7/10
gerhajdu 2021 máj. 16. - 23:22:11 7/10
(61/61)
Szerintem jó film. Egy fajta komoly témájú mese. Nagyon jól van megírva, jók a szövegek, jók a színészek. A sárkány CGI-ja kicsit megkopott 20 év alatt de csak olyan módon hogy látszik, hogy nem igazi és hogy számítógépes (nem is minden jelenetben, azért vannak animatronic, "igazi effektek" ami nem CGI)
Maga a sárkányt mint karaktert imádom még felnőtt fejjel is.
Az lenne a vicces ha a felnőttek jobban szórakoznának rajta, mint a gyerekek, de mindegy:D
Én megnéztem gyerekként meg 30 évesen és ugyanúgy le tudott kötni.
Nem tökéletes, azért azt a "vicces" papot kihagytam volna.
10/10
ControlAlt 2020 szept. 15. - 13:27:16 10/10
(60/61)
Jó film, csak a vége szomorú.
10/10
Trevor Belmont 2020 jan. 03. - 22:06:25 10/10
(59/61)
Ha itt a vég én így távoznék, a csillagok közé. A legszebb befejezés.
10/10
comment.elfy 2019 máj. 20. - 22:36:13 10/10
(58/61)
Ez a film a szívemben van, csodaszép történet egy régi korból. Kár, hogy csak egyszer lehet értékelni, legszívesebben milliónyi 10-est adnék rá :) 10/10
Killer198 2014 ápr. 10. - 21:49:40
(57/61)
Olvasva a kommenteket, mármint azokat amik a filmrõl szólnak, úgy tûnik nem csak nekem nagy kedvencem ez a film. És ez azon filmek egyike, amit a mai napig nem mertek újra szinkronizálni. Próbálnák is meg. Bár elõbb-utóbb úgyis sor kerül rá. Én egyébként nagyon szinkron ellenes vagyok, mivel a szinkronizálás alapvetõen változtat a filmeken, mármint a film élményen. Persze tisztelet a kivételnek. És ennél is szerintem csak javíthatott rajta. Szerencsére ennél a filmnél még oda figyeltek erre, nem úgy mint manapság. Draco hangja pl. ennél jobban el sem lehetne találva, ugye tudjuk kinek köszönhetõen.
Sajnos magán a filmen látszik a pénz hiány, meg hogy a készítõk inkább a tv forgalmazásra szánták. A játék idõ is túl kevés, hogy normálisan föl lehessen építeni a történetet. Még így is vagdossák az adók sajnos. Lehetett volna egy nagy epikus mozi is. Legalábbis nekem ez a véleményem. Volt benne lehetõség bõven, ha egy kicsit oda figyeltek volna. De sajnos megelégedtek vele úgy ahogy van. És így szinte teljesen kiveszett az emlékezetbõl. Szomorú, hogy csak a szaros kereskedelmi tv-k tartják életben amolyan reklám átvezetõként.
A véleményem még így is 10-bõl 10 pont. Bármikor újra nézõs.
Aithainon 2013 máj. 11. - 15:30:45
(56/61)
Nem nagyon adok az amerikai nézõk véleményére, nekik azok a filmek mennek, ahol a bátor és hõs amerikai emberek megmentik a világot félkézzel. Nem csoda, hogy mostanában csak a szuperhõsös filmek mennek, ezer éve nem láttam egy jó sci-fit.
Toto652 2012 aug. 24. - 21:30:06
(55/61)
EZ a film nagyon alul van értékelve... igaz ami igaz, õk ott kinn nem magyarul látták.
Nekik a sárkány képében csak egy Sean Conerry beszél, de nekünk Sinkovits Imre!
goodboy 2012 aug. 20. - 14:39:37
(54/61)
Kis kamasz koromba tetszett és azóta is, ha leadják újra megnézem. Egy igazi mesefilm. Természetesen a kedvencem még mind a mai napig benne a sárkány és Sinkovits Imre zseniális szinkronjával még dobott rá egy lapáttal. Az eredetiben Sean Connery volt a sárkány hangja. Viszont Hoolywood ennél a filmnél is elkövette azt a nagy hibát, hogy csinált egy teljesen felesleges folytatást. Na az egy igazi B kategóriás mesefilm lett.
Darth Plagueis 2012 aug. 20. - 12:10:01
(53/61)
Ez a film tiszta Monty Python ! :D
De ezért is szórakoztató...
ilali 2012 júl. 02. - 00:16:40
(52/61)
(tér)kép
Ghanima 2012 máj. 28. - 13:05:02 Előzmény ennyi baromságot...
(51/61)
Nem lehet, hogy Thewlis például a Teljes napfogyatkozásból (is) ismerõs neked? Agnieszka Holland filmjében elképesztõen kiváló volt Paul Verlaine-ként. Ráadásul ott volt mellette Leonardo DiCaprio a másik zseninek, másik nagyszerû megformálóként.
Most meg, ahogyan a tisztes pontosság kedvéért ránéztem a wikire, meg az Imdb-re, veszem észre, hogy 1993-ban elnyerte a Legjobb színész díjat Cannes-ban, Mike Leigh filmjének, a Mezítelenül-nek fõszereplõjeként. Azt hiszem, megyek, és ezt beszerzem valahonnan... :-)
ennyi baromságot... 2012 márc. 26. - 11:02:38 Előzmény Ghanima
(50/61)
Sokáig törtem a fejem, hogy miért olyan ismerõs a rosszfiú. :)
Azért Lupin professzorként szimpátikusabb vótt. :))
Ghanima 2012 márc. 03. - 22:15:49
(49/61)
Egyre több a gonosz király... :-)

Ellenben ez az egyik legjobb fantasy történet, amit valaha láttam. No és persze ha csak elõkerül, mindig megnézem.

Körülbelül ennyi az a szgépes trükközés, amit még elfogadok. Nagyon helyes sárkányt gyártottak.
leho 2012 márc. 03. - 12:26:47
(48/61)
Kedves film.
greeen 2011 nov. 03. - 16:02:13
(47/61)
Látom nagy szívügyed az asylum produkciók, ezt tiszteletben is tartom, számomra nagyon gagyi f*s az összes ilyen film mint a 2020, ha asylum ha nem, tök mindegy hogy elfogadható-e a cgi vagy sem. :)

Hatalmas ívben lexarom az asylumot meg a hasonlókat de tudom mi köztük a különbség!De viszont annyit sikerült fejlõdnöd ,hogy kijelentetted most már ha asylum ,ha nem,és nem írod le kategórikusan ,hogy mint pl a "tûz birodalma ami asylum produkció"!hehe Tehát ebbõl rájössz a szívügyem nem az asylum hanem az értelmes hozzászólás,ami tuti menne neked mert nem az a lényeg hogy portfüggõként 36 évesen telioffoljam naponta a topicokat mint egy 18 éves magát Réz Andrásnak képzelõ maugli,hanem az hogy lehessen is valamit kikövetkeztetni egy hsz-bõl!Ami szerintem az adtlapod szerint neked tuti menne 36 évesen (ha igaz:),és el is várható.Bár gondolom most cinikusan jön az hogy ja hogy ennyire az asylumot védem vagy mi,mikor nyilvánvaló neked is hogy egy óriási blõdségre akarok rávilágítani.:)
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 03. - 15:42:17
(46/61)
Látom nagy szívügyed az asylum produkciók, ezt tiszteletben is tartom, számomra nagyon gagyi fos az összes ilyen film mint a 2020, ha asylum ha nem, tök mindegy hogy elfogadható-e a cgi vagy sem. :)
greeen 2011 nov. 03. - 15:12:56
(45/61)
Képzeld el azonnal lejött hogy azt akarod mondani ,hogy nem tetszett a film de a hasonlat hihetetlen rossz!És megtévesztõ is!Mert az asylum az nem hasonlítási alap!Ennyi erõvel minden film ami nem jó,bukta unalmas,az asylum produkció!Durva hogy nem tûnik fel a kettõ közötti óriási különbség.:) akármennyire is rossz neked a 2020..:)
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 03. - 15:05:35
(44/61)
De láttam képzeld el, azóta rengeteg cgi-s filmet is. Nem is a cgi-ról beszélek elsõsorban, ha nem jött volna le még mindig. Maga a film egy semmi, nem kizáróan csakis a cgi!
greeen 2011 nov. 03. - 14:53:00 Előzmény Ford Mustang
(43/61)
hát lehet te az 1982-es tron óta nem láttad a cgi fejlõdését és lemaradtál de közel sem egy szint a kettõ!Nem arról beszélek hogy a tûz birodalma dramaturgiailag,vagy sztorit nézve jobb e mint egy asylum produkció!De 3 másodperc után lehet látni a CGI-ket benne hogy semmi köze egy zs kategóriás xarhoz mint az asylum,ami kb 50 ezer dollárból készül egyszerû személyi számítógépekkel és nem Silicon Graphics masinákkal!A 2020 ... film pedig 100 millió dollár volt a cgi-k miatt.Ennyi erõvel a Jurassic Park 3 meg a hasonló alkotások is asylum produkciók lennének,mert ugye az is rendesen elmaradt a várakozásoktól...Az Asylum lényege a végtelen minimalizmus effektek és látvány terén is,egyfajta követelménye szinte,akár egy jó sztori mellett is ,bár a minimál költségvetés elég szerencsétlen színészeket enged csak meg!
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 03. - 14:49:12 Előzmény _Freddy_
(42/61)
Igen, ezt próbálom mondani, de nem értik egyesek. :S