offtopic
meszag 2009 febr. 16. - 06:45:02
(331/2171)
De milyen érdekes, hogy a Hírttv véletlen ott volt....:(
Rika 2009 febr. 15. - 23:23:44 Előzmény feketevipera
(330/2171)
Nyilván neked is igazad van, de próbáld (igen igen, most ezt játsszuk) magad a rendõr helyébe képzelni.
Végzed a munkádat. Azután jönnek a kövek, a szitkozódások, a családod bántása, a számodra megmagyarázhatatlan és felfoghatatlan sértegetések, durva támadások halmaza. Te természetesen nem tehetsz semmit, végzed tovább a munkádat. Nekem ne mondja senki, hogy az nem gyûlik fel feszültséggé, ilyenkor még egy szent sem képes nyugodt maradni. Nyilván a mentálisan gyöngébb(mégis csak férfirendõrökrõl beszélünk, nemi sajátosság a dolgok tettleges megoldása) egyedek nem bírták tovább. Voltak túlkapások(és én kirúgnám azokat, akik elkövették+pénz bírság+ felfüggesztett). Persze arról nem szól a fáma, hogy mindkét oldalról. Ja hogy a szerencsétlen rendõrt fejbedobták egy téglával? Ja hogy a szar felszerelésük miatt simán eltörhették a karját?
Nos mindkét oldal hibás, a legnagyobb vétségeket a tüntetõk ellen maguk a tüntetõk okozták. Nem egy felgyújtott ezt-azt, ami ártatlan emberek tulajdona (mit mondasz majd a bolttulajdonosnak reggel???), illetve dobálózott a mindenféle dologgal( voltak nem túl nagy tüzerejû robbanások), ami persze kivisz az arra járó (egyébként nem tüntetõ) szemét, és teljesen megvakul.
Mind hibás, ne kenjünk már mindent a rendõrökre. Ja és a felbujtók + a rendõrök egy része benne a tv székházban megittak egy fektét oszt ennyi...tehát tényleg több áll a háttérben, 'valamelyik' párt/szervezet.
marteeka 2009 febr. 15. - 21:51:18
(329/2171)
Kedden este lesz (ha elõbb nem) a Hír-en a Riasztásban a felvétel a balhéról, õk mentek a "konvoj" után és rögzítették a benzinkúton történteket. Kíváncsi leszek a szerb rendszámok jelentõségére.
síva72 2009 febr. 15. - 18:49:12
(328/2171)
Az esti hírek szerint a rend õrei jelentõs számban tartózkodtak ma Enyingen.
Sz23 2009 febr. 15. - 18:42:56
(327/2171)
A rendõröket már jól kiveséztük/-tétek, de azért ne feledkezzünk meg a csuklyás, arcukat sállal-kendõvel eltakaró, szintén azonosíthatatlan nagyon békés tüntetõkrõl sem... Mint mindennek, ennek a dolognak is 2 oldala van.
offtopic
meszag 2009 febr. 15. - 18:25:48
(326/2171)
Hát ez bizony a politikusok bûne, hogy nincs joguk, másrészt meg, hogy azt figyelik szerencsétlenek, hogy melyik politikai tábor mit mond, ahelyett, hogy szakszerûen intézkednének. :(
feketevipera 2009 febr. 15. - 18:09:44
(325/2171)
1. Elég baj, ha nem komoly a pszichológiai vizsgálat. Illene felmérni, hogy ki hogyan reagál a helyzetekre. És komolyan szûrni kellene a rendõri pályára jelentkezõket, attól függetlenül, hogy kevés a rendõr. Arra is fel kellene készíteni õket, hogy hogyan viselkedjenek, ha pl. dobálják vagy fújolják õket. Az igazi rendõröket valószínûleg fel is készítik, de vannak a kisnyilasokhoz vagy az 50-es évekbeli ávós pribékekhez hasonló gondolkodású emberkék, akik pl. volt rendõrök, de kirúgták õket. (Az IN-KAL Securitate pl. tele van ilyenekkel.) Vagy esetleg egyszerû kidobóemberek, hasonlók. Nincs arra nézve bizonyíték, hogy 2006. október 23-án ilyen "külsõsök" verték meg az embereket, de arra sincs, hogy igazi rendõrök voltak. 2.A tüntetés azért annyira nem új keletû, a 80-as évek végén is voltak, ahol pl. Demszky elvtárs is kapott. Jó, persze, nem voltak ilyen mérvûek, mint mostanában. De mindez nem mentesíti a felelõsség alól azt, aki ártatlanokat ver agyon. És nem mentesíti sem Gergényit, sem a rendõri és a politikai vezetést. Végül természetesen nem mentesíti a randalírozókat sem. Ha erkölcsileg elfogadhatatlan is a rendõrség akkori viselkedése, picit másabb lenne a helyzet, ha azt tapasztalnánk, hogy a tényleges bûnözõkkel is legalább hasonló módon járnának el. Az odáig rendben van, hogy a rendõrség kap kétmilliárd forintot, mert Tibi bácsi elintézi, de mire megyünk ezzel, ha a rendõrség nem kap jogot a valódi bûnözõk elfogásához?
offtopic
meszag 2009 febr. 15. - 17:55:50
(324/2171)
De azért fenntartom, hogy nem oly komoly az a pszihológiai vizsgálat...Legalábbis korábban nem volt jellemzõ, ill. a tüntetés viszonylag új dolog.
offtopic
meszag 2009 febr. 15. - 16:43:40
(323/2171)
Na ezzel még egyet is tudok érteni. :)
feketevipera 2009 febr. 15. - 15:10:38 Előzmény meszag
(322/2171)
Mármint hogy a rendõrök között? Édes drága szívem, a rendõröknek komoly pszichológiai vizsgálatokon is át kell esniük, többek között. Elvileg nem történhetne meg olyan, hogy "fogom magam, oszt' agyba-fõbe verek mindenkit, aki a szemem elé kerül". Rendõröknél meg fõleg nem. Aki olyan, az ne menjen rendõrnek. (Nyilvánvalóan õk is emberek, és õk sem lehetnek mindig kiegyensúlyozottak, de ez nem lehet mentség arra, hogy az ellenállást nem tanúsító, földön fekvõ embert bántalmazzák.) Már ha elfogadjuk, hogy a tüntetést szétverõk mindannyian rendõrök voltak. De 1. nem volt rajtuk azonosító, ezzel pedig szerintem már eleve arra készült a hatalom, hogy ha "balhé" lesz, akkor nehogy már felelõsségre lehessen vonni bárkit is. 2. Alig néhány rendõrt azonosítottak az erõszakoskodók közül. Márpedig ha tényleg igazi rendõrök, akkor õket kivezénylik valahová, és az egy õrshöz tartozók valszeg együtt mozognak, tehát ilyenek alapján nagyjából illett volna tudniuk, hogy ki merre volt. 3. Túl gyanús az a csend, ami a randalírozók elfogását követte. Meg se próbálták õket összefüggésbe hozni semmilyen szélsõséges szervezettel, semmi ilyesmi nem történt. Vajon kijátszatlanul hagytak volna egy ilyen lapot? Csak nézd meg, amikor nyáron megzavarták a melegfelvonulást, néhány emberrõl rögtön kiderítették, hogy a Bombagyár aktivistái stb. De ne legyenek szélsõségesek, "csak" egyszerû randalírozók. Jóformán semmit nem hallotunk róluk, sem általánosságban, sem sehogyan. Futballhuligánok-e, vagy nem, volt-e náluk valamilyen tiltott eszköz, vagy nem... Semmit. Persze a többségük biztosan agyament huligán volt, akinek törni-zúzni támadt kedve. Attól függetlenül viszont valószínûnek tartom azt is, hogy fizetett provokátorok is megjelentek ott.
Nem azt mondom, hogy csak és kizárólag provokátorok vannak és voltak jelen az ilyen eseményeknél. Ott van a "kemény mag" is, akik minden balhéban benne vannak.
Robi 2009 febr. 15. - 10:45:23 Előzmény wukovsky
(321/2171)
Nem értelek,én miért hazudok?Amúgy a létszámot illetõen több mint 6000 emberrõl ír a Magyar Hírlap,és miután számomra a többi média már "bizonyított" én ezt a számot tartom hitelesnek.De lényegtelen a létszám,a lényeg az ami itt történik abszurdisztánban.MIÉRT HAZUDOK?Írd meg légyszíves mire gondolsz.
offtopic
meszag 2009 febr. 15. - 08:28:16 Előzmény feketevipera
(320/2171)
MIért nem hiszed el egyszerûen, hogy köztük is van, akit nem lehet kitenni ilyen feladatak? Nem kéne állandóan összeesküvés elméletet gyártani...
1/10
kriszman96 2009 febr. 15. - 06:44:49 1/10
(319/2171)
EZEK FE TÜDNAK MÁ MIT HAZUDNI
feketevipera 2009 febr. 14. - 20:23:20
(318/2171)
Igen, abban egyetértünk, hogy ha baj van, a rendõrséghez fordulunk, és ennek így kell lennie. Nem is magával az intézménnyel van bajom, hanem néhány ember viselkedésével. Azzal, hogy megvertek ártatlan magyar embereket. Persze durva általánosítás lenne, hogy az összes rendõr ilyen, mert ez nyilvánvalóan hülyeség lenne. De azért jó lenne tudni, hogy október 23-án az a néhány vadállat felsõbb utasításra volt-e ilyen brutális, vagy önszántából. Az ilyen dolgok nyilvánvalóan nem erõsítik a rendõrségbe vetett bizalmat, fõleg akkor nem, ha megnézzük, hogy hogyan bánnak a valódi bûnözõkkel. Ha 50-60 ember összeverekszik, mi a megoldás? Kiküldenek két járõrt, akiknek ráadásul semmi jogkörük sincs az intézkedéshez. Korábban átutazóban Pesten azt tapasztaltam, hogy miközben a Déli pályaudvaron ott állt jó néhány rendõr, mifelénk egyetlen egyet sem lehetett látni járõrözni. Tudom, ezért a rendõrség vezetõit és a törvényalkotókat lehetne felelõsségre vonni, nem az egyszerû rendõrt, viszont az októberi "túlkapásokért" az a néhány ember is felelõs.
offtopic
Sz23 2009 febr. 14. - 19:37:31
(317/2171)
A Magyar Hírlapos sztorit még nem olvastam (lusta vagyok:D), arról nem tudok nyilatkozni!

Nem mondom, hogy nincs, vagy nem lehet igazad, csak az én véleményem más!

És amit ne felejtsünk el: a média torzít. Mindegyik, megintcsak politikától függetlenül (bár ez is egy tényezõje), de már csak azért is torzít, mert közvetítõ.
feketevipera 2009 febr. 14. - 19:23:13 Előzmény Sz23
(316/2171)
Igen, vannak olyanok is, akik csak a "balhé" kedvéért vonulnak az utcára. De pl. 2006. október 23-án a tüntetõk többsége nem ilyen volt, éppen ezért volt minimum erkölcsileg kifogásolható a rendõrség viselkedése. (Persze kérdéses, hogy mindannyian rendõrök voltak-e, mert errõl nincsenek konkrét bizonyítékok. Lehettek köztük rebiszesek, kidobóemberek, maffiózók, bárki.) Nem azt mondom természetesen, hogy az összes rendõr brutálisan bánt az emberekkel, de voltak néhányan. És teljesen természetes az, hogy ha baj van, a rendõrhöz szaladsz. De ez nem mentesíti a felelõsség alól azt a néhány "rendõrt" (vagy akárkit), aki magyarok vérét ontotta. És számomra az is gyanús, hogy az utána elfogott randalírozókról viszonylag keveset tudtunk meg. Furcsa, hogy a kormányzat kijátszatlanul hagyott egy adut: egy szót sem ejtettek arról, hogy az elfogottak "fasiszták" lennének, vagy akár csak ahhoz közeli eszméket vallanának (legalábbis emlékeim szerint). Ha tényleg valódi randalírozók lettek volna, akkor szerintem nem simul el ilyen csendben az ügy, de ez csak az én véleményem. Természetesen nem mondom (és nem is mondhatom), hogy az összes randalírozó beépített ember volt, de mindenesetre vannak gyanús dolgok. És még egy kérdés: a Magyar Hírlap melletti tüntetés után miért nem volt balhé? Hiszen a kemény mag nyilvánvalóan ott is jelen volt. Aki törni-zúzni akar, az megteszi bárhol és bármikor. Szóval azért szerintem sok esetben igenis provokátorokat is keresnünk kell a háttérben.
offtopic
Sz23 2009 febr. 14. - 15:56:46 Előzmény síva72
(315/2171)
Hát igen...
offtopic
Sz23 2009 febr. 14. - 15:55:35
(314/2171)
Na, egy utolsó mondat, aztán nem politizálok többet: a mai magyar pártok céljai elég nagy százalékban megegyeznek. Ez egyrészt a lépéskényszer miatt van, másrészt a saját érdekeik miatt.
Na de befogtam a számat:))))))
síva72 2009 febr. 14. - 15:51:17
(313/2171)
New York-ban jártak egy idõben ilyen felíratú matricával a rendõrautók: "Utálod a rendõrõket? Akkor hívd a bûnözõket, ha kiraboltak, megtámadtak."
offtopic
Sz23 2009 febr. 14. - 15:46:20
(312/2171)
Az:)
De láttam egy-két dolgot, és ebbõl kialakítottam a saját álláspontomat:)
Nem akarok senki ezzel fáasztani, csak röviden: túl nagy szerepet tulajdonítotok a politikának és a politikusoknak. Sztem van egy alig néhány tíz fõs társaság, akik a kezükben tartják a gazdaságot, ergo nyomást tudnak gyakorolni a döntéshozókra. Azért nem mondom, hogy a kormányra, mert mindkét oldalon vannak embereik, bár lehet, hogy kis pontok. Ebben a szituban nem hiszem, hogy akármelyik pártnak érdeke lenne a másikat -ilyen kétélû módon-aláásni. Egyrészt persze tét a magyarországi politikai hatalom, de ez csak egy "cím", amiben nincs szabad mozgásterük. Nagyobb tétben folyik a játszma, ezért nem hiszem, hogy megérné provokátorokat kiküldeni. Viszont nagyon buta, nagyon hangos embert már sokat láttam.
Na mindegy, tényleg nem akarok senkit lefárasztani:)