Téma: Rumnapló

_polli_ 2012 nov. 17. - 20:19:00
(49/69)
Egyszerûen nem tudom hova tenni ezt a filmet, azt meg fõleg nem, hogy az emberek mit esznek rajta ennyire. (Mert valamit esznek rajta, ez világos...)
JD egy remek színész. Egy zseni, és igazából nem is értem, mit keres itt. Viszi a hátán az egészet, bár ha végig csak nagytotálban mosolyogna a kamerába, akkor is ugyanitt tartanánk, és ezzel most nem az õ színészi tehetségét akarom bírálni. Szõke Ciklon egyszerûen indokolatlan, nem értem, hogy került õ ide? Szép, jobban mondva szexi meg minden, de mondjuk már ki, hogy igazából egy könnyûvérû butácska nõ, helyesebben szólva egy kidolgozatlan karakter, például mi a fene értelme volt annak a pirosruhábanfélmeztelenkockáshasúpasivaltáncolós-jelenetnek? Mondjuk az még nem is lett volna baj, ha utána valahogy bizonyítja, hogy igen, õ egy forróvérû, okos IGAZI NÕ, aki megbolondítja a férfiakat, néha elveszti a fejét, heves, de alapvetõen tudja, mit miért csinál, stb. De nem, utána fogta magát a drágám, és megpattant New Yorkba (wtf). Miért? [spoiler] És utána miért veszi feleségül? [spoiler vége] Nemértem, bár lehet, hogy velem van a baj. Egyszerûen csak nem jött át a karakter, hogy akkor most mire fel a nagy szerelem.
A bipoláris zavaros fõszerkesztõ úr színészileg nem alakít nagyot, Michael Rispoli szintén átlagoska (mondjuk a kék kisautós finoman szólva is félreérthetõ jelenet baromi vicces volt, bár nem tudom, ez hány nõtársam arcára csalt még mosolyt rajtam kívül:)), Aaron Eckhart viszont jól hozza a tenyérbemászó szerepét. Moberg az egyetlen valamire is értékelhetõ figura volt Deppen kívül, gondolom nem szorul különösebb magyarázatra, hogy miért.

A másik gondom, hogy egyszerûen nem volt íve a történetnek, vagy legalábbis nem éreztem, kicsit szétesett az egész. Képileg jók voltak a megoldások. Hangulat, történelmi háttér pipa, de hiába, ha a lényeg nem volt rendben..

Amúgy meg, az egyetlen valamire is értékelhetõ jelenet az volt, mikor Szõke Ciklon betámadta Deppet a zuhany alatt, na, arra azt kell mondjam, ötös, minden szempontból. Amúgy nem vagyok nimfomán, de elnézegettem volna még õket egy darabig, hmm. :) Ja, meg a másik, mikor JD szétesve/beffesselve és ki tudja még hogy, kijelenti, hogy õ mindent ért, miközben nézegeti a rákokat. A többire nem pazarolnék szót...:)

10/5, de csak azért, mert ha 4-est adnék rá, akkor az Alkonyat és a hasonló szintû finomságok átcsúsznának mínuszba. :)
7/10
Heisenberg 2012 nov. 16. - 15:37:17 7/10
(48/69)
Nézhetõ, de könnyen kiszámítható és nem túl sok minden történik benne. Szinte mint egy átlagos ember élete, és valóban az mert igaz történet, de nem nagyon mondott semmi újat vagy izgalmasat a film. Depp nélkül fele ennyire sem értékelném ,így legyen 7 pont a forró latin karvatag bemutatásáért. amit a legtöbb magyar max a tévébõl láthat.
donbosco 2012 nov. 15. - 19:43:01
(47/69)
nem kapott. csak jelölést.
7/10
szilvi0000 2012 nov. 12. - 11:47:00 7/10
(46/69)
Johnny Depp zseniális szokás szerint (alig várom,hogy végre egy Oscarra érdemes filmszerepet kapjon és nyerjen is); Puerto Rico gyönyörû; a film nem eget rengetõ, de szórakoztató, egynek jó. 7/10.
6/10
sanderb 2012 nov. 10. - 19:14:48 6/10
(45/69)
Nagyot akart meríteni, de keveset sikerült. Röviden ennyit errõl a harmatosan megrendezett filmrõl. 10/6
Zsófijja 2012 ápr. 25. - 18:42:15
(44/69)
Nem volt jó. Johnny Depp játékát szeretem nézni de ez nem menti meg a filmet.
Roti1 2012 ápr. 09. - 10:20:56
(43/69)
nem tudja valaki, mikor jön ki a szinkron?
10/10
Nagiko 2012 márc. 30. - 20:53:38 10/10
(42/69)
Szerintem nagyon hangulatos film. Aki kalózos filmre vágyott, az csalódni fog.
8/10
mr.nobody 2012 márc. 14. - 21:16:41 8/10
(41/69)
Szórakoztató film az egyszer biztos. Egyszeri nézésre kitûnõ. JD ilyen fajta filmjeit sokkal jobban szeretem mint amikor bohócnak öltözik Burton filmjeiben. JD óriási mint mindig és Ribisi meg egy állat. Amber Heard is nagyon jól nyomta azt hittem ,hogy ilyen Megan Foxos kis dísz lesz,de nem ebben a csaj ban van színészi tehetség és hát nem ronda egy nõ. A film maga egy 8ast lazán megérdemel. PEACE
blowup 2012 márc. 04. - 19:37:33
(40/69)
Én is õt emelném ki.
1/10
Nadia 2012 márc. 04. - 15:58:02 1/10
(39/69)
Giovanni Ribisi 10/10
1899 2012 márc. 01. - 00:48:45 Előzmény Dior_Tenshi
(38/69)
Tudom, hogy nem a sztori a legmeghatározóbb ebben a filmben, de akkor is:
AZ UTOLSÓ HOZZÁSZÓLÁS SPOILER!
Dior_Tenshi 2012 febr. 19. - 15:30:57
(37/69)
Érdekes filmnek találtam, de semmiképp sem sokszor nézhetõnek, szerintem a Depp-filmek közül nem a nagy port kavaró, sokáig gondolkozósak közé tartozik. Izgalmas volt a világ, a kor, amibe elvezetett, a korrupció, fõleg az a vonulat, hogy a médiát mennyire fel lehet használni manipulációra azért, hogy a nagyok kaszálhassanak a szegényeken. Voltak benne vicces, félelmetes vagy legalábbis bizarr jelenetek. Örülök, hogy nem vitte el a szerelmi vonal az egészet, épp csak a vonzódást lehetett érezni, a perzselést, ami még nem teljesülhetett be. Az pedig, hogy a katarzis nincs meg a végén - vagyis nem sikerül kinyomni a leleplezõ lapokat -, még életszerûbbé varázsolja az egészet.

Ezután biztosan elolvasok pár T- könyvet.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 13. - 21:56:59
(36/69)
Elkezdtem nézni, de nagyoon lassan akart beindulni, ugyh 20perc után otthagytam...uncsi volt.
6/10
Sasha Wins 2012 febr. 13. - 21:54:10 6/10
(35/69)
Ezt nem tudtam. Igy már érthetõ. Végül is akkor azért nem volt kopasz Depp sem a filmben mert még a fiatal Thompson-t játsza.
kisssmary 2012 febr. 13. - 09:44:22 Előzmény Sasha Wins
(34/69)
"Ez egy igencsak lecsupaszitott Thompson, nem lehet felismerni benne a szavait, a személyisége nem jön át, gyenge."
Talán azért, mert ezt a könyvét csak huszonegynéhány évesen írta. Idézet a könyvajánlóból: " A gonzo-újságírás atyjaként ismert Thompson a késõbbi mûveihez képest hagyományosabb szerkezetû és hangvételû regényt írt, amelyben azonban már megtalálhatók a késõbb védjegyévé vált, semmivel össze nem téveszthetõ gonzo-stílus csírái és világsikert hozó regényeinek témái."
6/10
Sasha Wins 2012 febr. 12. - 10:20:29 6/10
(33/69)
Nagyon vártam ezt a filmet, már egy ideje meg is volt csak inkább tartogattam a tökéletes napra, amikor csak vele foglalkozhatom. Volt benne pár jó helyzetkomikum és úgy alapjában véve nincs is semmi gond ezzel a filmmel. Thompson ezen regényét nem olvastam, igy csak egy sanda gyanúm lehet hogy ez annak egy igencsak visszafogott feldolgozása. Valahogy ahogy megismertem Thompsont(olvastam párat) nem ilyen hanglejtésû fickónak látszott. Ez egy igencsak lecsupaszitott Thompson, nem lehet felismerni benne a szavait, a személyisége nem jön át, gyenge. Valahogy olyan érzésem van, hogy ha nem tudom, hogy Thompson és Depp, akkor meg se nézem, mert ez igy csak egy újabb háliwúdi nagy semmi. Még szerencse, hogy nem volt annyira hatásvadász.
NapfényaSzájban 2012 febr. 04. - 19:26:47
(32/69)
Nem volt annyira jó, mint vártam, de Johnny Depp mimikája valamennyire kárpótolt:) Egyszer mindenképp meg lehet nézni!
6/10
caomilla 2012 jan. 15. - 08:51:01 6/10
(31/69)
Ez olyan film, amit otthon kell megnézni. Voltak benne vicces jelenetek, de összességében kicsit vontatott volt. 10/6
6/10
Katicas 2011 dec. 07. - 23:21:01 6/10 Előzmény Képkockaördög
(30/69)
Hasonló a véleményem. Most néztem meg moziban, de már bánom. Az elsõ fél óra annyira unalmas volt, hogy legszívesebben ott hagytam volna az egészet. Volt egy két poén,aminek a nagyját az elõzetesben le is lõtték. Depp nagy színész, de ez az a film volt, amit elég egyszer megnézni.