offtopic
elisabet 2009 febr. 18. - 12:18:00
(391/2171)
Tudod, Drága, ahhoz már egyetemi végzettség kellene, hogy megtegyék és lenne ennyi eszük..
Tapasztalatom, hogy olyan, de olyan emberkék járnak ide segélyért, akinek mellette van más anyagi forrása is - burkoltan - és van képe a tényleg rászorulóktól elvenni. Felháborító! Én nem kérek, pedig hidd el, egyik napról a másikra élünk - és itt van a földszinten a kolleganõ, aki intézi, de én szégyellem, holott nagyon jól tudják, milyen anyagi körülmények között élek/élünk... :( És sajnos ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül.. :(
offtopic
meszag 2009 febr. 18. - 12:15:15
(390/2171)
Szidd az ellenzéki kerekasztalt. Megegyeztek ezek ott szépen
offtopic
elisabet 2009 febr. 18. - 12:14:42
(389/2171)
" Sokat gondolkoztam azon, hogy miért a nyugdíjkorhatárt emelik, miért nem a fiatalt veszik fel dolgozni? Ha a fiatal dolgozna, lenne kinek a bérébõl levonni a nyugdíjjárulékot. Elõbb-utóbb az idõsebbek úgyis nyugdíjba mennek, és akkor kivel fogják pótolni a kiesõ munkaerõt? Hogyan legyen egy fiatalnak minimum 1-3 év tapasztalata, ha nem kell sehová? Ha az idõsebb generáció elmegy nyugdíjba, úgyis fiatalokat kell beállítaniuk helyettük, és akkor jobb lesz az, ha mindenütt egyszerre jelennek meg a tapasztalatlan fiatalok? "

Szerintem Te hallgatóztál, mert ugyanezt mondom én is, egy az egyben!!!! :)
Ezzel a módszerrel mindketten jobban járnának, a nyugdíjasok is élvezhetnék még utolsó éveiket, a fiatalok pedig dolgozhatnának és nem a bizonytalanságban kellene tengõdniük, tiszta idegben! És még ráadásul mindig azt hallom, hogy felemelik a nyugdíjkorhatárt - hát azt már meg sem érem, kérdezem én: miért kellene nekem járókerettel bejárnom dolgozni, leépült aggyal?????????? Aki ezeket a törvényeket hozza, tuti, hogy nem normális!!!
offtopic
meszag 2009 febr. 18. - 12:13:54
(388/2171)
Tudod én azt tartom felháborítónak, hogy eddig nem is egyesítették, hogy ki , kitõl mennyi segélyt, milyen jogcímen vett fel!
offtopic
elisabet 2009 febr. 18. - 12:09:36
(387/2171)
Jaaa, bocsi... sziaaaa!!! :)))
offtopic
feketevipera 2009 febr. 18. - 11:57:52
(386/2171)
Sokat gondolkoztam azon, hogy miért a nyugdíjkorhatárt emelik, miért nem a fiatalt veszik fel dolgozni? Ha a fiatal dolgozna, lenne kinek a bérébõl levonni a nyugdíjjárulékot. Elõbb-utóbb az idõsebbek úgyis nyugdíjba mennek, és akkor kivel fogják pótolni a kiesõ munkaerõt? Hogyan legyen egy fiatalnak minimum 1-3 év tapasztalata, ha nem kell sehová? Ha az idõsebb generáció elmegy nyugdíjba, úgyis fiatalokat kell beállítaniuk helyettük, és akkor jobb lesz az, ha mindenütt egyszerre jelennek meg a tapasztalatlan fiatalok?
A másik dolog az, hogy az egyszerû embert hibáztatják az államháztartási hiány miatt. Mintha Te vagy én tehetnék arról, hogy ekkora államadósságunk van. Amikor a hiteleket kell felvenni, ki kérdez meg minket, hogy akarjuk-e? Amikor viszont vissza kell fizetni, jók vagyunk. Fizesse vissza az, aki okozta! Bevezetném azt, hogy mindenki a saját vagyonával legyen felelõs... Valószínûleg meggondolnák egy ilyen lépés következményeit.
És az is csak bizonyos megszorításokkal igaz, hogy az államnak nincs elég pénze. Nap mint nap látunk és hallunk példákat ennek az ellenkezõjére, csakhogy a legtöbbször teljesen értelmetlen dolgokra mennek el a milliárdok, miközben egy kis falusi iskolának könyörögnie kell, hogy ugyan kapjon már néhány milliót a felújításhoz. Vagy pl. épültek az autópályák (egymilliárd forint/km), miközben nincs néhány tízmillió (esetleg százmillió) forint arra, hogy mifelénk normális úton lehessen közlekedni (ez lenne kb. 15 km). Szóval csak arra nincs itt pénz, amire nem akarják, hogy legyen.
offtopic
elisabet 2009 febr. 18. - 11:56:29
(385/2171)
igen, sajnos ez a gyakorlat, akinek tényleg nagy szüksége van a pénzre - önhibáján kívül -, mindig hátul marad. Itt most már a zsiványságból lehet csak megélni és a hazugságból... persze gusztus dolga...
offtopic
elisabet 2009 febr. 18. - 11:54:23
(384/2171)
csak azt árulja el már végre valaki, hogy MIRE kapnak költségtérítést.. nem a saját autójukkal és benzinjükkel furikáznak, meg egyébként is, mindent fizetünk helyettük, ezt én is és mindenki könnyen megcsinálná..
nekünk a ruhapénzrõl is kellett számlákat hozni, mire költöttük - holott nagyon sokunk abból fizette ki a tartozását, hogy le ne "csukják" - gyönyörû, mondhatom, szeretem a Hazámat, nem tudnám elhagyni, de ha fiatal lennék, lehet, hogy meggondolnám, mint annyi más ismerõsöm.
offtopic
elisabet 2009 febr. 18. - 11:50:26
(383/2171)
hát ez az, Nyuszifül..azt hittem, elájulok, mikor volt a TV-ben! Számold ki, nekem hány havi fizetésem, 69 ezerrel számolva, najó, legyen kerek 70.. és ebbõl kell mindent fizetnem, ha pedig nem tudom, fogalmazhatom a halasztási kérelmek halmazát, amit vagy megkapok, vagy nyomban fejbelõnek miatta. Pedig én lennék a legboldogabb, ha mindent tudnék fizetni és nem rettegnék minden áldott nap, mikor milyen felszólítást kapok
:(
offtopic
elisabet 2009 febr. 18. - 11:47:40
(382/2171)
Viszont az is nagyon érdekes, mikor idejönnek a hivatalba segélyért olyan, de olyan autóval, hogy arra még gondolni sem mernék, mikor lenne nekem ilyen. Ha nincs pénze, akkor hogy tud fenntartani valaki ilyen autót? És még nekem mondták, hogy mi van, új autó? - mikor lízingeltem a kis Matizt, de azt is csak azért, mert sajnos nem tudok hosszútávon gyalogolni, kiesik a szívem és a lábam sem a régi.. :((
offtopic
elisabet 2009 febr. 18. - 11:42:45
(381/2171)
Ráadásul azért fizetünk kevesen, mert sok a munkanélküli - sajnos.. no meg a réges-régi adósságunkat is rendezni kell, ennek hatása miatt is van minden.. ez olyan, mint az én "háztartásom", csak nagyban! Viszont teljesen egyetértek, hogy a 70-80.000.- Ft-ból mindent lehet, csak megélni nem. Pedig már osztottam-szoroztam, éjszakákat nem aludtam - egyszerûen nem megy.. e miatt pedig ideges vagyok, értelmetlenül felkapom a vizet, holott nem is arra vagyok mérges, akire rázúdítom a bánatomat, problémáimat.
Igaz, én csak egy senki vagyok, de mindent fizetnem kell - mint mindenki másnak -, azt viszont nem kérdezik meg, hogy van-e mibõl?
Röhej, de már írtam, a múlt hónapban 71.500.- Ft-ot kaptam fizut, ebben a hónapban pedig 69.000.- Ft-ot - hát ez ám a mûvészet, ebbõl kifizetni az összes számlát, hiteltörlesztést és még kenyeret venni a családnak.
Egyszóval kívánom, hogy "ott fenn" is ennyibõl éljenek, azaz éldegéljenek, mert ez a jobb szó rá...
offtopic
feketevipera 2009 febr. 18. - 11:36:14
(380/2171)
Már régen fel kellett volna állniuk, ha lenne bennük gerincesség. Ha csak az utóbbi 20 évet nézzük, totális katasztrófa az egész. A csõdre nem mentség az, hogy most válság van, sõt: a válság is kevésbé érintett volna bennünket, ha elõrelátóbbak és tisztességesebbek lettek volna a politikusaink. Ha nem a pillanatnyi elõnyökért cserébe adják el szinte az egész állami vagyont, stratégiai ágazatainkat, termõföldjeinket (aminek aztán semmi haszna nem volt, mert az államkassza ugyanúgy üres maradt - vajon miért?), ha nem szolgáltatták volna ki az országot a külföldnek.
offtopic
elisabet 2009 febr. 18. - 11:33:50
(379/2171)
Ez igen!!! :)
offtopic
meszag 2009 febr. 18. - 11:26:10
(378/2171)
Egyrészt ne reménykedj, nem állnak fel! Mi lenne velünk, ha most felállnának? Csõd. lehet így is, de meglátjuk.
A másik, az államnak nincs pénze. Ha nyomtat, az rég rossz. Az a pénze van, amit befizetünk, azt újra osztja, az tény nekem se tetszik a módja.
A baj, hogy kevesen fizetünk. A nagy osztogatásnak itt a böjtje. És megint mi fizetjük meg az árát újra. Kevesen bérjárulékokban, többen a fogyasztási adóbanban...
offtopic
feketevipera 2009 febr. 18. - 11:16:29
(377/2171)
Most olvasgatom Gy. F. tegnap esti produkcióját, és majdnem behalok rajta. Megint jön az a szöveg, hogy "valahonnan el kell venni". T. Miniszterelnök Úr és T. többi politikusok! Ugye, ilyenkor önmagukra is gondolnak egy kicsit? Vagy nem? Miért is gondolnának önmagukra, hiszen mindaz jár, amit kapnak. Még ha nem is tesznek semmit az országért és azokért, akik beválasztották Önöket abba a nagy hodályba. Megint csak azoktól fognak elvenni, akik dolgoznak és dolgoztak. Mi lenne, ha egyszer azt mondanák, hogy adunk is, nem csak elveszünk? Már évtizedek óta azt hallgatjuk, hogy "majd jobb lesz, csak egy kicsit kell kibírni". Egyre többet fizetünk, az államháztartási hiány érdekes módon egyre csak nõ. És persze az állampolgár a hibás, mert miért is nem fizet többet?
Azt is mondta nagy királyunk, hogy "csak annyit szabad költenünk, amennyink van". Na igen, akkor talán nem kellett volna 6-7 milliárdért új bútorokat rendelni a válság kellõs közepén... Errõl csak Hofi egyik poénja jutott az eszembe, amikor mondja, hogy "Addig nyújtózkodj...". Erre beszól valaki a nézõtérrõl, mire Hofi: "Arany drága csillagom! Te komolyan azt hiszed, hogy lesz még takaró?" Szóval valahogyan egyoldalú számomra ez a takarékosság. Mindig az egyszerû ember takarékoskodjon - ha tud. Ja és persze állam bácsi is takarékoskodik - rajtunk. Nem jut pénz az egészségügyre, az oktatásra, az infrastruktúrára stb.
Aztán jön a 2. õszödi beszéd, brühühü... "Mi a lábunkat lógattuk..." Na, igen. Már majdnem megsajnáltam. Az országnak már megint bátornak kellene lennie. Mi mindig legyünk bátrak, ha megszorítanak bennünket. Õszintén szólva a társadalom talán jobban tolerálná az egészet, ha látná, hogy van fejlõdés, hogy van értelme a megszorításoknak, de úgy tûnik, igazából semmire nincs pénz, amire tényleg kellene. Mikor fogunk végre eljutni odáig, hogy a politikusaink is bátrak lesznek? Ha talán õk is megpróbálnának havi 70-80000-bõl megélni... Ha nap mint nap szembesülnének azzal, hogy bizonytalan az állásuk, hogy nem találnak munkát, hogy bármikor kirabolhatják és megölhetik õket, hogy egyetlen óra alatt elvesztik egy egész év vagy egy egész élet munkáját, mert jönnek a "megélhetési bûnözõk". T. Miniszterelnök Úr és T. Politikusok! Legyenek Önök is bátrak, álljanak fel a helyükrõl, pártállástól függetlenül, és menjenek a jó büdös ..... ! Köszönjük.
offtopic
fresia 2009 febr. 18. - 10:55:18 Előzmény marteeka
(376/2171)
Most én mondom, hogy becsüllek a kitartásodért - számomra megint meggyõzõ volt, amit írtál, fõleg azért /sajnos/, mert a szavazatokra hajtanak, igazad van, Õk is, így hozhat eredményt a meglévõ cigánybûnözés ellen, a "magyarok" terrorban tartásának csökkentésében.
Én azért kitartok az eredeti véleményemnél is: példát kellene vennünk olyan országokról, ahol, ha meg nem is szûntek a hasonló gondok, de kordában tudják tartani és "idealista" maradtam abban, hogy szükség lenne a nagyon lassan beérõ folyamatra, az integrációra, a pozitív diszkriminációra, ott, ahol kell, pl. médiák.
... és a cigány - nem cigány bûnözõk szigorú büntetésére.
offtopic
feketevipera 2009 febr. 18. - 10:49:03
(375/2171)
Azt mondom, hogy két-három évig együtt kell tanítani általánosban a magyar és a cigány gyerekeket. Elõbb-utóbb úgyis kiderül, hogy ki akar integrálódni és ki nem. Aki nem akar, azt a sorsára kell hagyni. Akkor kár erõltetni ezt az egész integrációt.
offtopic
feketevipera 2009 febr. 18. - 10:47:43
(374/2171)
Na igen, jellemzõ, hogy amikor cigányokat ér sérelem, rögtön az az elsõ, hogy bezengik: cigányokat támadtak meg. Olyankor jöhet az összes megélhetési védõember, és felhördülnek. A Mortimer-ügy kapcsán rögtön rászizmust kiáltottak a megmondóemberek. Aztán amikor rájöttek, hogy egy cigánygyerek szúrt meg egy másikat, azonnal elhallgattak. Az ilyen dolgok csak feszültségkeltésre jók, semmi másra. Felelõtlenül rasszizmust kiáltani "természetesen" nem bûn, hiszen õk megtehetik. Ha viszont Pásztor Albert kimondja, hogy a miskolci bûncselekményeket (a benzinkút- és postarablások stb. kivételével) cigányok követték el, akkor rögtön le kell váltani. Mindenki tudja, hogy problémák vannak a társadalomban, mégis könnyebb a homokba dugni a fejünket, mint megoldást keresni rájuk - fõleg, ha szavazatok múlnak rajtuk. Csak ez egy idõ után veszélyes játék, mert lehet, hogy az egyik oldalon megtartják a szavazatokat, a másik oldalon viszont sokkal többet veszthetnek, mert az embereknek elege lesz a tétlenségbõl, és arra fognak szavazni, aki bármilyen megoldást javasol.
Számomra úgy tûnik, hogy ez a "demokrácia" igen furcsa. Elvileg törvény mondja ki a tulajdon és a személyek védelmét, a gyakorlatban viszont ez szinte bármikor sérülhet, mert a "megélhetési bûnözõk" ezt megtehetik. Most akkor szent és sérthetetlen a magántulajdon és a személy, vagy nem? Hogy is van ez? Mint a mesében, hogy "hozott is, meg nem is"? Ebbõl megint látható, hogy olyanok hoztak törvényeket, akik minimum 101%-os biztonságban érezhetik a tulajdonukat és önmagukat, mert úgyis megvédi õket az IN-KAL Securitate.
offtopic
feketevipera 2009 febr. 18. - 10:32:39
(373/2171)
Igen, az a legnagyobb baj, hogy sok olyan megnyilatkozó van, aki semmit nem tud az országban uralkodó állapotokról, mégis jobbnál jobb ötletekkel áll elõ. És ez ugyanúgy vonatkozik Mohácsira, mint az összes politikusunkra, vagy esetleg TGM-re és társaikra. Elviekben szép dolog az "integráció", ha 1. a cigányság nagyobbik része is úgy állna a dolgokhoz; 2. ha a politikusaink és a megmondóemberek is beállnának a sorba. Én még nem hallottam arról, hogy pl. Ferge Zsuzsa saját maga próbált volna meg integrálni néhány cigánycsaládot. És azt se nagyon tudom elképzelni, hogy a rózsadombi iskola tele lenne cigánygyerekekkel. Márpedig ha éppen azok nem tesznek semmit az egészért, akik annak fontosságáról prédikálnak, akkor mirõl beszélünk? Akkor nem kirekesztõ dolog az, hogy olyan iskolába járnak a gyerekeik, ahol egyetlen cigánygyerek sincs?
offtopic
Sz23 2009 febr. 18. - 10:24:44
(372/2171)
Jussunk már el oda, hogy ne a származás számítson... De a bûnözõket, a putrisokat igenis megvetem (és ha most kérdeztek, több "fehér" családot tudnék mondani, ahol sorra potyogtatják a gyerekeket, aztán meg sírnak, hogy nekik jaj de rossz...) Csak ami bosszantja a csõröm: a nagycsaládosok rinyálnak folyton. Az meg számomra nem érdem, ha valaki ivarérett korától mást sem csinál, csak gyereket. Mert meg lehet nézni szerencsétlen gyerekeket... Na mindegy, elkanyarodtam cseppet...