offtopic
Sz23 2009 febr. 18. - 10:17:17 Előzmény feketevipera
(371/2171)
Pont ugyanezt akartam ide írni a múltkor, csak aztán meggondoltam magam.:)
De ha már így szóba hoztad: oké, nincs cigánybûnözés. Fúj, üss a számra, hogy kimondtam! De akkor arról lehet beszélni, hogy hány bûncselekmény történt cigányok ellen? Illetve: azt nem lehet ugyebár nyilvántartani, hogy a bûnözõ roma származású... De ha õ a sértett, akkor lehet?
Ne játsszunk már ilyet, álszentség!
Robi 2009 febr. 17. - 23:08:29
(370/2171)
Le kéne egyszerüsíteni a dolgokat,csak nekik jó hogy sokoldalú problémaként kezeljük."nagyon összetett probléma"....a lóf.szt!Aki ebben az országban él annak nem csak jogai vannak hanem KÖTELESSÉGEI is!!!A mi (értsd-nem bûnözõ adófizetõ) jogainkról is lehetne beszélni,de az õket nem érdekli.Nekünk csak kötelességeink vannak.
feketevipera 2009 febr. 17. - 22:27:09 Előzmény baviki
(369/2171)
Nem vagyok az a típus, akinél hamar felmegy a pumpa, de bizonyos dolgok igencsak irritálnak. Ezek közül az egyik az, amit a múltkor olvastam az újságban. Mohácsi Viktória (asszem az Európai Parlamentben) azt mondta, hogy az elmúlt kb. 8 hónapban 53 támadást történt cigánytelepek ellen. Egyrészt: nem tudom, tényleg volt-e ennyi, mert akkor a média tuti telekürtölt volna ezzel mindent, de felõlem lehetett, nem tudom. Másrészt: azt elfelejtette megemlíteni, hogy a "megélhetési bûnözõk" miket követnek (és követhetnek el). Harmadrészt: honnan tudja? Személyesen utánajárt az összesnek? Nem csoda, ha külföldön máris rasszista népnek tartanak bennünket. És a Mohácsi-féle megnyilatkozások nálam kiverik a biztosítékot. Ki kell mondanunk, hogy a cigányság vezetõi csak ott és csak akkor jelennek meg és/vagy nyilatkoznak, ahol és amikor szíthatják a feszültségeket. Nem hallottam sem Mohácsi Viktóriától, sem Kolompár Orbántól, sem a többiektõl, hogy akár egyetlen épkézláb, megvalósítható javaslatot is tettek volna, hogy akár csak a szándékát is megmutatták volna annak, hogy tényleg tenni akarnak a cigányságért.
Persze mindez nem vigasztalja azokat, akiknek a kertjét rendszeresen megdézsmálják, akiknek szétlopják az erdejét, a hétvégi házát. Erre jön a magyarázat (többek között a megmondóemberektõl is), hogy "de hát ha az a szegény cigány nem tudja eltartani a családját...". Kérdem én: ki kényszerítette, hogy 6-8 gyereket vállaljon, ha nem tudja eltartani? Ez álságos magyarázat, ahogyan álságos dolog maga a megélhetési bûnözés fogalma is. Törvényhozóink számára nyilvánvalóan így volt a legegyszerûbb elintézni a dolgokat, de ez nem mentesíti õket a felelõsség alól. Álszent dolog az, hogy a bûnözést megengedik, de te magadat nem védheted meg, viszont valahogyan mégis szeretnél normális életet. Szeretnéd, hogy egyetlen éjszaka ne vihessék el azt, amiért egész évben dolgoztál. Szeretnéd, hogy ne történhessen meg a tarnabodihoz hasonló eset, ahol egy szerencsétlen idõs asszonyt erõszakoltak és gyilkoltak meg brutálisan, majd raboltak ki a "megélhetési bûnözõk". (Errõl persze a hivatalos sajtó mélyen hallgatott.) És ilyenkor igenis ki kellene állnia a cigányság becsületes részének, élükön a vezetõikkel, és komoly lépéseket kellene tenniük a bûnözés visszaszorításáért.
marteeka 2009 febr. 17. - 18:14:22 Előzmény baviki
(368/2171)
Szerintem nincs az a "fehérember", akinek ilyesmi egyébként is eszébe jutna.
marteeka 2009 febr. 17. - 18:13:13 Előzmény fresia
(367/2171)
1-2 fecske biztosan nem, ezért kellene (talán) egyre többet nekünk is hallatni a hangunkat, kifejezni a nemtetszésünket, hogy az õ "oldalukról" is egyre többen belássák és felvállalják. Persze ugyanazt mondogatom én is csak, ráadásul magam is kicsit szkeptikus vagyok. De most akkor is úgy gondolom, hogy a mondás, miszerint hallgatni arany, itt és most nem állja meg helyét.
Én idealistán(?) bízok benne, hogy az emberek megnyilvánuló haragja elõbb-utóbb késztetheti a politikusokat (ezáltal a cigányság vezetõit is) valami intézkedésre, elvégre szavazatokat várnak majd egyszer, ha már másért nem is...
Robi 2009 febr. 17. - 09:54:11
(366/2171)
Csak radikális megoldás vezethet célra,az nem megoldás hogy 3 ember eltart 7-t.Aki nem dolgozik ne is egyék.Ez nem lehet kérdés,mert ha valakinek ez nem tetszik akkor mit szól ahoz ha mondjuk senki nem fog dolgozni.Ezen az alapon nekünk is jogunk van ahoz hogy semmit ne csináljunk.
Amúgy szerintem ez egy gumicsont amit fentrõl dobtak hogy ezzel foglalkozzunk.Persze ez veszélyes lehet,de nem hiszem hogy elmennek addig az események.
Önmagában vicc de mégis mûködik hogy egy ilyen gazdasági pusztulatban ilyennel foglalkozik Néró
baviki 2009 febr. 17. - 00:05:48 Előzmény marteeka
(365/2171)
"Errõl beszélek. Már az elsõ mondat: a cigány nem fél senkitõl, csak a cigánytól. Ezért kell NEKIK - így mint ebben a vidoban is - kiállni.!"

S hozzátéve meg egy fontos dolgot:
Két cigány veszekedésében/nézeteltérésében ne nagyon próbáljon fehérember igazságot tenni, mert ilyenkor õk ellened fordulnak! Fõleg, ha verekedésrõl van szó!!!
baviki 2009 febr. 16. - 23:45:32 Előzmény feketevipera
(364/2171)
Teljesen egyetértek, ilyenkor kellene megjelenni a médiában, és fõleg megvetniük bûnözõ társaikat, kijelenteni, hogy milyen kárt okoznak az ilyen aljas tettekkel a becsületes cigányoknak! Mert vannak köztük tisztességes és becsületes cigányok, igaz, hogy alacsony %-ban! Mert számomra az sem becsületes, aki csak azért szaporodik, hogy megéljen a családi pótlékból!
Igaz, hogy mióta itthon vagyok, keveset néztem tv-t, de talán nem tévedek, hogy a kolompárok, horváthok nem nagyon aktivizálták magukat! Talán csak a Lungodrom határolódott el tõlük.
fresia 2009 febr. 16. - 22:28:12
(363/2171)
Rendben, szeretném én is, ha jól látnád. Én szintén ismerek rendes cigánycsaládot, olyat többet is ami "vegyesházasság" - azok valóban úgy gondolkodnak, ahogy Te mondod. De egy - két fecske csinál nyarat?
Én nem kívánok olyan látszatot kelteni, mintha nagyon értenék bármihez is, de maradtak kétségeim.
Szívbõl kívánom, hidd el, hogy így alakuljon, mert, ebben az országban, más, viszonylag békés megoldást én nem tudnék mondani. :)
feketevipera 2009 febr. 16. - 22:06:41 Előzmény marteeka
(362/2171)
"Pártatlanságuk" megnyilvánult olyankor is, amikor a tüntetõ gazdákat szidták, mert hogy miért mennek ki tüntetni. Csak éppen nem próbáltak meg egyetlen napot sem a gazdák szemszögébõl megélni. Amikor azt mondják valakinek, hogy termeld ezt, mert 2-3 év múlva jól jársz vele, de mire odajutnának, addigra nem vásárolják fel a termékét. Ott vannak persze a hitelre megvett eszközei, miközben a gazdasága csõdbe megy. És Heti Henteséknek és a többinek a legegyszerûbb azt mondani, hogy "azok a hülyék miért vonulnak fel a traktorokkal?". Nyilvánvalóan ugyanennyire értenek pl. a cigánykérdéshez is. Nem azt mondom, hogy ne beszéljenek róla, mert mi is beszélünk. Csak azért õk úgy próbálnak meg okosságokat mondani, hogy valószínûleg nem találkoztak szemtõl szemben ilyen dolgokkal. Ráadásul nem tudom, hogy õk (a többi megmondóemberrel együtt) hajlandóak lennének-e úgy megoldani a dolgokat, ahogyan õk javasolják.
feketevipera 2009 febr. 16. - 21:45:14 Előzmény CsengoZoli
(361/2171)
Nem azt mondtam, hogy mindig, minden esetben adjanak ki nyilatkozatot. De vannak olyan brutális bûncselekmények, amelyek miatt a becsületes cigányokat sokan összemossák a bûnözõkkel. Az õ érdekükben lenne szerencsésebb, ha pl. a tanultabb cigányok, a vezetõk kiállnának, és azt mondanák, hogy hatni fogunk a saját fajtánkra a beilleszkedésünk érdekében, ha már a magyarokra nem hallgatnak. A cigány vezetõk eddig azt bizonyították, hogy bárhol megjelennek, ahol szíthatják a feszültséget, de igazából õk sem akarnak tenni semmit a saját népükért. Ha többen járnának a cigányok közül iskolába, ha szakmát tanulnának, akkor nagyobb eséllyel el tudnának õk is helyezkedni, és igenis tudnának tenni valamit azért, hogy kevesebb legyen köztük a bûnözõ, a megélhetési bûnözõ mindenképpen. És persze sokkal szigorúbb büntetõ törvényekre lenne szükség, csakhogy ezek bevezetésében egyik parlamenti párt sem érdekelt a szavazatok miatt.
marteeka 2009 febr. 16. - 21:09:38
(360/2171)
Lehet, sõt valószínû, hogy a vajdák ilyen kiállása politikailag megfontolt - errõl már korábban is beszéltünk. Én viszont ismerek olyan cigányokat, akik bár nem vajdák, de némi presztízzsel bírnak a városi cigányok szemében. Hasonló ítélkezéssel sõt tettlegesen is szankcionálták/ják cigánytársaikat, akár saját fiaikat, ha a történtek úgy kívánták. Igenis volt látszata, ezért hajtogatom itt ennyire a magamét, mert volt szerencsém látni már évekkel ezelõtt is ennek az eredményességét.
fresia 2009 febr. 16. - 20:52:14 Előzmény marteeka
(359/2171)
Jó volt a Lakatos féle video elsõ mondata, valóban. Nem gondoljátok azt, azonban, hogy ez csak "porhintés"?
A vajdák is ezen v. azon az oldalom állnak... egytõl egyig, bár nem ismerem Õket, mégis ez a meggyõzõdésem alakult ki évek alatt, a politikai megnyilvánulásaik alapján.
Most lehet, ez a "feladat": felvállalni a cigánybûnözést, mint fogalmat, a mi megnyugtatásunkra - ettõl aztán nem változik semmi.
A "putris" v. bûnözõ cigány ebbõl szerintem semmit sem hallott.
Ha jól értettem, az is említette a vajda, hogy megpakol 5 buszt cigánnyal és irány külföldre dolgozni. Dolgozni???
Olaszországtól is elhangzott, talán több mint egy éve, hogy Õ nem vállalja a Róma melletti elviselhetetlen cigánytelepek felszámolásának sem anyagi, sem erkölcsi követelményeit, tegyék meg az Eu.olyan országai, ahonnan jöttek...
Sõt, az Európai Unió kötelezze ezeket az országokat a probléma megoldására! Én azóta sem hallottam többet errõl sem.
Ha nem tüntetünk Marteeka, mert a tüntetés nálunk olyan, mint máshol a terrorizmus, csak ellenkezõ elõjellel: itt nem válallja fel senki, hogy ki áll a hátterükben...
A véleményünk megfogalmazása, közben megint odajutottam, nem sokat ér, hagyják levezetni a jogos indulatokat, nincs igazán befolyásoló ereje. Most azt hiszem, Te vagy az idealistább. :)

Az adócsökkentés pedig, természetesen, most is életszínvonal esését jelenti nálunk. Egyik helyrõl a másikra történõ átcsoportosítás jelszóval, de többet vesznek el, mint elõzõleg.
offtopic
idõjós1010 2009 febr. 16. - 20:22:12
(358/2171)
Ez tetszett.
És milyen igaza van, elfogultság nélkül.
offtopic
marteeka 2009 febr. 16. - 20:09:40
(357/2171)
Errõl beszélek. Már az elsõ mondat: a cigány nem fél senkitõl, csak a cigánytól. Ezért kell NEKIK - így mint ebben a vidoban is - kiállni.
offtopic
meszag 2009 febr. 16. - 19:45:33
(356/2171)
Na ezt nem én találtam, de érdemes meghallgatni, én ezt várnám a vajdáktól:

http://www.youtube.com/watch?v=kh41BvlPs7Y
offtopic
marteeka 2009 febr. 16. - 19:32:28
(355/2171)
A Hentesek :) nem pártatlanok, legalábbis valamiért mindig az ellenzéket rugdalják. Ami nekem csak azért piszkálja a csõrömet, mert pont hogy õk azok, akik ebben teljesen laikusok és osztják az észt - mint Te is írtad.

Abban viszont én is egyetértek, hogy igenis álljon fel az, akit bántanak és bizonyítsa, hogy miért nem kell õt bántani. Ha egyre többen felállnak, elõbb-utóbb marad egy kis (bár sajnos nem is olyan kicsi) réteg, aki már nem takarózhat globálisan a cigányság mögé. Ha elkezdi magát rosszul érezni attól, hogy megszûnt a pátyolgatás és a *mindenreszemethunyás*, hogy kilóg a tömegbõl, a társadalomból, talán akkor tenne rá egy kísérletet, hogy visszakapaszkodjon, különben elnyomják nemcsak a magyarok, hanem a cigányok is.
marteeka 2009 febr. 16. - 19:20:14
(354/2171)
Ezt mondom én is, hogy nekik kellene valamit tenni/mutatni. Én max. csak annyiban segíthetek, hogy nyelek és továbbra is elzárkózom a rasszista megnyilvánulásoktól, akkor nem változik semmi. Vagy igenis kimondom, hogy baj van, talán elér valakihez a hangom.
idõjós1010 2009 febr. 16. - 19:08:19
(353/2171)
Lesz itt adócsökkentés ahogy hallom, csak nem most.
Per pill emelés lesz, aztán a csökkentés. :-)
marteeka 2009 febr. 16. - 19:07:42
(352/2171)
Az eszem eldobom.
"A kormány tudja, hogy mit kell tennie és teszi is a dolgát".
Nem tudtam, hogy ez az 5 perces üzenet kabaré lesz.