willinger 2010 máj. 09. - 10:49:36 Előzmény NANU..! NANU..!
(751/2171)
Az a baj, hogy hiába nõ az emberek váésárló ereje, ha azt nem magyar árú vásárlására fordítják,akkor nem fog fellendülni atermelés. márpedig ha magas aminimálbér ,akkor nem fogja tudni amagyar termelõ ugyanolyan olcsón adni a termékét mint pl a szlovák vagy a kínai.Hanem azok termelését fogjuk még jobban fellendíteni. Egy jó példa erre,hogy az új autók vásárlásának támogatásával pl a német autógyártást lehet fellendíteni.

Az Únióval kapcsolatban meg nem olyan egyszerû a helyzet,hogy vannak agazdagok,akik kiuzsorázzák szegényebbeket.Az tény hogy pl a görögöket túl korán vették be az euróövezetbe.Másrészt vannak olyan szegény tagállamok ,akik jóval többet költenek ,mint amit megtermelnek ,majd az Únió fedezi,gondolják és veszik fel a hiteleket csõstül.Voltam én is anno Görögországban ,ahol még 14. havi bér is volt ,afizetések jóval magasabbak voltak átlagban mint nálunk ,osztán a munkába nemigen döglöttek bele.A turizmusból meg nem lehet mindent fedezni.
Szóval anémet adófizetõ pl meg nem hülye eltartani a görögöt.

Namármost a szocik alatt amagyar nép is jóval jobban élt mint amennyit megtermelt ,mégis sipitozott a Fidesz a lovat adva anép alá ,hogy "nem kell reform és agonosz kormány mindfent elvesz tõletek ,ami nektek jár".
Most aztán majd minden hülye látni fogja ,hogy alattuk sem lesz jobb semmivel ,sõt.De addigra már jól beszopták a demagógiát.
idlosza 2010 máj. 08. - 18:35:20 Előzmény NANU..! NANU..!
(750/2171)
Nanu!:) Te egy úr vagy az ûrbõl!
CsengoZoli 2010 máj. 08. - 18:35:18
(749/2171)
Ez a Stohl megdögölhetne már valamelyik ilyen balesetében még mielött véletlenül engem vagy valamely hozzátartozómat nyír ki.
Hányszor kell még talaj részegen, cserbenhagyásos balesetet okoznia,hogy lesitteljék?
CsengoZoli 2010 máj. 08. - 10:51:39
(748/2171)
Nanu!
Adni pénzbõl lehet,ami ép nincs :)
Szóval ez nem úgy van,hogy akkor holnaptól duplájára emelem a minimálbért...
Ennyi erõvel azt is lehetne,hogy több pénzt nyom a pénznyomó és szétosztjuk az emberek közt :))
7/10
NANU..! NANU..! 2010 máj. 08. - 01:28:34 7/10
(747/2171)
Hát,... nehéz ügy, de ahogy ma áll a helyzet a ( demokráciánkban ) nem is látok rá sok esélyt... :(
Elõször is végrehajtanám azt, amit már 20 éve, minden párt a kampányában szerepeltettet és hangoztat, de még egyik sem hajtotta végre. :(
Az elsõ, hogy megyénként 10-12 emberre levinném a parlamenti képviselõk számát, így max.250 képviselõt hagynék meg csak. :(
Másodiknak, felül vizsgálnám a 8 évig hatalmon levõk vagyonát, hogy milyen úton mód is jutottak hozzá, és az, hogy legális forrásokból gyarapodtak-e... :(
A harmadik meg, jönne a második után... ;)
És így tovább, és így tovább... :)
A negyedik lenne a ráadás, mint a Magyar igazságszolgáltatás… ;)
5-ik... ;)
10-ig meg sem szabad állni. ;)
7/10
NANU..! NANU..! 2010 máj. 08. - 00:53:08 7/10 Előzmény CsengoZoli
(746/2171)
Egy ideig ott éltem, de mára már odáig jutottam, hogy komolyan fontolgatom, hogy visszamegyek oda, mert ami itt van, az volt ott is mikor ide jöttem, ezért komolyan fontolóra kell vennem, hogy vissza megyek-e, mert ha ott is ez vár, akkor nem mindegy, hogy hol is vagyok... ?;)
7/10
NANU..! NANU..! 2010 máj. 08. - 00:38:14 7/10
(745/2171)
Az UNIO piacot és további, gazdasági jólétet vett magának és nem az volt a céljuk, hogy mi Éljünk jól, max. jobban és szabadabban élsz reménye volt, amit egyesek jól használtak ki, de mára már, ahol mindenre és mindenkire rá lehet fogni, ha valakit vagy valamit elakarnak érni és fogadtatni a céljukhoz, mert amióta ezt a BinLaden terrorista ördögöt, védelmi mûremeknek beállítva, mesteri kamu storyknak elejtik, és már is mindent elérnek vele mindenütt az emberek körében. Ma meg mára már ott tartunk, hogy ha egy fényképezõ van nálad, rögtön rád fogják, hogy terrorista vagy, na ennyit a kapitalista ( szabad ) demokráciáról. :(
Visszatérve csak annyit, hogy az UNIO a saját vesztébe rohant, amit meg is érdemel, mert csak a szegény országok hátán akarva, akarták az Önös jólétüket továbbra is fenntartani. Lefordítva a kapzsiságuk és a jólétük fent tartásához, PIAC kellet és ezt az olcsó munkaerõvel egy ideig bírták is produkálni, de mára már felébredtek a nemzetek polgárai és már nemet is mernek mondani...
Magyarán, elszámították magukat az UNIOS nagy okosok, most meg tátott szájjal pislognak...
Én csak a 3 legerõsebb gazdasági helyzetben levõket vettem volna be az UNIO-ba, majd újabb 3 év elteltével csak újabb 3 legerõsebbet vettem volna fel az UNIO tagságba. Így a mai válság is eltörpült volna a jelenlegihez képest. Persze utólag könnyû okosnak lenni. :)
Bár aki ismer, az tudja, hogy Én ezt, mindig is hangoztattam annak idején... ;)
7/10
NANU..! NANU..! 2010 máj. 07. - 23:55:08 7/10
(744/2171)
Hát olyan, hogy mindenkinek tessék, olyat senki sem fog tudni végrehajtani, fõleg a jelen gazdasági helyzetben és tök mindegy minek nevezik a pártot, legfeljebb majd egymásra mutogatnak, hogy hát, Te miattad van az egész... :(
Az biztos, hogy ha az MSZP banda nem kúrta volna el ennyire, mint ahogy el lett qurva, akkor most Õk lennének a bársonyszékben még mindig.
A másik meg, hogy ORBÁN annak idején megígérte és tartotta is az ütemtervet, hogy évente 10e pengõvel emelik a min. bért.
Ez is félbe szakadt, de ha évente csak 5e pengettyûvel növekedett volna a min. bér, akkor most már nem itt tartana az ország és a nép sem... :(
Kb. már 100-120e lenne ma a min. bér.
A gazdaság beindulásához nem elég a kisvállalkozók Széchényi terve.
Ahhoz az emberek vásárló ereje is kell, ugyan is ha nincs ami hajtja a malom kerekét, akkor az nem fog õrölni. :(
willinger 2010 máj. 07. - 23:28:51
(743/2171)
nem rossz, csak az átmeneti idõben mibõl fedeznéd a költségvetés hiányát? És mibõl gazdálkodnák ki a vállalkozók a magas minimálbért, úgy hogy versenyképesek legyenek a külföldi árukkal pl?
CsengoZoli 2010 máj. 07. - 23:23:24
(742/2171)
Hát én kiváncsian várom,hogy a két kis újdonsült barátod mit szól ehhez a fantasztikus programhoz :)
7/10
NANU..! NANU..! 2010 máj. 07. - 23:13:41 7/10
(741/2171)
Egy szó, mint 100-z ;)

A NANU programja… ;)
Ha jólét van, nincs bûnözés sem, vagy legalább is minimálisra szorul vissza.
20 év folyamatos állományban eltöltött és bedolgozott munkaidõ alatt, nem engedném nyugdíjba a sündöriéket ill. 50-ik életévig.

A civil szférában is a Nõk 55-tõl a férfiak 60-ik életévtõl mehetnének el, ill. bedolgozott min. 30 Nõknél és 35 Férfiaknál munkaviszony után mehetnének el nyugdíjba... :(
A minimál bért, felvinném 4 év alatt 100.000 Ft-ig. és 10% adó terhelné csak, 3 gyerek után adómentesség.
Így megnövekedne a fogyasztás és a népesség csökkenés is… ;)
A Forgalmi adót 15%-ra vinném le a 4 év alatt minden termékre, ami nem számit LUXUS cikknek.
Élvezeti cikkeknek, mint a Dohány, Kávé, Ital után 20% adó.
LUXUS adó 25% lenne. ( Nem értem azt a felfogást, hogy miért, ne vehessen meg egy ember akár egy 200 LE-s autót, ha azaz álma… ) nyugaton, míg be nem vették a 10 új országot az UNIOBA, ez nem váltott ki társadalmi megosztást, mert jól élt mindenki.
De amióta, mi is kavarunk az UNIOBAN azzal, hogy, hogy lehet még több sápot és bõrt lehúzni a néprõl, azóta a nyugat is átvette mindenütt ezt a mentalitást és ez a kapzsiság és türelmetlen harácsoló szokást. E- miatt is van ez, amiben élünk jó ideje, nekem ez a kívül állói polgári meglátásom, rossz példaképet mutattunk, és rossz irányba húztuk a nyugati emberek egymáshoz viszonyulását, azaz gyorsan meggazdagodni minden áron, ezt vették át kint is… :(
Autók utáni adózást is megváltoztatnám, így ösztönözvén a korszerûbb autókra átállást és így a környezetvédelemben is élen járhatnánk. J
Új autók esetében Otto & Disel után 20% adó, Hibrid autókra 15% míg egyéb környezetbarát 10% adót fizettetnék, ezaz Én azaz a NANU programom, elgondolásom… ;)
Rahel 2010 máj. 07. - 22:14:08
(740/2171)
-Ez így van!!:))
7/10
NANU..! NANU..! 2010 máj. 07. - 22:05:25 7/10 Előzmény willinger
(739/2171)
Na látom, van itt értelmesebb ember is... ;)
Ezt ugatom Én is. :)
De némely ember, amint kiejtik nekik az Orbánt, rögtön a másiknak ugranak, ahelyett, hogy értelmezné azt amit a másik írt... :(
willinger 2010 máj. 06. - 20:10:04
(738/2171)
van egy kis probléma :a rendõrség létszámának emelése nem jelenti automatikusan a rend növekedését a hatékonyság növekedését.A rendszerváltás után arendõrség létszáma megduplázódott,aztán nem éppen nõtt a közbiztonság.
offtopic
2008 2010 máj. 06. - 19:55:44
(737/2171)
A nagymellû rajzfilm figura jobban tetszett..
offtopic
meszag 2010 máj. 06. - 18:43:28
(736/2171)
Te is ott szoktál csatatngolni...
offtopic
meszag 2010 máj. 06. - 15:57:43
(735/2171)
NA mer" a bartátok közt mindjárt értelmesebb. :DDD
CsengoZoli 2010 máj. 06. - 14:31:44 Előzmény NANU..! NANU..!
(734/2171)
Jézusom Nau,te hol élsz?
Valami másik galaxisban? :)
1/10
dorysboy 2010 máj. 06. - 13:02:28 1/10 Előzmény NANU..! NANU..!
(733/2171)
A rendõrség megnövelt létszáma az eldurvult bûnözés visszaszorítása miatt kell.
Látom a nyugdíjasokat is nagyon tiszteled. Kicsit tájékozódj szerintem.

Élnek olyan cigány családok is, akik csak a busás segély és családi pótlék mit miatt rengeteg (akár direkt fogyatékos) gyereket szülnek. Így megy náluk generációkon át már már hagyományként. Nem tanulnak nem dolgoznak, csak élnek parazitaként. Ráadásul a kulturálatlan életmódjukkal lehúzzák azokat a jobb sorsa érdemes roma (vagy akár magyar) fiatalokat, akik szeretnének tanulni dolgozni, valamire vinni az életben. Sokkal többen vannak, mint az idõs nyugdíjasok rétege, akik tisztességesen végigdolgoztak egy életet.

A munkahelyteremtés fontos (egzisztenciális és létbiztonság, rendes jövedelmek), az normális rendõrség szintén (közbiztonság, bûnmegelõzés a korábbi pártkatonáskodás és tömegszétverés helyett). Reméljük pozitív változások jönnek mind magán mind az állami szférában. (több munkalehetõség, erõs szociális ellátás a valóban rászorulóknak, hivatali vízfej megszûnése stb.)

Lehet szidni a zorbán bácsit, mert hát ugye szólás szabadság van. Néha kisebb. néha nagyobb. (Legalább is ahogy eddig engedték az elvátásak.)
Félinformációkon alapuló demagógiára pedig érdemes semmilyen politikai vitát alapozni.
7/10
NANU..! NANU..! 2010 máj. 03. - 23:34:28 7/10
(732/2171)
Ez az ORBÁN meg hûlyûlt már teljesen, vagy most, hogy nyert kinyal minden segget... ?:(
Nem több naplopó sündörire van szüksége az embereknek, hanem munkára amiért, nem éhbért kapunk, hanem rendes exisztenciára tehetünk szert és békében, boldogan élünk & keffélünk, mint a nyulak. ;)
A sündörség olyan, mint a növekvõ nyugdíjasok, hasznot nem termelnek csak elkell tartani õket és 35-40 éves korukban, már nyugdíjba mehetnek...
De sajnálom õket... :(