gyorgyi84 2018 dec. 30. - 13:27:56
(34/54)
És csak még egy kérdés: Nem tudja valaki, hogy azt a Kis kece lányom-feldolgozást ki énekelte? És hogy az most egy fordítás volt, vagy csak az énekesnem volt nagyon erős az akcentusa? :D
(Próbáltam fülelni, de egyszer ennek, másszor annak hallottam. :D )
gyorgyi84 2018 dec. 30. - 13:23:51
(33/54)
Hát, én nagyon várom, hogy kiadják DVD-n, meg hogy elérhető legyen a kedvenc kölcsönzőhelyemen! :)
De csak mert így első megnézésre nem igazán értettem meg belőle semmit. :D És nem azért, mert rossz film, csak nagyon "nehéz". Nem Pókember-rajongóknak és egyszerű cselekményű akció-látványfilmeket kedvelőknek való, ahogy a moziból kijövet valaki mondta. :D
Gondolom, volt benne egy csomó utalás meg rejtett részlet, amit így, első megnézésre nem vettem észre. És ami egy második vagy harmadik (vagy többedik) megnézéskor lesz érthető. Csak sajnos nincs lehetőségem annyiszor elmenni rá a moziba.
Meg aztán egy DVD-re bizonyára felkerülne egy csomó extra is... Köztük néhány, a magamfajta hülye laikusoknak szóló is, akiknek sem művészettörténeti, sem pszichológiai végzettsége sincs. :D (Pedig az bizonyára sokat javított volna nálam a film élvezeti értékén. :D

Pontozni nem fogom, mert annak egyelőre nem volna sok értelme. :D Majd ha megnéztem még egy párszor, és jobban megértettem. De tényleg nem a gagyi sz@r kategória, az biztos! :D
1/10
offtopic
tesz-vesz 2018 dec. 10. - 12:32:36 1/10
(32/54)
szóval miért sértegetsz? elárulod?
1/10
offtopic
tesz-vesz 2018 dec. 10. - 12:31:45 1/10 Előzmény hpapline
(31/54)
én meg írtam hogy itt kell megbeszélni a filmet a már említett jelöléssel, ha erre nem vagy képes akkor viszlát, és kösz a halakat.
szevasz! nem kell már írni
10/10
hpapline 2018 dec. 09. - 15:56:18 10/10 Előzmény tesz-vesz
(30/54)
Nagyon tetszett a film, azért néztem meg négyszer. Nekem nem voltak gondjaim a megértésével.
Csak sajnálni tudom, hogy nem értetted a filmet. Nyilván, aki a film felénél eret akar vágni, attól nem is várható el, hogy megértse a filmet. Az viszont nagyon furcsa, hogy napok óta itt rugózol és innen akarod megtudni, hogy mi történt.
Keress a környezetedben egy olyan embert, aki látta és értette. az majd elmagyarázza neked a filmet. Nem gondolod, hogy az egész filmet végig spoilerezzük neked, mert képtelen voltál felfogni, amit láttál.
Írtam, hogy egy e-mail címre leírom neked amit gondolok a filmről, de itt spoilerezni nem fogok. Ne gondold, hogy odaírod, hogy spoiler és akkor már nem olvassák el az emberek.
1/10
offtopic
tesz-vesz 2018 dec. 09. - 12:04:04 1/10 Előzmény hpapline
(29/54)
te hatökör vagy? vagy mi ez a királyi többes? te egyedül sok vagy?
minek írt kommentet?
nem nekem nem áll össze, neked se . hisz semmi érdemit nem írtál a végéról és már négyszer láttad.
nem nekem nem áll össze, a film van rosszul összerakva
10/10
hpapline 2018 dec. 08. - 19:32:34 10/10 Előzmény tesz-vesz
(28/54)
Ahhoz képest, hogy nem tetszett neked a film, abszolút nem áll neked össze a történet, napok óta ezzel foglalkozol.
Sokan unják már. Viszlát!
1/10
tesz-vesz 2018 dec. 08. - 17:56:33 1/10 Előzmény Benji56
(27/54)

SPOILER

miért én kezeljem úgy? és mi az hogy akkor? a kommentem előtt te nem kezelted úgy?
a filmalkotóknak kellett volna kezelni, nem nekem.

minden szereplő?
akkor nem is történik bűncselekmény?

akkor miért van bilincs a végén?

illetve ezt nem is értem:

" a filmben Fehér könyv a végén fekete a jégkockák a bilincs a saját kezén..."

ide pár vessző még elkélne mondjuk, segítené a megértést
offtopic
elemes 2018 dec. 08. - 09:06:54 Előzmény tesz-vesz
(26/54)
miért szólítasz engem többes számban?
1/10
tesz-vesz 2018 dec. 07. - 20:09:14 1/10 Előzmény elemes
(25/54)
SPOILER


miért menekülnek a reptéren hogyha MPD? ki lopja el a képet, hogyha a csajt is képzeli?
legnagyobb klisé ez az osztott személyiséges majomkodás. több ezer filmben volt már. ráadásul akkor jól kéne összerakni a történetet is. teljesen szét lehetne cincálni minden érvetek erre hogy ez mpd, és arra hogy melyik jelenetet hallucinálja.
mert az álmok eléggé megkülönböztethetőek a filmben a valóságtól. akkor nem is történtek képlopások? akkor miért van bilincs állítólag a végén? én nem láttam bilincset.

" a filmben Fehér könyv a végén fekete a jégkockák a bilincs a saját kezén..."

ide pár vessző még elkélne mondjuk, segítené a megértést
10/10
Benji56 2018 dec. 07. - 20:02:51 10/10 Előzmény tesz-vesz
(24/54)
*SPOILER*
De akkor kezeld úgy az egész filmet mintha RUBEN mentális betegsége lenne minden főszereplő karakter (pl a 2ds karakterből is csak egy darabot látunk) hisz abban egyet értünk hogy valami mentális betegsége van a háttérben
1/10
tesz-vesz 2018 dec. 07. - 19:59:48 1/10 Előzmény Benji56
(23/54)

SPOILER - RONTÓC

erre én is gondoltam hogy nincs testvére, mert csak ezt jelenthetné, csak ez nem jöhet szóba, mivel a tolvaj nőt kergeti az elején, és még kezeli is, ezért a csajnak eléggé debilnek kell lennie, hogy nem ismeri fel hogy ugyanaz üldözi, mint aki kezeli.

illetve akik felbérlik a magányomozót is tudják, hogy magánnyomozó, nem pedig egy híres pszichológus.

a skizofrénia pedig sosem jelentet osztott személyiséget, ami valószínűleg egy kitalált mentális betegség, mint pl az odipusz-komplexus.
a skizonfrénia pszichés zavart jelent.
https://www.webbeteg.hu/cikkek/psziches/227/a-skizofrenia-tenyek-es-tevhitek
1/10
tesz-vesz 2018 dec. 07. - 19:52:40 1/10
(22/54)
ez miért nem lett moderálva?
elemes 2018 dec. 07. - 07:21:24 Előzmény hpapline
(21/54)
a kultúrának ennél azért több haszna is van :) de ez nem tartozik ebbe a fórumba.

a végén a mozdony nélküli vasúti kocsi az ablakban tükröződő képpel a kevésbé pallérozott elméknek szólt (én ott kiáltottam fel, néztek is a moziban).

inkább MPD mint skizofrénia.
10/10
Benji56 2018 dec. 06. - 21:18:59 10/10 Előzmény tesz-vesz
(20/54)
*SPOILER*
Láss a film mögé nincs testvére semmi sem véletlen a filmben Fehér könyv a végén fekete a jégkockák a bilincs a saját kezén...
Próbáld meg összerakni az elején le írja hogy a skizofrénia első Tüneteit tapasztalja
1/10
offtopic
tesz-vesz 2018 dec. 06. - 18:32:24 1/10
(19/54)
neked nem osztottak lapot
1/10
tesz-vesz 2018 dec. 06. - 00:12:58 1/10 Előzmény hpapline
(18/54)
nem mindenki, érdekes, akivel én néztem, annak se tetszett a lapos történet, és a gagyi, gyerekes akció miatt.

ide írhatod a végét, nem ismered az itteni szokást?
írd ki hogy:

SPOILER

és utána írhatod a végét, jó reggelt. akkor most már menni fog?
évente egy film készülhet felőlem, max 4-500 millióból, de inkább a dán, skandináv vonalat kéne erősíteni, nem az ostoba látvány, hanem a jó történet, és a jó színész adja a felnőtt agynak szóló filmet.

ez a film a haszna után mennyit fizet vissza az államkasszába?
10/10
hpapline 2018 dec. 04. - 22:26:15 10/10 Előzmény tesz-vesz
(17/54)
Én hónapokkal ezelőtt láttam először ezt a filmet, premier előtt. Még nem volt szó róla, hogy ide-oda beválogatják. Nem azért tetszett.
Én elfogadom, hogy neked nem tetszik, te is fogadd el, hogy másoknak inkább tetszik.
Amit belinkeltél animációs csodát, hát, na , azt a filmet nem sok értelme volt úgy elkészíteni. Ráadásul úgy reklámozta magát, mint a világ első festményfilmje, holott a Daliás Idők magyar animációs film 1981-ből, volt az első ilyen alkotás.
Egyébként sem a János Vitézt, sem a Macskafogót nem merték az USA-ban a mozikban bemutatni, mert nagy konkurenciának tartották. Így örülhetünk, hogy ez lesz az első egészestés magyar rajzfilm amit bemutatnak ott.
Sevillában a legjobb forgatókönyv díját kapta. Hidd el, nem én intéztem el.
Üzenete: A képzőművészet, a filmművészet és a zeneművészet előtt tiszteleg egy rendkívül izgalmas formában. Egyébként a sznobságot is kifigurázza a filmben.
Megnyugtatlak, nemcsak három embernek tetszik. Szerencsére nem te vagy a világ közepe.
A gondolkodás nem az erősséged, azt az alább leírt dolgaidból lehetett kikövetkeztetni, most az utolsó hozzászólásoddal megerősítést nyert.
10/10
hpapline 2018 dec. 04. - 19:37:09 10/10 Előzmény tesz-vesz
(16/54)
Ezt a "szemetet", ahogy te nevezted, beválogatták a Satelitte díj várományosai közé, 3 amerikai animáció (Hihetetlen család 2, Ralph és a Pókember), valamint 2 japán anime mellé.
Beválogatták az Annie díj jelöltjei közé is, a nem amerikai 5 legjobb animációs filmek közé.
Az Oscar jelölésen jelenleg a legjobb 25 között van, de esélyes a legjobb 5-be is.
Elfogadom, hogy neked nem tetszett. Olyan nem létezik, hogy valami mindenkinek jó legyen.
Az is nyilvánvaló, hogy a gondolkodás nem az erősséged.
Írtad, hogy 1 milliárdos kidobás az egész. Az amerikai animációs filmek 40-50-szer ennyi pénzből készülnek, most mégis velük egy szinten emlegetik a Ruben Brandtot.
Lehet, hogy megnézem még egyszer. :)
10/10
hpapline 2018 dec. 04. - 18:49:02 10/10
(15/54)
Ezt a "szemetet", ahogy te nevezted, beválogatták a Satelitte díj várományosai közé, 3 amerikai animáció (Hihetetlen család 2, Ralph és a Pókember), valamint 2 japán anime mellé.
Beválogatták az Annie díj jelöltjei közé is, a nem amerikai 5 legjobb animációs filmek közé.
Az Oscar jelölésen jelenleg a legjobb 25 között van, de esélyes a legjobb 5-be is.
Elfogadom, hogy neked nem tetszett. Olyan nem létezik, hogy valami mindenkinek jó legyen.
Az is nyilvánvaló, hogy a gondolkodás nem az erősséged.
Írtad, hogy 1 milliárdos kidobás az egész. Az amerikai animációs filmek 40-50-szer ennyi pénzből készülnek, most mégis velük egy szinten emlegetik a Ruben Brandtot.
Lehet, hogy megnézem még egyszer. :)