Roland86 2011 jan. 07. - 18:53:31 Előzmény oldbone
(971/2171)
Úgy-úgy! :)
Roland86 2011 jan. 07. - 18:52:31 Előzmény Hencegõ Lepedõ Hercegnõ
(970/2171)
Hát nem? Az összes durva, agresszív, gyerek, fiatal és egyáltalán: ember fülének nem igazán való szöveg. A legtöbben csak a hangzás és a zene miatt hallgatják, de fogalmuk sincs róla, hogy mit is jelent...
Roland86 2011 jan. 07. - 18:51:11
(969/2171)
Örülök, hogy kiszabadították Papp Istvánt...
NetRobot 2.0 2011 jan. 07. - 16:37:30
(968/2171)
"Átvette az alumíniumipart a pártközpont"

Pavics Lázár szerint Gyurcsány politikai hatalma volt az, ami ezt a laza ellenõrzési állapotot elõidézte, és tényleges oka volt ennek a sajnálatos katasztrófának. A tározók monitorozásának módja semmit nem ért, ráadásul maga a cég végezte. A lerakott vörösiszap rekultivációjánál vélhetõen az alumíniumipar nyomására a zöldhatóság enyhítette elõírásait és nem követelte meg a befedésnél a vízzáró réteget - mondja az LMCS szakértõje, aki már 2006-ban följelentést tett a vörösiszap-tározó miatt.

„A MOTIM a politikai hatalommal csúcsra ért Gyurcsány idején. Ahogyan a feltételek és a környezeti ellenõrzés fellazult a mosonmagyaróvári MOTIM alumíniumipari cégnél, úgy enyhült a többi hasonló vállalatnál, így a vörösiszap katasztrófát okozó ajkainál is.”

http://hu.indymedia.org/node/17704
oldbone 2011 jan. 06. - 07:56:15 Előzmény Roland86
(967/2171)
Egyáltalán: ki az, aki Való Világot néz? Hát, úgy kell neki, ha jobbat nem talál!
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 06. - 00:06:30 Előzmény Roland86
(966/2171)
A rap létezik vagy húsz éve, most veszik észre, hogy csúnyán beszélnek benne:)
Roland86 2011 jan. 05. - 18:44:21
(965/2171)
Kedves Deliága Éva, az lehet, hogy amikor egy eltitkolt terhesség után megszüli valaki a gyerekét, akkor nem terv szerint cselekszik, nem gondolkodik, csak a gyerek eltüntetésével van elfoglalva, DE: tessék mondani, abban a 9 hónapban sem gondolkodott, amikor eltitkolta a terhességét, 9 HÓNAPIG KÉSZÜLT ARRA, AMIT A VÉGÉN ELKÖVETETT!!!!! 9 HÓNAPIG!!! Ennél elõre elterveltebbet már el sem tudok képzelni. Remélem, hogy a médiahatóság elégedett, és a híradó elég light-osan közölte a bûncselekményt.
offtopic
Roland86 2011 jan. 05. - 18:02:11
(964/2171)
Egyáltalán: ki az, aki Tilos rádiót hallgat? Hát, úgy kell neki, ha jobbat nem talál! Tévedtem: nem vagyok kíváncsi Ice T-re, még ezek után sem.
Roland86 2011 jan. 05. - 17:07:57
(963/2171)
Ice T angolul énekel - ha jól tudom - , aki megérti, hogy a szöveg trágár, az legalábbis nem magyar, vagy nem tegnap kezdte el az angol nyelv elsajátítását... A gyerekekre nem nagy hatással van, ha a szám nappal megy le a rádióban. Ez megint sok hûhó semmiért. Ingyenreklám Ice T-nek..., köszöni szépen jól van, és azt mondja, hogy "örülök, mert még mindig retteg tõlem a világ" - vagy valami ilyesmit. Retteg tõle a világ? Ugyan! Ma én is meghallgatom egy-két számát, mert érdekel, hogy mi az, ami ennyire kicsapta a biztosítékot... A negatív reklám is reklám...
Roland86 2011 jan. 05. - 16:59:41
(962/2171)
Ha egyszer valaki ráér, akkor magyarázza már el nekem, hogy azok a senkik, akik ezért, vagy azért szerepelnek az Rtl egyes mûsoraiban, mitõl lesznek az "Rtl sztárjai"? Mitõl lesz sztár egy huszadik senkii, aki valamelyik tehetségkutatóban, vagy bármelyik mûsorban 2 x 5 percre felbukkan? Ebben az országban - szerintem - nincsenek sztárok. Sztár Gerard Butler, Robert de Niro, Ronaldo, vagy Casillas... Mitõl lesz sztár Kovács Juliska, mert mondjuk az X-faktorban túlélt egy kört, vagy szerepelt a Mónika Show-ban?
Roland86 2011 jan. 05. - 13:52:21
(961/2171)
A TV-csatornák reggeltõl estig tele vannak olyan mûsorokkal, amelyekben nyalják-falják egymást, amelyekben trágár szavakat használnak, piálnak, drogoznak, cigarettáznak, házasságot törnek, stb... Fényes nappal! A VV-ben nem több az esti 7 órai adásban, mint mondjuk egy másik csatornán vetített délutáni filmben. Engem az sem zavarna, ha a VV összefoglalót áttennék mondjuk éjszakára, mert legfeljebb akkor nézném. A Média törvény azt mondja, hogy burkoltan sem sértheted mondjuk a kisebbség jogait, nem utalhatsz rájuk úgy, hogy az bántó legyen. Ki az, aki meghatározza majd, hogy mi a bántó, vagy kirekesztõ, vagy rasszista BURKOLTAN? Ha azt mondja a bûnözõ, hogy márpedig mi az, hogy õróla a híradó tudósított, akkor ezért akár milliókat fizethet a csatorna. Ha nagyon akarsz, akkor olyan esetben is adhatsz más értelmet a szavaimnak, ha nekem nem állt szándékomban burkoltam azt közölni, amit te belemagyarázol. Annak, hogy minek van sértõ tartalma burkoltan, annak nem az objektivitáshoz, hanem a szubjektivitáshoz van köze. Bele lehet magyarázni a rosszindulatot olyan dolgokba is, amik márpedig nem azok.
offtopic
Roland86 2011 jan. 05. - 11:57:09 Előzmény NANU..! NANU..!
(960/2171)
Ha ide jönne a tojás, akkor nem a börtönökbe menne, amúgy meg igaz: a vörösiszap sem mérgezõ. Ezt a témát ne is említsd, mert ez az ország szégyene, hogy milliárdosok tönkretesznek embereket, aztán meg pont az állam az, aki megakadályozza, hogy a jogaikat érvényesítsék. legalábbis Magyar György ezt nyilatkozta. Azért az nem semmi, hogy a milliárdosok hogy bevédik a bajban lévõ milliárdost. Mellényzsebbõl kifizethetné a károsultakat, azok meg nyomoroghatnak és pereskedhetnek évekig...
Roland86 2011 jan. 05. - 11:55:17 Előzmény NetRobot 2.0
(959/2171)
Na gratulálok! Köszi a tájékoztatást. Ha eztán hányok a tojástól, akkor tudom, hogy csak egy kis dioxin van benne.:) Én nem is értem, hogy ez a hír miért nem hír. Bár, van elég szenny és mocsok kis hazánkban is, bele sem fér a híradó fél órájába, miért is kéne Németországig menni ilyen agyrém hírekért...:(
7/10
NANU..! NANU..! 2011 jan. 04. - 22:00:45 7/10
(958/2171)
A másik meg, hogy mánn mééé lenne mérgezõ, hisz a veres iszap sem az... :(
7/10
NANU..! NANU..! 2011 jan. 04. - 21:58:56 7/10
(957/2171)
Majd most mi ezt Magyarok, erre is megtaláljuk a megoldást. :(
Elvégre mi irányítjuk most 6 hónapig az EU-t. :(
Gondolom megoldják, hogy ne keljen minden húst és tojást megsemmisíteni és eladják nekünk ocson. ;)
Mi meg feletetjük a hajléktalan konyhákon vagy a börtöntöltelékekkel... :)
Mindenben ott van a pénz és praktikus megoldások és lehetõségek tára. ;)
Így megoldódik a férõhely hiány is egyúttal. ;)))
NetRobot 2.0 2011 jan. 04. - 21:18:02
(956/2171)
A németek inkább a saját dolgaikkal foglalkoznának , ne velünk.

Ami a híradóból kimaradt ma:

2011. január 4.
Dioxinbotrány Németországban


A Die Welt részletesen tudósít a legfrissebb németországi élelmiszerbotrányról: dioxinnal szennyezett csirkét és sertéstápot szállítottak több ezer állattenyésztõ telepre.

A konzervatív német napilap Ezer gazdaságot bezártak a dioxin megtalálása után címû cikkében foglalkozik a szövetségi köztársaság legfrissebb élelmiszerbotrányáról. Az aktuális dioxinbotrányban érintett szövetségi tartományok minden olyan gazdaságot be kívánnak zárni, ahova kiszállíthatták a szennyezett tápot. Ami annyit jelent, hogy sem hús, sem tojás nem kerülhet a kereskedelembe – nyilatkozta Gert Hahne, az alsó-szászországi mezõgazdasági minisztérium szóvivõje. Az ügyben érintettek tojótyúkokat, csirkét és sertéshúst tenyésztõ gazdaságok. Alsó-Szászországban a megelõzõ intézkedés csaknem ezer üzemet érint.

A dioxin 90-95 százalékát az ember az ételében veszi fel, ennek kétharmadát hússal és tejtermékekkel. A szer az ember immunrendszerét, idegvezetékeit, hormonháztartását és enzimrendszerét, valamint bõrét károsíthatja. Az EU-ban a tojás egy gramm zsírjában legfeljebb 3 pikogramm (egy billiomod gramm) dioxint tartalmazhat. A méreganyagok elsõsorban az állati takarmánnyal kerülnek a tojásokba. A szóvivõ szerint a tartományi minisztériumok hétfõn egy telefonkonferencián állapodtak meg. A rendelkezés érint alsó-szászországi, schleswig-holsteini, észak-rajna–vesztfáliai, szászország-anhalti és thüringiai üzemeket.

Miután találtak dioxinnal szennyezett élelmiszert, az észak-rajna–vesztfáliai hatóságok a soesti járásban nyolcezer tojótyúk elpusztítására adtak ki utasítást. A düsseldorfi környezetvédelmi minisztérium bejelentette, erõltetik a történtek felderítését, és ellenõrizni kívánják a kereskedelmi csatornákat. E munkájuk része, hogy szeretnék az esetleg szennyezett élelmiszert a kereskedelemben végigkövetni.

A dioxinnal szennyezett tojás felfedezésének Schleswig-Holsteinben és Alsó-Szászországban jogi következményei is lesznek. Az itzehoe-i államügyészség nyomozást kezdett. Amint egy szóvivõ megfogalmazta, azt vizsgálják, megáll-e a nyomozás megkezdéséhez szükséges gyanú. Alsó-Szászországban tájékoztatták az oldenburgi államügyészséget, hogy kísérje figyelemmel az eseményeket. A húsz érintett alsó-szászországi gazdaságból származó tojás vizsgálata során egynél megállapították, a dioxinterhelés mértéke meghaladja az engedélyezett határértéket.

A tojások szennyezõdése a rákkeltõként nyilvántartott dioxinnal vélhetõen Schleswig-Holsteinbõl származó csirketápra vezethetõ vissza. A tápot elõállító ueterseni Harles & Jentzsch cég tájékoztatása szerint egy hollandiai kereskedõn keresztül jutottak a dioxinnal szennyezett vegyes zsírsavakhoz. Az áru maga az alsó-szászországi Emdenben fekvõ Petrotec AG cégtõl származott – nyilatkozta Siegfried Sievert, az ueterseni tápkeverõ üzem ügyvezetõje. Ezt az üzem feldolgozta. A munkatársai a szállítmányt elõször veszélytelennek tartották – mondta Sievert. December 23-án derült ki a szennyezõdés egy rutinellenõrzés során. MNO
7/10
NANU..! NANU..! 2011 jan. 04. - 20:46:05 7/10 Előzmény oldbone
(955/2171)
offtopic
Roland86 2011 jan. 04. - 16:53:46 Előzmény oldbone
(954/2171)
Nem tudom, hogy hol lehet olvasni, mert nem néztem utána. Épp elég, amit hallottam és láttam. Ahhoz képest, hogy álom volt, még a film végén, a temetõben is integetett neki az álom...:)
oldbone 2011 jan. 04. - 15:40:02
(953/2171)
Elnézést, a kérdésem nem derült ki: hol lehet elolvasni a „Médiatörvényt”?
(A „halott ” tizedes meg csak álom volt … egy „***SPOILER***” –ben olvastam. )
Roland86 2011 jan. 04. - 15:01:29
(952/2171)
Így van. Amúgy meg: nem is az a lényeg, hogy hány méterrõl esett le a szerencsétlen, hanem az, hogy milyen sérüléseket szenvedett, és milyen az állapota - túléli-e, stb... Ha több helyen olvasok és hallok róla, egy nagyjából hiteles képet fogok kapni a józan paraszti eszemmel.