Téma: Saul fia

9/10
bubi78 2015 jún. 30. - 12:26:23 9/10
(272/612)
Ott a pont! Teljesen igazad van.
Edmond Dantes 2015 jún. 30. - 11:09:42
(271/612)
Na igen, persze...hogy stílszerû legyek: az itthoni lepontozó "Sonderkommando" :-(
És a kommentelõk közt is "felülreprezentáltak" az egyszer-hozzászólós, sosemvolt fórumozók / másik nicknév mögé bújók. Jó részük valszeg nem is látta, viszont egyest nyomni kétségtelenül könnyebb és fõleg gyorsabb mint (legalább) megnézni..ahogy gyerekkoromban mondták: olcsó játék hü*** gyerekeknek. Ja és akinek nem inge...az nem pontoz és nem kommentel, ha nem látta.
10/10
zimzum1111 2015 jún. 30. - 00:33:28 10/10
(270/612)
Felébredsz reggel az ágyadban, és bekapcsolod a mobilod csörgését… Reggeli, kávé, tej, sajt, gyümölcs, puszi a gyereknek, ma a nagyinál alszik, de jó lesz az este az illatos fürdõ után…
Süt a nap, szép idõ… !
A legnagyobb problémád, hogy … az… na mondom, hogy az…
Az tényleg az? Tényleg az a problémád ami, neki meg neki, meg neki is az okozza a gondot? Gondold át.
Nyavajogsz.
Hidd el…
Mert nem kell embert égetned, fogat kitörnöd, ruhát dobálnod, megfulladt testeket vonszolnod, gödröket ásnod…
Nyavajogsz és nem érted a múlt tanulságát: azt az õrületet, amit úgy hívnak: békétlenség. Te is az vagy. És miközben nyavajogsz, azért vagy békétlen…
Nem tiszteled azt az áldozatot, ami által ebben a korban, itt és most alakíthatnál, hogy jobb legyen…
Nem figyelsz senki áldozatára: a világháború õrületének összes elszenvedõjére… Itt nincs mérleg nyelve. A tragédia mindenkié, mert még mindig közös. Ki tudja magát kiszabadítani alóla? …
A mûvészet azért van, hogy ezt addig dörgölje az orrunk alá, amíg mi meg nem értjük. Hogy a létezésünk egyik vívmánya a békességünk. Az arra való képesség…
Ha nem élünk vele, az Õrület megint ránkront.
Mert az Õrület természete már csak ilyen. Az bezzeg sosem nyavajog, ha ártani kell…
10/10
4427 2015 jún. 29. - 22:29:07 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(269/612)
Az itteni 6-osnak roppant egyszerû magyarázata van. És semmi köze a filmhez.
Sokan, már jóval a film hazai bemutatója elõtt elkezdték lepontozni az filmet.
Olyan 3-as, 4-es körül állt. A bemutató elõtt!
A 6-osban, a javuló osztályzatban viszont már azok szavazata (is!?) benne van, akik ténylegesen látták a filmet.
10/10
4427 2015 jún. 29. - 22:21:52 10/10
(268/612)
Túl az ötvenezer nézõn!
Három hét alatt!
eIemes 2015 jún. 29. - 21:46:21
(267/612)
ezt az összefüggést nem sikerült megértenem :)
offtopic
eIemes 2015 jún. 29. - 17:37:25
(266/612)
"most láttam csak, hogy "index.hu-s" az e-mail címed"

nézz körül öcsi, mielõtt ajtóstul rontasz a házba :)
Edmond Dantes 2015 jún. 29. - 16:49:29
(265/612)
Auschwitz és minden, amit ez a szó jelent, egy eddig széles körben kevésbé ismert nézõpontból. Nem kevesebb és nem több ennél. A nézõpont neve Sonderkommando. És természetesen "holokauszt t é m á j ú" film, mi más lenne. Filmet írtam és témát, nem mûfajt! (A "holokausztfilm" ui egyeseknek "mûfaj".) A téma és az irodalmi nyersanyag -lehet h mások már megírták, én most bukkantam rá- filmen sem új: ld The Grey Zone/1997. A Saul fia mint "produkció" számomra elsõsorban operatõri-vágói-hangtechnikai-mozgáskoreográfiai bravúr, klasszikus értelemben vett filmes élménynek nem kimagasló. Jób lázadása pl lebilincselõbb FILM és a mának, közelebbrõl: a mai Magyarországnak szóló üzenete is erõsebb emennél. Az már más lapra tartozik h a Jób lázadása 9,2-n áll itt, a hszok alapján zömmel valszeg régi szavazatokkal, emez pedig 6-on, ami érdekes tükre az idõk változásának és a honi közállapotoknak. Ennélfogva a fentebb említetteken kívül az igazi bravúr az h ez a film itt és most, ordas elõzmények után/ellenére egyáltalán elkészült, elkészülhetett.
1/10
offtopic
GABRIELH78 2015 jún. 29. - 16:12:52 1/10
(264/612)
Úgy látom, hogy elemes egyfajta házigazda itt a "Saul fia" oldalon...
1/10
offtopic
GABRIELH78 2015 jún. 29. - 16:08:59 1/10
(263/612)
"Elemes" most már mindent értek... Fontosabb dolgom is volt, mint az itteni kommentáradatot böngészni, ugyanis dolgoztam, tudod, mi gojok szoktunk... Szóval most láttam csak, hogy "index.hu-s" az e-mail címed. Asszem nincs több mondanivalóm... te ezt tényleg fõállásban nyomod?! Baszki... A gimis lányok legalább popcornt árulnak nyári szünetben a multiplexben, neked meg ez a melód?!
Egyébként még egy gondolat;
Ha tényleg haláltáborok lettek volna, akkor szerintetek a precíz németek nem végeztek volna ettõl alaposabb munkát?! (A kérdésem költõi).
eIemes 2015 jún. 29. - 07:51:28
(262/612)
"tízszer kivégezték volna a kevesebb, mint egy nap alatt Sault, ha ez valóságos lett volna."

Indiana Jones pedig kb az Elveszett frigyládában ötpercenként meghalt volna, ha az valóságos lett volna.

"Maga a fõhõs egy rém ellenszenves arc, és Rohrig film utáni megnyilvánulásai se tetszettek, amit a film megnézése elõtt láttam."

Röhrig Géza néhány írását olvastam korábban (A rebbe tollatépett papagája c könyvébõl), azzal elnyerte a szimpátiámat. Így a nyilatkozatait és a filmet egyaránt pozitív elfogultsággal fogadtam, és nem is csalódtam.

"Mellesleg miért nem tudok se erre a filmre, se másra szavazni?"

Szavazni ott lehet, ahol látod a valahány csillagot a film pársoros ismertetõ szövege mellett, rákattintasz annyiadikra, amit adni akarsz neki. De bejelentkezve kell lenni a szavazáshoz. Nagyon szigorú biztonsági beállítások (például sütik letiltása) esetén a szavazás nem megy.

"szerintetek a fia volt"

A fia volt, de nem éltek együtt (a nõvel, aki szülte).
Az apai felelõsség kései felébredése indította el az események láncát.

"e) az egészet csak vizionálta, és nem is történt meg
f) az egész egy allegória, a fiú maga az egész zsidóság"

Érdekes felvetések, R.Gézát vagy J.Lászlót kell megkérdezni, hogy voltak-e ilyen gondolataik.
9/10
bubi78 2015 jún. 29. - 02:02:30 9/10
(261/612)
'Mellesleg miért nem tudok se erre a filmre, se másra szavazni?'
Szerintem azért , mert .....

Amit a spoilerben írtál az mindent elmondott rólad.

Egy hívõ keresztény ember.
8/10
fulopz1971 2015 jún. 28. - 22:26:23 8/10
(260/612)
Borzasztó alacsony színvonalú a vita. A moderátorokat kérem, hogy töröljék az olyan felvetéseket, hogy
1. Miért a holocaustról készült a film, és nem a doni áldozatokról, a rendszerváltás veszteseirõl vagy Kató néni kötényérõl? Ez a kérdés a film szempontjából ugyanis teljesen irreleváns.
2. A zsidókhoz és a holocausthoz való viszonyulása a beíróknak szintén nem tartozik ide. Ezt vitassák meg politikai topikokban, nem vagyok rá kíváncsi.



Spoiler

Engem eleinte három dolog nagyon zavart:
1. Az, hogy homályos a háttér, és félig mindig a fõszereplõ arcát látom.
2. Az, hogy tízszer kivégezték volna a kevesebb, mint egy nap alatt Sault, ha ez valóságos lett volna.
3. Maga a fõhõs egy rém ellenszenves arc, és Rohrig film utáni megnyilvánulásai se tetszettek, amit a film megnézése elõtt láttam.

Aztán mégis egyre jobban kezdett tetszeni, és a hatása alá kerültem. Nálam tízbõl nyolc.

Mellesleg miért nem tudok se erre a filmre, se másra szavazni?

Ami érdekelne: szerintetek
a) a fia volt
b) nem volt a fia, de azt hitte, hogy az
c) nem volt a fia, nem is hitte, hogy az, de addigra megõrült, és ezért akarta eltemetni
d) nem volt a fia, nem is hitte, hogy az, de az összes áldozatot akarta megváltania temetéssel
e) az egészet csak vizionálta, és nem is történt meg
f) az egész egy allegória, a fiú maga az egész zsidóság
eIemes 2015 jún. 28. - 21:11:47
(259/612)
a kiállítási tárgyakat etetni nem szabad
9/10
bubi78 2015 jún. 28. - 19:10:55 9/10
(258/612)
A Das Boot-ot 6 Oscarra jelölték és zseniális film.
offtopic
cellasto 2015 jún. 28. - 19:02:55
(257/612)
nem igazán érdekel,mit hiszel és mit nem :)

folyton??
van 11 hozzászólásom eben a topicban...(ebbõl kb 8 a veled folytatott kérdezz-felelek)ez már tényleg folytonosság :D

teljesen igazad van..no comment :)
9/10
bubi78 2015 jún. 28. - 18:59:02 9/10
(256/612)
Látod ez az, hogy nem látod a lényeget, mert akkor Auschwitz volt a neve és nem kockás ingben mentek oda autóstoppal.

A német katonák, akik '41-ig nagyon lelkesek voltak, pedig nagyrészt már 1942-re kiábrándultak a háborúból, de nem volt mit tenniük, felesküdtek a Fuehrerre. Vannak filmek a németek szenvedéseirõl is:
Sztálingrád 1993
Vaskereszt 1977
Kutyák örökké akartok élni 1959
Das Boot 1981
Haie und kleine fische 1957
Napola 2004
A híd 1959
Bunker 2001
Ameddig a lábam bírja 2001
Egy berlini nõ 2008
Sophie Scholl 2005
eIemes 2015 jún. 28. - 18:16:31
(255/612)
"engem konkrétan a témája untat meglehetõsen"

teljesen megérteném, ha így lenne, de nem hiszek neked.
ha untatna, nem járnál ide vissza elmondani, hogy untat.
hanem sokkal inkább azzal foglalkoznál, ami érdekel.

de te mégis folyton idejársz elmondani, hogy untat stb.
ez pedig több mint árulkodó jel - foglalkoztat téged.
lehet, hogy nem pozitívan, hanem zavar, irritál, bosszant.
csak ennek a valódi oka nem kerül a felszínre.

"csak olyan topicba lehet írni,ahol pozitív véleményt formáz meg az ember?"

ó dehogy :) én például tízszer leírtam a Django unchained
topicba, hogy mekkora fostalicska az a film. merthogy pénzt
adtam ki a mozijegyre, sõt: értékes idõt fordítottam rá, ezért
jogom van tízszer leírni.

de ha azért jössz ide, hogy elmondd, mennyire unalmas számodra
idejönni és elmondani, hogy mennyire unalmas számodra a téma...
az legalábbis vicces :))
offtopic
cellasto 2015 jún. 28. - 17:32:02
(254/612)
a filmrõl nem írtam semmi rosszat tudtommal,sõt a díjazásról sem
engem konkrétan a témája untat meglehetõsen

egyébként szerinted egy fórumon csak olyan topicba lehet írni,ahol pozitív véleményt formáz meg az ember?
ez lenne a fórum lényege?

bocs ezt nem tudtam :D
eIemes 2015 jún. 28. - 16:30:59
(253/612)
fura dolog ez. engem nem zavar mások sikere.
nem tudom elképzelni azt az érzést, ami benned van.
hogy sikeres lett egy film, ami NEM a te kedvenced.

azt mondod tele van a hócipõd? mivel van tele? nem érdekel? nem kell nézni. nem kell ide járogatni.
ha rendszeresen írogatsz egy fórumra, ahol EZ A FILM lenne a középpontban, akkor bizonyára érdekel.
ha meg nem érdekel, minek írogatsz ide? nincs jobb dolgod, mint idedugni az orrodat is fanyalogni?
van olyan téma, ami számodra érdekes? azzal kell foglalkozni. nem azzal, ami számodra nem érdekes.

írtam már a viccet az szerzetesnõvérrõl, aki lihegve szalad a fõnökasszonyhoz
(bepanaszolni a papnövendékekkel helytelenkedõ novíciákat)?