offtopic
meszag 2011 aug. 15. - 23:23:59
(1351/2171)
mondtam már párszor, ha nem érted, kérdezz
-csengõzoli-- 2011 aug. 15. - 21:51:57
(1350/2171)
Fú,te jó ég,de jó,hogy ezt nem nekem írtad :)
Gyakorlatilag alapvetõ dolgokról halvány lila fingod nincs, ha erre válaszolni akar neked sixeol,az kb 2 oldal lesz :)
Magánnyugdíj pénztárak és a felélt jövõ?
Huhú :D
najó, nem szóltam, ebbõl kimaradok,nem jó,ha este felmegy a vérnyomásom, megyek és megiszom azt az egy sört,amit a hozamomból vettem.
Ollé!
offtopic
meszag 2011 aug. 15. - 21:34:41
(1349/2171)
Na kicsit formázok:

No mivel kevesen dolgoztak, nagy volt az elvonás, értelmetlen, ellenõrizetlen segélyezés mûködött- feszültség.
offtopic
meszag 2011 aug. 15. - 21:28:24 Előzmény sixeol
(1348/2171)
Ja, van egy rossz helyzet, egy állam, ami arra nevelte polgárait, hogy majd én gondoskodok rólad, és mindenki úgy vélte, neki minden jár. Még a legkisebb hozzájárulást is népszavazással elhárították. Populista emberek ezt hatalom megsterzése oltárán beáldozták. :P Nyugdíjat nem fizetni a végstádiumban szokás...

No mivel kevesen dolgoztak, nagy volt az elvonás, értelmetlen ellenõrizetlen segélyezés mûködött feszültség. Még kevesebben dolgoznak a válság miatt is, nyilván vissza kellett venni a lovakból.
Csakhogy mindenki érzékelje: ha nincs bevételem,vagy kevés, kiadásom pedig több annál, akkor nyilván hozzányúlok a megtakarításaimhoz (magánnyugdíj pénztárak). De semmi esetre sem növelem meg a kiadásaim azzal, hogy a kedvenc gyerekemnek autót veszek, hogy még indokoltabb legyen, hogy felélem a jövõmet (magánnyugdíj pénztárak). Ennek ugyanis az lett vón az értelme, hogy a demográfiai folyamatok várható alakulása miatt egy idõ után tehermentesítse az államot, és tudatoson a polgárban, hogy a saját befizetéseitõl is függ, mibõl fog élni öreg korában. :P.

Szintén a demográfiára hivatkozva: nem vagyunk többen, mi a fenének kellett ennyi lakás? Minek kellett államilag támogatni a 30 mFt feletti hiteleket? Járait miért nem kérdezitek meg a kamatpolitikájáról?
Az önkormányzatok meg - már a felelõsebbje, mert ott sem okos mindenki - az EU-s támogatások önrészét fedezte ezzel a kölcsönnel, de a célokat még kevesebben határozták meg jól (fõtér felújítás, ilyenek).
Az "ingyenlakás"-ról olvass egy-két szociológust....
offtopic
meszag 2011 aug. 15. - 20:59:15 Előzmény sixeol
(1347/2171)
Az iparról beszélek, mert azt igazán ismerem: vannak folyamatos szolgáltatások, melyeknél van olyan, hogy üzemzavar.
Ekkor még a magára valamit adó, szabadságon levõ vezetõ befárad a munkahelyére - felszólítás nélkül, csak úgy felelõsségérzetbõl, munkaszeretetbõl adódóan....

a most lehet ez a kormány jobb, ha szabin van. :) :(
perry 2011 aug. 15. - 19:56:44 Előzmény -csengõzoli--
(1346/2171)
:)
5/10
offtopic
sixeol 2011 aug. 15. - 16:14:54 5/10 Előzmény meszag
(1345/2171)
Ez nagyon gyenge hozzászólás, ne elegyünk már ennyire egy oldaliak. Az ellenzék is ugyanúgy nyaral, mint minden normális demokratikus országban van nyári és téli szünet a parlamentben, mintha ez nem így lett volna eddig is.
5/10
offtopic
sixeol 2011 aug. 15. - 16:10:53 5/10
(1344/2171)
Az államnak sem mondta senki, hogy vegyen fel hitelt, csak akkor nem lenne nyugdíj meg segély. És senkit nem nyúlt le a kormány a "nyugdíjpénztárral" mivel nem volt magántulajdon és nem azt mondták, hogy aki befizetett egy forintot is az innentõl ne számítson nyugdíjra. A hitelt pedig az ember nem azért vesz fel mert nagyon tartozni szeretne, hanem kényszerbõl, mert lakni valahol kell és egy albérlet sem kerül kevesebbe egy családnak. Az pedig csak hab a tortán, hogy évekkel ezelõtt - hála a Gyurcsány-Medgyessi-Bajnai triónak - a bankok csak devizában - értsd euro és svájci frank - nyújtottak hitelt, becsapva és átverve az embereket, amibe most nem mennék bele mert reggelig lehetn róla írni. Arról pedig szó sem volt hogy bárki ingyen is kap lakást, kb. 170-180 emberrõl van szó szemben a 1,2 millió hitelessel. Ha pedig a devizánál tartunk, az önkormányzatokban képzett gazdasági szakemberek ülnek mégis mindegyik devizában adósodott el, nekik tényleg tudni kellett mit vállalnak.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 aug. 15. - 15:57:01
(1343/2171)
Fú, ennyire zagyva hozzászólást is rég láttam :)
-csengõzoli-- 2011 aug. 15. - 15:55:04
(1342/2171)
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 15. - 13:13:31
(1341/2171)
Hát jó irányba halad a kormány és az EU-s helyzet hogy többen menjenek a hid alá, csepel parkjai és erdõi is lassan megtelnek velük ahogy a hirekbõl hallom. Mért nem hajléktalan szállót épitenek? Azokból több lesz mert aki eladósodik az is mehet a hid alá lassan, vagy csepelre az erdõbe. Én sajnos nem hiszem el azt a dumát, hogy majd ingyé beraknak bárkit is egy lakásba, mindegy hol van. Mese habbal, van aki még ezt elhiszi :) Bár a kormány akár fel is épitettheti a lakásokat azok pénzén akiket lenyúlt a magánynyugdij pénztárból, de azt biztos nem az kapja meg akinek kéne? Az egész hülyeség mert mégis ki és mi alapján döntené el hogy ki jogosult ilyenre és ki nem. Csomóan túl vállalják magukat hitelekkel. Senki nem tartotta a fegyvert a fejéhez hogy vegye fel. Igaz 77%-os államadóssággal a hátukon, majd biztosan erre költenének. Ingyen lakásokra. Én nem hiszem.
-csengõzoli-- 2011 aug. 15. - 12:28:24
(1340/2171)
Egy ilyen multiprimitív Zagyva Gyula parlamenti képviselõ? :)
Vége lehetett menni a szigetre balhézni, jajdejó!
Megkérdezném,hogy minek is ment ki?
MInek? Mi értelme volt ennek a balhén kívül?
Mi ellen akart tüntetni? Benzináremelés? Hápersze :D
Nembaj,legalább gyengíti a jobbikot ezekkel a megmozdulásaival, mert a mérsékeltebbek azért látják,hogy ez egy agresszív b@rom, semmi más.
Mermaid. 2011 aug. 13. - 11:41:11
(1339/2171)
Én sem hiszek ebben az ócsai dologban. Majd a cigányt rakják be oda is vagy a románt. Másrészt egyet értek veled abban mivel voltam vidéki is és pesti is, hogy sehol nem olcsóbb az energia, max a bérlés, vagy inkább venni egy ingatlant, vagy néhol a kaja, bár ezt sem hiszem már. Az ingatlan is ott már drágább ami közelebb van Pesthez, pl Kecskemét. Régen tán volt ebben különbség most már nem hiszem.
A nagy különbség viszont még most is abban van hogy Pesten valamivel többet lehet keresni, mint vidéken. Vidéken nagyon alacsonyak a fizetések, és jóval több a feketézés szerintem. Ha pedig ebbõl a szemszögbõl nézzük, semmivel nem éri meg jobban vidéken lakni mint Pesten. Legalábbis megélhetés szempontjából biztosan nem!
Mermaid. 2011 aug. 13. - 11:35:24 Előzmény meszag
(1338/2171)
Szerintem ez nyilván nézõpont kérdése hogy kit mi aggaszt. Engem egyik hiteles sem, mert nekem nincs is hál Isten. Csak irtam egy megállapitást a részemrõl és egy cikk tartalmát. De én elhiszem azt hogy egy újabb válsággal lenne ennyi ember aki becsõdöl a hitelével, lakás mennyiség birtoklástól függetlenül és ez ahogy irtam nem csak lakáshitelesekre vonatkozóan. Én konkrétan a 1oo ezret tartom túl kevésnek...lesz vagy van már ez annál jóval több is!
-csengõzoli-- 2011 aug. 13. - 08:41:37
(1337/2171)
Hát majd meglátjuk, egyébként is max az adósok 1%-át érinti szerintem, kötve hiszem hogy 100nál több házat építenének.
Vidéken nem a gáz olcsóbb,inkább nincs havi 16 közös költség és nyáron is 14 fûtés :)
A munka törvénykönyvérõl meg annyit,hogy ha ennek a fele megvalósul kirugdossuk ezeket a parlamentbõl, velem az élen! :)
offtopic
meszag 2011 aug. 13. - 06:35:04
(1336/2171)
Látom, nagyon csípem a szemed. :)
szepno 2011 aug. 13. - 01:40:36 Előzmény meszag
(1335/2171)
Az a jó a HVG-ben, hogy marhára hiteles :)))))
szepno 2011 aug. 13. - 01:37:20 Előzmény -csengõzoli--
(1334/2171)
meszag már rögtön génmanipulált tökéletes zöldségeket termesztene :)))
szepno 2011 aug. 13. - 01:35:27 Előzmény meszag
(1333/2171)
Mibõl gondolod hogy akinek az irányítószáma nem egyessel kezdõdik, az már kapával a kezében született ??

Nem nagy kunszt venni vetõmagot meg ásóval felásni egy darab földet, ehhez csak az orkok hülyék, a magyarok tudják mit kell csinálni , ez maximum lustaságról szól.
szepno 2011 aug. 13. - 01:29:40 Előzmény -csengõzoli--
(1332/2171)
Áá, 80 % hogy kamu ez az egész ócsai dolog.

Az a baj , hogy sokan azt hiszik hogy tényleg majd olcsón megépíttetik ( mint ahogy te is véled kb 5 millióból) ezeket a könnyûszerkezetes házakat , közben pedig a 40 nm2-es lesz kb 10 millió.
Az pedig igazán fõvárosi legenda, hogy vidéken olcsóbb a víz, a gáz , az áram , a csatorna költség. Senkit nem akarok elkeseríteni, de ezek Budapesten olcsóbbak jóval. Van összehasonlítási alapom , csekkekel igazolva :))
Meglátjuk mi ez az egész.

Szerintem most izgulhatunk még a új munka törvénykönyv - javaslat miatt. Kicsit forró õsz elé nézünk megint.
Nem is tudtam, csak most hallom az mtv hajnali mûsorában, hogy jócskán meg akarják szabdalni a délutáni és éjszakai pótlékok százalékát. 50-rõl 15-20 %-ra ? Az egy kicsit durva lesz.