Téma: Sátántangó

9/10
Lacquo 2020 nov. 02. - 12:51:22 9/10 Előzmény Billl Carson
(90/110)
Megfogtad a lényeget. Tudtad mire ülsz le/be?
1/10
Billl Carson 2020 ápr. 23. - 14:47:00 1/10
(89/110)
Ezt a filmet soha senki nem tudja elspoilerezni. Sem a cselekményét, sem a mondanivalóját. Mert egyik sincs neki.
lazov 2019 nov. 20. - 23:04:04
(88/110)
Köszönöm a véleményeket. Soha nem akarom megnézni, ezt el is döntöttem. Off: Tarkovszkijnak gyilkos merényletet sikerült elkövetnie a Sztrugackij fivérek könyve ellen a Stalkerrel. Lába nyomába nem léphet az eredetinek.
schneehund 2018 jan. 29. - 10:31:10 Előzmény Meril
(87/110)
Szerintem ez a film sokkal inkább Tarkovszkij Tükör címû filmjéhez hasonló hangulatilag, mint a Sztalkerhez.
7/10
Meril 2015 jan. 29. - 22:30:24 7/10
(86/110)
Végig néztem...döbbenetes, de hiányérzetem van, igaz ez nem is csoda. Nagyon sok volt a "felesleges" rész, fõleg a doktor jeleneteinél éreztem, hogy itt a vég. Nem tudom hova tenni ezt a filmet. Az ember csak várja, hogy történjen valami, de igazán semmi sem történik. Többen hasonlították Tarkovszkij Stalker címû filmjéhez, hát szerintem a világon semmi köze hozzá. Egy teljesen más hangulatú, mondanivalójú film. Igaz az is vontatott, de ehhez a filmhez képest akció. Komolyan nem értem miért volt szükség ennyi órára a fele játékidõt bõven meglehetett volna vágni, úgy hogy még így is marad rengeteg lassú jelenet lett volna mibõl gazdálkodni.
Ami számomra szép vagy érdekes volt az nagyjából a film negyedét teszi ki idõben, ha nagyon jóindulatú vagyok akkor azt mondom a felét. Egy igazi türelemjáték és rejtély maradt számomra ez a film. Sajnos a mérleg nem a transzcendencia oldalára billent...de talán nem is ez volt a cél. "A Sátántangó a teremtés, a lét és a hanyatlás drámája." Írják róla. És valóban, de különösképpen a hanyatlás látható itt. Legyünk õszinték jó film lenne ez abban az esetben, ha nem lenne ilyen hosszú. Kevesebb néha több...
7/10
Meril 2015 jan. 29. - 13:22:57 7/10
(85/110)
Folyamatban van a film megnézése. Ami azt jelenti, hogy a felén vagyok túl. Tarr Béla eddig ismereten volt számomra, nemrégiben láttam egy riportot vele és ott keltette fel az érdeklõdésem. Tulajdonképpen azt látom a filmjeiben is amit már akkor éreztem, õt látva, hallgatva. Valami végtelenül lassú és szomorú, de ugyanakkor érezni valami nem evilágit valami kis transzcendenciát is. És persze valami nagyon emberit és esendõt. Nekem nem csak a sártaposás és a kocsmaszag jön át, de tény, hogy ez a hangsúlyos, ez teszi ki a film 90%ékát. Igen vannak pillanatok a filmben amik nem túl ügyesek, hitelesek az egy dolog, de nekem a szereplõk többsége nagyon is emberi, nagyon is életszagú. Tulajdonképpen túl életszagú az egész a sok lassú pillanat miatt, a szereplõk miatt, de hát kérem szépen ez nem Hollywood...Szóval! Küzdök a sárral és a kocsmaszaggal, na meg a transzcendenciával. Egyelõre még nem tudom melyik oldal gyõz.
Azt még nagyon fontos megjegyeznem, hogy a legjobban a a párbeszédek és a narrátor szövege ami sokat nyom a latban. De ugyebár ebbõl nincs túl sok a filmben... Kedvem lenne idézni õket de én azt mondom akit érdekel küzdje végig magát a filmen. Valóban sokszor lassú, sokszor unalmas, de nekem voltak pillanatok amikor belevesztem, sõt kikapcsolt teljesen. Szerintem a hangulat, a kilátástalanság atmoszférája, kitûnõen meglett teremtve. Ma este folyt.köv. És azt hiszem lesz még egy két film Tarr Bélától amin végigküzdöm magam. :)
Nitoderg 2014 dec. 20. - 02:03:40 Előzmény Gina424
(84/110)
A 7 órából, nem is rossz :D derék ember vagy
de még így is bátrabb vagy sokunknál.
Gina424 2014 febr. 21. - 12:22:12
(83/110)
Öt teljes percig bírtam nézni ezt a filmet...
Terence Hill 2014 febr. 19. - 01:51:40 Előzmény mosfilm
(82/110)
Valóban van itt "csikorgó" alakítás, de ezt nézzük el. Neki itt nem volt fontos ez, simán castingolt haverokat is, ha jobban megnézzük. De nem általánosíthatunk. Ha jó színészvezetést szeretnél látni Tarrtól, akkor ajánlom a Családi tûzfészek címû filmjét. Ráadásul õk amatõrök, szinte hihetetlen. A Sátántangó azonban más típusú játékot igényelt a mester szerint, a sikerek végül is igazolták õt valahol.
mosfilm 2014 febr. 10. - 11:23:11
(81/110)
Tarr minden filmjét megnéztem és véleményem szerint:

Egyszerûen nem filmrendezõ csak filmmel operáló.
Csak hatások, állóvíz, semmi sodrás, drámai felhajtás aztán feszültség és feloldása.
Sok utánérzés (ezt meg tudom bocsájtani).
Teljesen hiteltelen szövegek és rossz színészet.
Semmi, azaz 0 metafizika. Valahogy állandó szüksége van a sártapodó valóságra mert elrugaszkodni képtelen.
E világi mámorának végsõ biztosítéka nem az ideák, hanem valahogy a kocsmák világa....
Dokumentum nem idea.

Bizonyos lelkület/színvonal alatt ne csináljon az ember filmet mert többet árt mint használ: az emberek elhiszik.

Pozitívum: A hatás és a szándék, a kíméletlen következetessége a végállapotok és a kiszolgáltatottság ábrázolására az tiszteletre méltó. A legnagyobb értékét abban látom, hogy nem hazudik, sõt valahogy az "igazat" látom. Jó képek és hangulatok. Szerintem nem sokkal több. A párbeszédeket 1000x jobban meg tudtam volna írni.
sipmester 2014 jan. 27. - 12:47:53
(80/110)
nekem tetszene a film, ha kétórás lenne. simán meg lehetne oldani. nagyon jó képek vannak benne de irimiás pocsékul játszik!

***SPOILER***
mi a sztori? irimiás beszervez embereket? de minek? ezek tök roncsok? mit akar felrobbantani? mér adják nekik oda a pénzt?? ezek elég homályos részek.
kambekk 2013 ápr. 20. - 00:07:53
(79/110)
32-szeres gyorsításban egész élvezhetõ. Mert a képi világgal meg a párbeszédekkel nincs nagy baj. Csak hát a tempó... Az védhetetlen!
drProktor 2013 ápr. 17. - 15:55:20 Előzmény brixbrax
(78/110)
Utolsó mondatod nekem kicsit vidnyánszkys,
ezért nem értek vele egyet maradéktalanul
drProktor 2013 ápr. 17. - 15:50:50 Előzmény brixbrax
(77/110)
Mivel nekem tetszik, evidens és érthetõ(szerintem), hogy propagálom.
Nem véletlen, hogy neked és nem egy valaki más elégedetlennrek
(úgy rémlik volt egy pár itt a topikon is).
Te kultúráltan "szóltad le", szerintem sokat vesztesz, ha nem találod benne örömöd.
Pusztán csak ennyi,
és Áldás-békesség!
adamnagysweetmovie 2013 ápr. 17. - 12:59:29 Előzmény drProktor
(76/110)
Pontosan. És a birkanép az utóbbi, mesterkélt stílusát issza...
Pont mint Irimiásnál. Kiváló, prófétikus színészválasztás:)
adamnagysweetmovie 2013 ápr. 17. - 12:56:37 Előzmény brixbrax
(75/110)
járj vidéken (ne Nyugat-Mo-n), és megtudod...
brixbrax 2013 ápr. 16. - 17:56:13
(74/110)
Azt írod, hogy:

"Hát, ha mást nem tudok fölhozni mellette a számodra, legalább azon gondolkodj el,
hogy lehet-e, hogy tkp. mindenki hülye, csak te és az ellene ágálók látják jól?"

Én semmi olyat nem írtam, hogy ellene ágálnék, csupán volt pár dolog, ami nem tetszett. Az meg messzire vezet, ha azt írod, hogy "rajtad kívül mindenki hülye", mert ez a film eléggé megosztotta a közönségét, és így a "mindenki" kitétel itt erõs túlzás. Ezzel együtt lehet, hogy megnézem újra. Ez egy nagyon szépen megcsinált és olyan belefelejtkezõs mese. Valahogy egy másik világban játszódik, de azért azt gondolom, hogy az emberek valójában nem ilyen teljesen magukra maradt, végletesen elmagányosodott, a semmiben lebegõ, akarat nélküli egyedek.
drProktor 2013 ápr. 16. - 16:42:45
(73/110)
Így van, bizony!
De másfelõl ott van OV a nagy karizmával: amikor a legkarizmatikusabb volt,
õ és TGM voltak az akkori parlament leghadaróbb tagjai,
ezt mûszerrel kimérték, ha jól tudom.
Tehát a karizom nem ilyesmitõl függ, a személyiség kisugárzásától.
(ami nyilván egy htalmas rakás elsõ látásra lényewgtelen momentum összessége).
Ha már itt tartunk, amikor logopédikusan leszoktatták a hadarásról,
kényszeres, iskolás tudálékos stílust vett föl,
sokkal idegesítõbb sztem, mint a filmbéli Irimiás
adamnagysweetmovie 2013 ápr. 16. - 14:33:23
(72/110)
i helyett é:
idegesítenÉ
adamnagysweetmovie 2013 ápr. 16. - 14:32:13
(71/110)
Sztem Irimiás nyálas-nyúlós hangja símán jó volt, beférne lazán a KDNP-be:)
Nem egy váteszi, ostorozó hang, hanem sunyin moralizál, manipulál, bûntudatot kelt.

Érdekes, jó országban élnénk, ha ez az életben is idegesíteni azokat, akik pedig ott szépen szopálják....