Téma: Ronin

10/10
Kozutas 2012 máj. 11. - 18:16:39 10/10
(114/154)
Nagyon baba film !!!!
Karipapa01 2012 máj. 11. - 17:54:25
(113/154)
Ezt a filmet már jó párszor megnéztem, de úgy néz ki, hogy megint meg fogom nézni! Függetlenül attól, hogy Reno egy nagyon jó színész és itt ki is tud bontakozni, a film cselekménye is szuper! Persze vannak a filmben apró logikai bukfencek, de nem ez számít, hiszen ez csak egy film és a hasonló filmekben is vannak hasonló kis bukták. A témavezetés kifogástalan, a nézõt oda tudja ragasztani a székhez, a színészek teljesítménye elsõrangú. Összességében: érdemes megnézni annak, aki ezt a kategóriát szereti!
8/10
M.Zs.F 2011 okt. 15. - 22:09:46 8/10
(112/154)
Olyan igazi film ez még, ami nincsen túlpakolva hihetetlen elemekkel, meg trükkökkel. Van egy jó kis akciója, egy nem túl bonyolult története, sok nagyon ügyes és nagy színész, és rendesen meg van csinálva. Nem giccses, nem sok, nem mû.

10/8
PassionFruit 2011 jún. 03. - 14:00:54
(111/154)
Látom itt is vitáztok... :D
Nekem 100%-ban bejön, számomra fõleg Jean Reno alakítása gyöngy. Elsõsorban kitûnõ színésznek, de mellékesen, jó pasinak is tartom ! :D Ezek a típusú filmek, pont rá vannak szabva ! ;) Nekem a 22 lövés, és a Bíbor folyók "Reno mellett, Vincent Cassel miatt is" a nagy favoritom ! Reno egy óriási karakter, és egyéniség, hihetetlen profizmusa, és stílusa van ezekhez a filmekhez. :)
Seven7Crown 2011 máj. 29. - 18:27:53
(110/154)
Hallatlan.:)
Seven7Crown 2011 máj. 28. - 20:22:32
(109/154)
Ez a film igenis jó.A mûfajában elsõosztályú,a színészek 100%-sak,a rendezés kitûnõ,a téma pedig kiváló.
9/10
Mike088 2011 máj. 28. - 16:58:53 9/10
(108/154)
Egy magamfajta filmõrültnek is érdemes minél gyakrabban visszanyúlnia a múlt filmjeihez mert mindig lehet találni egy-egy prémium kategóriás alkotást ami felett nem szabad elmenni. A ronint tegnap láttam elõször és azt nyújtotta amit egy igényesen kidolgozott akciófilmnek kell. Nem csalódtam 10/9.
Tom Taylor 2011 máj. 24. - 00:22:15
(107/154)
Franciaország két legnagyobb élõ színésze: Michael Lonsdale és Jean Reno. Egy filmben, eszméletlen!
Lonsdale 10 perces jelenete a csúcs ebben a filmben, a sok akciójelenet ellenére is.
Jean Reno meg egyszerûen tökéletes!
10/10
NANU..! NANU..! 2011 máj. 23. - 23:50:52 10/10
(106/154)
Na, errõl most lekéstem, mint állt. lrnni szokott... :)
valinagyi 2011 máj. 23. - 07:24:15 Előzmény wukovsky
(105/154)
Egy producer NEM a saját pénzét teszi a filmbe,hanem befektetõket keres!
Shanks 2011 máj. 13. - 18:29:13
(104/154)
Nagyon jó film, bár ezt már a film megnézése elõtt is sejtettem..

Robert De Nironak, Jean Renonak nem nagyon vannak rossz filmjei.
Sean Bean pedig jól játszotta a tapasztalatlan suttyót.
offtopic
wukovsky 2011 jan. 13. - 08:57:49
(103/154)
Ha SB-s filmet akarok nézni, akkor olyat választok, amiben Õ a fõszereplõ.

Ha pedig nem Õ a fõszereplõ, akkor nem kesergek, hogy jaj de keveset szerepelt.

Egyébként kárpótolva lettünk, mert a film további részében igen igen jó színészek szórakoztattak tovább. Senki ellen nem lehet kifogásunk :)
10/10
JOHNNY-BOY 2011 jan. 13. - 00:04:33 10/10 Előzmény wukovsky
(102/154)
Kicsit számomra is zavaró volt amit SB csinált de átgondolva a dolgot szerintem õ se volt rossz és nem volt könnyû amit el kellett játszania.

Az a karakter, aki hidegvérûnek, dörzsöltnek, a legkeményebb profinak akarta beállítani magát a valódi profik közöt. Ki is derül róla elég hamar, hogy egy pitiáner, tapasztalatlan fószer.

Talán más szinkronhanggal (ami kevésbé idétlen hatású) nem lett volna zavaró de szerintem ez így se rossz:)
offtopic
wukovsky 2010 dec. 13. - 13:54:31 Előzmény csendlerbing
(101/154)
Bocsi, de az már nekem annyira mitikus, hogy valaki tv-n nézzen egy filmet, hogy bele sem gondoltam.

De miért is néz valaki a tv-ben egy filmet.

Arra jutottam, hogy mazohista.

Mik egy tv-ben vetitett film jellemzõi:

- a mozis vagy hbo verzióhoz képest sokszor egy gyalázatosan rossz szinkron, mert olcsóbb egy vacak újat készíteni, mint a már elkészült jogait megvenni.

-szét van vágva, és olyan fontosabb momentumok hiányozhatnak belöle, amik nélkül élvezhetetlen a film.

-tele van reklámmal, ami megszakítja idõrõl idõre a cselekmény menetét, ami szintén rontja az élmény fokozatát.
offtopic
wukovsky 2010 dec. 13. - 13:52:06 Előzmény csendlerbing
(100/154)
Nem osztom a véleményed.

Azért mert valaki csak a pénzt adja, nem biztos, hogy rossz.

Egy sikeres producer biztos, hogy tudja, hogy mibe tele bele a kis pénzecskéjét, különben elbukná, és csoró sikertelen exproducer lenne.

Tehát, ha azt látom, hogy egy filmet olyan ember producerált, aki már sok siker filmet tudhat maga mögött, akkor biztosan tudom, hogy azért tett bele pénzt, mert jó a forgató könyv, sikerült jó rendezõt, jó színészeket találni hozzá, tehát egy jó film fog kijönni, amit érdemes lesz megnézni, és ami sok pénzt fog termelni, tehát a producer úr befektetett tõkéje busásan megtérül.

Nah, ehhez a gondolat menethez mit szólsz, nem is gondoltál ilyesmire.

Mert mindig a front emberekre koncentráltok, pedig azok csak bábuk, és a lényeg, aki hátulról a függöny mögül dirigál, akinél a hatalom van, és holivudban a hatalmat a pénz jelenti, hiszen abból van minden.
offtopic
Anditos 2010 dec. 10. - 16:34:38 Előzmény Ford Mustang
(99/154)
Igen, valamikor éjfél körül kezdõdött. :-)
Nekifutok majd még egyszer, ha lesz lehetõségem, mert nem vagyok akciófilm-rajongó, nem szeretem a képkapkodós filmeket sem, úgyhogy szerintem nekem való ez a film.
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 09. - 23:31:08 10/10
(98/154)
Kösz a linket, tényleg kicsit bõvebb, de sebaj! :)
tdk 2010 dec. 09. - 23:04:50 Előzmény Anditos
(97/154)
Hát, ha az ismétlést nézted, akkor lehet. :) A sztori mondjuk nincs túlbonyolítva, az igaz, de nem tudni elõre, hogy mi miért fog történni, mint mondjuk egy Schwarzenegger filmnél. Viszont ennek a filmnek van egy sajátos hangulata és tempója, ami szerintem nem éjszakára való. Pl. gyakran lassít, miközben a gyors akciók közül sem élhetõ át olyan közvetlenül mindegyik, mint mondjuk egy Bruce Willis-filmnél. Bár az elsõ 20 percben maximum az adásvétel lehet akciódús, ha jól saccolom.
tdk 2010 dec. 09. - 22:51:19 Előzmény csendlerbing
(96/154)
Te valamit nagyon félreértettél, több helyen is. Elõször is, én aréna alatt az arénát értettem, amit a filmben is így emlegetnek, és nem a sportcsarnokot, ahol a jégbalett ment. A probléma egyébként az volt, hogy élõ emberek viselkedtek úgy, mint a zombik. A zöldséges állt, mint egy rakás szerencsétlenség, pedig már egy ideje ment a lövöldözés. A turisták közül a csaj, akit mellbelõnek, kicsit furcsán viselkedett, mintha õ sem lett volna képben, hogy épp balhé van (külön vették fel, nem volt jól megszervezve, nem vették figyelembe, hogy mihez fog kapcsolódni az a képsor).

Amikor gellert kapott a golyó, arra is azt írtam, hogy esetlen az egész, mint a játszóteres rész. Egyszerûen a külön kameranézetbõl felvett részek összefûzve nem elég életszerûek, nincs bennük folyamatosság. Ebben azért Hollywood elõrébb jár, persze ott van bõven tapasztalat is. (**Spoiler: a játszótérnél a kocsiban is olyan, mintha egy kábult ember hagyná magát fejbelõni; és egyébként is tök hülyén viselkedik, képes hátrahajolni az ülésre, amikor nyilvánvaló, hogy úgy védtelen lesz - ezek a részek egyszerûen rosszul vannak megírva.)

A pokolgép pedig csak egy ötlet volt a részemrõl arra, hogy mivel vághatták volna haza a konvojt úgy, hogy ne egy városban kelljen lövöldözni. Persze ott volt közlekedési lámpa, aminél meg kell, hogy álljanak, és jól is mutatott a jelenet. Én csak arról írtam, hogy logikailag bele lehet itt is kötni a dolgokba (ahogy egyébként több amerikai filmben NEM lehet, mégha egyszerûbbek is összességében véve, és nem is ilyen kaliberû színészekkel készültek).

Más/OFF. Nekem a Mission Impossible elsõ része is azért tetszik, mert valamennyire visszafogott, és Európában játszódik, emellett jelen van benne a modern technológia is. Akkoriban pl. még menõ dolog volt a notebook és a vonaton (pláne TGV-n) netezés mobillal. Ma meg már egészen alap.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 09. - 21:01:58 10/10
(95/154)