offtopic
Sz Peter 2015 jún. 06. - 07:13:36
(302/382)
"mindkét oldalon nagy számban harcoltak koreaiak is"?

Konkrétan polgárháború volt és mindkét oldalon nagy számban harcoltak - egyrészrõl - kínaiak, szovjetek - másrészrõl - amerikaiak, britek, ausztrálok, kanadaiak, törökök, skótok, új-zélandiak, kolumbiaiak, görögök.
;)
Ljerk 2015 jún. 05. - 23:14:50
(301/382)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Front_Line_%282011_film%29
https://www.youtube.com/watch?v=PGBAAKZiUk8

Nemrég láttam ezt a koreai a koreai háborúról szóló filmet, amely háborúnak az volt az úgymond specialitása, hogy nagyhatalmak vívták, de mindkét oldalon nagy számban harcoltak koreaiak is. Egyszerre háborús és anti-háborús film, elég kemény dolgok történnek a végén, úgyhogy csak erõs idegzetûeknek. Az említett filmekhez és a Gettysburghöz tudom hasonlítani minõségben.
Diablo72 2015 jún. 05. - 21:40:53 Előzmény Brew
(300/382)
Ki lehetne szerintem egészíteni az Angliai csata, A halál ötven órája, Sztálingrád, Jöjj és lásd, Vaskereszt címû filmekkel... Velük egyetemben említhetõ meg a "Nyugaton a helyzet változatlan", mégha a korábbi világháborúról szól is.
Mindamellett "A tengeralattjáró" zenéje talán a legjobb mind közül.
Ljerk 2014 nov. 17. - 19:18:16
(299/382)
hihi :)
Porker 2014 nov. 17. - 18:01:20 Előzmény Brew
(298/382)
Igen, errõl én is hallottam, hogy szó szerint abbahagyták a nézõk a popcornevést.
Brew 2014 nov. 16. - 22:31:19
(297/382)
Emlékszem, amikor 98-ban megnéztük moziban és a kezdõ jelenetek sokkolták a közönséget. A szétroncsolódó emberek, a mocsok, az értelmetlen pusztulás, vagyis mindaz amiért a háború gyûlöletes, addig egy filmben sem volt ilyen közeli. Ha másért nem is, de emiatt számomra a Das Boot-tal holt versenyben a legjobb II. világháborús alkotás.
Sz Peter 2014 okt. 06. - 18:28:12
(296/382)
SPOILER

Ezen kár rugózni. Miller hozott egy döntést (tudom, te mást tettél volna) és a végén Ryan meg is menekült. Vagyis parancs végrehajtva.
Azt tudtad, hogy egyébként az alapsztori megtörtént? Mármint a több fivér eleste és a legkisebb hazavezénylése.
A mentõakció és a film végi csata azok nem.
-_Roger_- 2014 okt. 06. - 18:20:06
(295/382)
SPOILER
-_Roger_- 2014 okt. 06. - 18:19:12
(294/382)
Valóban nem akart.Ezzel nincs is gond.Találtak volna rá megoldást,ha Miller úgy akarta volna.Ha úgy kellett volna maguk után húzni(5 katonának ez nem lehet probléma),rövid idõn belül meggondolta volna magát.Így-vagy máshogy megoldhatták volna a feladatot,ha akarták volna.Nem akarták.És nem volt semmi nyomósabb okuk,hogy ne akarják. :-/
Sz Peter 2014 okt. 06. - 17:48:03
(293/382)
Ha mondjuk össze kötözik a kezét, attól még tud menni.

Ha AKAR. De õ NEM AKART!
-_Roger_- 2014 okt. 06. - 17:46:19
(292/382)
"Miller parancsnoknak volt egy feladata.Hogy ezt hogyan oldja meg,az részlet kérdés.Nyilván ha haza kell juttatnia élve,akkor nem fogja lelõni.Van több rossz-és kevésbé rossz megoldás.Meg van egy jó.Szóval ennek az egésznek úgy kellett volna lennie,ahogy írtam.Ryan közlegény meg haza térve kapott volna egy fegyelmit ellenszegülésért vagy valami azt' kész."
Ez a lényeg.És pont az az abszurd az egészben,hogy az egy dolog,hogy a közlegény megtagadta a parancsot,de Miller parancsnoknak miért is kellett?!Most akkor õ a parancsnok vagy Ryan?Nem Miller találta ki,hogy Ryan-t haza kell vinni.Õ ezt a PARANCSOT kapta.És oldottak már meg nagyobb feladatokat is háborúban,mint egy ember A pontból B-be juttatása.Itt meg aztán nincs mirõl beszélni,mivel nem gyalogoltak napokat ha jól emlékszek.De kellett volna is.:Ha mondjuk össze kötözik a kezét,attól még tud menni.(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Sz Peter 2014 okt. 06. - 17:20:33
(291/382)
Elõször is: a harctéri parancsmegtagadásért ez jár. Minden hadseregben. (tuti nem voltál katona).
Vagyis nem baromság.
Az, hogy ez ütközött a százados kapott parancsával, abból adódott a gond. Ezért döntött úgy ahogy.

Ez a "megkötözi és elviszik" - aha, egy megkötözött, ellenkezõ embert gyalog hurcolni a frontvonal mögött hazáig.
Na ez a baromság.
-_Roger_- 2014 okt. 06. - 17:04:55
(290/382)
Pff...
Honnan veszed ezt a baromságot?Én nem tudom,hogy mik voltak az akkori szabályok,de hogy Te sem,abban biztos vagyok.Miller parancsnoknak volt egy feladata.Hogy ezt hogyan oldja meg,az részlet kérdés.Nyilván ha haza kell juttatnia élve,akkor nem fogja lelõni.Van több rossz-és kevésbé rossz megoldás.Meg van egy jó.Szóval ennek az egésznek úgy kellett volna lennie,ahogy írtam.Ryan közlegény meg haza térve kapott volna egy fegyelmit ellenszegülésért vagy valami azt' kész.
Kérlek,kímélj meg attól,hogy evidens dolgokat kelljen magyarázgatnom!
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 06. - 16:42:17
(289/382)
"Miller parancsnoknak kellett volna akármilyen eszközzel elérni"

Igen, a szabályzat szerint le kellett volna lõnie parancsmegtagadásért. Na annak aztán lett volna értelme.
-_Roger_- 2014 okt. 06. - 14:34:28
(288/382)
Ryan közlegény nem tagadhatta volna meg a leszerelési parancsot.Vagy Miller parancsnoknak kellett volna akármilyen eszközzel elérni,hogy úgy legyen,ahogy elrendelték.(Ha máshogy nem,úgy hogy megkötözi és elviszik.)
Mert biztos jelentéktelen,hogy már a megtalálásáig meghalt 2 ember.De áldozzunk csak fel többet!Köztük magát Ryan-t is!NANÁ!
A "védõangyalok" úgy is szétbombázták volna azt a helyet,hogy õk valahol árkon-bokron túl vannak.Értelmetlenül kockáztatták a küldetést és az életüket.Miller parancsnok,mint hõs?Hát persze...
4/10
kendarion 2014 márc. 25. - 19:28:36 4/10
(287/382)
Nagyon nehéz elvonatkoztatni a film súlyos propaganda jellegétõl. A film elején amerikai zászló, ahogy a végén is - elengedhetetlenen. Az utolsó 10 perc végignézése kínszenvedés volt. Az elsõ 30 perc kiváló, a filmtörténet (?) talán legjobban eltalált háborús jelenete.
Bõvelkedik erõs jeletekben, de TH-nak nem hittem el, hogy õ az a Miller százados, akinek a "testét halott katonák testrészeibõl" rakták össze, ennél a résznél komolyan felnevettem...
Az alapsztori bõdületesen együgyû, szintén nacionalista propaganda, mi szerint amikor városokat pusztítanak el percek alatt, pont egy ember élete lesz (hirtelen?) nagyon fontos , és 10-15 embert akár fel is áldoznak érte. Háborúban lenne különbség közlegény és közlegény közt? Ekkora biztos nincs.
Mondhatnánk az osztag összetételét is, van nagyszájú new-york-i, zsidó, olasz, vidéki... A zárójelenetben pedig ugye jól látható a "csillagos" sír, ugye többször is elõtérbe kerül. Spielberg imádja ezeket az apróságokat, sajnos egy ocsmány propaganda filmé silányul a végére... Az öt megnyert Oscar díjon már meg sem lepõdök.
7/10
Desmond Hume 2014 febr. 01. - 23:14:01 7/10
(286/382)
Elõször láttam ezt a filmet. Mivel gyakran hivatkoznak rá és elég jó értékeléseket kapott, nagy elvárásokkal kezdtem nézni. Végül az a benyomásom, hogy ez a film kicsit túl van értékelve. Tom Hanks nagyon jó színész, az egyik kedvencem egyébként, itt is tette a dolgát. A film viszont sokszor nagyon lelassul. Talán érdemes lett volna elvenni abból a (nem kevés) 162 percbõl. Azért nem mondanám, hogy rossz film, mert nem az. Számomra úgy 7 és 8 pont között mozog, ha értékelnem kell. A magyar szinkront pedig sok helyen nem sikerült rendesen szájra illeszteni. Nagy kár, pláne ha egy ilyen népszerû filmrõl van szó.

A Tom Hanks-filmek közül számomra eddig magasan a Phillips kapitány (2013) vezet.
10/10
Keló Scofield 2013 dec. 22. - 21:17:31 10/10
(285/382)
Voltál te katona? A katona csinálja a dolgát, amire kiképezték. Én sem szimpatizálok a zsidókkal, de ez egy nagy film, jó szereplõkkel, jó rendezéssel.
Sz Peter 2013 dec. 22. - 15:10:48
(284/382)
A "mentsük meg ryan-t, mert szegénynek meghaltak a tesói" konkrétan valóban megtörtént a háborúban, csak nem Ryan-nek hívták és nem pont úgy történt ahogyan a filmen de attól még valós az alap. ;)
Jim Hacker 2013 dec. 22. - 14:39:54
(283/382)
Minden az alkotó/k szándékától függ. A 'Gallipoli' c. filmben csak az utolsó percekben esnek el sokan, de addigra nagyon sok karakterrõl fontos dolgokat tudunk meg. A 'klasszikus' háborús filmekben az elsõ pillanattól mindenki egyenruhában van, és talán a film közben vagy a végén megtudunk valamit a civil múltjukról. Ezekben a heroizálás szinte mindig tetten érhetõ. Ebben semmi mûvészi megközelítés nincs, szerintem. Attól persze még lehet jó, sõt akár élvezetes, egy háborús film. Nézõ válogatja.