3/10
peejay 2008 aug. 12. - 09:45:16 3/10
(12/132)
nem tudom megérteni, hogy kapott ez a film az imdb-n 10-bõl 8 pontot
õszintén bevallom sokkal jobbra számítottam
elég hosszú film is, ami miatt kész szenvedés volt számomra, nincs benne semmi ijesztõ, rám lelkileg nem hatott, a film befejezése, pedig
egy katasztrófa, bár én nagyon örültem neki, amikor vége lett
Zempy 2008 aug. 07. - 14:59:53
(11/132)
Elég régen láttam, de emlékszem, hogy nem ezt vártam. Valami mást. Így is emlékezetes maradt persze, és tetszett is. Talán eredeti hanggal lett volna az igazi. És ha nem vágja meg valamelyik szeretett kereskedelmi csatorna. Ennek ellenére szerintem mégis nagy alkotás, és nem baj, ha nem mindenki érti egészen. A befejezéssel én sem vagyok kibékülve a mai napig, eléggé elkapkodott és fura lett.
Én nem ismerem igazán Polanski filmjeit; ezt a filmjét a Halál és a leányka mögé, és a Zongorista elé helyezném (már ha össze lehet egyáltalán hasonlítani ezeket).
verdeleth 2008 júl. 31. - 13:08:55
(10/132)
Redfield jól mondja A könyvnek is ugyanez a vége, csak még jobban kiemeli, hogy beletörõdik a hleyzetbe Ro Mint régen irtam, nekem sem tetszett a vége, de addig minden Szerintem a vége nélkül mindkettõ (film könyv) 10 pontos
6/10
Obránszky Ármin 2008 júl. 31. - 11:35:39 6/10 Előzmény Redfield
(9/132)
Hú, azt hiszem, én is a vágott változathoz jutottam hozzá, mert a babakocsis jelenet nem volt benne az általam beszerzett filmben. Nem mondom, h most rohanok letölteni a hosszabb kiadást, de majd talán valamikor...
Inkább megnézem újra a Kés a vízbent, mert már jó régen láttam.
Redfield 2008 júl. 31. - 03:28:56
(8/132)
A könyv is kb.: így végzõdött, nem? Ez a film engem se nyert meg annyira, az Iszonyat sokkal inkább, de még a Kés a vízben is százszor jobban.
6/10
Obránszky Ármin 2008 júl. 31. - 02:55:06 6/10 Előzmény verdeleth
(7/132)
Azt írod, h iszonyat jó, én inkább úgy fogalmazok, h az Iszonyat jó. :-) Sõt, az Iszonyat több, mint jó. Napokig a hatása alatt voltam.
Ezután a film után inkább csalódottságot érzek. Polanski a hangulatteremtés egyik legnagyobb mestere, szinte paranoiában hajszolja bele a gyanútlan nézõt. A film ebben a tekintetben valóban nagyszerû, de a vége... Ok-ok, értem én, h kétféleképpen minimum értelmezhetõ, de én mégis fogtam a fejem. Ha valaki olvasta a könyvet, kíváncsi vagyok az ezzel kapcsolatos észrevételekre.
Az meg egészen ledöbbentett, h Ruth Gordon Oscart kapott ezért az alakításáért. Néha a falat kapartam kínomban, amikor feltûnt a színen. Farrow játéka viszont az idõ elõrehaladtával egyre jobb lett. Törékeny szépsége (az a mosoly...) sokat segít abban, h azonosulni vagy legalábbis együttérezni tudjon a nézõ a karakterrel.
Polanski minden kétséget kizáróan a legnagyobbak közé tartozik, de a Rosemary gyermeke ettõl még a szememben közel sem remekmû. Talán, ha más a vége...
10/10
Miki1900 2008 júl. 22. - 16:49:25 10/10
(6/132)
1968. egy év és nem valósulhatott volna meg.
10/10
Miki1900 2008 júl. 22. - 16:45:12 10/10
(5/132)
nagyon jó film. sajna lemaradtam a végérõl, és nem tudtam pótolni.
verdeleth 2007 aug. 23. - 03:11:27
(4/132)
amikor elõször láttam, teljesen ledöbbentem Nagyon lélekre ható, ahogy leépül testileg lelkileg.A vége viszont szerintem nem olyan jó, miután kiderül ki is az apa.Szerintem ez elég béna ötlet volt, de hát ezt a könyvben irták le Sebaj, a többi iszonyat jó
Newcastle United 2007 márc. 16. - 20:41:49
(3/132)
Pontosítok: az egyik legalapvetõbb lélektani horror.:) Azért nem semmi ez a Polanski. A Vámpírok báljával a horrorkomédia mûfajában alkotott maradandót, itt pedig a pszichohorrorban. Bármennyire is hasonló a két szó, a két mûfaj között ég és föld különbség van.
tvnezo 2007 márc. 16. - 08:56:43
(2/132)
Egyetértek, jó film!
Redfield 2007 márc. 16. - 04:55:17
(1/132)
Meglepõ, hogy én szólok hozzá elõször, hiszen még csak most láttam. :) Jól megvághatták a filmet, az a rész nincs is benne, ami az elõzetesben is, a babakocsi a sziklákon. Pedig nagyon hatásos kép. Nagyon az. A rendezés nagyon jó lett, igazán remek adaptációja a talán mégremekebb könyvnek, persze egy-két színészi játékot elnézve nem ártott volna neki, ha úgy 10-20 évvel késõbb valósul meg, mint ahogy. Egyetlen dolog pedig nagyon nagyon szúrta a szemem. A végérõl. Szinte a leges legvégérõl kihagytak egy részt. Az egész csak max: két kameraváltás lett volna. Nagyon nagyon egyszerû lett volna, mégis rettentõ sokatmondó. A könyv is ilyen, mint a film, de ott még zseniálisabb a vége, Rosemary egy felvetõdött gondolata miatt. Szóval így összességében igazán jó film, jó kezekbe került a rendezése, de a végén sokkal többet dobott volna, ha bemutatják azt az aprócska részt, amikor Rosemary eltöpreng.