Newcastle United 2007 szept. 23. - 19:47:22
(25/125)
Talán még a Ken Park is befért volna.
Redfield 2007 szept. 23. - 18:33:47
(24/125)
Itt van minden idõk 10 legbetegebb filmjének listája:
(nem tudom ki és pontosan mi szerint állította össze õket)

10. Irreversible
9. Men Behind The Sun
8. Salo: 120 Days of Sodom (ez ez)
7. Ichi The Killer
6. Murder-Set-Pieces
5. Guinea Pig: Flower of Flesh and Blood
4. Cannibal Holocaust
3. Cutting Moments
2. Aftermath
1. August Underground’s Mordum

Nézz utánuk, ha érdekelnek, nekem pillanatnyilag nincs szükségem arra, hogy lássam ami még hátra van. (7 db)
10/10
fota666 2007 szept. 23. - 18:24:38 10/10
(23/125)
hello mindenkinek.
nem tudtok ilyen kaliberû filmet még, ami ennyire sokkoló, mert eddig nekem ez volt a legkeményebb, de egyre inkább kezdek rájönni, hogy mindig van tovább...
bármit amit írtok, köszönöm.
Newcastle United 2007 szept. 20. - 20:07:48
(22/125)
Igen én is ismerem ezt a történetet. Az igazságot soha nem fogjuk megtudni a haláláról.
efes 2007 szept. 20. - 17:47:42
(21/125)
nem lehetett könnyû dolga, annyi szent. de szenvedés nélkül nincs mûvészet, ez is tuti...

pasolini apja fasiszta érzelmû volt (...)
casarsai korszakában ('49-tõl) került kapcsolatba az olasz kommunista párttal, amelyhez élete végéig ambivalensen viszonyult. (...)
1964-ben Budapestre is ellátogatott, ahol Lukács Györggyel is találkozott. Provokatív alkotásai miatt gyakran összetûzésbe került a cenzúrával. Tabukat nem ismerõ szókimondása következtében az olasz kulturális élet egyik leghevesebben bírált alakja lett, akit jobb- és baloldal egyaránt támadott. E támadásokat ráadásul a mûvész nyíltan vállalt homoszexualitása is táplálta. 1975. november 1-jérõl 2-ra virradó éjjel, tisztázatlan körülmények között gyilkolták meg az ostiai tengerparton. A hivatalos változat szerint egy 17 éves prostituált, Giuseppe Pelosi brutálisan összeverte egy szöges léccel, majd a még élõ testen áthajtott a rendezõ kocsijával. Tettét azzal indokolta, hogy Pasolini állítólag váratlanul erõszakosan lépett fel vele szemben, s változtatni kívánt az elõre megbeszélt szexuális szolgáltatás módján. Mivel bizonyos nyomok arra utaltak, hogy Pelosin és Pasolinin kívül mások is jelen lehettek a tett helyszínén, az olasz értelmiségiek körében elterjedt az a teória, hogy Pasolinit politikai ellenfelei rútul kelepcébe csalták, s tekintélyét bemocskoló módon elhallgattatták. A mûvész jó barátja, Giuseppe Zigaina egy harmadik elmélettel állt elõ: szerinte elõre megtervezett „öngyilkosság”-ról van szó, melynek módját és helyét Pasolini maga választotta, s egyik drámájában elõre meg is jósolta. 1995-ben, a gyilkosság 20 éves évfordulóján Marco Tullio Giordana rendezõ a Pasolini: egy olasz bûntény címû játékfilmjében megpróbálta rekonstruálni az egykori eseményeket, és kiállt az összeesküvés-elmélet mellett. 2005-ben, a 30 éves évfordulón Giuseppe Pelosi egy élõ tévéadásban azt állította, hogy valóban nem õ ölte meg a rendezõt, ahogyan ezt sokan már 1975-ben is gyanították: a gyilkosságot annak idején azért vállalta magára, mert féltette hozzátartozóit a valódi tettesektõl. Szerinte a rendezõt azzal az ürüggyel csalták a tett helyszínére, hogy pénzért visszaadják neki utolsó filmje, a Salò, avagy Szodoma 120 napja ellopott tekercseit. Az olasz hatóságok ismételt vizsgálatot indítottak, melyet rövidesen lezártak azzal az indokkal, hogy Pelosi állításait nem lehet bizonyítani, mivel a férfi senkit nem nevezett meg konkrétan, ráadásul számos fontos tanú azóta elhunyt. (http://hu.wikipedia.org/wiki/Pier_Paolo_Pasolini)
Newcastle United 2007 szept. 20. - 16:06:13
(20/125)
A kommunisták nem szeretik a fasisztákat, a fasiszták meg nem szeretik a kommunistákat.:) Nem tudom mennyire volt kommunista Pasolini, de abból az irányból kicsit álszent dolog bírálni a fogyasztói társadalom emberellenességét, és kultúrák pusztulásáról beszélni. Ja és a komcsik se tolerálták a homokosokat.:)
efes 2007 szept. 20. - 12:30:17
(19/125)
vonatkoztatni maradt benn véletlenül egy deletelt másik mondatból, természetesen pasolini erõsen 'fogalmazott', nem pedg vonatkoztatott... sorry
efes 2007 szept. 20. - 12:27:52
(18/125)
dusan makavejev meg lesz a pap.

szvsz vannak esetek, amikor erõsen kell vonatkoztatni, ez egy ilyen történet. kizárt, hogy egy olyan tudatos mûvésznek, mint pasolininek "vadásznia kelljen a hatásért". itt erõs színeket gondolt megfelelõnek, hát azokat használt. nem szerette a fasisztákat, annyira baj lenne ez?

azért halt meg ppp, mert meggyõzõdéses kommunista volt és meleg, és voltak/vannak olyanok, akik ezért ölni is tudnak.
Redfield 2007 szept. 20. - 10:43:40
(17/125)
És Larry Clark, John Waters-el karöltve fog gyászbeszédet mondani? :)
diana22 2007 szept. 19. - 23:12:23
(16/125)
Én aztán tényleg sokat bírok. Sade történeteivel semmi bajom nem volt, túlvagyok pár boncoláson, de ez a film túltesz mindenen.
Undorító, felkavaró!
Azt hiszem semmivel nem lennék kevesebb, ha ezt nem láttam volna.
Azt tudjátok, hogy a film, vagy a film által halt meg a rendezõ, s újratárgyalják az ügyet?
Newcastle United 2007 szept. 19. - 15:40:38
(15/125)
Minden tiszteletem Pasolinié, de ez még tõle is túl erõs volt. Értem én, hogy a fogyasztói rendszer lélekellenességét bírálja kõkeményen és brutálisan, de már olyan sokáig elmegy e téren, hogy a nézõben nem ez a gondolatmenet fog megmaradni, hanem az például, hogy ürüléket esznek vagy egymás szájába vizelnek a szereplõk a filmben. Számomra ez kicsit hatásvadász volt, és nem a legjobb módja a sokkolásnak. Ezzel szemben mondjuk Ingmar Bergman a brilliáns színészi játékra és a lélektanra ment rá, nagyobb hatást is ért el, és nem esett e csapdába.
És azt sem értem, hogy miért Marx tanait - bár ez a filmben nem hangzik el - állítja be szinte ellenpéldaként Pasolini, amikor az az ideológia is ugyanúgy megeszi a kultúrákat, mint az általa jogosan bírált nagyfogyasztói rendszer.
7/10
fáklyás menet 2007 ápr. 04. - 01:59:32 7/10
(14/125)
Lehet, hogy velem volt a baj, mert már régóta hallottam: "hú, az milyen durva film, kihányod a beled, végig se lehet nézni". Meg olvastam az ihletadó könyvet. Na, abban le vannak írva a dolgok rendesen, aközben nem is unatkoztam. De ez a film tömény unalom. Persze lehet, tényleg nekem voltak túl magasak az elvárásaim. Mondjuk nem ezt kéne újraforgatni, hanem Sade mûvét (mindenkinek ajánlom) szöveghûen, a mesélt történeteket is eljátszani, teljesen realista módon. Azt megnézném, melyik csatorna adná le akár éjszaka is...
verdeleth 2007 ápr. 03. - 22:08:18 Előzmény kárérte
(13/125)
Szerintem egy remake csak tönkreb*szná a filmet Igy jó ahogy van.Bár eltér a könyvtõl (nem csak a kor miatt) nem cseszte azt el Tényleg gyomorforgató alkotás, ellentétben a többi annak kikiáltott filmmel (Cannibal Holocaust 1...stb) Tényleg csak az nézze meg akinek erõs az idegrendszere és gyomra bár lehet neki sem fog tetszeni, mert elunja Nem túl pörgõs a cselekmény de nagyon jó film
Maia 2007 ápr. 02. - 18:33:04
(12/125)
Irjatok rola legyszi legszi!!
Aki latta!!
Milyen?
Maia 2007 márc. 28. - 21:58:51
(11/125)
Kedves mindenki aki latta a filmet, meseljen rola valamit. Tudom, hogy Sade marki, olvastam tole, de olvasni nem mindig olyan, mint nezni... tobben nem tudtak vegignezni, ezert egy normalis velemenyt nem tudtak alkotni a filmrol! Tehat, aki latta legyen szives meseljen a filmrol es a benyomasairol mi tetszett es mi nem! Koszonom!
kárérte 2007 jan. 21. - 18:44:39
(10/125)
Amúgy ez tényleg az a film, amire ráférne egy remake... odab***na az biztos..
kárérte 2007 jan. 21. - 18:42:29
(9/125)
Nah megtaláltam.. Örs vezér téri Media Marktban (Árkád) szépen, sorba vannak rendezve az ezer alatti filmek is, így könnyû volt és nem kell belemászni semmiféle tárolóba. Jah, 990 ft.

Köszi mindenkinek.
7/10
fáklyás menet 2007 jan. 15. - 22:09:01 7/10
(8/125)
Pécsen (ezt elfelejtettem említeni).
7/10
fáklyás menet 2007 jan. 15. - 21:57:44 7/10
(7/125)
Én a nyáron vettem meg a Király utcában, ahol olcsón (is) árulnak könyveket, DVD-ket, de azóta láttam már a Kereskedõk Házában is.
Többet vártam tõle. Unalmas egy idõ után. A Sade írta könyv sokkal jobb.
kárérte 2007 jan. 15. - 20:49:32
(6/125)
Nah voltam a westendben. És bár kurkásztam két remek alkotást (De Sade márki játékai és Dekameron), de a Salot nem találtam, pedig kb. egy óráig kutattam azt a **** konténert, behajolva, hogy minden aberrált biztonsági õr megnézhessen magának hátulról. Így aztán alalpvetõen elszontyolodva törtem magamnak utat a trendy botoxos ****** és a feminizált ifjak között, s fáradtam haza a 4-6-ossal a Rákóczi térig.

Tehát még kérnék ajánlatot, ha lehet. Amúgy 959 most egy rendesebb film ára, már ha az ember kibányassza a "vágatlan Amerikai Pite" és a rendezõi változatos "Szõr Austin Powers" közül.