Téma: Sas taps

C.s.I. 2009 jan. 12. - 18:25:08
(65/125)
"...körülbelül 2200, televízióval rendelkezõ háztartásban lakó, 4 éven felüli személy..." A linkedbõl. Magyarul kb. 2200 ember.
Mellesleg csak azért mert jobban ért hozzá, pontosabb lesz a statisztikája és 2200 olyan embert választ ki az úgy különben véletlenszerû vizsgálatra? Több tapasztalattal pontosabb lesz, mi ez, valami szerepjáték? :)
rapanui 2009 jan. 12. - 18:24:43
(64/125)
Nem vagyunk ritka kivételek. Az emberek szinte sehol sem néznek tv-t, csak "megy". Nézz egy kicsit körül.Ez nem a 60-as évek amikor a szomszéd is átjött, besötétítettek aztán áhítattal lesték a ládát.
Megy, mert mennie kell:)
Közben fôznek, gyereket fürdetnek, vasalnak, fusiznak.De bekapcsolja délután 4-kor, mikor hazaért, mert este 20:45-kor lesz a barátok közt.....
Megy a tv 8 órán keresztül, az alatt NÉZnek tv-t 1 órát. Idejük sem lenne rá...
CsengoZoli 2009 jan. 12. - 18:21:28
(63/125)
Nem 2200-hanem asszem 2400 készülék és egy családban azé többen vannak :)
+ az egész világon így mérik olyan emberkék,akik kicsit jobban otthonvannak a statisztikában,mint mi.
De hagyjatokmá, higyjetek amit akartok :P
rapanui 2009 jan. 12. - 18:18:04
(62/125)
Tudod mikor sokan olvassák hogy hû 2 millióan nézték a Sast, akkor a népek azt gondolják: ez nagyon jó mûsor lehetett, ha ennyien nézték, legközelebb nem maradok le róla(saját fülemmel hallottam már ehhez hasonlót nem 1x más mûsor kapcsán)....
Csordaszellem, emberi butaság és befolyásolhatóság. Ilyen egyszerû valakit manipulálni.
És nem csak ondok-nak tetszik Sas, hanem például anyukámnak is és még sok másik embernek. Semmi bajom ezzel, csak ne akarják belémbeszélni, hogy Sas József vicces ember:)
C.s.I. 2009 jan. 12. - 18:18:00
(61/125)
Nem ezért nem pontos, hanem azért mert ~2200 ember véleménye alapján akarják nekem azt megmondani, hogy az ország lakosságának ~20%-a nézte Sas Józsi barátot. Tényleg nincs teljesen pontos statisztika, de azért ritka az ekkora hibalehetõség.
CsengoZoli 2009 jan. 12. - 18:16:58
(60/125)
Újság eladást kézzel számolni?
Namá gyerekek ennyire naívak ne legyünk :)
Gondolod a Blikk napi x milliós példányszámát kézzel számolják?
Nem!
Mégis van egy hozzávetõleges adat,hogy mennyi ment el belõle...
CsengoZoli 2009 jan. 12. - 18:14:58
(59/125)
Ígyvan, ezért hozzávetõleges és nem pontos, jól írod.
És valljuk be nem egy tipikus tévézési szokás ,hogy valahol mást néznek,mint ahova a tévét kapcsolják :P
Tehát ti a ritka kivétel vagytok :)
+azt tudják mérni ki nézi a csládból,de hagyjatokmá, beszéljétek meg az AGB-vel :)
Én csak azt mondom ennyi erõvel semminek se higyjünk,hisz semmilyen statisztikát sem tudunk leellenõrizni, kivéve amit mi csinálunk :)
CsengoZoli 2009 jan. 12. - 18:10:23
(58/125)
Tyühû mekkora tévedés :P
Szerinted azt nincs oka manipulálni az újságnak,hogy mennyi ment el belõle?
Ha te reklámot szeretnél az újságodba mi hangzik jobban,hogy 100 ezer példány ment el vagy 20ezer? :)
Tök ugyanaz,és ne hidd,hogy ezt valaki pontosan számolja.. :)
rapanui 2009 jan. 12. - 18:09:55
(57/125)
Az hogy hány tv van egy bizonyos adóra bekapcsolva egy adott idôpontban, az egy dolog.
De hogy valaki megmondja onnan "bentrôl", hogy azt a tv-t ki nézi, mennyi ideig, az nekem közröhej tárgya:)
Példának okáért nálunk be van kapcsolva a tv a Pro7 csatornára. Lányom ül a laptopja elôtt, és odanéz fél óránként egyszer.
Nekem fizikai fájdalmam van a Pro7-tôl, tehát fejhallgató fel(hogy kizárjam a pro7-et az életembôl) és nézek valamit a gépemen(most éppen a Manchester-Chelsea meccset fogom), vagy olvasok valamit, esetleg írok itt a port.hu-n. És ugye ott "benn" szépen hozzáírnak két fô nézôt a 18-49-es korosztályhoz, annak ellenére, hogy egyikünknek sincsen fogalma arról, mi megy a pro7-en...A saját tv-men be sem programozom a pro7-et, mégis azt mondaná egy felmérés, hogy az általám legsûrûbben nézett csatorna.Ez csak egyetlen pici példa volt....ennyit a hozzávetôlegesrôl:)
C.s.I. 2009 jan. 12. - 18:09:05
(56/125)
A netes oldalakat és az újságeladást pontosan lehet mérni. Az elõbbit legalábbis mindenképpen. Ez viszont annyira nem pontos, hogy lehet akár ~450 is, ami azért nem pont ugyanannyi mint a kétmillió.
"Ok,nem kell elhinni, ettõl még valószínû így van :)" Ezért a mondatért meg külön díj jár. :)
CsengoZoli 2009 jan. 12. - 18:04:35
(55/125)
Ok,nem kell elhinni, ettõl még valószínû így van :)
Értsétek meg, semmit sem lehet 100% -san pontosan mérni, de ettõl még hozzávetõlegesen pontosak ezek az adatok.
Ennyi erõvel a lottó sorsolás is kamu, az újságok példányszáma is, a netes oldalak nézettsége is stb stb stb. :)
C.s.I. 2009 jan. 12. - 18:02:26
(54/125)
Én azért csak nem fogom elhinni, hogy több mint kétmillió ember nézte meg csak azért, mert ~450 ember tényleg megnézte. Mert kb. ennyit lehet biztosnak mondani.
CsengoZoli 2009 jan. 12. - 17:52:46
(53/125)
Bevallom, õk küldtek ide,hogy népszerûsitsek bizonyos mûsorokat,csak fordítva sült el és végül vitatkozom nyakra fõre :)
Nézd,ha nem hinnék ezeknek az adatoknak,akkor kinek hinnénk ebben a témában?
Mari néninek? :)
Persze takra pontos statisztika nincs,de az arányokat jól mutatják, és ha a 100milliókat befektetõ reklámoztatól hisznek nekik,akkor énis :)
CsengoZoli 2009 jan. 12. - 17:49:34
(52/125)
A közönséget nem ezzel manipulálják,lévén kit érdekel ,hogy hányan nézték a mûsort ami nekem nem tetszik :)
Ja és ráadásul a 18-49-es korosztályban mértek alapján bolt a legnézettebb.
Egy ilyen mûsor...
Nem is értem.
Egy embert nem ismerek aki szeretné. (csak hallottam,hogy ondok igen) :P
CsengoZoli 2009 jan. 12. - 17:47:06
(51/125)
rapanui 2009 jan. 12. - 17:40:48
(50/125)
Helló:-)

Ha valaki komolyan veszi ezeket a nézôszám kiszámításokat, akkor csak sajnálni tudom, de ugye a közönséget manipulálni kell:)
Amúgy mindenki számára köztudott, hogy Sas az idôsebb korosztály kedvence.Szilveszter este ki ül a tv elôtt?
Nem a 20-30 évesek. A tv-ben csak nézhetetlen *pip* mûsorok vannak,tehát mit néz a kisnyugdíjas?
Bizony, bizony: Sas Józsit....így lesz Magyarország legantipatikusabb, leghumortalanabb "humoristájából" osztályelsô:)
Ugye az sem véletlen, hogy az itt véleményt nyilvánítók 90%-ban a magánéletével foglalkoznak, nem pedig a "könnyesre kacagtató" vicceivel:)
Az meg hogy valaki szerint Sas a magyar humor élvonalába tartozik, felveti a kérdést: milyen lehet akkor a többi?

....
zee944 2009 jan. 12. - 17:01:17 Előzmény ondok
(49/125)
"Elítélték ,de nem börtönre,és nem arra ,hogy tûnjön el a mûsora,amiket Te követelsz."

Ezek a te erkölcsi normáid, hallottuk már más topikokon is, köszönjük. Egy adócsaló, pénzéhes gazember, aki valószínûleg még a Kossuth-díját is úgy vásárolta, de amíg nincs rács mögött, addig szerinted nyugodtan jópofizhat a tévében, az rendben van. Ráadásul hihetetlenül primitív a mûsora is.

"Egyébként kb 2millió ember nézte szilveszterkor,és a második legjobb volt."

Honnan a számok?
CsengoZoli 2009 jan. 12. - 16:45:12
(48/125)
Ok,akkor csak én nem találtam rá... :)
Bár az általad írt csatornát és mûsort nem is ismerem :)
pozsizsuzsi 2009 jan. 12. - 16:19:34 Előzmény CsengoZoli
(47/125)
Dehogy nem volt. A NGC szünet nélkül nyomta a kutyavárost, én biza nekiestem.
CsengoZoli 2009 jan. 12. - 16:17:54 Előzmény C.s.I.
(46/125)
Hát 2 millió nézõvel ne is kötekedj :P