trl007 2009 okt. 02. - 13:58:34 Előzmény Crazy Horse
(32/92)
Ez nekem is eszembe jutott. De ha már annyira nem haragszik a csaj Polanskira, akkor miért nem vonja vissza a vádakat, meg a feljelentést? Zárja le az egészet és kész.
Fj0d0r 2009 okt. 02. - 12:53:06
(31/92)
Persze hogy felvetõdik az anyjának a felelõssége de az egy teljesen más ügy. Az meg hogy az áldozat régen megbocsájtott semmilyen befolyással nincs az ügyre. Ha meg 17-nek nézett ki Polanski akkor is bûnös mert az USA-ban ha jól tudom 18 év a beleegyezési korhatár.
Crazy Horse 2009 okt. 02. - 08:32:13
(30/92)
Te mirõl beszélsz? Egymagad lefolytattad a tárgyalást és már ítéletet is hoztál? lol
1/10
NANU...! NANU...! 2009 okt. 02. - 02:09:26 1/10 Előzmény Fj0d0r
(29/92)
100% -ig egyet értek, veled.

Amit, Én már a napokban ki is fejtettem, de a hozzászólásomat, törölték...
Mert az igazság fáj, egyes meleg kebelbarátunknak, sõt,… sérti nemes füleiket...
De annyira felidegesített, hogy már a klaviatúrámat is szarrá vertem, de ma vettem egy újat. =:)

De úgy látom, érdemes volt, mert a híradásokat figyelve, beigazolódik az igazam.
Mert mára már, a Franciák is belátták, hogy ha egy ilyet védnek, zavargások lehetnek miatta, mert a franciák, bizony nem szeretik az ilyen álszent réteg megkülönböztetést, hozzáállást...
Ezért, számomra nem ért meglepetés, hogy így állnak az ügyhöz.
Nem csalódtam bennük, és be is fog igazolódni, hamarosan.

Úgy-hogy,... puzzikáim,... polinkapedonkabuzinkának annyi…:)
Hamarosan, neki feszítik szét a poppsíkját. ;)))

-Remélem, minél tovább,… bent élvezheti az élet habos oldalát... ;D)))
Na, pááá…
Crazy Horse 2009 okt. 02. - 00:31:10
(28/92)
"Szerintem akkor nem szabadott volna elmenekülnie"

Hát ezt így könnyû mondani. De amikor kifogsz egy feltûnési viszketegségben szenvedõ bírót, aki a te esetedbõl akar példát statuálni az egész világnak, akkor biztos meggondolnád. Fõleg hogy ahogy én kiveszem, a szó szoros értelmében nem is történt nemi erõszak.
Mert mi is történt? A lánynak volt egy kellemetlen szexuális élménye, amit utólag megbánt. Itt a történetnek vége is lett volna, ha ki nem derül, hogy még nincs 14 éves. De ha már ekkora hévvel csapnak le Polanski-ra, akkor kérdem én miért nem keresik azt a személyt, aki még õ elõtte "dugta meg", mert ugye nem volt már szûz, és akkor az az illetõ is valószínûleg bûnt követett el, nem?
Áá nem elõször derül ki, mocskos álszent az egész ország...
10/10
Gabriella54 2009 okt. 01. - 22:42:47 10/10 Előzmény Fj0d0r
(27/92)
Persze, szó nincs arról, hogy ne bûnhõdjön meg - de már többször járt Svájcban és mégis csak most jutott eszükbe, hogy kiadják?
Amúgy tényleg mi a francot tudnak csinálni egy 76 éves emberrel? Életfogytigra ítélik?
Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy iszonyú nagy a szülõk felelõssége is! Kötve hiszem, hogy Te elengednéd a 13 éves lányodat (aki azért legalább 17-nek néz ki) egy ivós, drogos buliba? Ha anyuci nem sóvárgott volna annyira a hírnév után, eszébe sem jut...
sztich 2009 okt. 01. - 21:24:29
(26/92)
Ezzel egyetértek.
mazsi1028 2009 okt. 01. - 20:57:33
(25/92)
Két dolgot szólnék csak ehhez az egészhez:
1. Polanski zseniális rendezõ, forgatókönyvíró és ehhez nem fér kétség.
2. A bûneiért mindenkinek felelnie kell, így neki is. Ha egy neve nincs civilrõl lenne szó, senki sem akarná megvédeni az illetõt, pedig az is 30 évet élt volna számûzetésben (bár szerintem Polasnki jobb körülmények között volt távol, mint amilyenek között ma sokan élnek és anno élt Fro-ban és Lengyelo.-ban, így nem feltétlenül hiszem, hogy az USA lenne az õ nagy hazája). A törvény elõtt mindenki egyenlõ. Szerintem akkor nem szabadott volna elmenekülnie.
Szóval Polanski bármennyire zseniális és nagy ember (tisztelem a filmjei miatt), akkor is szembe kell néznie a múltban történtekkel, nem menekülhet örökre.
sztich 2009 okt. 01. - 20:04:58
(24/92)
Pár dolgot megjegyeznék, van, amit már leírtak elõttem.
A lány érettebbnek nézett ki a koránál és az is volt, ugye...
Persze ez nem mentesíti Polanskit. De! Mi a frászt keres egy 13 éves lány egyedül akárhol is?! Fõleg egy drogos "celeb" bulin. Ez hihetetlen. Az anyja sem a jó anya mintaképe. Én õt is elõállítottam volna. Mellesleg a nõ mondta, hogy nem is a rendezõre haragszik, hanem az anyjára és a médiára, õ már megbocsátott a rendezõnek. Szerintem meg az õ véleménye a legfontosabb.
Polanski vétett a törvény ellen. Bünti jár érte. Viszont szerintem bõven megbûnhõdött érte. Most már mi a francot tudnak vele csinálni? 76 éves.
Fj0d0r 2009 okt. 01. - 10:35:50
(23/92)
Mellesleg mivel olyan bûncselekményt követett el amiért életfogytiglani börtönbüntetés is kiszabható ezért 30 év múltával sem évül el.
Fj0d0r 2009 okt. 01. - 10:33:20 Előzmény Gabriella54
(22/92)
Persze így is fel lehet fogni, de úgy is hogy ha ezt én teszem meg engem is bíróság elé cipelnek 30 év után is és a kutya nem követelné a vádak ejtését. Ennyi. Törvények vannak amiket be kell tartani mindenkinek és ez alól nem mentesít a tehetség, kreatívitás. Hány meg hány hasonlóan kreatív ember tölti 10-20-30 éves büntetésért azért mert életében egyszer elkövetett egy hibát. Akkor õket is engedjük szabadon? Igenis adják ki, állítsák bíroság elé és ha bûnösnek találják kapja meg a méltó büntetését, mert ha nem megint csak azt igazolja ez az eset, hogy léteznek egyenlõbbek az egyenlõknél.

Bár én szkeptikus vagyok a kiadatásával kapcsolatban. A zsidó lobbi tuti eléri a szabadon bocsájtását, ha diplomáciai úton nem akkor majd erõvel szabadítják ki.

Svájcnak meg miért is kéne bebizonyítani, hogy jó fiúk? Ha Iránban kapják el akkor még megérteném (bár akkor is baromságnak tartanám ezt az indokot), de Svájc? Most járt hivatalos úton Svájcba ergo tudák mikor és hova megy így most tudtak elõször érdemben cselekedni. Ennyi.
1/10
NANU...! NANU...! 2009 okt. 01. - 01:31:05 1/10
(21/92)
Nekem, nem ’Bodnáral’ van a gondom, hanem azzal a mindennapi igazságtalansággal…
offtopic
Nodddy 2009 okt. 01. - 00:38:18
(20/92)
nem értem mi köze Bodnárnak Polanskihoz, de ha már így össze lettek hozva:
Miért lenne gyanus az,h valaki azonnal kifüzeti a temetést? Vannak még olyan emberek, akik csupán együttérzésbõl vagy bûntudatból de segítenek. Ismerek ilyen embert én is, aki elütött egy anyukát (mindketten tényleg vétlenek voltak, de olyan volt a körülmény,h sajnos bekövetkezett a tragédia). õ is vállalta a temetési költségeket, és nem azért, mert meg akarta "venni" õket,hanem egyszerûen emberien cselekedett!
Félreértés ne essék, nem védem Bodnárt, még talán bennem is él az összeesküvés elmélet, de nem minden fekete-fehér!

boccs a közbeszólásért, el is tûntem!
norton15 2009 szept. 29. - 20:12:24
(19/92)
Jack Nicholson akkoriban nagyon élte a világát, és bizon meghívta a barátait a villájába, ahol ittak, cigiztek, drogoztak egész álló nap. Ez tény.

Az elsõ kérdés mindenekfelett nem az, hogy Polanski hogy mer ilyet tenni illuminált, illetve belõtt állapotban egy amúgy 13 évesnél többnek kinézõ lánnyal, hanem az, hogy az említett lány mit keresett ott? De most komolyan, egy olyan buliban mit keres ott az a kislány? Nyilván nem Nicholson rendelte be k*rvának. És eddig sem derült ki, és nem sokan firtatják, szerintem ez baj.

Másrészrõl Polanskira is vonatkozzanak a szabályok, ez igaz. 76 éves emberrõl van szó, és közel 30 éve nem járt az Egyesült Államokban. Volt értelme most bebörtönözni egy 76 éves embert? Szerintem nem. Fõleg úgy, hogy már korábban járt Svájcban, és nem tartóztatták le, és most ez Svájc gesztusa, hogy letartóztatják, és átküldik Polanskit. Ez szerintem felettébb undorító.

És vegyük igenis figyelembe, hogy nem egy visszaesõ erõszakolóról, nem is pedofilról van szó.
10/10
Gabriella54 2009 szept. 29. - 20:00:49 10/10
(18/92)
Közel sincs errõl szó, de komolyra fordítva a szót: ha otthon rendes nevelést kapsz, nem mész el egy nálad több mint 30 évvel idõsebb pasival, nem pezsgõzöl vele és nem veszel be semmilyen tablettát.
Amúgy a lány - legalábbis az idézett cikk szerint - 13 évesen már volt szexuális élménye! Azért ez nem semmi! Természetesen Polanski sem vétlen, de a 32 évi kényszerû távollét valószínûleg elég büntetés volt...
zampano 2009 szept. 29. - 19:47:43
(17/92)
Van kivétel.
Petrapetrus 2009 szept. 29. - 18:53:41
(16/92)
Csatlakozom. Azért, mert valaki valamiben tehetséges, attól még rá is vonatkoznak bizonyos szabályok, nincs kivétel. Ha megszegi, akkor vállalja fel a következményeket, az érte járó büntetést!

Azért érdekelne, hogy akik ennyire pártolják a rendezõ urat, hogyha az Õ 13 éves lányukat tette volna magáévá mondjuk Steven Spielberg, akkor megveregetnék a vállát, vagy mi?

Oké, rendezõnek zseni. De akkor is... Egy kislány... (Amúgy a régi képeket nézegetve nem nagyon nézett ki a csajszi 13-nál többnek...)
1/10
vgyuri2 2009 szept. 29. - 11:31:54 1/10
(15/92)
Elnézést, ha ez reklám: http://www.origo.hu/filmklub/blog/riport/20090928-roman-polanski-a-cukros-bacsi-samantha-gailey-geimer.html - itt leírják mi történt, erõszak volt. Azért, mert valaki sokat adott, ezért rosszat is tehet? 1 oscar díj = nemi erõszak, 2 oscar díj-ért már embert is ölhet valaki? Gerinctelen féreg, mert nem vállalta fel a tette következményét.
10/10
Gabriella54 2009 szept. 29. - 09:13:33 10/10
(14/92)
1./ biztos vagy te abban az erõszakban?
2./ ivartalanítsanak egy 76 éves embert? Aztán mivégre?!

Amúgy szerintem a svájciak ezt simán arra használják fel, hogy megmutassák, milyen jó fiúk is õk, mert még 32 év után segítenek kézre keríteni valakit.
pacica 2009 szept. 29. - 08:39:21
(13/92)
vállalja fel amit tett és ugyanúgy mint a többi ember akit elítélnek ülje le a kiszabott büntetését, nemár azért ne kelljen mert õ egy oszkárdíjas rendezõ, hát hol nem szarom le. megerõszakolt egy kislányt
ééééééééééés ivartalanítsák ha leülte a büntit :D