5/10
offtopic
sixeol 2011 aug. 18. - 17:41:15 5/10 Előzmény meszag
(1451/2171)
Elõször is ezt a hszt nem neked címeztem, de örülök, hogy vetted a fáradságot és válaszoltál. Másodszor, hogy jön ide Járai? Jelenleg Simor az MNB elnöke, ami Zsigánk csak a monetáris tanácsban van benne. De ezt hagyjuk. Öngondoskodás? Hagyjuk már ezt a liberális maszlagot, amivel már lassan 20 éve hülyítik a jó népet. Én befizetem az adómat, a járulékaimat, amit aztán az alapok az oly nagyra tartott nyugdíjalapok kockázatos részvényekbe fektetnek, és nemhogy nõtt volna a befizetésem, de az elmúlt 3 évben elég szépen csökkent, nem beszélve, hogy mindennek az adminisztrációs költségeit szintén velem fizettetik meg. Miközben elhitetik, hogy a pénztár az én "magántulajdonom", ami tudjuk jól nem igaz. Köszönöm, de az ilyen gondoskodásból nem kérek. Kufárokra nem szívesen bízom a pénzemet. Aki akar csináljon magánpénztárt és fizessen be oda annyit amennyit akar, azzal semmi gondom. Nem ettõl lesz nyugdíja az embereknek. A pénztáras hülyeségükkel csak a problémától szabadultak. És hogy nyereséges lenne az kétlem, ez rengeteg pénzébe került az államnak az elmúlt tizenakárhány évben. Persze a mostani kormány a nyugdíjpénzt okosabban is felhasználhatná, ahelyett, hogy feléli, mert így tényleg nem volt az egésznek semmi értelme, de én nem is várok tõlük többet. A nyugdíjkorhatást azt el is kell érni, az pedig nekem még nagyon messze van, lehet, hogy meg sem érem, fõleg ha vagy 15 évvel feltolják. A demográfia ellen meg lehet tenni, nagyon is sok mindent, csak az elmúlt 20 év kormányai - beleértve a mostanit is - inkább a saját zsebük tömésével voltak elfoglalva, mint a probléma megoldásával. Az államnak meg igenis kötelessége megvédeni és gondoskodni az állampolgáriról, hiszen akkor miért van? Ingyen lakásokról nem értem miért kellene olvasnom, nem hiszem, hogy lesz belõle valami is, egy jó PR fogás ennyi. Az önkormányzatokról meg annyit már amelyik.
5/10
offtopic
sixeol 2011 aug. 18. - 17:27:15 5/10 Előzmény meszag
(1450/2171)
Elõször is ezt a hszt nem neked címeztem, de örülök, hogy vetted a fáradságot és válaszoltál. Másodszor, hogy jön ide Járai? Jelenleg Simor az MNB elnöke, ami Zsigánk csak a monetáris tanácsban van benne. De ezt hagyjuk. Öngondoskodás? Hagyjuk már ezt a liberális maszlagot, amivel már lassan 20 éve hülyítik a jó népet. A demográfia ellen lehet tenni, nagyon is sok mindent, csak az elmúlt 20 év kormányai - beleértve a mostanit is - inkább a saját zsebük tömésével voltak elfoglalva, mint

Ja, van egy rossz helyzet, egy állam, ami arra nevelte polgárait, hogy majd én gondoskodok rólad, és mindenki úgy vélte, neki minden jár. Még a legkisebb hozzájárulást is népszavazással elhárították. Populista emberek ezt hatalom megsterzése oltárán beáldozták. :P Nyugdíjat nem fizetni a végstádiumban szokás...

No mivel kevesen dolgoztak, nagy volt az elvonás, értelmetlen ellenõrizetlen segélyezés mûködött feszültség. Még kevesebben dolgoznak a válság miatt is, nyilván vissza kellett venni a lovakból.
Csakhogy mindenki érzékelje: ha nincs bevételem,vagy kevés, kiadásom pedig több annál, akkor nyilván hozzányúlok a megtakarításaimhoz (magánnyugdíj pénztárak). De semmi esetre sem növelem meg a kiadásaim azzal, hogy a kedvenc gyerekemnek autót veszek, hogy még indokoltabb legyen, hogy felélem a jövõmet (magánnyugdíj pénztárak). Ennek ugyanis az lett vón az értelme, hogy a demográfiai folyamatok várható alakulása miatt egy idõ után tehermentesítse az államot, és tudatoson a polgárban, hogy a saját befizetéseitõl is függ, mibõl fog élni öreg korában. :P.

Szintén a demográfiára hivatkozva: nem vagyunk többen, mi a fenének kellett ennyi lakás? Minek kellett államilag támogatni a 30 mFt feletti hiteleket? Járait miért nem kérdezitek meg a kamatpolitikájáról?
Az önkormányzatok meg - már a felelõsebbje, mert ott sem okos mindenki - az EU-s támogatások önrészét fedezte ezzel a kölcsönnel, de a célokat még kevesebben határozták meg jól (fõtér felújítás, ilyenek).
Az "ingyenlakás"-ról olvass egy-két szociológust....
5/10
offtopic
sixeol 2011 aug. 18. - 17:27:00 5/10 Előzmény meszag
(1449/2171)
Elõször is ezt a hszt nem neked címeztem, de örülök, hogy vetted a fáradságot és válaszoltál. Másodszor, hogy jön ide Járai? Jelenleg Simor az MNB elnöke, ami Zsigánk csak a monetáris tanácsban van benne. De ezt hagyjuk. Öngondoskodás? Hagyjuk már ezt a liberális maszlagot, amivel már lassan 20 éve hülyítik a jó népet. A demográfia ellen lehet tenni, nagyon is sok mindent, csak az elmúlt 20 év kormányai - beleértve a mostanit is - inkább a saját zsebük tömésével voltak elfoglalva, mint

Ja, van egy rossz helyzet, egy állam, ami arra nevelte polgárait, hogy majd én gondoskodok rólad, és mindenki úgy vélte, neki minden jár. Még a legkisebb hozzájárulást is népszavazással elhárították. Populista emberek ezt hatalom megsterzése oltárán beáldozták. :P Nyugdíjat nem fizetni a végstádiumban szokás...

No mivel kevesen dolgoztak, nagy volt az elvonás, értelmetlen ellenõrizetlen segélyezés mûködött feszültség. Még kevesebben dolgoznak a válság miatt is, nyilván vissza kellett venni a lovakból.
Csakhogy mindenki érzékelje: ha nincs bevételem,vagy kevés, kiadásom pedig több annál, akkor nyilván hozzányúlok a megtakarításaimhoz (magánnyugdíj pénztárak). De semmi esetre sem növelem meg a kiadásaim azzal, hogy a kedvenc gyerekemnek autót veszek, hogy még indokoltabb legyen, hogy felélem a jövõmet (magánnyugdíj pénztárak). Ennek ugyanis az lett vón az értelme, hogy a demográfiai folyamatok várható alakulása miatt egy idõ után tehermentesítse az államot, és tudatoson a polgárban, hogy a saját befizetéseitõl is függ, mibõl fog élni öreg korában. :P.

Szintén a demográfiára hivatkozva: nem vagyunk többen, mi a fenének kellett ennyi lakás? Minek kellett államilag támogatni a 30 mFt feletti hiteleket? Járait miért nem kérdezitek meg a kamatpolitikájáról?
Az önkormányzatok meg - már a felelõsebbje, mert ott sem okos mindenki - az EU-s támogatások önrészét fedezte ezzel a kölcsönnel, de a célokat még kevesebben határozták meg jól (fõtér felújítás, ilyenek).
Az "ingyenlakás"-ról olvass egy-két szociológust....
5/10
offtopic
sixeol 2011 aug. 18. - 17:08:49 5/10 Előzmény meszag
(1448/2171)
Mert ha más lenne a hatalmon, akkor nem így lenne? :)
offtopic
kata3 2011 aug. 18. - 15:23:59
(1447/2171)
Vagy 40 éve tart a parlamentünk felújítása...kicsit lassan megy nekik. :-D
Talán nem kéne lerombolni, ha már ennyi munka van benne, és így megúsznánk az újjáépítést is. :-D
Mermaid. 2011 aug. 18. - 15:21:22
(1446/2171)
Azt újra lehet épiteni! de ha ezek a politikusok maradnak akkor ezt az országot már nem lehet újrahúzni csak mégjobban leépiteni :)
offtopic
meszag 2011 aug. 18. - 12:32:36
(1445/2171)
na annyira nem izgalmas. :)
vénasszonyoknyara 2011 aug. 18. - 12:25:17
(1444/2171)
Mindkét kérdésre találgass!
offtopic
meszag 2011 aug. 18. - 12:00:28
(1443/2171)
ez így nem éri, vagy mondd, vagy halgass. Várj csak neked ki is volt az elõzõ nicked?
drProktor 2011 aug. 18. - 10:01:39
(1442/2171)
Na figyej, szõrös vörhenyes!

Ez megfutamodás a kérdésem elõl.

“nem hiszek mások által felvázolt elvekben és eszmékben”

1. Ez csak akkor lehetne igaz, ha neked mindenrõl különbejáratú saját véleményed van,
amely semmiben sem egyezik senki más véleményével. Ez tetszetõs duma, de logikai lehetetlenség,
nagyon sok ember van rajtad kívül, 1 valószínûséggel, minden véleménymorzsádhoz találsz
a 6 milliárdból legalább egyet, aki abban pont azt gondolja, amit te. Ha nem így lenne,
akkor te egy egészen speciális elmebeteg lennél; 2.Te csak azt hiszed, hogy mindenrõl különbejáratú
saját véleményed van. de ebben nincs igazad.

Én pl. úgy érzem a hsz-aidat olvasva, hogy inkább szimpatizálsz a jobboldallal, de szívesen fogalmazok úgy,
hogy azzal az oldallal, amely jobb-nak képzeli magát(na, most ez az oldal a magáról alkotott képtõl
függetlenül vagy jobb, vagy nem, én sztem méltán tekinti magát jobboldalnak,
tehát sztem te jobboldali vagy inkább, mint bal).
Attól persze még lehet véleményed a balról(ha tetszik különböztesd meg a
szerinted igazi balt a szerinted ál-baltól) na, erre lennék kiváncsi.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 aug. 18. - 09:43:28
(1441/2171)
:D
offtopic
meszag 2011 aug. 18. - 09:27:58
(1440/2171)
Hasonlóképp gondolom, hiszen magamat se tudnám besorolni egy oldalra. Olyan konzervatív, liberális, szociáldemokrata empatikus, kritizálós vagyok. :D
offtopic
meszag 2011 aug. 18. - 09:21:06
(1439/2171)
Pedig van sok. :) Úgyis több nõ van az országban mint pasi, tehát nincs abban semmi feminizmus, hogy arányosabb legyen a képviseletünk, ne ilyen elaggott vén pasasok döntsenek rólunk, mint pl. a KDNP zöme. :)
offtopic
meszag 2011 aug. 18. - 06:48:24
(1438/2171)
Eddig egyébként egy jobbik szavazó ismerõsömtõl hallottam a legjobb, bár drasztikus megoldás a politikusaink lecserélésére. Nem fogom idézni, mert erõszakos, de én is úgy gondolom, hogy több elkötelezettséget, tenni akarást, és tudást szeretnék végre látni a parlamentben. Összefogást, kompromisszum keresést a célok érdekében Ehhez mindenképp több nõ kellene a parlamentbe - no nem s.gabika szintûeket - mert a férfiak már bebizonyították, mire képesek: erre ami most van. :P
offtopic
meszag 2011 aug. 18. - 06:42:19
(1437/2171)
De miért is kell bármit is sulykolni? Che nem volt nagy divat már az én idõmben sem, bár ez lényegtelen is. :) Aztán hol lennének azok a táborok? A vagyont széthordták.

Ez az egész politikusi gárda úgy ahogy van remélem eltûnik a süllyesztõben. Korrupt, hiteltelen ember mind eleve. Kezdve a múlt feltárásának kihagyásával, folytatva a privatizációval, és az azóta történtekkel. Pitiáner, dölyfös, buta emberek tömkelege a magyar parlament.
Sokáig a civil szféra megerõsödésében bíztam, de nálunk azt is a politika irányította, és még inkább megfogja a fidesz tervezett törvénykezése miatt.
Szomorú tény,és szégyen hogy jobbik ott van a parlamentben, és szerintem is erõsödni fog, mert nagy az isten állatkertje. Szomorú, de az emberek zöme leginkább azt igényli, hogy majd az állam.... Nem gondolkoznak, felületes félmegoldások mögé felsorakoznak. A politika meg felvázolja az ellenség képét, terel, hogy a saját t.ketlenségét palástolja. Hát ezek vagyunk mi (Magyarország).
Nem trendiség a kérdés, hanem az éretlenség, és a buta tunyaság.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 aug. 18. - 00:23:18
(1436/2171)
Te Nanu!
Te szedsz valamit? De komolyan kérdem!
Valami gyógyszer, fû, vagy más tudatmódosító hatására írkálsz mindig ilyeneket?
1/10
Ford Mustang 2011 aug. 17. - 23:57:16 1/10
(1435/2171)
Ezek mindig az látnak, már a szállingózó falevelekrõl is azt hiszik, hogy felderítõ földönkívüli objektumok. Nevetséges.
7/10
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 aug. 17. - 23:49:40 7/10
(1434/2171)
Angolok megkezdték a törvényszolgákkal a tisztogatást, itt a küszöbön az új Világrend, amit a mi Orbáncunk is annyira szeret hangoztatni... :(
Vajon ki lesz az Új Világ Rend Vezetõje, lehet hogy mára már megszületet az új Führerünk vagy netán kész a Clon kis Führer, esetleg vissza mentek az Origi-ért... ?;)
7/10
NANU..! NANU..! 2011 aug. 17. - 23:33:47 7/10
(1433/2171)
Jaj, ezek mindig UFO-t látnak, annyi eszük van, mint a döglött vízilónak. :(
Azok Lampionok voltak, amiket a Sziget Fesztiválozók engedtek fel... :(
Egyébként ezt a Lampionozást be kellene szüntetni, mert tûzveszélyes. :(
Úgy is mindent tiltanak és szabályoznak, hát akkor vajon ezt miért nem... ?!:(
Ez nem VESZÉLYES ?:(
Ezzel nincs szennyezés ?:(
Ezzel nem okoznak kárt ?:(
Megmondom Én, hogy mi van, szándékosan engedik a törvény szolgái, hogy legalább a valós UFO eseteket is ezzel tudják fedni és kimagyarázni. :(
Így minden valós UFO-t látót hülyének tudnak nézetni. :(
Jól ki van ez találva. :(
drProktor 2011 aug. 17. - 22:06:33
(1432/2171)
Engem tényleg érdekelne, te szerinted milyen lenne egy baloldal,
amelyre TE rábolintanál, hogy eez igen.