neugassaman 2009 febr. 12. - 19:34:34
(271/2171)
Maximális respect! Csak egy valami nem stimm:"....a korábban világhírû mezõgazdaságunk tönkremegy!"

Nem! Nem fog! Már tönkrement! Már nincs! És mindenben amit írtál igazad van, illetve még rosszabb a helyzet, sajnos.
neugassaman 2009 febr. 12. - 19:30:02
(270/2171)
Ennyire azért nem ronda! Jááá, basszus! Én "kedvelem", szívesen hallgatom.
feketevipera 2009 febr. 12. - 19:28:13 Előzmény fresia
(269/2171)
Lényegében az egész ország idegen hatalmak kezében van. Csak meg kell nézni: a stratégiai ágazatainkat felvásárolták a németek, az osztrákok, a földjeinket (fõleg a nyugati területeken) elkezdték megvenni a németek, jönnek a britek a Tescóval és egyebekkel. Mind-mind arra jó, hogy a magyarnak semmi ne érje meg. Ne érje meg állatot tenyészteni, földet mûvelni. A magyar állami tulajdonból a külföldiek lehetõleg mindent meg akarnak szerezni, hogy nekünk semmi ne maradjon. A multik öntik ránk azt a szennyet, amit ott nem esznek meg, miközben a korábban világhírû mezõgazdaságunk tönkremegy. Ne is beszéljünk pl. a textiliparunkról, amit a kínai konkurencia szépen tönkretett. Magyarország sajnos ma nem több egy gyarmatnál, és az EU csak ezt a tendenciát erõsíti. Az Unió fejlettebb országai pénzforrásnak és "szeméttelepnek" használják hazánkat. Politikusaink pedig jó üzletnek tekintik az ország kiárusítását, nyilvánvalóan nem kis anyagi "támogatást" kapnak cserébe. Normális országokban a hazai ipar, mezõgadaság stb. védelmére (sõt fejlesztésére) törekednek, nálunk pedig csak arra, hogy mindent eladjanak, mert az ideig-óráig fedezi (ha fedezi) az államadósság egy részét. Az Unió és az USA pedig jót röhög rajtunk, mert nincs senki a Parlamentben, aki kiálljon a magyar érdekek védelmében. Így ne csodálkozzunk azon, hogy mindenki minket üt - akár szó szerint, akár képletesen.
idõjós1010 2009 febr. 12. - 19:27:28
(268/2171)
Nos igen, az ellenzék csak visszahúzó erõ, és a legkevésbé sem segítõ kéz a kormánypárt számára.
Plusz a mi kis politikusaink egy saját kis világban élnek, nem pedig köztünk.
offtopic
Sz23 2009 febr. 12. - 19:21:22 Előzmény marteeka
(267/2171)
Írtam is, hogy nem veled van bajom! Ne haragudj, de Gyõzikére allergiás vagyok!
Sz23 2009 febr. 12. - 19:09:14 Előzmény idõjós1010
(266/2171)
Én azt hiszem, mondani itt már kevés. (Persze, megvezethetõ réteg mindig van, párttól függetlenül.)
De: nekem speciel ígérhet bárki bármit (most politikusra, ilyen-olyan vezetõre gondolok), ha tudom, hogy kamuzik!
Valaki vállalja be, hogy igenis változtani kell a dolgokon! És a legboldogabb akkor lennék, ha a 2 nagy párt leülne egymással megbeszélni ezt az egészet, nem taktikázni kéne! Közösen vállalják fel ezt az egészet, amirõl már beszéltünk! Mindkét párt bukik így szavazókat, az biztos, de nem a szavazatok száma legyen a tét!
idõjós1010 2009 febr. 12. - 15:31:21
(265/2171)
Ha Orbán Viktor kijelentené amit mindenki vár a politikusok szájából (is), akkor könnyen lehet hogy ezzel a választópolgárok döntõ szavazatát máris a zsebében érezhetné. Igaz, állítólag már most valamiféle felmérés szerint több mint 50%-ban mellette állnak az emberek.

Elõzõ hozzászólásom idézete a netrõl van, nem én találtam ki. (RTL hírek)
pacica 2009 febr. 12. - 12:02:41
(264/2171)
méghozzá Pissy-re a macskafogóból.
offtopic
pacica 2009 febr. 12. - 12:01:48
(263/2171)
patkányra hasonlít
fresia 2009 febr. 12. - 11:47:56
(262/2171)
Igen, lehet, hogy sok mindent félreértettem, a Hitler mondókával kapcs- ban is. Még nem szoktam hozzá a fórumozás stílusához, azt hiszem.
De, azért volt olyan, hsz., amikor, hosszas elmélkedés után, a hozzászóló megint az "idegen hatalmak szolgálásánál" kötött ki. /Vszínûleg, nem pontosan idéztem./
fresia 2009 febr. 12. - 11:38:57
(261/2171)
Azt hiszem, ezzel is együtt tudok érteni, annál is inkább, mert én magam sem szerettem soha a "körülményeimre" hivatkozni, a saját tetteim /v. amikor nem tettem semmit/ miatt, pedig, lehet, hogy néha indokolt lett volna, de akkor sem.
Sõt, azt sem szeretem, amikor azt nézik, hogy "más" sem csinál valamit jobban, ezzel magyarázva a saját hibáikat.
De, most már tényleg mennem kell, muszáj... :(
marteeka 2009 febr. 12. - 11:38:04
(260/2171)
:)
Pedig nem is akartalak meggyõzni, mert nagyrabecsülöm, ha valaki át tud lépni a dolgokon és bizalommal, hittel tekint az ideáira. Pusztán csak azért "küzdöttem", mert én nem ilyen vagyok és bárki bármit mond, hajthatatlan vagyok ebben a kérdésben. Az élet minden területén az érvényesül igazán, aki kinyitja a száját. Lehet idomulni, nyelni és tûrni a látszatbékéért, sokszor jobb is a békesség, de nem mindenáron.

Természetesen egyetértek az intelligens kommunikáció fontosságával, azt hiszem ezen a fórumon egyetlen olyan súlyosan sértõ jelzõ sem hangzott el. Az említett Hitler mondóka a közösségi portál egyik kommentje volt, úgy lett ide bemásolva az emberek haragját mintázóul, mellesleg nem újkeletû. Kb. 15 éve hallottam elõször, a skinhead eszméket hirdetõ osztálytársaimtól.
marteeka 2009 febr. 12. - 11:20:02
(259/2171)
Persze, hogy nem baj, sõt jó, ha másak vagyunk :)
Az, hogy ki hagyta, engem kevésbé érdekel, nem az a dolgunk, hogy felelõsöket keressünk ezért, hanem hogy minél elõbb orvosoljuk a bajt. Értem én, hogy nem õ tehet arról, hogy lop-csal-hazudik, mert a társadalom kikényszerítette belõle, de elnézést, én akkor sem tudom az elmúlt 20 év politikusait hibáztatni, ha õ károsít meg. Sajnálom, ilyen érzéketlen vagyok, világ életemben irritált, ha valaki a saját sarát körbe akarta magyarázni a körülményekkel.
fresia 2009 febr. 12. - 11:19:08
(258/2171)
A válaszom meglepõ lesz talán: meg vagyok megint gyõzve:), arról legalábbis, hogy hallatni kell a hangunkat, emberi módon. De ne emlegessük Hitlert, ne koszos cigányozzunk /egyébként, sztem ezt a magyarok kezdték, még nagyon régen/ és ne erõszakkal válaszoljunk az erõszakra. Nemcsak azért, mert ezzel csak hozzájuk hasonlóvá válunk.
Remélem, hatással lesz azokra, akikre kell, a politikában, ha nem is úgy, ahogy én igazából szeretném, elõbújt megint belõlem az idealista...:)
marteeka 2009 febr. 12. - 11:08:45
(257/2171)
Úgyszint a politikusok. Ha nem teszünk semmit, akkor ott is marad minden így, mert a nép tûr és benyel mindent.
marteeka 2009 febr. 12. - 11:06:32
(256/2171)
Persze, hogy mindenki benne van, de pont nem a politikai hovatartozáson és összefonódáson van a hangsúly.
Azt írtam, hogy "legyen az vajda, vagy a sor egyik lakója", ergo mindegy, hogy ki. Lényeg, hogy minél többen legyenek. Ha jogtalan támadás ér, ösztönösen be akarod bizonyítani, hogy márpedig nincs igazuk, sõt esetleg teszel is valamit az ellen, hogy tényleg ne legyen igazuk. De amíg nem támadjuk õket, azt hiszik, hogy ez így rendben van és bármit megtehetnek, mert mi úgyis benyeljük.
fresia 2009 febr. 12. - 10:56:01
(255/2171)
Baj az, hogy mások vagyunk? Szerintem nem. Szerinted? :)
fresia 2009 febr. 12. - 10:54:08
(254/2171)
Erre csak azt tudom megint mondani: primitívek, igen és veszélyesek, de ki hagyta, hogy így történjen???? Ez nem elvonatkoztatás, szerintem.
fresia 2009 febr. 12. - 10:52:04
(253/2171)
Igazad van, valószínûleg nem tudják ki Mohácsi Viktória.
De a vajdák... Én ismertem egyet és a családját /amit írni tudnék róluk, az valóban nem publikus/, na nem túl közelrõl, de annyira igen, hogy tudjam: Õk is bõven benne vannak a gazdasági - politikai összefonódásokban.
Egyéb téren is: ebben az országban nagyon nagymértékû a politika és a gazdaság összefüggése. Persze, tudom, hogy a kettõ nem mûködik egymás nélkül, de ez más jellegû, egészen. A helyi politikában is lépten - nyomon tetten érhetõ, mindegy melyik oldal szólamait fújják, a nagyobb üzletekben, együtt vannak benne. Kéz kezet mos alapon.
Oszd meg és uralkodj! Egy újabb közhely, de nagyon áll rájuk.
marteeka 2009 febr. 12. - 10:50:01
(252/2171)
Ebbõl is látszik, hogy mások vagyunk. Én nem tudok elvonatkoztatni nem csak ebben a témában, hanem az élet bármely területén sem az "elkövetõtõl", kivéve ha azt valaki erõszakkal kényszeríti az elkövetésre.