Bigpapa 2011 aug. 16. - 10:59:15
(1371/2171)
Ez tény:2006-ban gyurcsány azt mondta egy tv beszédben:
A magyaroknak el kell gondolkodniuk,hogy mi fontosabb!Nyakra fõre hitelt felvenni, vagy gondoskodni a jövõjükrõl és megtakarítani.Nem kell évente új bringa a gyereknek,meg új autó a családnak,ha nem engedhetik meg maguknak.Ne vegyenek fel kölcsönöket,ha nem tudják biztosan és kényelmesen fizetni.Ne az államtól várják el, hogy nyugdíjakkal gondoskodjanak róluk,hanem legyenek megtakarításaik,mint minden európai országban a népnek.
Erre mit mondott akkor Szijjártó másnap?
A magyar embernek alkotmányos joga,hogy hitelt vegyen fel!A miniszterelnök úr pedig jobban tenné,ha nem osztogatna tanácsokat!Aki hitelt akar felvenni,az csak nyugodtan tegye meg,ha õk kerülnek hatalomra mindent megtesznek,hogy a magyarok anyagilag is fejlõdjenek.

Hát,ez szerintem no commenet :)

Amúgy pedig pont nekünk, a népnek nem kéne vitáznunk egymással,hiszen tök mindegy ki melyik színnek a szimpatizánsa, ugyan azt a szart eszi is szagolja mint a másik. :)Egyikünknek sem jobb.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 aug. 16. - 10:58:03
(1370/2171)
Meszagkám,leírtam neked az elmúlt 8 év médiafelállását már legalább kétszer másfél oldalban részletesen levezetve.
Még mindig nem érted?
Elvtársaid idejében pont ugyanez volt a felállás.
-csengõzoli-- 2011 aug. 16. - 10:55:15
(1369/2171)
Amit az itthoni bankok mûvelnek nevetséges és mi is azok vagyunk,hogy birkaként hagyjuk ezt.
Talán eljön majd az idõ,mikor a sok világott látott magyarnak (100év múlva) leesik,hogy tenni kéne már valamit és végre elfárad a parlamenthez tüntetni,de amíg az emberek nagy részének halvány lila fingja nincs róla,hogy más országokban hogy megy ez (lásd meszag) addig csak nézünk,mint a b@rmok.
Pl nekem a nyugati határnál élõ barátosném átjár Ausztriába levenni a fizetését(Ausztriában dolgozik,de Magyarországon lakik), mert az OTP annyit levenne a tranzakcióért, hogy inkább megéri átkocsikázni 2km-t a legközelebbi automatáig.
Meg a legtöbb nyugati országban kikerekedett szemmel néznének,ha felsorolnád az itteni költségeket.
Számlavezetési díj?
Fizetek azért,mert a banknál tartom a pénzem? :D
Szal vicc...
Ez egy érdekes cikk,nem tudom mennyire igaz,de ha az, akkor elgondolkodtató:

http://elofolyoirat.blog.hu/2011/08/05/izland_az_elhallgatott_gyozelem
offtopic
meszag 2011 aug. 16. - 10:51:52
(1368/2171)
Itt a választók zöme még sajna közgazdasági analfabéta, a "politikusaink" meg a saját tõke felhalmozásával vannak elfoglalva. A tudás huszadrangú, az elvhûség, az igen, az érdem....
Képesek szemrebbenés nélkül hazudni a politikusok, az újságírók meg szintén nem szakmájuk mesterei, sõt többségük fideszbérenc, "szakmája" szégyene.
-csengõzoli-- 2011 aug. 16. - 10:44:56
(1367/2171)
A hitelekhez kapcsolódva még annyit hozzá,hogy ez Ferkó féle szöveg,amit meszagka bemagolt,hogy jaj eszetlenül vették fel az emberek,meg jaj az államtól várják a segítséget...
Ugyanis egyfelõl valóban egy társadalomban az emberek mindig az államtól várják a segítséget,csak nem segély, hanem pl szabályozás tekintetében.
Ha a bankokat annak idején megfelelõ módon szabályozták volna,akkor ma fele ennyire sem lenne gond.
Ezért hiteltelenek azok a szocik,akik most puffognak,miközben az elmúlt 8 évben egy etikai kódex aláírását voltak képesek kicsikarni a bankoktól. Nevetséges!
Egyébként sem értem pontosan a baloldali hozzáállást, egyfelõl az a bajuk,hogy nem védi meg az adósokat a fidesz a bankoktól, másfelõl mikor fellép és bankadót stb. vezet be,akkor meg az a baj,hogy "szembemegy a világgal" és "úgyis áthárítják majd az ügyfelekre" stb.
El kéne már dönteni,hogy mit akarnak.
Az meg egyszerûen nem igaz,hogy eszetlenül vették fel az emberek a hiteleket.
Nyilván hulyék elõfordulhattak,de a többség,aki lakásra vette fel (és azok vannak bajban,mert a többieknél max a plazmatévét viszik) igenis átgondoltan kért hitelt.
Nekem is több ismerõsöm van,aki így vett lakást,hisz a havi 200-ból sose lett volna elég pénze.
Csakhogy! Mindenki reális kockázattal számolt, ami a 150-es árfolyamnál 10, 20, világvége esetén 30%-os növekedés, ellentétben a mostani kb 80%os árfolyamnövekedéssel. (a 150hez képest)
Ezzel senki sem számolt!
Nemcsak Marinéniék a Bakáts térrõl,hanem komoly, pénzügyi szakembereket foglalkoztató cégek sem!
Szó nincs itt meggondolatlanságról.
offtopic
meszag 2011 aug. 16. - 10:44:10
(1366/2171)
úgy tûnik ez már megérintette. :)
Bigpapa 2011 aug. 16. - 10:43:44
(1365/2171)
Na végre valaki :))))Bár többen látnák így,elmozdulna valami.
Bigpapa 2011 aug. 16. - 10:41:08
(1364/2171)
Az egyik barátom egy bank kereskedelmi igazgatója.Szoktunk dumcsizni és mondta, hogy azt,amit Magyarországon csinálnak a bankok,azt sehol máshol európában nem tehetik meg.Pl:ha ausztriában utalsz egy számláról a másikra, azt gyakorlatilag pár mp múlva megkapja a másik fél.Tök mindegy,melyik bankban van.Mint a filmeken,amikor kérik az átutalást, a faszi meg nézi a számláját, hogy ott a pénz. Itthon ha csütörtökön utalsz, a legjobb esetben is hétfõn délelõtt kapja meg a másik.Szóval csüt délután,pénteken szombaton és vasárnap a bank kamatoztatja a pénzedet és használja. A másik, hogy ha Bécsbõl utalok a kinti számlámról Jacksonville-be egy haveromnak (2000$-t), akkor kevesebbet számolnak fel,mint ha az Erste számlámról utalok valakinek egy OTP számlára 10.000 Ft-ot.
Mondta a Zoli (bankos) haverom,hogy ha ezt egy osztrák bank merné megtenni KINT, akkor az osztrák állam azonnal be is záratná!
Itthon tudjuk kik szervezték a 80-as években a rendszerváltást.Amikor megtörtént,már olyan ígéretekkel jöttek be a bankok és a multi cégek,amik nekik jók,de az országnak nem.És hiába mondja bárki,hogy fúj, a rohadt szocik (a köcsögebbje komcsizik is)intézték ezt, orbánék ugyan úgy benne voltak a kezdetektõl.Különben mitõl lenne ekkora vagyona Viktornak,ha az egyetem elvégzése óta sose dolgozott rendes munkahelyen,csak politikus volt.Kíváncsi lennék,ha összeadnánk a munkabér papírján szereplõ összegeket 1990 tõl 2011-ig, összejönne e több milliárd forint,ami fedezné apuci kõbányáját, a szõlõt,stb.
és ez igaz rengeteg politikusra is.Párttól függetlenül.
Itt tényleg azt kéne, hogy elkergetni az összes politikust, akik 2011.08 hóig politikával foglalkoztak és olyan szakemberekkel telerakni a parlamentet, akik se jobbra se balra nem húznak.Nincsenek szélsõjobbos gondolataik,nem az emberek kiirtásában látják a megoldást. Olyan ember kéne, aki mögé valóban fel tud sorakozni egy nemzet,akiben bízni lehet. Akinek nem a saját pártja hatalma a lényeg és az, hogy az összes léhûtõ köcsög haverját pozícióba tegye.
Leugat mindenki,amikor mondom,hogy Magyarországon nincs politikai kultúra,közben tényleg nincs. Vesszõparipám amerika. Ott olyan gusztustalan tud lenni egy választás, hogy az nem igaz.De amikor nyer az egyik fél, a másik felmegy hozzá a színpadon és gratulál.majd arra kéri a híveit, hogy fogadják el az eredményt, dolgozzanak együtt az elnökkel és segítsék abban, hogy amerika sikeres legyen.Tudják,hogy 4 év múlva úgy is lesz választás,majd akkor versenyeznek újból.De addig az ország érdeke az elsõ és nem a saját egojuk.
Itthon mi van egy választás után? 2002: hídlezárás és számolják újra az eredményeket.2006: tüntetés és számolják újra az eredményeket. 2010 Kuss legyen,mi nyertünk,basszátok meg magatokat, 2/3-unk van :) wehehe
Oké baszki,csak a 2/3-ot nem azért kaptátok,hogy szétcsesszetek mindent és a haveroknak adjatok céges pozíciókat,hanem azért, hogy elõre vigyétek az országot.
drProktor 2011 aug. 16. - 10:25:31
(1363/2171)
Sztem az a helyzet, hogy fölösleges a deviza-kölcsönök témában a Medgyessy-Gyurcsány-Bajnai
kormányokat szidni, jóllehet, tudom, ez most nagy divat és hülyéknek
a legkönnyebb ellenállás irányában kifejtett, legolcsóbb demagógia.
A hunyó ugyanis már ebben is, ekkor is, szeretett pártunk és kormányunk (a Fidesz) volt.
Járai mester mint beépített tégla a Fidesz, már akkor is hagymázos gazdasági elgondolásai
szerinti pártutasításoknak tett eleget és magasan tartotta a forint kamatokat
(ezzel is segítve Viktorkának, aki a homokozóban imádott „ejõs fojinttal” hetvenkedni.
Nem kellett ahhoz sem gazdasági zseninek lenni, sem semmiféle szakembernek,
hogy valaki, ha választhatott, akkor az alacsonyabb kamatozású pénznemben vett föl hitelét:
pl. svájci frankban.
Ez nem bûncselekmény, még csak nem is hiba, hanem gazdasági szükségszerûség.
Az is tévedés vagy hazugság, hogy a devizás hitelfölvételek eleinte
lakáscélúak lettek volna, eleinte minden autótulajdonos svájci frank alapon
újította föl a kocsiját. Pl. mi is személy szerint az én családom s több ismerõsöm.
Jól is jártunk, jártak, több elszámolásnál
visszakap(tunk/tak) túlfizetett összegeket.
Járaival sem az a baj, hogy rosszhiszemûen betett a mostani fizetésképteleneknek,
gazdasági vezetõként , tegyük föl, legjobb tudása szerint járt el
(ennyi jött ki belõle,hát istenem!).
Ha valami morálisan elítélendõ benne, az a Fidesznek való korlátlan
és szolgai benyalás(nyilván szakemberként pontosan tisztában kellett
lennie a valós, objektív helyzettel).
Még rosszabb fénytörést kapnak az egész bagázs üzelmei,
ha összevetjük az idõszerû sunyi néphülyítõ demagógiával
a szoci miniszterelnökök megcélzott utólagos büntetõjogi felelõsségrevonásáról.
Ha meghozzák az új törvényt akkor már elõre röhögök Járai-Matolcsy-Orbán
szép csíkos fegyencruháján, amiben pl. a MOL-részvények kivásárlása miatt
majd feszíthetnek(államadósság-növelés, réáadásul romló részvényekbe
fektetés, föltehetõleg önös érdekekbõl).
SelmecziGabika szenátorasszony úgyis mániákusan az eltõzsdézést emlegeti
(igaz mások is, de én inkább a szenátorasszonyt veszem a nyelvemre,
mint mondjuk Szíjjártót, ha nem baj), hát ez aztán tényleg
eltõzsdézése az állami vagyonnak, ha valami!
-csengõzoli-- 2011 aug. 16. - 09:53:56
(1362/2171)
Undorító,amit a bankok csinálnak, ezt már nagyon rég nem szabadna hagyni.
Csak hát..tudod mi a baj?
Nehéz az ellen pofázni,aki a rendszerváltás utáni káosz óta tömi a zsebedet!
Ez értendõ mindkét pártra, nyilván naív aki azt hiszi,hogy nem vették meg a politikusainkat kilóra.
Az árfolyam rögzítés pedig tényleg csak egy kis rétegnek segít,aki már tényleg nem bírná tovább fizetni a mostani árfolyamot, illetve van pl. olyanoknak,mint ismerõsöm,akinek két hitele van és az egyik jövõre lejár, addig kéri az árfolyam rögzítést, hogy ne kelljen kettõvel szívnia most.
-csengõzoli-- 2011 aug. 16. - 09:47:59
(1361/2171)
Úgy kell érteni,hogy ez a munkatörvénykönyv annyi irdatlan marhaságot tartalmaz,hogy én leszek az elsõ,aki tüntetni fog ellene!
Mögöttem közvetlen meszag és Ondok!
Elõre elvtársak! "Föl-föl, ti rabjai a föööldnek, föl-föl, te ééheees proletááááááár..."
drProktor 2011 aug. 16. - 09:43:29 Előzmény -csengõzoli--
(1360/2171)
„hogy ha ennek a fele megvalósul kirugdossuk ezeket a parlamentbõl, velem az élen!”

Ezt úgy kell érteni, hogy veled kezdik a Parlamentbõl való kirugdosást,
vaqgy hogy te fogod kezdeni?

Ha az értelemszerû második értelmezés a helyes, akkor csak annyit mondok: nocsak, nocsak!
Minõ forradalmas szelek tombolnak a beleidben!
Ha az elsõ értelmezés marad akkor a megjegyzésembõl is csak a "Nocsak, nocsak"" marad.
Bigpapa 2011 aug. 16. - 09:36:17
(1359/2171)
Én is szopok egy hitellel. 6,4-et vettem fel,ami most 10 körül van és fizetem 2008 óta.Vissza tudnám most adni egyben,de nem fogok csak azért 4 misit adni a banknak,mert most az egekben van a chf.
Az a gáz, hogy ha valakinek adok kölcsön 5 milliót és 10-et kérek vissza,lesittelnek uzsorakamat miatt.Most a bankok csinálják ezt, hogy adtak valakinek 10 millát, arra fizet kamatot,de most a valuta miatt felment ez a tartozás 16-17 millára,erre fizeti a kamatot és ez normális.
Tudom,drasztikus, de ha robbantanának Svájcban, zuhanna a chf rendesen, akkor érdemes lenne átváltani forint hitelre.Addig nem.
És most szopatják a népet ezzel a rögzített 180Ft-os Chf álommal.Csak azt felejtik el közölni,hogy oké,most fizetsz 180Ft/chf-et 3 évig,de a 240 Chf és a 180 chf közötti 60 Ft-ot (és épp ami a különbség), azt egy elkülönített számlán neked kamatozik,majd 2014 tõl fizeted azt is és az akkori árfolyamon a hiteledet tovább.Szóval az már az uzsora netovábbja.Két hitelt fogsz fizetni egyszerre. És kik veszik igénybe ezt? A kispénzûek, akik amúgy is szarban vannak,mert vagy munkanélküli valaki a családban, vagy rokkant, vagy csak simán szegények. Ezeknek nem hiszem ,hogy 2014-re drasztikus pozitív változás áll be az életükbe. Fõleg, ha a "szeretett" vezírünkön múlik.Hacsak nem hívnak mindenkit Vitézinek :D. Engem sajna nem, szóval nem hiszem,hogy jobb lesz 2014-ig.
-csengõzoli-- 2011 aug. 16. - 09:33:19
(1358/2171)
Adok egy tanácsot, kezd el szeretni Kínát, ugyanis az elkövetkezõ 1000 évben mindenki az õ feneküket fogja nyalni muszájból! :)
offtopic
meszag 2011 aug. 16. - 06:10:42
(1357/2171)
Na mesélj! :)
offtopic
meszag 2011 aug. 16. - 06:03:55
(1356/2171)
és te nõ vagy????
szepno 2011 aug. 16. - 02:34:31
(1355/2171)
Én nem védem a hiteleseket . Okos ember a mai világban ha hitelt vesz fel nemhogy plusz 10 vagy 20 %-ot számít ráa hiteltörlesztés várható jövõbeli összegére, hanem akár 100%-ot . Ezt így kell kalkulálni.

De azért gondolj már bele, elveszteni a fejed fölül ( különösen ha családod is van) a tetõt ?! Sorrendben ez a legnagyobb veszteség a halál vagy egy komoly betegség után. Tehát ne kívánjuk már senkinek sem hogy Ócsára vagy akár a híd alá kényszerüljön.
szepno 2011 aug. 16. - 02:29:24 Előzmény -csengõzoli--
(1354/2171)
Pedig ma is arról beszéltek a szakszervezetisek .

Most már tudom viktorka miért szereti annyira Kínát . Az ottani munka-törvénykönyvet akarja meghonosítani nálunk.
szepno 2011 aug. 16. - 02:26:38 Előzmény meszag
(1353/2171)
Az állott húgynak valóban komoly hatása van a szemre :)
-csengõzoli-- 2011 aug. 15. - 23:40:40
(1352/2171)
Azt hiszem te vagy az,aki sokmindent nem ért ebbõl a világból...
Viszont én nem foglak felhomályosítani,az tuti...