-csengõzoli-- 2011 szept. 16. - 19:01:21
(1751/2171)
Az igaz híreket Orosz József sugározza Kanadából!
Amatõr rádiósok pedig szórólapokon terjesztik Csepelen!
3/10
J 2011 szept. 16. - 18:53:10 3/10
(1750/2171)
Mi ez varietté mûsor? Hol vannak a lényeges politikai és gazdasági hírek? Se itt, se a tv2-n. Akor legyen a címe: "bulvár híradó". A fidesz szerkeszti a mûsort?
offtopic
robicsek2 2011 szept. 16. - 17:52:27
(1749/2171)
Miért kellet törölni a hozzáoszlásom ? A gyerek gyilkos igen is azt érdemelné amit írtam.
offtopic
meszag 2011 szept. 16. - 09:01:03
(1747/2171)
NA milyen mondva csinált indokokkal tiltották meg a tüntetést... Európa közepén....
1/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 15. - 16:37:16 1/10
(1746/2171)
Nem egészen. :)
offtopic
meszag 2011 szept. 15. - 16:17:36
(1745/2171)
Ejnye no! :) A híradó errõl szól...
offtopic
meszag 2011 szept. 15. - 16:09:53
(1744/2171)
1/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 15. - 15:50:14 1/10
(1743/2171)
Azt a sok szart, amit idáig írtatok ide, kitörölném a fenébe, és lezárnám a topicot. Ez lenne a kézenfekvõ és egyetlen megoldása a további viták elkerülésére.
5/10
sixeol 2011 szept. 15. - 15:29:56 5/10
(1742/2171)
Még jó hogy a port.hu fóruma egy olyan fórum, ahol filmeket, sorozatokat és mûsorokat kell értékelni, véleményezni, de vannak egyesek akik arra használják, hogy zavaros politikai nézeteiknek adjanak hangot. Ha politizálni akar valaki, arra megvannak a megfelelõ honlapok, oldalak és blogok. Sõt javaslom csináljon saját weboldalt vagy vezessen egy blogot - én is ezt teszem - és ott kifejtheti a véleményét, nézeteit. Vitázni persze lehet, filmeknél filmekrõl, politikánál politikáról, de azt komolyan nem tudom megérteni, hogy egyeseknek az élete nem áll másból, mint a zorbánozásból meg a fletózásból és az ezekhez kapcsolódó egyéb kifejezésekbõl, szitkozódásból. Nekem az egész politikai elittel jobbról, balról, elölrõl és hátulról tele van a t....köm! Egyik kutya a másik eb, és ez nem fog változni SOHA, nem jobb és nem különb az egyik másiktól. Ilyen böszmeséget! Oszt jónapot! :))))))
offtopic
meszag 2011 szept. 15. - 12:13:13
(1741/2171)
Hát a tanárokról én is ezt mondtam, jó ideje - meg is sértettem vele néhány embert.
Azért lásd a saját példád, elõbb kap állást, mint egy képzetlen, és hülye esetekben, állami cégeknél magasabb bért is kap, pedig nincs rá szükség - a papírjára.
Szóval meg lehetne válogatni, kit vesznek fel, bár akkor is lehet tévedni, mert a felvételi jó eredmény, sõt a diploma osztályzata sem garantálja, hogy a gyakorlatban ér majd valamit a tudás.....
Erre fidesz mit talál ki? Aszongya majd szóbeli felvételi is lesz... na jól van, megnyugodtam. :) mi a cart fog megtudni 10 percben? Mit csinál, ki apuka?
Büdösborz 2011 szept. 15. - 12:00:07
(1740/2171)
Nem nem mondok azért ellent magamnak ne kekeckedj :D Engem csak az zavar, hogy sokaknak nincs pénzük diplomára és azért nem kap állást (amit reálisan nézve megkaphatna) mert befúrja magát elé egy agyonképzett diplomás, aki pont nem kap állást. Ilyen példa a cégünknél is van. Egy sima adminisztrátori állásra egy olyan hozzá nem értõ nõt vettek fel aki tanári végzettségü volt, sik hülye és buta szegénykém, életében nem tanitott, csak nem kapott máshol állást. De isten õrizz is az ilyen tanároktól, aki azért lett az, mert máshová nem vették fel, diploma meg mindenképp kellett mutatóba. Korábban ezt a posztot Magdika töltötte be egy releváns perfekt okj-s tanfolyammal és ésszel is rendelkezett.

A csökkentés azért fog jót tenni, mert kicsit helyrerázódik a diploma értéke és némiképp használhatóbb embereket képzünk ki, nem csak olyanokat akik "legyen egy diplomám, oszt jó van" miatt jelentkeznek. Más országokban sem lesz mindenki diplomás és ettõl nem lesz se több se kevesebb. Ez csak nálunk ilyen tévhit hogy mindenképp legyen diplomád fiam, mert amúgy semmit sem érsz. Ez teljesen elterjedt a magyar köztudatunkban.
offtopic
meszag 2011 szept. 15. - 11:51:56
(1739/2171)
na most akkor ellentmondasz önmagadnak? :) Meg kellene nézni idõrõl, idõre, mibõl mennyi kell. Tévedni úgy is fogsz, de könyörgöm, összesen 40 ezer helyrõl van szó - ennyi az államilag finanszírozott. No most ha orbánéknak mé' nem jött meg elõbb az esze? - tandíj bevezetés? nem baj, ha valaki túlképzett, a diploma csak lehetõség, hidd el abban is sok a selejt... :(

annak örülök, hogy nem haragszol. :D
Büdösborz 2011 szept. 15. - 11:40:38
(1738/2171)
Nah értem én a humorod meszag :DDD Nem baj ez a te álláspontod, ezért nem fogok rád haragudni.
Büdösborz 2011 szept. 15. - 11:39:32
(1737/2171)
Jómagam a létszám csökkentést azért tartom jónak, mert az álláshirdetõknek túl nagy arcuk lett. Van mibõl válogatni. Sokkal jobban kéne erõsiteni a középrétegü tanulást, a szakmatanulásokat. Túlzásnak tartom hogy egy egy álláshoz pl recepciós, diplomát kérjenek, illetve bizonyos állásokhoz már két diplomát is. Minek? Disznek. Viszont vannak szakok ahol nem csökkenteném a létszámot: egészségügy, mert ott valóban szakemberhiányról beszélhetünk.

Az Orbán-kormányt ismerve nem csodálkoznék ha gyorsan hatályba dobnák a törvényt. Kivételesen nem is bánnám.
offtopic
meszag 2011 szept. 15. - 11:35:37
(1736/2171)
Nem egyforma, de mindegyik bûnözõ. :D Ne megy ügyvédnek
offtopic
meszag 2011 szept. 15. - 11:34:16
(1735/2171)
A létszám csökkentést nem támogatom, de ezt a kimegy, akkor fizessen-t értem az államilag támogatott helyeken, egyébként nem. tt sem mindegy azonban a hatálybalépés...
Büdösborz 2011 szept. 15. - 11:16:26 Előzmény vénasszonyoknyara
(1734/2171)
Azzal én is egyet értek hogy bünözõ és bünözõ közt van különbség, a törvény is ha jó különbséget tesz. Az más kérdés hogy a magyar itélkezés erre pont forditva képes. A gyilkos alig évet kap, a rabló aki sose ölt az majdnem életfogytigot. Elég nonszensz és fars.

Meszag értelmezése szerint minden bünözõ egyforma. Egy gyerekgyilkost én nem tartanék egy súlycsoportban egy olyannal aki mondjuk parizert lop a Tesco-ból mert éhes és nincs pénze. A bünözõ kérdés , fõleg a rablások, az óriási mértékben mutatják egy adott ország pénzügyi-gazdasági állapotát és a mindenkori kormányzat milyenségét szépen tükrözi. Ergo a mienk siralmas.
Büdösborz 2011 szept. 15. - 11:08:22 Előzmény meszag
(1733/2171)
:) Még nem mélyedtem bele nagyon. De amivel egyet tudok érteni az a lecsökkentett 4o%-os állami finanszirozású egyetemi hallgatók, illetve hogy mindegyikkel szerzõdést kötnének hogy x évig nem mehetnek külföldre -tervezet. Ez végre egy épeszü terv és logikus is, mert nem igen van még egy ilyen ország ahol minden ingyenes de ilyen formában, amiben most. Az is jó terv, hogy azzal is visszafizettetnék tanulmányi költséget aki önhibája miatt kibukik, halaszt, vagy abba hagyja az iskolát.
offtopic
meszag 2011 szept. 15. - 06:58:50
(1732/2171)
Na iolyen lényegtelen dolgok mellett van valakinek véleménye az újabb "országmentõ" orbán csomagról?