Téma: Ronin

10/10
Ford Mustang 2010 dec. 09. - 19:00:37 10/10
(94/154)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Producer
Itt leírja, mi a különbség a több féle producer között.:)
10/10
csendlerbing 2010 dec. 09. - 18:04:03 10/10
(93/154)
A mozi és DVD változatban persze, hogy benne van, és benne van a PORT rövid listájában is, de az ADOTT este az ADOTT tv csatornán nem volt, ezt értem "vége-fõcím" alatt.

Itt azért a PORT-hoz is lenne egy apró megjegyzésem, a stáblistánál teljesen összemossa a producereket egy kalap alá, pedig ég és föld a különbség a producer, az executive producer közt, plusz még az associate producer és a co-(exec) producer is van, és így tovább.

Producer a legfõbb fõnök, sokszor egy cég, vagy az azt jelképezõ név (Spielberg), exec. producer akárki lehet, aki pénzt ad, vagy ötletet, a többiek megint mások, akit érdekel adok tippeket hol lehet utána nézni.

És teljesen más az elosztás a tv sorozatoknál és a filmeknél. A tvben a producer maga a tv, ill. az általa kijelölt vezetõ, a sok exec meg pénzadó, ötletadó, pénzgyûjtõ, könyvelõ, stb.

(Pl. Kelsey Grammer több sorozatban is exec. producer, tudvalevõ, hogy egyébként õ Hollywood egyik leggazdagabb szinésze, producere, mivelhogy kõgazdag családba született, persze jó is. Az exec. producer sokszor be sem teszi a lábát egy forgatásra sem, de mivel pénzt ad, ki kell írni a nevét.)

Szerintem csak "a" producert kellene kiírni, az ötletet adó, és végig azt minden szempontból ellenõrzõ, felügyelõt (ez sokszor egybeesik pl Fran Drescher, vagy Tim Allen, de sokszor inkább nem.)
offtopic
wukovsky 2010 dec. 09. - 15:08:00 Előzmény csendlerbing
(92/154)
Én úgy emlékszem benne volt Witt kisasszony neve :$
offtopic
wukovsky 2010 dec. 09. - 15:05:57 Előzmény antimason
(91/154)
Aranynak túl könnyü volt.

1 liter arany tömege több mint 20 kiló.

Valami olyan volt benne, ami ragyogott, és amin kimeredt a két fõhõs szemecskéje

A Ronin táskájában viszont korlátozott, hogy mi lehet.

Ha az ír terroristákat érdekelte, akkor valószínû nem valami környezet védelmet forradalmasító ipari titok.

Sokkal inkább fegyverrel, vagy gazdasággal, vagy valami befolyásos embernek a szennyesével kapcsolatos
10/10
csendlerbing 2010 dec. 08. - 17:33:20 10/10 Előzmény tdk
(90/154)
Bocs, de néhány dologban szerintem tévedsz.
Egyetértve azzal, hogy voltak benne "goof"-ok (bakik, de a goof annál több, na mindegy), azzal is egyetértek, hogy a legtöbb tényleg az autós üldözésekben volt.

Tudni kell, ha elolvasod a cikkeket róla (elég ha beütöd a gugliba) hogy nagyon sok papírmasé figurát használtak fel, a lövöldözésnél is, de fõleg az aréna jelenetben (nem állnak fel tapsolni mikor az igaziak igen, a zöldséges is lehet hogy az volt, stb.).

Az út mellett egyébként nem pokolgéped ejt el De Niro,hanem egy csomag petárdát, ami géppisztolyropogást imitál távirányitásra, hogy elvonja a figyelmet.

Rengeteg ál-autót "összetörnek" benne, a legtöbb ott is papírmasé, piszok jól megcsinálva, sok gyorsított felvétellel és egyéb trükkel.

A DeNiroban gellert kapott golyó persze, szintén nem ütheti át a golyóálló mellényt, erre a teflon bevonat nem elég, fõleg ha gellert kap a golyó. ("Full metal jacket" ehhez kell, de gellerbõl az sem biztos).

Lehet még sorolni a bakikat, de ezt bármelyik filmnél lehet.
Magyarul, mutass egy filmet, amelyikben nem találsz. Muszáj a kákán is csomót keresni?
Szerintem jó film mindezek ellenére.
offtopic
Anditos 2010 dec. 08. - 16:13:58
(89/154)
Lehet, a késõi idõpont is az oka volt, hogy bealudtam rajta, de az elsõ 20 perc nem tudta kellõen felkelteni az érdeklõdésemet.
tdk 2010 dec. 08. - 15:25:41
(88/154)
***SPOILER***

Na megvan. Az volt nagyon gagyi, ahogy a zöldséges gyakorlatilag agyonlövette magát az utcai lövöldözésnél (ott állt a bódéban, és meg sem mozdult). Egy hasonló volt az arénában is, amikor egy turista csaj kapott egy lövést. Az elõzmények miatt neki már minimum résen kellett volna lennie.

Hasonló az is, amikor lelövik az egyik rosszfiút, és a golyó gellert kapva de Niróban köt ki. Egy kicsit esetlen a jelenet, rosszul vették fel az egyes mozzanatait.

Egyébként abba is bele lehetne kötni, hogy miért a városban ütöttek rajta a konvojon, amikor kint a nyílt terepen nem lettek volna civil áldozatok. Ez fõleg azért gáz, mert de Niro nem lépett ki "a cégtõl".

Egy pokolgépet kitesznek az út mellé, az hazavágja az elsõ kocsit, a másik kettõ belerohan, megsorozzák õket, és kész, megvan a cucc.
A hidas résznél sem volt ok szerintem lövöldözni, mivel egy adag fegyvert már kaptak, grátisznak egy autót is, a pénzbõl pedig csak mutatóba vittek. Egyszóval az akciófilmeknek ezt a jellemvonását hordozta ez a film is, a bonyodalom érdekében vannak logikátlan események, de ha ezekre nem figyel az ember, akkor élvezhetõ az egész.

A Belmondo-utánzat figura pl. kifejezetten tetszett (szintén a hídnál), meg az is, hogy a kucsmás-szemüveges fickó, akit agyonlõnek, hasonlít egy régi tanáromra. :D

Az egyik legjobb (ha nem a legjobb) rész szerintem, amikor az arénától elhúznak a zsákmányolt autóval Rénóék, és egy hirtelen váltással csend lesz, és madártávlatból mutatják a vidéket, majd fokozatos közelítés után hallhatóvá válik az autó hangja.

A Citroen is kapott mondjuk egy kis reklámot azzal, hogy egy tuningolt S8-assal tüntették fel egy kategóriásnak.
A "nagyobb injektorok kellenek, a Bosch nem elég jó" viszont kb. ellenreklám volt. Nem sok német pénz lehetett ebben a filmben. :)

A szinkron viszont mintha újabb lett volna, mint amivel régebben láttam.
offtopic
wukovsky 2010 dec. 08. - 12:25:39
(87/154)
Ez már azért kicsit beteges túlzás szerintem is :P :D
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 08. - 12:20:28 10/10 Előzmény csendlerbing
(86/154)
Szerintem is szuper film, már többször is láttam, sokszor vetítette több csatorna is, de mindig néztem. Egész jó benne az amerikai és a francia filmek stílusának keveredése, összhangban van R. De Niro és fõleg Jean Reno színészi játéka. Szóval egy jó kis akciófilmet kreáltak a készítõk.
AvatáR Gil Maerth 2010 dec. 08. - 10:08:58
(85/154)
10/8 -az 8-as akart lenni.
AvatáR Gil Maerth 2010 dec. 08. - 10:08:36
(84/154)
Masszív, dinamikus.
Komolyan összerakott.
Pokolian Pazar, jó film!

Jól leírja egy hideg vérû, profi illetõ gondolkodását.

Engem egy kellõképpen elszabadult Jagged Aliance játszmára emlékeztetett. (emlékszik még valaki arra a játékra?)

a végére kissé elnyúlt.
de végig élvezhetõ maradt.
idegesítõ, hogy nem tudjuk mi volt a táskában
pedig ennyivel tartoztak volna a nézõknek !

10/(
ALAPKÕ!
Megnézése: JAVASLOM!
10/10
csendlerbing 2010 dec. 08. - 01:27:26 10/10
(83/154)
Van még ötletem, így "pihent aggyal": a táskában maga az Erõ volt, azért ragyogott, és a sötét képû kopasz Marsellus maga Mars hadisten, azaz Darth Vader, aki az erõt meg akarja szerezni, és elküldi a két volt Jedi lovagot, akik a Vegáról jöttek (Vincent Vega és Julius nem tomki), hogy szerezzék meg az erõt.
A két jedi lovag meg is szerzi, de kell hozzá Yoda mester tanítványának segítsége (Jody, akit Rosanna Arquette játszik, modern felfogás, és politikailag korrektül nõ), miközben Leia hercegnõt (aki Mia álnéven fut, a bolond is kitalálja, hogy az Leia), elkábítják a gonosz Vegai bukott Jedik, de terük nem sikerül mert Joda mester (Jody, a piercinges) valamint társa, Jézus Krisztus megmentik egy aranydöféssel (jól van na, adrenalin injekcióval.)
No, a star wars változata a Ponyvaregénynek hogy tetszik?
10/10
csendlerbing 2010 dec. 08. - 01:14:25 10/10
(82/154)
Azért volt pár "goof" a filmben, de sokszor kell látni hogy észrevedd. pl.: az autós üldözés talán kettõ kivételével mindig ugyanazon a pár utcán, és egy téren zajlik akár Nizzában, akár Párizsban játszódik (qrva drága lenne lezáratni az egész várost Fro.ban), többször elmennek egy sarkon levõ "Hotel" mellett, egy pékség mellett, egy szabadtéri presszó mellett, ezt nehéz nem észrevenni.

Aztán van még egy pár, de nem zavaróak.

De mondjuk illett volna kiírni a vége-fõcímben Katerina Witt nevét, aki az orosz jégtáncosnõt táncolta.
egyébként nekem 9/10.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 08. - 01:06:01 10/10
(81/154)
Jól van na, mire leírtam és elküldtem a választ neked arról, hogy mi van a táskában a Ponyvaregényben, már én is rájöttem, hogy csak poénkodsz, de már elment.
(Legalább is nagyon remélem, hogy csak poénkodtál)
Szóval bocs.
de akkor meg szerintem a Szent Grál volt benne, mert az ragyog, (igaz, ha létezik, valószínûleg cserépkupa), ehhez is vág a bibliaidézet.
Ja.
Rosanna Arquette meg Szûz Mária megtestesülés: Festmény is van róla, "Madonna a piercingekkel", ismerem. De még járatom egy kicsit az agyam.
tdk 2010 dec. 07. - 22:02:53
(80/154)
- Mit szeretnél karácsonyra?
- Kisvasutat!

:D
9/10
PivarnyikKrisz 2010 dec. 07. - 21:59:52 9/10
(79/154)
Szerintem is nagyszerû film. 10/9.
Frony 2010 dec. 07. - 21:45:25
(78/154)
Minden szavaddal egyetértek....én is harmadszor látom, és mégis a fotelba szegez....:D :D
sziriat 2010 dec. 07. - 21:44:51
(77/154)
egyik nagy ,-hogyan éljük túl magunkat,- film. a szinkron is nagyon jó.
antimason 2010 dec. 07. - 21:43:00
(76/154)
Az ötlet nem rossz, de olyan M. Night Shyamalan féle lenne.
antimason 2010 dec. 07. - 21:41:14
(75/154)
Nem arany?
Vagy a lelke is gy fénylik :)