9/10
morzsa 2008 máj. 25. - 10:31:30 9/10
(16/36)
a film olyan egyszerû, mint az élet. kibogozhatatlanul gyönyörû.
rádöbbeni a (SPOILER) film a filmbenre, több volt mint jó.
azt hiszem én is Gael García Bernalt emelném ki, fantasztikusan játszott, és itt sokkalta jobban tetszett, mint Az álom tudományában.
a Beszélj hozzá!-val összehasonlítva, nekem az jobban tetszett, de ezt úgy kell érteni, hogy a Rossz nevelést csak tízszer fogom újranézni.
szívem szottya:"..pedig úgy tûnt tetszik.
Á, nem, szerepért könyörgõ színésznél nincs aszexuálisabb!"
Crazy Horse 2008 máj. 03. - 01:20:08
(15/36)
Nem rossz film, sõt jó, de sztem messze nem éri el a Mindent anyámról, Eleven hús, vagy a Volver szintjét. A történet-vezetéstõl nem voltam elájulva, a közepétõl már nem ad semmi újat, de kárpótol érte Gael García kíváló alakítása.
A homoszexuális jelenetek számomra sajnos túlságosan tolakodóak és naturálisak (nem kívánom újra látni õket), szal részemrõl csak 1x nézõs film.
rajongólány 2008 ápr. 30. - 00:15:27 Előzmény mpeter8
(14/36)
Egyetértek! A sztori sem semmi, de a rendezés... egyszerûen tökéletes!
mpeter8 2008 ápr. 28. - 00:28:44
(13/36)
Én is azt mondanám, hogy egyszerû volt. Persze nem technikailag, meg történet-követhetõségileg, de valahogy mégis. És talán ez összekapcsolódik azzal, hogy hihhetetlen virtuozitással volt ez a film megrendezve. Ilyen egyszerû és könnyed és mégis nagyon tartalmas filmet csak egy vérprofi tud rendezni. És miközben ilyen sodró, rendkívül tragikus, ugyanakkor nem megható (nem is az a célja, azt hiszem). Egy különleges élmény volt. Szerintem még nem láttam ilyen filmet... pedig sokat láttam :)
gtothistvan 2008 ápr. 27. - 16:13:34
(12/36)
a al(demo)-dovar-ját, na és a nyirbálót elnézve szintén remekmû lesz.
10/10
nikixnicol 2008 jan. 24. - 18:25:30 10/10
(11/36)
szerintem nagyonjó film ! én nem mondanám hogy egyszerû, sztem inkább összetett. Gale alakítása valami fantasztikus volt !! :P
serge 2007 dec. 30. - 23:39:59 Előzmény advocatus77
(10/36)
naná hogy jó film :)
9/10
advocatus77 2007 nov. 16. - 23:53:09 9/10
(9/36)
fantasztikus film tabukat döntögetõ ( kat. egyháza támadni Spo.-ban nem egyszerû ) és abszolút figyelmet lekötõ.......AAA+ recommended
frenki! 2007 nov. 16. - 10:15:33
(8/36)
Jó film, ha másértt nem, a kitûnõ alakításokért. Szerintem meg lehet nézni.
k11zoltan 2007 okt. 06. - 22:45:01
(7/36)
Hát, nem tudom! Kiválónak semmiképpen nem mondanám. Nekem kiváló spanyol filmek a : Nyisd ki a szemed, a Beszélj hozzá, és még a Belsõ tenger, meg azért még van egy pár... De ez valahogy túl egyszerûnek tûnt nekem...
10/10
Babucica 2007 okt. 06. - 15:49:18 10/10
(6/36)
Tegnap lattam tudtam h csak jo lehet ha ALMODOVAR os lassan be kell szereznem az osszes filmjet.
Oszinten szolva keves film van ami manapsag lekoti a figyelmem es tudok csak a filmre figyelni es nem tanulok vagy irok kozben vmit. Hat itt hamar letettem a konyvem......ajanlom mindenkinek aki sallangmentes fimet szeretne latni a melegekrol a szeretetrol.
k11zoltan 2007 okt. 06. - 12:38:23
(5/36)
Imádom a spanyol filmeket, de azt kell hogy mondjam, ez elmard az átlag világhírû spanyoloktól. Talán túl korán lövik le a poént, vagy nem tudom, de a spanyol filmektõl megszokott fordulatot hiányoltam a végérõl.
perry 2007 szept. 26. - 11:06:28 Előzmény StJust
(4/36)
Almadóvar filmjeinek egyik központi problémája a homoszexualitás és a társadalom viszonya. Ez pedig a katolikus Spanyolországban nem kis vihart kavart a 70''-80''-s években. Mára a meleg témák feldolgozása szinte divattá vált , hol jobb , hol rosszabb alkotásokban.
Jellemzõ, hogy Magyaroszágon a téma ábrázolása
az utolsó 10 évben kapott teret , mûvészi megfogalmazásban. Talán csak Makk Károly /Galgóci
Erzsébet/ Egymásra nézve filmjét leszámítva.
A rossz nevelés abban is kényes téma , hogy a spanyol klérus viszonyát a homoszexualitáshoz is
látleletként ábrázolja.
Ettõl viszont bonyolultabb és sokrétübb a film.
Jelen van benne egy szubkultúra élete , vsielkedlése, és egyéni sorsok ütköztetése.
Gael García Bernal szinész teljesítménye kétséget sem hagy afelõl, hogy olyan színésszel állunk szemben aki messze menõen hitelesen tud ábrázolni.
Magam is csak ajánlani tudom megnézésre, Almadovar többi filmjével együtt.
9/10
StJust 2007 máj. 11. - 19:57:58 9/10 Előzmény shann
(3/36)
Csatlakozom! Egyébként nem szeretem a homoszexualitással foglalkozó filmeket,de barátnõm elráncigált rá,és nem bántam meg. A legmesteribben szerkesztett,és legrealisztikusabban ábrázolt alkotás,amit valaha láttam. Elõtte szkeptikus voltam,de mindez eloszlott a vászon elött ülve!
shann 2007 ápr. 29. - 18:05:03 Előzmény Noche
(2/36)
Ez a film egyszerûen zseniális.Nagyon sokáig nem volt tiszta a fabulája de az utolsó fél órára rengeteg mondanivalót tartogatott.Aki nem látta az nézze meg mert rendkívül jó.
Színészek -G.G. Bernal,Fele Martínez, Daniel Giménez Cacho, -lubickolnak a szerepükben ;és hát elsõsorban Almodóvar a rendezõ.
10/10
Noche 2007 febr. 25. - 20:28:48 10/10
(1/36)
már jó pár Almodóvar-filmhez volt szerencsém, de valahogy ez lett a kedvencem. (bár lehet, hogy csak Gael García Bernal miatt vagyok elfogult :) olyan témát dolgoz fel, ami manapság sajnos bizonyos körökben még tabunak számít, és általában csak olyan alkotások születnek, amik elterjedt, ám téves közhelyekkel igyekeznek bemutatni a homoszexuálisok életét. az Almodóvar-féle sajátosságok ugyanúgy megvannak benne, mint a többi filmjében, talán a választott téma és a valóságszerû megjelenítése miatt tetszik ez jobban a többinél ^^