Téma: Sacra Corona

Sweet-But-Psycho aug. 21. 13:38:19 Előzmény olahmiki1959
(102/102)
A filmet anno az akkoriban még bőven túlsúlyban lévő balliberális sajtó Nemeskürty milleniumi kormánybiztosként írt forgatókönyve okán is ekézte, nyilván. A baj csak az, hogy mind a Honfoglalás, mind a Sacra Corona valóban szégyenteljesen rossz lett. Ez jobboldali körökben is mára már nyílt titok. Az akkori kurzus ugyanis azt gondolta, hogy attól lesz nemzetközi szinten is versenyképes a produkció, ha külföldi sztárt erőltetnek bele. Alaposan tévedtek. Ehhez némi tehetség is kellett volna, amelynek azóta is híján vannak a döntéshozói körökben, valamennyi politikai oldalon.
Persze mindig van lejjebb. Lásd a pár évvel később Jancsóék által jegyzett A mohácsi vész című silányságot, vagy az éppen mostanában óriási vitát generáló Szász János-féle készülő (?) Hunyadi filmet. No comment.
olahmiki1959 aug. 21. 11:19:42 Előzmény Sweet-But-Psycho
(101/102)
Ezt nem vitatom, biztosan igazad van, én csak a Nemeskürty Istvánról szóló dehonesztáló megjegyzésre reagáltam, mert őt nem lehet annyival elintézni, hogy "egy fideszemdf-es miniszter" volt.
Annál ő sokkal többet letett az asztalra.
Sweet-But-Psycho aug. 21. 08:55:14 Előzmény olahmiki1959
(100/102)
Nem vitatva Nemeskürty formátumát, azért azt halkan megjegyzem, hogy ő maga sem volt büszke a sebtében összetákolt forgatókönyvre, valamint az ezen eszközölt "furcsa aktuálpolitikai" változtatásokra anno.
És még egy érdekes adalék:
Amikor Franco Nerot néhány éve egy budapesti interjú során megkérdezték, hogy érezte magát a magyar történelmi filmek (Honfoglalás, Sacra Corona) szereplőjeként, hirtelen egyik filmre sem emlékezett. És nem azért, mert szenilissé vált. Hanem, mert gyakorlatilag nulla jelentőséget tulajdonított ezen műveknek. Pedig az ultra gázsijából kifizethettek volna pár jó hazai színészt is, akik viszont - így utólag szemlélve a dolgot - igazán szerencsések, hogy kimaradtak ebből.
olahmiki1959 aug. 21. 07:19:10 Előzmény Torolt Felhasználo
(99/102)
"Egy fideszmdf-es miniszter írta a forgatókönyvet, úgy."
Bocsi, te Nemeskürty Istvánról beszélsz?
Ugyanis valószínűleg a cipője sarkáig nem érsz fel, öcsi, csak hogy tudd, merre hány méter!
Ő nem tehetett arról, hogy a forgatókönyvéből milyen filmet csináltak - egyébként valóban gyengét...:)
Sweet-But-Psycho aug. 20. 22:45:04 Előzmény bkedit
(98/102)
Neked tetszeni fog, a Mága színvonalát megüti.
bkedit aug. 20. 22:43:41
(97/102)
Ennyi szar kritika után azértis megnézem!
Sweet-But-Psycho aug. 20. 22:39:00 Előzmény Kakukk76
(96/102)
Igazad van. Még több pénzt kellett volna eltapsolni erre a sz*rra!
7/10
Kakukk76 aug. 20. 22:37:07 7/10
(95/102)
Ahogy olvasom a hozzászólásokat, csak a világnézeti másságok derülnek ki, de magáról a filmről semmi sem derül ki. Nem vagyok bősz jobboldali, sőt a Honfoglalás c. film után azt hittem, hogy Koltay Gábort felejteni kellene. Erről a filmről viszont azt érzem és gondolom, hogy a lehetőségekhez képest (úgy értem: pénzügyek) bazijól sikerült! Tudni ugyan nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy ennyi pénzből egy Spielberg se hozott volna ki belőle többet (valszeg el se vállalta volna). Nem tudok semmit a filmről, de a pusztán filmszeretőként azt merem állítani, hogy a film egyetlen hibája az, hogy nem állt annyi pénz rendelkezésre, mintha ez egy hollywoodi film lett volna. Lett volna több pénz a jelenetek újraforgatására, elegendő statisztára a tömegjeleneteknél, stb. Nem mindennel értek egyet, de szerintem, amit ki lehetett hozni, azt kihozta a stáb... nem csak a rendező, de a fébyképész, a világosító, a jelmezes, a színészválogató, a színészek...

"Kis pénz, kis foci" - és ez a film kis pénzből izgalmas foci lett. Szerintem. És most jöhet az óbégatás és anyázás... de nem fogom őket elolvasni. Szerintem Ang Lee-nek is tetszene
1/10
detox jan. 02. 05:40:01 1/10 Előzmény Shakespeare_07
(94/102)
csak mazochistáknak, meg az állandóan múltba révedő igénytelen agyhalottaknak javasolt :)
Shakespeare_07 2018 dec. 30. - 17:41:23 Előzmény detox
(93/102)
Jól van na, csak kekeckedtem. :) Mivel film, így a hangokon kívül mindent vizuálisan kapunk, de ok, értem ám, amit írsz. Egyébként meg szerintem is egy szar film, pedig még csak nem is láttam belőle, csak részleteket. Annyi elég is volt.
1/10
detox 2018 dec. 30. - 11:48:10 1/10 Előzmény Shakespeare_07
(92/102)
látom te is szakértő vagy. mondjuk forgatókönyv, történetvezetés, dramaturgia, színészválasztás, látványtervezés, de hadd ne soroljam... ez egy szervilis nímand fércmunkája a ner függő félkegyelműek színvonalához /igényéhez igazítva :P
Shakespeare_07 2018 dec. 29. - 21:30:15 Előzmény detox
(91/102)
Milyen része van még egy filmnek? :) A hangokon kívül.
Emperger Róbert 2017 jún. 27. - 23:18:02 Előzmény Torolt Felhasználo
(90/102)
Ugy látom savanyu a szölö :-)
fatianegra51@gmail.com 2016 júl. 31. - 08:35:15 Előzmény xdm
(89/102)
Látom a komprádorok(hazaárulók) megszólaltak.Mit olvastak ? Néphazugság,Népsza@a,zsindex,.Bezzeg egy komprádor rendezte volna afilmet???Tömjénezés ment volna 1000-l.
xdm 2016 márc. 14. - 15:10:05 Előzmény Torolt Felhasználo
(88/102)
Okádnom kell ezektõl...
Torolt Felhasználo 2016 márc. 13. - 19:34:09 Előzmény xdm
(87/102)
Egy fideszmdf-es (bizony, bizony, anno a FõKommunistákkal karöltve kormányzott a mai fideszkdnp) miniszter írta a forgatókönyvet, úgy.
Gyártották mint Adolf Hitler a Nemzeti Fajelméleti Legendáriumot. Már akkor.

Ma pedig már felült a Várban a trónusára a Viktatúra, 3millió külföldin bebtonozott hatalmánál fogva ("kettõs állampolgárság" ugye). Az garantálja a minimum 1%-ot a Parlementben akkor is ha mindenki aki ténylegesen az országban lakik elmegy szavazni és ellenük szavaz.
xdm 2016 jan. 16. - 18:40:12
(86/102)
Ez hihetetlen... nem bírtam végignézni... ez borzasztó...
Szal ezt egyetemet,fõiskolát végzett emberek alkották? Ez hogylehet? Ez egy kalap szar, nem film...hát miez úristen. Mi értelme volt ennek ? Minek ? Akkor inkább ne csináljanak filmet, és megmarad a pénz. Bóvli, béna, igénytelen, rossz a kamerakezelés, rossz a rendezés, rosszak a színészek, a forgatókönyv, itt minden szar.
offtopic
armstrong 2015 febr. 11. - 13:06:17 Előzmény Zempy
(85/102)
Furcsállom, hogy pont egy film kapcsán használod a "komcsi" szót, a legtöbb és legnagyobb formátumú történelmi filmjeink akkor készültek Pl. szerintem a honfoglaláshoz azért nem fogtak hozzá, mert az jóval jelentõsebb történelmi esemény volt, mint az egri vár ostroma, és ha az abból készült filmre több ezer statisztát vezényeltek ki, akkor ehhez több tízezret kellett volna, ami túl nagy feladatnak bizonyult. Mi a baj a koncsi filmgyártás történelmi részeivel? A Kõszívû ember fiai, a Egy magyar nábob, Fekete gyémánt, A koppányi aga testamentuma, Rab ember fiai, Rab Ráby stb...... Ezek szerinted nem voltak alkalmasok arra, hogy a magyar ember büszke lehessen a magyarságára, a történelmi múltjára? Túl azon, hogy le is kötötte/köti a nézõk nagy részét.
Tudod mi a szörnyû? Hogy amit itt kapitalizmus CIMÉN itt elõvezetnek, az rosszabb, mint a szocializmus utolsó 25 éve volt. Azóta csak pusztul minden, pedig -elvileg- kapitalizmusban élünk, amit a nálunk okosabbak hatékonyabban tudnak mûködtetni mint a szocializmust valaha is lehetne. Ez olyan mintha autóval mennénk, de tolnánk, ezért lassabban, mint ahogy elõtte, mikor gyalog mentünk. NEM az autóval van a gond, hanem a sofõrrel, aki nem figyelt oda az olajcserére, és ezért megállt a motor.
aryes 2013 szept. 25. - 08:05:49 Előzmény Ezekiel
(84/102)
Számomra is a legnagyobb döbbenetet az ócska midis zene okozta, két óra hosszat kínozták vele a fülemet. Nem igaz, hogy ennyire olcsójánosok voltak, pláne a hatalmas költségvetés tükrében, hogy nem voltak képesek ezt az amúgy is gyenge, giccses, ötlettelen sz.r zenét egy élõ szimfonikus zenekarral feljátszatni. Hatalmasat dobott volna a minõségérzeten, jobbnál jobb vidéki zenekarok gyakorlatilag fillérekért megcsinálták volna, pl. akár abból a pénzbõl, amit a szinte soha senki által meg nem hallgatott vége fõcím zene énekeseinek ( Rózsi, Charlie...) fizettek...
10/10
kongika 2013 aug. 22. - 22:57:41 10/10
(83/102)
Kár, hogy csak felét láttam, szerintem nagyon jó film!