Lábas 2011 jan. 04. - 14:58:46
(951/2171)
Részemrõl , ha tehetem a legtöbb híradót megnézem attól függetlenül, hogy milyen politikai széljárás uralkodik bennük. Majd még tájékozódom neten is lehetõleg ott is sok vegyes forrásból. És akkor már paraszti logikával is ki lehet rakni azt a puzzle-t ,ami legközelebb áll a valósághoz. Kivéve ha minden a Mátrix része:))))
Roland86 2011 jan. 04. - 14:50:02
(950/2171)
Ez a híradó sem rosszabb, mint a többi magyarországi. Nem mondom, hogy a BBC, vagy CNN nem jobb, de attól mi olyan messze vagyunk, hogy oda nem is érünk...
Roland86 2011 jan. 04. - 14:49:08
(949/2171)
Ha hiteles infót vársz, akkor ahhoz a helyszínen kellett volna lenned, és a saját szemeddel látni..., tudjuk jól, mert ha valaki 3 méterrõl zuhan le, akkor a következõ híradásban már 5 méter lesz belõle, és akár a 8 méteres magasságig is eljuthat az a szerencsétlen pára, aki tulajdonképpen csak 3 méterrõl fúródott bele az anyaföldbe. Volt olyan hír, amit 3 különbözõ helyen 3 különbözõ számadattal olvastam, hallottam...
Roland86 2011 jan. 04. - 14:46:04
(948/2171)
Tökéletesen igazad van. Nemsokára arról sem kell majd hírt adni, hogy a köztársasági elnök köszöntõjében hemzsegtek a helyesírási hibák. nem durvák - olvastam -, de voltak benne. Õ tulajdonképpen az ország elsõ embere, a demokrácia õrzõje, stb... - figyeljen már oda, ha van rá mód. Most még leközölték, nem biztos, hogy fél év múlva is merik, vagy lesz rá alkalmuk...
Roland86 2011 jan. 04. - 14:44:19
(947/2171)
Na, azért azt beláthatjuk, hogy az élet maga elég horrorisztikus. Nézhetjük mi a Dr Csontot - én is szoktam nézni, és nagyon élethû, hogy tegnap B.-nak egy halott tizedes szelleme segített -, de igenis: tolják a képünkbe a való világot, mert kiváncsi vagyok, hogy milyen veszély fenyeget engem, meg a családomat. Mi az, ami a Média törvényben probléma? Az, hogy százmilliót fizethet az a sajtóorgánum, amelyiknek nem tetszik a pofája... Sérül a szólásszabadság, a sajtószabadság, hisz - amennyiben nem fogják vissza magukat, de nagyon, tönkre fognak menni, akár egy büntetési tétel miatt. mindenkinek érdekében áll majd csöndben maradni, vagy lightosnak lenni, esetleg az épp hatalmon lévõkrõl kussolni, mert különben "megássa a saját sírját". Az is gáz, hogy megmondják: hány perc lehet a bûnügy. Mire föl? Hol itt a bûnmegelõzés?
oldbone 2011 jan. 04. - 14:37:18
(946/2171)
Gorilla, aki bevezeti a következõ mûsort vagy elõtte, vagy az ajánlóban (ugyanúgy ordít, mint a TV-2-õn a reklámok, sõt Õ erõteljesen „liheg” is ráadásul :-)
Amit megnézek pl.: Mentalista, dr. Csont … a sorozatokból, és filmeket is ritkán (mert most már mindenhol mindent ismételnek, új nemigen akad). A híradót más csatornákon nézem … ;)
Különben állítólag megjelent a Közlönyben a médiatörvény. On-line még nem olvastam (és csak ezért nem veszem meg) … mindenki csak utalgat (mag ugat) rá, de egyáltalán melyik az a passzus amelyik annyira feldúlja a kedélyeket?
Valaki korábban ezt írta: „miért kell véres ágymatracot és ágylábat mutogatni”. Egyetértek. Mert – mint mondtam – csak a nézettség számít. A „plebsz” szereti a horrort és a bulvárt … ez kell nekik, de akkor éjjel adják le (na persze õk már olyankor csucsukálnak). :P
Lábas 2011 jan. 04. - 14:23:05
(945/2171)
Az a baj, hogy azok a hírek hogy Piripócson betörtek egy házba és megöltek egy öregasszonyt , vagy karambol volt az M7-en ugyanúgy nem tartoznak a hírek kategóriájába, mint az állatkerti pandabocsok. Ami az igazi hír az az ,hogy a felkent politikusaink ezer féle trükkel lopják el a mi pénzeinket, mert ez érint minket,mert emiatt élünk s.zarul és emiatt rohad minden körülöttünk.És ezekkel a hírekkel napi két híradót is meglehetne tölteni.De most megoldották okosan, hogy ezekbõl a lehetõ legkevesebb legyen a hírekben. Persze nem az RTL volt a cél, mert attól híreket várni eleve bugyuta dolog:)))
Roland86 2011 jan. 04. - 13:37:07
(944/2171)
Egyébként meg: nyugi, nemsokára fizetõs lesz az Rtl, és nagyon sokan lesznek, akik nem adnak érte pénzt..., már csak azért sem, mert nincs.
Roland86 2011 jan. 04. - 13:35:30
(943/2171)
Milyen lihegõ gorilla?:) Ez nekem kimaradt... Engem meg inkább az zavar, hogy a TV2 beleordít a reklámok alatt a fülembe, és az "Ezek megõrültek" sem színvonalasabb - sõt! Neked melyik mûsorok a nívósak? Nem kötekedésbõl kérdezem, hanem azért, hogy valami jóhoz jussak...
oldbone 2011 jan. 04. - 13:19:14
(942/2171)
Mai hír: „Médiahatósági eljárás indult az RTL Klub híradója miatt”. Megérdemlik :D
Az RTL az egyik legszemetebb, legutálatosabb, leghatásvadászóbb liberós adó. Nekik nem számít semmi, csak a nézettség ( = a pénz)! Egy-két sorozatot ugyan megnézek (na nem ilyeneket: Való Világ, Heti hetes, Barátok közt … stb.). Az utóbbiba pl. belenézve, mintha felolvasó próbát tartanának a színészek (ez persze nem az õ hibájuk). „Az a baj, hogy az RTL még ma is kábel nélkül is fogható: talán a szándékos népbutítás olcsó eszköze?” – már valamelyik topikban leírtam :-P
Az RTL-es mûsorokat reklámozó lihegõ gorilla meg sokszor úgy adja elõ a legpitibb mûsort is, mintha földrengés következne … :(|)
offtopic
Roland86 2011 jan. 04. - 12:57:35
(941/2171)
Egyet tudok érteni. Amúgy meg: a mai világ nem tündérmesékkel van tele, hanem - sajnos - ilyen nagymányoki gyilkossághoz hasonló esetekkel. Nem is értem, hogy miképp szolgálhatja a Fidesz törekvéseit a sajtó ilyetén elhallgattatása, hiszen ezerrel és minél aprólékosabban kellene felhívni a figyelmet a világban zajló rosszra, fõleg a bûncselekményekre, hiszen a bûnmegelõzésnek ez az egyik szerves része. Az én szememben. Hogy akarnak nagyobb közbiztonságot, ha elhallgattatják a médiát és csak 20 perc lehet a bûnügyi téma az adáson belül? Miért mondják meg, hogy hány perc foglalkozhat ezzel? Ha születik egy pandabébi, ellenben történt 30 gyilkosság, akkor 20 percbe bele kell sûríteni a gyilkosságokat, majd 40 percig a pandabébit kell mutatni különbözõ szögekbõl?
offtopic
Roland86 2011 jan. 04. - 12:53:53
(940/2171)
Hát én is ezeken a robbantós meséken nõttem fel, és én sem lettem robbantó, és még most is szívesen megnézem õket. Úgy látom, te épp azokon a meséken szocializálódtál, mint én..) Most meg nyomatják ezeket a japán agyrémeket: Pokémon és társai, de sorolhatnám, amik egyébként ugyancsak az öldöklésrõl szólnak, ráadásul folyamatosan az ember képébe vicsorog egy mesehõs. A mi meséink még szépek voltak. Azért egy Tom és Jerry és egy Gyalogkakukk, meg Törpikék, és Foxi Maxi még meg volt rajzolva rendesen, és abszolút szerethetõek voltak a mesehõsök, még akkor is, ha minden percben felrobbantották egymást.:) Na persze, most is vannak jó kis mesék, illetve animációs filmek, de például a régi Vuk klasszisokkal jobb, mint a moziváltozat. Állítólag a moziváltozat nem is való kisgyerekeknek, mert volt olyan nagyi, aki felháborodva vitte ki az unokáját a vetítésrõl... Visszatérve az alapra: már semmi sem a régi...
Roland86 2011 jan. 04. - 12:47:35
(939/2171)
Az igaz ugyan, hogy én sem értem, hogy az eset egyszerû, tényszerû közlése miért nem elég megrázó és tragikus az Rtl Klubnak, és miért kell véres ágymatracot és ágylábat mutogatni, amikor egy minden alapadatot tartalmazó mondat (Nagymányokon xy megölte és feldarabolta a testvérét) is épp elég megrázó, akinek van egy kis fantáziája. Az emberek többségének van, sõt: túl fejlett... Az új médiatörvény rá fogja kényszeríteni a médiát, hogy folyamatosan összetojja a gatyáját, nehogy valamit túlcifrázzon, különben annyit fog fizetni, hogy tönkremegy, és nem lesz pénz a bérekre... Ez sem normális...
offtopic
Roland86 2011 jan. 04. - 12:08:58
(938/2171)
Igazad van! A Tom és Jerry egy gyerekhorror.:) Valahol, valamelyik topicon már írtam is, hogy nem kell hõzöngeni, mert a Tom és Jerry sem különb...:) Ja, azt hiszi a gyerek, hogy simán fel lehet valakit robbantani dinamittal, vagy agyon lehet csapni a kismacskát egy húsklopfolóval, mert utána vidáman felpumpálódik, és szalad tovább. Bocsánat, igazad van! :)
offtopic
Roland86 2011 jan. 04. - 12:07:02
(937/2171)
"Eljárást indított a médiahatóság az RTL Klub ellen, a csatorna egyik októberi híradója miatt. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság azt kifogásolja, hogy tényszerû tájékoztatás helyett az RTL Klub híradója megrázó, meghökkentõ részleteket emelt ki egy bûnügyi híradásból, és ezek "megragadhattak a fiatalkorú nézõk tudatában". Az RTL Klub visszautasította a hatóság megállapításait."

Én úgy érzem, hogy lassan ismét rettegni kell ebben az országban..., mint ahogy akkor régen kellett, amikor még nem éltem.

A fiatalkorú nézõk tudatában nem baj, ha az ilyesmi megragad, mint ahogy az sem baj - ahogy egy cikk alatti hozzászóló írja -, ha megragad az, hogy 50 év munka után emberek fagynak meg az otthonaikban, nem szabad a diszkóban felbontott üdítõt otthagyni, mert jó esély van rá, hogy kábítószert dob bele valaki, lányokat erõszakolnak, ölnek meg a diszkóból hazafelé menet, a lányai szeme láttára koncolnak fel egy nagy tiszteletben álló tanárt valamiért, amit el sem követett, sok családban nincs mit enni adni a gyerekeknek, stb... Ezt kellene folyamatosan harsogni, és nem 20 percben, hanem 2020 percben!!!!!
offtopic
Roland86 2011 jan. 03. - 18:41:45
(936/2171)
Ez a problémája a hatóságnak, hogy hatásvadász volt a gyilkosság tálalása? Húha, van egy olyan érzésem, hogy valakik el akarják érni, hogy a m média befogja a száját, és csak meséket adjanak le..., mondjuk a Tom és Jerryt. :(
offtopic
Roland86 2011 jan. 03. - 18:37:05
(935/2171)
Illetve sajtószabadság...
offtopic
Roland86 2011 jan. 03. - 18:34:08
(934/2171)
A Tilos rádiót Ice T száma miatt. Igazad van, visszajött az átkos... Amit Petõfi és társai kivívtak, a szólásszabadság, az mára ismét csak vágyálom... Nagyon oda kell figyelni a médiának, különben a bírságok miatt egyszerûen nem tudnak talpon maradni...
BEN1986 2010 dec. 31. - 20:05:07 Előzmény Shanks
(933/2171)
Én eleve nem nézek híradót. Egyik este egy ismerõsünkhöz mentünk le névnapozni. Nem zene vagy hasonló ment, hanem az RTL híradója. Könyörögm legalább akkor ne!!!!! És közben ettek a többiek. Egyébként egy nyugdíjas néninél voltunk a családommal. Az RTL szokása az hogy közelrõl mutatja meg hogy eszik egy ember. Undorító amit csinálnak. :( A Fókuszban is évekkel ezelõtt mutatták hogy rágja meg egy ember a kaját a szájában. Jó közelrõl. Ez csatorna? Brrrrrrrr!!!!!!!!!!!!
1/10
manao 2010 dec. 29. - 18:54:36 1/10
(932/2171)
Adtódia bég bingid dincs a helyzet bagaslatád