hiányzott egy jó kis Rock féle bunyó. Billy Bob és Rock elsõ találkozója a folyosón meg indokolatlanul drámai lett. Én végigmosolyogtam, mert nagyon erõltettetnek éreztem. A bérgyilkos az totál VICC kategória, ilyen ember nem létezik, de az év dumája tõle hangzott el: "Ennyi volt a jóga, legyõztem." xD Majdnem beszartam. :) SPOILER
Azon ritka filmek egyike amire igaz lehet az az állítás, hogy az esetleges 2. része jobb lenne mint az elsõ. A vége számomra nem volt túl nagy meglepetés. Összességében nálam 10bõl kap 6,5 pontot a film. Egyszer meglehet nézni, de aki kihagyja az ne forogjon esténként álmatlanul.
8/10
Atis88 2011 jún. 07. - 21:48:08 8/10
(48/104)
Jó kis film volt ez. Amolyan megy oszt megöli kategória. Nincs túllihegve arra van fektetve a hangsúly amire kell: Bosszú.
offtopic
wukovsky 2011 jún. 03. - 17:19:30 Előzmény Statham20
(47/104)
Szerény véleményem szerint kicsit el van tolódva az értékrended. Hova kell még több pörgés, még több akció.

Spoiler

Hogy kezdõdik a film, kiszabadul, bemegy egy irodába, és lelõ azonnal valakit, és innentõl szinte nincs is megállás, pár belassítás van, hogy rendezd a dolgokat, és végig gondolt, mi is történt eddig, és mi fog ezután.

A történet nem túl bonyolult, kb a felénél rájöttem a végsõ csattanóra, de mégis jó volt.

Ami még tetszett, hogy senki sem volt 100-as, a bérgyilkos maximalista teljesítmény hajhász, a zsaru egy lepukkant drogos, dwayne meg elszabadult dühöngõ bika.

Két nagyon fontos momento volt a filmben, ami miatt szerintem pazarul jó

Ismét Spoiler

Amikor találkozik a torokelvágos emberrel, nem menekül, nem rinnyál, csak közli már vártalak, játszuk le csak mi ketten, ez a kettõnk ügye. Egy igazi, férfias, amolyan betyár becsületes cselekedett volt. Ezt így kell.

A másik, amikor a lelkészért megy, ott ha megöli, akkor jogtalannak tartottam volna a bosszúját, mert van a bosszú, és van a megbocsájtás, és van a bûnöknek egy mértéke, ami alapján el kell dönteni, hogy kivel mit kell csinálni.

Ott az volt a helyes, és így Rockkal továbbra is együtt tudtál érezni, hogy ha nem is teljesen helyes, amit csinál, de nem is teljesen elítélendõ.

Rock számtalan filmben bizonyította már, hogy ha kell, elég jó színészi teljesítményre képes, gondolok itt a Be Cool-ra, ott csak akkor tudtam meg, hogy Õ volt, amikor a végén láttam a nevét. A szemöldök felhúzás, az haláli volt.

Ezt a figurát is tökéletesen játszotta, mert ezt is el kell játszani, tökéletesen hozta, amit kellett.

Szerintem reális a 7,5 pont, ha úgy pontozunk hogy van 10-es film is, illetve van 10+.

ha valaki úgy pontoz, hogy 10-es nincs, csak 9-es, akkor nem reális.
10/10
Steelman 2011 máj. 13. - 10:19:19 10/10
(46/104)
Iszonyat jó film, nagyon bejött. Több hasonlót kellene...
8/10
Ze74 2011 máj. 12. - 14:18:59 8/10 Előzmény Statham20
(45/104)
Én se erre számítottam,de valahogy mégis tetszett,nem is azért mert annyira jó volt,hanem valahogyan az apró,rövid jelenetek miatt,lehet,hogy a vágás miatt,de mindenesetre D.Johson nagyon illett bele.