fresia 2009 febr. 10. - 23:25:40
(231/2171)
Kösz, Síva, majd azokra fogok szavazni. Csak majd szólj, kik lennének Õk, amikor jönnek a választások. :)
Jó éjt, mindenkinek.
offtopic
Sz23 2009 febr. 10. - 23:24:42
(230/2171)
nemrég elég sokat lehetett hallani a vajdákról (egy éve talán? passz), de sajnos leginkább azért, mert G.Gy. is indult, vagy indulni akart-nem emlékszem pontosan, ha vki tudja, javítson ki, ha tévedek!
síva72 2009 febr. 10. - 23:23:19
(229/2171)
A magyar politikai elit egy vicc. Nem mernek semmi, számukra rázósabb ügyet felkarolni,reformokat végigvinni, csak saját hatalmuk konzerválására törekszenek. Olyan viperafészekbe nyúlni, mint a cigányokkal kapcsolatos kérdések? Ugyan. Abból nem lesz választási gyõzelem.
fresia 2009 febr. 10. - 23:23:01
(228/2171)
Megteszem, de nem ma, én sem... :)
síva72 2009 febr. 10. - 23:19:20
(227/2171)
Nem nagyon ismerek vajdákat, azt a yt-os felvételt láttam a Lakatos Attiláról. Ha az komoly volt és nem kamu, akkor sok ilyen kellene még.
Sz23 2009 febr. 10. - 23:16:11
(226/2171)
Megintcsak egyetértek veled!
A cigányvajdák szava ma már semmit sem ér?
feketevipera 2009 febr. 10. - 23:15:53
(225/2171)
Nos, tényleg nehéz jó megoldást találni erre. Felháborítónak tartom, hogy 20 000 forint alatt nem lehet tenni semmit. Néhány zsák kiásott krumpli meg sem közelíti ezt az értéket, de egy idõs embernek egész évi munkája van benne. Nem is beszélve arról az erdõrõl, amit telepítettetek. Ilyen szempontból az elmúlt 20 év mindannak a csõdjét jelenti, amirõl olyan sokat beszéltek ("demokrácia", "jogegyenlõség", "a magántulajdon védelme" stb.). Akkor ezek szerint 20 000 forintnál kezdõdik a magántulajdon értéke? És igazad van abban, hogy már rengeteg lehetõséget kaptak, sõt a politikai elitünk túlságosan is felkarolta õket (persze kérdés, hogy milyen célból). Valahogyan nem állnak egyensúlyban a jogaik és a kötelezettségeik. Rájuk valahogyan nem vonatkoznak a törvények. Megoldást jelenthetne az is, ha a büntetõ törvényeket jobban betarthatnák/betartathatnák, de ezt nem várhatjuk el addig, amíg maguk a politikusok sem érdekeltek ebben. És persze a nagy jogvédõket is leköltöztetném néhány hétre vidékre, hogy gondolkodjanak el a dolgokon. Úgy gondolom, nem igazán az egyszerû emberektõl függ ez az egész, mert ránk csak kirónak bizonyos törvényeket, hogy ezeket tartsd be. Rád nézve kötelezõ, hogy szeresd az integrációt, hogy ne szólhass, ha "kulturálatlanul" viselkednek a buszon, mert esetleg agyonvernek. El kell tûrnöd, ha a portádról mindent ellopnak, ha a nyílt utcán kirabolnak és félholtra vernek. Nem szólhatsz, mert rögtön megjelenik Mohácsi Viktória, Horváth Aladár és a többi megélhetési jogvédõ. Persze elhatárolódni sosem szeretnek a bûnözõktõl. Igazából azért kétségbeejtõ a helyzet, mert a kisembert magára hagyják. Elfutnod nincs hová, szembeszállnod velük lehetetlen. A magam részérõl népellenes bûnözõnek tekintem azokat, akik közrejátszottak ennek a helyzetnek a kialakulásában. Õk az igazi rasszisták, a magyarellenesek.
marteeka 2009 febr. 10. - 23:14:22
(224/2171)
Még ezt a bár nem friss, de annál szókimondóbb cikket ajánlom figyelmedbe (csak amiért az A La Cartot megnézeted velem :D):

http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=159771
síva72 2009 febr. 10. - 23:13:13
(223/2171)
És ami még fontos lenne sztem: az alulról jövõ kezdeményezés. A cigány elit vegye kézbe a helyzetet és értesse meg a népével, hogy ez így nem mehet tovább! Gondolok itt pl MOhácsi Viktóriára, Kállai Ernõre és így tovább. Rájuk talán figyelnének és nem kezdenének el rasszistázni, ahogy velünk megteszik.
síva72 2009 febr. 10. - 23:10:42
(222/2171)
Így van. Abba a max 17%-os jóléti kiadásba beletartozna, hogy minden településen, az összes körülményt mérlegelve a valóban rászorulókat támogassák, de nem az ingyenélést és henyélést! Nem a kopasz,kigyúrt,tetkóst, aki zokszó nélkül felveszi a segélyt, hogy aztán félkézzel félperc alatt bedobálja a nyerõgépbe.
Sz23 2009 febr. 10. - 23:05:58
(221/2171)
Csak egy picit pontosítanék, de a hsz-eddel alapjában véve egyetértek!
Ne a munkanélküli segélyt szigorítsák, hisz sok olyan ember van, aki ilyen-olyan okoból elveszíti az állását! Az járjon ugyanúgy, mint most, 3 v. 6 hónapig! Az önkormánzat által kifizetett rendszeres szociális segélyt venném el, vagy csökkenteném radikálisan, vagy kötném feltételekhez! (Nem feltétlenül munkához, hisz ahol nincs... Attól nem venném el, aki igazoltan munkaképtelen, de aki tudna dolgozni, és lenne rá lehetõsége is, annak sipirc! Pl. itt a cigányok egy részének rendes állandó munkája van, akinek nincs, az is mindenféle idénymunkát meg hasonlókat elvállal-bár a segélyt felveszi mellette...)
marteeka 2009 febr. 10. - 22:56:39
(220/2171)
Következõ költõi kérdés. Mindig kicsit arrébb...
síva72 2009 febr. 10. - 22:56:38
(219/2171)
Megoldás: kemény kéz. Olyan politikusok kellenek egyfelelõl, mint Teatcher és Reagan voltak anno. Nem lehet fenntartani ilyen mértékû jóléti államot, mert nem vagyunk rá képesek. A GDP 38 %-át fordítjuk jóléti kiadásokra. Ettõl még Svédországban is kevesebb, holott hol vagyunk mi a svédekhez képest? Az USA-ban a GDP 17%-át költik jóléti juttatásokra. Ha nálunk is ennyi lenne max, mindjárt nem lenne megélhetési gyerekszülés, mert nem lenne rentábilis. Olyan adó-és járulékfizetési rendszert kellene bevezetni, ami ösztönözné a vállalkozásokat és idecsábítaná a külföldi tõkét és beruházásokat. Munkanélküli segély max 1 hónapig járna, adófizetési kötelezettséggel, aztán kéz elenged. Ettõl megszûnne az a koncepció, hogy majd jól elleszünk segélyen, a sok hülye meg dolgozzon, adózzon.
fresia 2009 febr. 10. - 22:48:55
(218/2171)
Ez nem fog hamar menni, az biztos...
A cigányok sem voltak mindig ilyen veszélyesek. Amit Feketevipere és Síva írtak, nagyon sok az igazság, de mi a megoldás, azt mondjátok meg nekem???
Mert, ami felé most is haladunk, az nem jó irány!
Az életfogytigtartó büntetés, az valóban legyen az /most jutott eszembe, csak, hogy tegnap, az "elszállt" üzenetemben ezt is beleírtam/, én hiszek abban, hogy annek lenne visszatartó ereje. De, abban sajnos nem, hogy valahogy mégsem jutnának ki, ebben az országban...
De, most sem "csupán" a cigánybûnözõkre gondolok, azzal sem, hogy zárják életük végéig börtönbe a bûnelkövetõket és azzal sem, hogy segítenek majd nekik kijutni onnan, hiába hoznának törvényeket.
Nem összeesküvés elméletnek gondolom azt, hogy itt, a "felsõ körök" és a bûnözõk erõsen összefonódtak, sztem ezzel mindenki tisztába van, nem csak a cigányok az okai annak, hogy "hagyták" a primitív tagjaikat így elszabadulni...A hírünk ám az is a világban, hogy az egyik legkorruptabb ország vagyunk. :(
marteeka 2009 febr. 10. - 22:44:42 Előzmény fresia
(217/2171)
A másik, ha már "igazságos jános" vagy :), akkor azt az oldalát is nézd meg, amit már annyian leírtunk, hogy végtére is ugyanannak az országnak az állampolgárai vagyunk, akkor miért is nem egyformák a jogaink és kötelezettségeink? Mert õk kisebbség? Mitõl? Mikor itt korábban valakitõl már elhangzott, hogy a tíz éven aluli gyerekek fele cigány.
És mi van a többi (valódi) kisebbséggel? Róluk miért nem hallani?
síva72 2009 febr. 10. - 22:43:52
(216/2171)
A cigány gyerekek 2%-a végez középiskolát, a felsõoktatásban nem is lehet õket mérni. Így milyen jövõjük lesz? Majd mi, az adófizetõk eltartjuk õket. A perspektívájuk a követekzõ: megélhetési bûnözés, megélhetési gyerekszülés, uzsora és megélhetési szombat esti szívenszúrás.
marteeka 2009 febr. 10. - 22:36:31
(215/2171)
Én elolvastam, de a keresett megoldás egy jó darabig az általad megfogalmazott lesz bizonyára: a költözés.
Megint fel van rúgva a por, de lám, gyorsintézkedés, rendõrségnek 2 milliárd, majd pár nap múlva elcsitulunk és újabb hónapokig csend. Addigra elfogy a fád.
marteeka 2009 febr. 10. - 22:31:35 Előzmény fresia
(214/2171)
Hidd el nekem, a cigányok különösen érzékenyek a minõségre. Soha nem hordanak bóvli, aranynak látszó bizsut.

Azokat az "etalonokat", akik a tévében szerepelnek, szerepelhetnének azokat eddig is elfogadtam és elfogadnám a jövõben is (már ha van mire, nem Gyõzike paprikajancsira gondolok). Ha százezer ilyet tesznek elém, akkor sem fog a nézetem megváltozni a többiekrõl. Lehet, hogy generációk alatt az ilyen etalonok befolyással lehetnek a "csordára", de inkább nem bíznék ebben. (Az USA-ban sem fog megszûnni a fekete bûnözés, attól, hogy az elnök fekete lett.)

Eddig is lehettek volna példaképeik (a normális életet élõ társaik, a cigányzenészek, akik között nemzetközi hírû mûvészek vannak, a popzenében is képviseltetik magukat jónéhányan, stb, stb, stb), a segítséget is bõségesen megkapják hozzá. Akkor meddig várjunk még? Amíg az értékeinken, életünkön kívül még az erdõinket is elhordják(lásd elõzõ hozzászóló)?
atti1974 2009 febr. 10. - 22:26:45
(213/2171)
Teljesen egyetértek.Hogy bezártak elõttük minden kaput?Maguknak köszönhetik.Én próbálkoztam,foglalkoztattam párat alkalomszerûen,de nem merem õket már a gazdaság közelébe se engedni,mert hol szivattyú,hol ez az tûnik el utánuk.Javaslom,mint már itt írtam,olvasd el a hetihetes topicban a 2802 hsz.-t
síva72 2009 febr. 10. - 22:16:11 Előzmény feketevipera
(212/2171)
Az itt az egyik nagy baj, hogy ez egy olyan ország, hogy egyeseknek csak jogaik vannak, kötelességük egy szál se. Nekik joguk van a segélyhez, az állam által kiutalt lakáshoz, a gyerekeknek ingyen ebédhez, ingyenes tankönyvhöz ésatöbbi. De mikor tesznek le már vmit az asztalra?? Nagyon meg tudják mondani a széplelkû kutatók, hogy az extenzív iparosítás hatására a cigány férfiak 80 %-a foglalkoztatott volt a szocializmus idején. Igen, kapun belüli munkanélküliség volt. Milyen munkára is vették fel õket? Segédmunkára. Megindultak a társadalmi integráció útján. Az 1967-es párthatározat értelmében felszámolták a putrikat és telepeket, CS házakat kaptak, megindultak felfelé. És, kérdem én, kihasználták a kapott lehetõségeket? Megpróbáltak a társadalmi normáknak megfelelõen élni? Iskoláztatták a gyerekeiket, hogy ne termelõdjön újra a generációs ciklus, és ne legyenek a gyerekeik is munka-és képzettség nélküliek? Nem. Könnyû azt mondani, hogy a rendszerváltás után elengedték a cigányok kezét. KÖnyörgöm, mindenki kezét elengedték, megszünt a paternalisztikus állami gondoskodás. A magyarok sem voltak könnyebb helyzetben, mégsem úgy reagáltak a változásokra, ahogy a cigányok.Folytatom.