Téma: Sean Bean

10/10
gladiolus 2013 júl. 18. - 21:57:40 10/10
(411/431)
A lényeg az, hogy azt a kedves, borongós, emelkedett és gyengéd tekintetet, ami valaki másnak van, azt Bean-nél hiába keresem, mert neki ilyen nincs. Még akkor sem, ha mosolyog. A mosolya is durvább, mint azé a valaki másé. Te úgyis tudod, ki az, másnak meg nem kell tudnia. :)
10/10
gladiolus 2013 júl. 18. - 21:52:54 10/10
(410/431)
Miért nem tud ez gyengéden nézni? Itt is olyan, mint egy kis dúvad.Viszont amikor viszi le a lépcsõn Annát, az szép, és nagyon gyengéd. Életében talán egyszer megengedte magának. Azt sem igen mondta ki a szerepeiben a nõknek, hogy szereti õket. Ezen most el kell gondolkodnom. A Chatterleyben egyszer a végén, és a Rétben, és az Eljön a szombatban, máshol azt hiszem sehol nem mondta ki. Ha visszagondolok a Chatterley-re, ott is elég sokszor azt láttam, hogy rángatta a nõt, és talán egyszer volt igazán gyengéd, és rángatásmentes, amikor a nõ elment a kunyhóba, és ott töltötte az éjszakát. A gyerekeknek viszont mondott sweethart-ot, van egy filmje, amihez nincs felirat, a Fool's Gold: The Story of the Brink's-Mat Robbery-itt mondta a kislányának, hogy sweetheart=édesem. A kislánnyal teljesen másként bánt, mint a felnõtt nõkkel, attól a kislánytól teljesen el volt ájulva.

Na mindegy. Vadorzó szép férfiú is kell a filmekbe, ezzel a távolságtartásával még talán növelni is képes az ingerküszöböt, nem? Na ez már filozófia. Esti mese, gyerekeknek.
10/10
gladiolus 2013 júl. 18. - 21:36:50 10/10
(409/431)
Hát látod, én ezt nem tudtam volna ilyen precízen megfogalmazni, mert a két színes ruhára ezek szerint nem emlékeztem. Az egész koncepció jónak tûnik, amit mondtál, és teljesen illenek a színek az általad felvázolt eseményekhez. Az biztos, hogy egy elõkelõ, elegáns nõnek a felsõ tízezerbõl nem volt ildomos a harsány színek viselése. Igazándiból én sem szeretem, ha kettõnél több szín van rajtam, és az egyik ruhadarabnak feltétlenül mintátlannak kell lennie, kétféle minta elõ sem fordulhat. És nem szeretem a fodrokat, meg a masnikat, irtózom tõlük.Valószínûleg az elõkelõeknél is csak a minta nélküli pasztel színek jöhettek szóba, bár rémlik, hogy mintásat azért viseltek, Kitty biztosan, de a lovin Anna is mintásban volt, és tényleg találó a My fair lóverseny párhuzam, nekem is motoszkált a fejemben a felismerés, csak nem tört felszínre.
Tényleg, errõl jut eszembe, szereted Jeremy Brettet? Mert a Sherlock Holmes-on kívül szerepelt a My fair Ladyben, egészen más karakterben. Mekkora átalakulásra képes, jó színész volt szegény.

Egyébként Kareninában nekem Kitty viselkedése értelmetlen, és visszatetszõ.Nem rendes dolog az, hogy amikor Bean még udvarolt neki, észre sem vette, és kikosarazta Levint, utána meg, amikor Bean koptatta, akkor hozzámegy Levinhez? Én ezt nem tartom normálisnak. Ez egy megalkuvás, nem? Egy összetört lelkû és önbizalmú nõ megalkuvása, aki akkorát csalódott, hogy beérte egy olyan férfival, akit valószínû sosem fog szeretni. Nem kéne, hogy egy kapcsolatban legalább az elején meglegyen a szenvedély? Mert hogy ebbõl hiányzott már az elején is, az bizto., De lehet, hogy az egész az én rögeszmém.
A Silent Hilleknek az elejét és a végét érdemes megnézni, mert ott játszik Bean, a többinek nincs semmi értelme, de azok a részek kedvesek.

Rutger Hauert eddig a Fantom éjszakájában és a Sólyomasszonyban láttam, nem volt rossz egyikben sem.Van valami ebben a hûvös, kék szemû, északi pszichopata feelingben, igen. Mert egy kedves, meleg tekintetû embert, egy Willbeforc-t, nehéz lenne elképzelni ilyennek, a mosolygós szemével. Hauer nagyon jól játszotta a terroristát a fantomban, és szép is volt, életében egyszer. :)

Neal McDonoughnak sem kell sokat küszködnie, hogy unszimpatikusnak tûnjön, az biztos. :)

Ez a kép azon ritka bizonyítékok egyike, amely azt mutatja, hogy talán Bean is képes elmélyült, felnõtt, gyengéd érzésekre. Nem gyakori. A vad ábrázat és az éles tekintet gyakoribb nála, pedig kár, mert ez jobb lenne.
frenchbullie 2013 júl. 18. - 19:51:17 Előzmény gladiolus
(408/431)
Tényleg, ez a Ridd gyerek hogy felfújta magát a levelek miatt is, pedig Lorna teljesen ártatlan volt az ügyben. Ostoba férfibüszkeségnek tartottam a viselkedését, érdekelt volna, vajon mit tesz, ha Lorna nem megy utána, haha... Falba verte volna azt a bongyor fejét?

A másik stoppos filmben Rutger Hauer nem vigyorog olyan gonoszul õrülten, mint Bean, inkább csak néz, azokkal a hidegkék holland szemeivel. Érdekesnek találtam, hogy a szintén kék szemû, szõke hajú Neal McDonough most a jó szerepében tündökölt rendõrhadnagyként, mert általában õt is tébolyult figuraként szoktam látni. Mintha a filmesek azt hinnék, hogy a jégkék szem, világosszõke haj eleve predesztinál a negatív szerepre. Vagy csak nekem tûnik így?

A Silent Hill elsõ részétõl annyira féltem, vagyis inkább iszonyodtam, hogy egyszerûen bezárult az agyam, és kiestek részek, pedig érdekelt. A második rész viszont szimplán gusztustalan, azért nem ment. Lehet, hogy szelektíven kéne végignéznem, csak Beanre koncentrálva?:-)

Visszanéztem az Anna Karenina egy-két jelenetét. Anna tényleg feketét és fehéret viselt zömében. Szinte minden, a férjével közös jelenetben fekete ruhát hordott. Talán illembõl, hogy hozzá "öregítse" magát?
Fehéret az operában. Azért, hogy kitûnjön a férje és a satrafa közül a tisztaságával, szépségével? (Aztán persze az álszent hölgyemény, aki Vronszkij mellett ült a páholyban, belesegített, hogy ne legyen így. Annyira haragudtam rá, direkt összehozta Vronszkijt és Annát, aztán mikor beütött a baj, közölte, hogy gondolnia kell a háza jó hírére, Annának színét sem akarja látni. Undok nõci, bezzeg a cselszövés az ment neki... Abban a házban csak a kiskutya volt aranyos, az öregmama kezében:-)
A lovasversenyen viselt fekete-fehér összeállításról a My fair lady derby-s képe ugrott be.
Kétszer láttam színes ruhában Annát, ezekhez a színekhez is próbáltam elméletet gyártani. Tehát, mikor hazatért a rokonlátogatásból és megölelgette a kisfiát, zöldeskékben volt, mintha a felszabadultságát jelképezné. Amikor pedig, a film vége felé, Vronszkij készülõdött, valami meghívásnak eleget tenni, Annát pedig otthon hagyta, akkor Anna bordós, lilás ruhát viselt. Amit a kitaszítottság jeleként értelmeztem. Olvastam valahol, (a Scarlett-ben???,) hogy a úrhölgyek haragudtak az ilyen élénk ruhára -, fuksziának hívták talán -, mondván, hogy ilyen színt csak erkölcstelen nõk viselnek.
Ilyesmire gondoltál, mikor felvetetted a színek kérdését? Vagy én kombináltam túl a dolgot?
10/10
gladiolus 2013 júl. 18. - 12:33:19 10/10
(407/431)
Igen, egyetértek, Percy Jackson kalandjait nem nekem találták ki, olyan keveset szerepel benne, hogy ezért még sosem volt lelki erõm végignézni.Ebbõl most csináltak egy második részt, augusztustól lesz azt hiszem elérhetõ,majd megnézem, mennyire hangsúlyos Zeusz szerepe a 2. részben, és aszerint döntök.

Én Lornában akkor is tápláltam némi ellenérzést John Ridd iránt, amikor hosszú kihagyás után találkoztak Lorna kastélyában, és olyan kicsinyhitûen kiállhatatlan volt a srác, a lány törleszkedett volna, õ meg elkezdte magázni, távolabb lépett, és még csak fáradtságot sem nagyon vett, hogy tisztázza a dolgokat.Pedig Lorna szokatlanul szépen beszélt vele, annak ellenére, hogy õ is meg volt bántva. Nem tudom, persze, vannak illemszabályok, de amikor az igazival állok szemben, és nem kaptam tõle levelet, legalább egyszer rákérdeznék, miért. Már csak azért is meg kellett volna, hogy tegye ezt, mert végül is õ a férfi. Egy kicsit erõltetettnek találtam, hogy ha a lány nem szalad utána sírva, akkor egyszerûen elment volna. Ez tényleg "parasztos-mármint földmûves" viselkedés.

Az országút fantom egy drasztikus történet, és én is megmosolyogtam, hogy Bean esetében már másodszor fordul elõ a széttépés. Ennyire megtetszett volna ez neki? :) Abban a filmben az érdekes kis elmebeteg mosolygásain kívül az tetszett még, amikor a végén megkérdezte a lánytól, hogy ugye milyen remek érzés gyilkosnak lenni, milyen csodálatos érzés, hogy nem marad ellenfél, mert mindenkit elpusztított?

És a lány, akinek szerintem addigra már teljes mértékben kiégett a lelke, annyit mond, hogy "nem érzek semmit". És aztán egy jól irányzott mozdulat, és puff. A befejezést indokoltnak éreztem, ebben az esetben.A Rutger Hauer féle elõzményt nem láttam, de sokak szerint az sokkal jobb. Rutger Hauer a Fantom az éjszakában c. filmben volt feltûnõen kellemes.

Lassan lezongorázzuk az összes filmjét, úgy tûnik. Azt hiszem, ami még kimaradt, és talán érdemes megnézni, az Accused, a Nemzet aranya, és esetleg a Cleanskin. A Cash szerintem lehangoló, mert nagyon unszimpatikus személyiséget játszik, és nagyon elcseszték a frizuráját végig a filmben. A Silent Hillekben csak a magánéleti szál szép, a többi gusztustalan, bár az elsõ részben még láttam valami koncepciót. Az a szomorú az elsõ részben, ha esetleg nem nézed meg, hogy a csaj a kislánnyal visszatér Silent Hillbõl, és mindhárman ugyanabban az idõpontban vannak otthon a lakásban, de nem látják egymást, mert sajnos másik dimenzióba történik a visszatérés. Bean ott fekszik a kanapén, és alszik, a felesége ott ül mellette, de nem látják egymást, csak éreznek valamit.Ezt a koncepciót használják ki a filmben, hogy a dimenziókat és a családot újra egyesítsék.

És hát megmaradt még Sharpe, hát, az megér egy misét. :)

Apropó, jut eszembe, mivel szereted a drámákat. Van még egy filmje, a Far North, annak van mondanivalója, elég kemény történet, de nõknek való. Nem tudom, megtalálod a szinkronnal, de felirattal biztosan leszedhetõ, és élvezhetõ.Fent játszódik a fagyos északon, két eszkimó nõ van benne, anya és lánya, valamint Bean, és a nagy, hideg, zord vidék, meg néhány mellékszereplõ. Hogy mindez hová fajul, azt érdemes megnézni. :)

Feltûnt neked, hogy Anna Karenina állandóan fekete, vagy fehér ruhát hord? És nem hord semmit, ami színes. Ennek lehet valami koncepciója szerinted? A tragikus eseményeket vetítheti elõ?
frenchbullie 2013 júl. 18. - 09:38:55
(406/431)
Tegnap este megnéztem a Lorna Doone második felét. Spoiler Mivel romantikus történet, tiszta szívbõl örültem a happy endnek, akármennyire klisészerû befejezés is a "jók boldogan élnek, a gonosz elnyeri méltó büntetését". Egyetlen alkalommal tápláltam némi ellenérzést John Ridd iránt, mikor odavágta Lorná-nak, hogy "Hagyj békén!". Ez a második rész elején volt, mikor Lorna megakadályozta a vérontást, John érdekében. Értem én, hogy elkapta a hév a fiút, de akkor is... Lorna végig olyan kis bájos, szeretetreméltó jelenség volt. (Mialatt néztem a filmet, egyfolytában azon agyaltam, honnan ismerõs az a nõ, aki John anyját játszotta. Aztán rájöttem, õ Mrs. Allerton a David Suchet-s Halál a Níluson-ban.)

Elnéztem, milyen kidolgozott hasizmokkal rendelkezõ páncélt adtak Bean-re, mikor a Villámtolvaj-ban rászabták Zeusz szerepét. De azt hiszem, ezt a filmet meghagyom a gyereknek, az alapján a pár perc alapján, amit láttam belõle, látványos fantasy-mese-akció mix lehet.
Ezen a héten, torna közben, több részletben végignéztem az Országúti ámokfutó-t. Ebben a filmben is eléggé le volt fogyva a hitelesen eljátszott, õrült gyilkos-szerep kedvéért, úgy vettem észre. Elég szikárnak tûnt, az arca beesett volt. Szerinted nem? Csúcsot futott a nagyon nagyon elvetemülten vigyorgás terén:-) Spoiler A kamionos, kikötözéses jelenet kapcsán felmerült bennem, hogy ez a film talán a Rutger Hauer-es történet remake-je. Aztán pedig az, hogy néhány évvel késõbb Bean "saját bõrén is megtapasztalhatta", milyen utálatos, ez a széttépéses halálnem...
10/10
gladiolus 2013 júl. 17. - 14:02:09 10/10 Előzmény frenchbullie
(405/431)
Jól van, kis adagokban is szép film ez a 2000-es Lorna. Coyle tipikus esete annak, aki nem szép, de annyira kedves, és annyira minden erény birtokában van, hogy úgy láttam, partnernõje sem volt iránta közönyös, aranyosak voltak együtt, összeillettek, a lányka is elég sokrétû mimikát használt. És neki passzolt ez a László Zsolt féle szinkron, habár nem mindig kedvelem, de most nem zavart.
Harry Connick valóban nagyon összetett figura, inkább a pszichopata vonalat érzem erõsnek, ha ránézek az arcára, akár mosolyog, akár nem, nem szeretnék vele este összefutni egy sikátorban. :)
A fonott haj számomra is talány.Talán ezzel akarták kifejezni a törvényen kívüliséget, mert az ilyen perifériára szakadó, társadalmi szempontból deviáns elemek most is elkülönülnek megjelenésükben a társadalomtól, és talán ezt így akarták kifejezni, hogy õk a kemény rosszfiúk. Sean hosszú hajacskája nem fejezte ki ezt a koncepciót, õ akár szép szõke herceget is játszhatott volna akár, ha ez lett volna a feladata. Ha gyermeteg akarok lenni, valahogy így képzelem el azt bizonyos szõke herceget a mesékben, akitõl a nõk elalélnak, mint õ itt Lornában, a kis muskétás ruhácskájában.
Egyébként teljesen egyre jár az agyunk, én is hõbölögtem, hogyhogy nem figyeltek az idõ múlására Carver esetében, legalább 10 év biztosan eltelt, illett volna kicsit megderesíteni legalább a halántékát, teljesen igaz.Sean tíz év múlva inkább fiatalabbnak tûnt, mert korábban hordta a tekla fülbevalót, és az nagyon öregítette. :)
A Halálos küldetésben elõforduló kínzásokat jobb, hogy nem láttad, mert szerintem felfordult volna a gyomrod. Nem is érdemes belemenni, huh.De túlélte, ez volt az egyetlen feloldozás.
A legendás zöld szemek, igen, megtaláltam azt a jelenetet, ilyen hangsúlyosan még sosem láttam zöldnek, mint itt. Egyébként most, bosszúból elmondom, hogy az orvos professzorok ilyenek, mint itt. Ne legyenek senkinek illúziói, látom ezeket az embereket belülrõl, és ezek rohasztják szét az egészségügyet. Remélem, megmarad ez a hozzászólás, de ez az igazság. Hangsúlyozom, hogy tisztelet a kivételnek, de felsõbbrendû fajnak tartják magukat, és ebben nem zavarja õket az, hogy egy csomó betegséget nem tudnak meggyógítani. A betegek huszadrangú kérdés, a pénz, és a hatalom kell nekik, és ezért nem riadnak vissza a legnagyobb ocsmányságoktól sem. Jó, hogy ezt a kisemberek nem látják, szerencséjük van. A betegségek megoldásának támogatása megint csak huszadrangú kérdés, sõt, azt hiszem nem is cél, mert ha megoldódnak a dolgok, akkor miért is kell az orvos? Ha nincsenek gerincproblémák, akkor nem lesz kit nyiszálni. Mert nyiszálni akarnak, ha kell, ha nem, hogy teljen a zseb, és legyenek látványos eredmények, az már nem baj, hogy mûtét után is visszaesnek az emberek.Ja, és egymást is nyírják, aki nem elég befolyásos családból származik, azt nem engedik érvényesülni szakmailag, vagy csak akkor, ha az már vért izzad.

Szóval ez a film az igazságot mutatja be. Csak nincs köztük egy sem, aki mondjuk így néz ki, mint Bean, mert ezek általában iszonyú potrohosan néznek ki, nincs kiállásuk, egyik arc professzionálisan rondább, mint a másik. És olyan sincs köztük, aki ilyen szép fizikális izomzattal rendelkezik, és ilyen klasszakat tud ütni. Az utolsó képek tetszettek, amikor végre kócos volt, és elvesztette a szemüvegét, mert azzal elvesztette végre ezt az orvos küllem jelleget is, és úgy nézett ki, mint egy normális ember.

Lehet hogy csúnya volt minden, amit írtam, de igaz. Ismerem õket, és a módszereiket. És nem ismerek undorítóbb emberfajtát. Bocsi, nem szokásom, de most nagyon mély, személyes okokból ezt el kellett mondanom, mert már most jobb egy kicsit.
frenchbullie 2013 júl. 17. - 08:45:07
(404/431)
Tegnap megnéztem Lorna Doone elsõ részét. Igen, Coyle nagyon kedves benne, úgyhogy ostoba elõítéleteimmel le kell számoljak. (Szerencsére Cormick is tud mosolyogni, és akkor nem olyan durva õ sem. A Tökéletes másolat-ban játszott pszichopata szerepe befolyásolt rossz irányba engem.) Direkt figyeltem rá:-), Carver komancs frizuráját nem értettem, miért készült ilyen furcsa, abban a korban szokatlan stílusban. A nagyapját utánozta a sajátos hajviseletével? Mert õ is hátul fonott hajat hordott. Valami klánbeli szokás lehet a háttérben? Amire nem derül fény, mert a történet szempontjából nem lényeges? De erre meg rácáfol az, hogy Bean haja teljesen rendben van, a másik verzióban.
A környezet, ahol a film játszódik, gyönyörû. Fõleg az a táj, az erdõ, a vízesés, ahol John és Lorna "randizni" szokott. Ma este jön a második rész... Egyetlen dolog zavart csak. Spoiler Carver nem öregedett, az elején, mikor megölte John apját, ugyanúgy nézett ki, mint évekkel késõbb, mikor már John is felnõtt. Ebben az ügyben azért tehettek volna valamit a filmcsinálók. Te mit gondolsz? Neked nem volt furcsa ez?

Bean annyira jól fest mindenféle uniformisban, ugye?:-) A férjem elmesélte a Halálos küldetés-t, azt mondta kínzásként szerepelt foghúzás is... Grrr... Nehéz lehet rákészülni ezekre a szerepekre, nemcsak fizikális értelemben - úgy értve, hogy említetted, hogy erõsen lefogyott a végére -, hanem szellemileg, pszichésen is. Tudni, jól eljátszani egy olyan szerepet, amiben megkínozzák. Dehát szegény Bean-nek van ebben tapasztalata...

Mióta felhívtad a figyelmemet arra, hogy zöld szeme van Bean-nek, nekem azóta tûnik fel jobban a filmekben ez a tény. Spoiler Például A sziget-ben, a végsõ küzdelem során, mikor szemüveg nélkül himbálózik a levegõben, akkor is jól látszik a feltûnõen zöld szeme. Aztán persze már nem látszik...
10/10
gladiolus 2013 júl. 16. - 20:06:37 10/10
(403/431)
Jó is , hogy említed a Légcsavart, nekem is eszembe jutott a napokban. Az a sztori tulajdonképpen nagyon összetett hatást ébresztett bennem. Úgy érzem, hogy egy kicsit nehéz lenne a valóságban ezt így összeszervezni, hogy senki ne lásson meg egy gyereket. Mert úgy emlékszem, mindössze a légi marsall és egy stewardes volt beavatva a disznóságba, a nõ aztán a végén összeroppant, és maradt a légi marsall.Judy Foster nagyon tehetséges, és Beannel azt hiszem, kellemeset játszottak együtt, láttam õket privát képeken, nagy mosolygások közepette. Érdekes, hogy Judy Foster leszbikus, de azért igazgatja Bean nyakkendõjét. Hát nem érdekes? Jó, persze, kollegialitás, tudom. :)

A Bean által megformált kapitányról sokáig nem tudtam eldönteni, melyik oldalon áll, mert korrektnek tûnt, de nem nagyon akart, vagy inkább nem tudott segíteni a nõnek, mert tényleg nagyon összetett feladatai voltak. Bean-nek nagyon jól állt ez az egyenruha is, olyan tekintély parancsoló volt, olyan komoly és ritkán hozták ki a sodrából, így megint élvezhettem a szép, mély, meditatív hangját is. Ez tényleg egy egyedülálló szerepkör volt neki, ilyenben még szintén nem lehetett látni. Én úgy látom, hogy ha nem is õ a legtehetségesebb színész, de nagyon tud változni, átalakulni egy karakter kedvéért, és ezt annyira szeretem benne, mert nem lehet megunni.

És férjed elmesélte a Halálos küldetést? Az egy igaz történet volt, de valóban nõk számára kevéssé élvezetes.Sajnos nagyon sok benne a kínzás, és én azoktól a részektõl enyhén szólva szenvedtem. Mert hát azt is hitelesen játszotta, én úgy láttam, hogy még le is fogyott a végén a hatás kedvéért, mert a film legvégén iszonyú kutyagörcs volt.

Coyle hasonlítana erre a pasasra? Dehát Coyle egy annyira kedves arcú, mosolygós emberke, érdekes.... De biztos igazad van. Ha megnézed Lornát, szerintem nagyon jó fejnek fogod találni, én igen megszerettem, annyira szeretetre méltóan és karakteresen játszott. Csináltak neki egy kis õrült, bongyor fejecskét, és a ruhája is klassz volt, mert elég magas.
frenchbullie 2013 júl. 16. - 18:41:38 Előzmény gladiolus
(402/431)
Az a baj, hogy amíg nem néztem meg a Lorná-t, nem tudok érdemben hozzászólni a témához.
Így, a képek alapján az a vélemény alakult ki bennem, hogy nagyon igazad van a "gonoszoknál van a szépség" tekintetében. (Láttad a Csúfak és gonoszakat? Arra azt mondták, hogy tökjó vígjáték, de nekem inkább gusztustalan. Volt egy biciklipumpás jelenet, az kiverte nálam a biztosítékot. Fúj!) Bocs, hogy elkalandoztam. Teljesen megbízom az ítéletedben, ezért gondolom, hogy Coyle jól játszik, de nekem a mellékelt képen látható Harry Cormick Jr. jut róla eszembe, akit nagyon utálatos szerepben láttam, és emiatt szegény Coyle sem tûnik szimpatikusnak. Ez persze igen ostoba hozzáállás részemrõl, majd igyekszem leküzdeni.

Nagyon régen láttam a Légcsavar-t, és csak mostanában tudatosult az agyamban, hogy Bean is szerepel benne. Azt a filmet is újra kell néznem valamikor...
10/10
gladiolus 2013 júl. 15. - 14:43:02 10/10
(401/431)
Istenem de jó, hogy szabin vagyok:)

Hát igen, komoly mondanivalóm van Lorna Doone ügyben. Megnéztem mindkét filmet, és most érzem csak igazán, hogy milyen jó egy történetet kétféle verzióban is látni.
Látszik a filmek stílusán, hogy a kettõ között eltelt tíz év, és habár a cselekményt viszonylag pontosan követik, mindkét film teljesen más jellegû.
Végül is a sztori az, hogy a Doone családot számûzik a földjeikrõl, ezért rablóbandaként fosztogatnak, és velük nõ fel Lorna, aki titokban egy nagyon magasrangú család sarja, akit a Doone-ok annak idején elraboltak az anyjától átutazás közben, és azért nevelték fel, hogy majd visszaszerezhessék a földjeiket. Hivatalosan Carver Doonehoz szánták hozzáadni.
Lorna és John Ridd a két fõszereplõ, John apját Carver megöli amikor még gyerekek, Carver jó pár évvel idõsebb náluk. Közben Lorna és John felnõnek és újra találkoznak, beleszeretnek egymásba, és végül is a film során Carver és John között dúl a harc Lornáért, aki egy rövid idõre visszakerül az úri családjához, de aztán visszatér Johnhoz. Az esküvõn beront, és rálõ Lornára, John üldözi, és kint a mocsárban Carver dulakodás közben megfullad. Lorna felépül, és happy.

Mégis, a két film között ég és föld a különbség. A 2000-es változatot ajánlom neked, érdemes megnézni, szép és kedves film, remek alakításokkal. Az 1990-es verzióhoz, amiben Bean játszik, nincs felirat, angolul kellett megnéznem, bizonyos dolgokat nem értettem, de a lényegét igen.
Hát hihetetlen, mert Bean-nek mégiscsak van egy kisfia a filmben, az övé a gyerek, a másik filmben viszont semmilyen gyerek nincs. A halála után a gyerek Lornával és Johnnal marad.

Csináltam egy képet a négy férfiúról, hogy látni lehessen a karaktereket.
Richard Coyle, Aidan Gillen, Clive Owen, Sean Bean-én szubjektíven szólva úgy gondolom, hogy a szépség inkább a gonoszoknál van :).

A 2000-es filmben Richard Coyle iszony jól játssza John Riddet, szeretetreméltó, kedves, aranyos borzas fejjel, nagyon szeretni való. Meg is kell tõle néznem a Postamester c. vígjátékát, ahol Poirot-val játszik, remélem, jó film.Viszont Clive Owen teljes csalódást okozott nekem, mozdulatlan arccal, mereven, érzelmek nélkül játssza végig a filmet, olyan jellegtelenné tette a figurát, amennyire csak lehetett.
Aidan Gillen ahogy mondtam, nagyon gonosz, nagyon romlott volt, és mindez azt bizonyítja, hogy õ nagyon jól hozta ezt a gonosz figurát, mert utálatra méltó volt a végletekig.
Sean hozzá képest egy angyalka volt, simogatta a kis Lorna haját pici korában, hogy vigasztalja, a kisfiát meg késõbb szintén nagyon gyengéden kezelte, gyakorlatilag olyan volt, mint egy óvóbácsi. Hát hogy lehet egy ilyet utálni? Hát sehogy, hát imádni való volt. :)
Talán úgy tudnám kettejüket összehasonlítani, hogy Aidan egy gyûlöletes sátán volt, Sean viszont csak egy vásott kis csirkefogó, és hát ebben a kontextusban azt kell mondjam, hogy Aidan lejátszotta Seant, sajnos. :)
A haláluk is tükrözte ezeketb a színeket, mert Sean belefulladt a vízbe véletlenül, és John akart neki segíteni, de már nem tudta kihúzni. Aidan viszont a mocsárba süppedt bele, és képzeld el, amikor John segíteni akart neki, egyszerûen nem fogadta el, a kezére ütött, és a végén szándékosan lemerült a trutyiba, hogy ne kelljen hálásnak lennie. Undorító volt, és a hajviselete is szörnyû, mint egy komancs indiánnak.
A 2000-es film emellett egy napfényes, színes film, gyönyörû természeti képekkel, a másik verzióban viszont állandóan sötét van, és borongós a hangulat. A 2000-esben csupa fiatal szereplõ van, a másikban olyan öreges mindenki, Sean nem, de a többiek igen.

Szóval nem lehetett utálni eme filmben ezt az Édes embert, és jó volt látni, mennyire gyengéd tud lenni a gyerekekkel. Újabb szeretetreméltó arcát mutatta meg inkább, mint negatív hõsét.
frenchbullie 2013 júl. 15. - 11:18:01
(400/431)
Figyelembe véve a "kosztümös" Lord Fenton alakítását, biztos vagyok benne, hogy Bean nagyon jól játszik a Lorna Doone-ban is, kár, hogy ez a filmje ennyire elérhetetlen, így mindenféle pót Carver-rel kell beérnünk. Ez a másik fickó, ez az Aidan... (nem jut eszembe a vezetékneve), az Öt kismalac-ban is gusztustalanul romlott volt, a feleségét sajnáltam, de õt nem, mikor a szeretõje elintézte.

Most pedig átszaladok a Leharcolt oroszlánok-hoz. Nagyon tetszett!!!
10/10
gladiolus 2013 júl. 14. - 21:01:18 10/10
(399/431)
Hát, nem néztem bele a Scarlettbe, sajnos ma semmire sem volt elég idõm. Annyi mindent kéne csinálnom. Most este megnézek valamennyit Lornából, de azt már most látom, hogy valóban az Öt kismalcban szereplõ festõ itt a gonosz, és nagyon gonosz. Olyan mélységesen romlott és kegyetlen, hogy Sean a nyomába sem ér.

És már látom, hogy valóban John Ridd lesz itt a megérdemelten pozitív fõhõs, hiszen szegénynek ezek a gonosz Doone-ok megölték az édesapját. Majd lassacskán azért ledarálom ezt a filmet is, nehéz így Sean nélkül, dehát ez van. :)

Kedves tõled, hogy a Leharcoltakat nézed, nagyon remélem, tetszeni fog neked, én nagyon szeretem, fõként a vége miatt. Tipikus példája ez a film annak, hogy vannak emberek, akik a gyereket csak megszülik, aztán nõjön föl, mint a dudva.Ellenben vannak mások, akinek valamilyen oknál vagy tragédiánál fogva ez nem adatott meg, mégis jobb szülõk lesznek mindenki másnál. Nekem is voltak ilyen aranyos idõs rokonaim, és ha náluk lehettem, én nagyon boldog voltam. Nagyon jók a szinkronok, és nagyon mély dolgok is vannak benne, fõleg azok az építõ élettanácsok tetszenek, amiket Hub mond a kissrácnak az életrõl.

Szórakozz nagyon jól, aztán majd kidumáljuk.
frenchbullie 2013 júl. 14. - 20:06:32 Előzmény gladiolus
(398/431)
De bizony:-) Még ez a korabeli frizura sem tud rontani õkelmén. Megint belenéztél a Scarlett-be? Én estére a Leharcolt oroszlánok-at terveztem be.
10/10
gladiolus 2013 júl. 14. - 17:56:05 10/10
(397/431)
Végeláthatatlanul sok szép kép létezik még kedves jó Lord Fentonról, bármily gonosz is. Milyen jó lett volna odamenni megszelídíteni, hogy ne legyen olyan gonosz. :)

Még a kastélya nélkül is olyan kellemes társaság lett volna, ha nem lett volna szegényke ilyen pszihchoszingli.Hát nem?
10/10
gladiolus 2013 júl. 14. - 14:01:55 10/10
(396/431)
OFF

Igen, tényleg jó színész, a Kapj el ha tudsz és a Viharsziget c. filmeket nagyon klasszul játszotta. És kisfiús korában tényleg aranyosabb is volt. Most már jócskány megváltozott.
frenchbullie 2013 júl. 14. - 12:30:57
(395/431)
Azt gondolom, hogy Caprio jó színész, de nem jóképû színész. Az idõ múlásával lekopott róla a hamvas, kisfiús, titanic-os báj, ami vonzóvá tehette az elszánt rajongói szemében.
frenchbullie 2013 júl. 14. - 12:23:18
(394/431)
Én is nagyon szeretek beszélgetni Veled:-) Örömömre szolgált, hogy -, így a port.hu-n keresztül -, összetalálkoztunk a hasonló filmes ízlésünk folytán:-) A család (nem a férjem, a többiek) amúgy csodabogának tart engem, a filmes ízlésem miatt, õket kielégíti a Fókusz, BK, Frizbi és hasonlók, amelyekhez képtelen vagyok hozzászólni, és emiatt csak ülök, mint a Kuka. Egyébként azt is elég szomorúnak találom, hogyha megnézem ezt a port-os Személy fórum-ot, akkor pl. Szabó Magdánál kb. 10 hozzászólást találok, a szappanopera sztároknál pedig több ezret.

Tegnap este a férjem teljes egészében önszántából, elkezdte nézni a Halálos küldetés-t. No most, én konstatáltam mintegy 20 percben, hogy Bean veszettül jól néz ki tereptarkában is, és ezzel befejeztem a film megtekintését, annyira távol áll tõlem a háborús kategória. Közöltem a párommal, hogy ezt majd Te végignézed szépen, aztán majd másnap reggel elmeséled nekem a sztorit, eközben pedig én szorgosan magam elé képzelem a katona Bean-t. Így is történt:-) Mondtam néki, köszönöm, és akkor majd a Hõsök korával is hasonlóan járunk el.

Tényleg ezt a kedves walesi-t én is láttam a Gonosz falu-ban. De ott sem volt egyértelmûen negatív szerepe, inkább csak elirányította Christina Ricci-t, hogy megértse a dolgokat.

Csak vicceltem ám ezzel a pillangós megjegyzéssel, valamilyen szinten irigylésre méltó Bean optimizmusa, hogy ennyiszer megégette magát házasságkötések terén, és még mindig van benne vállalkozó szellem, hogy nem adja fel, és próbálkozik. Én lehet hogy már rég zárdába vonultam volna, ha ennyi csalódás ér. Igaz a mondás, hogy nem vagyunk egyformák.
10/10
gladiolus 2013 júl. 14. - 07:19:46 10/10
(393/431)
Gruffuddnak még nem néztem annyira utána, mint Beannek, de most megnéztem, hogy tudjak neked írni róla. Olyan jókat kérdezel, szeretem ezeket a beszélgetéseket. A sok meló meg kötelezettség között, amiktõl idõnként megfájdul a fejem, olyan kellemes ilyen dolgokkal ellazítani az agyam. És az is nagy kincs, ha hasonló gondolkodású emberrel van módom beszélgetni, mert ilyenkor jobban meg tudok nyílni, mint ha azt látom, hogy a másiknak hiába dumálok, nem érti, nincs azon a hullámhosszon, vagy nem is próbálja felfogni, mirõl beszélek. Te mindent annyira jól megértesz, tök jó. :)
Nem ismerem jól, de szeretetre méltónak és kedvesnek tûnik, igen. Semmiképp sem egy olyan kis vadorzó, mint Bean. Az õ arca is természetes érzéseket sugall. Gruffuddban már az is szimpi, hogy úgy látom, egyidõs velem, illetve hat nappal fiatalabb, hehhe. Azt is látom,hogy muzikális, nahát, még dalnokversenyen is szerepelt, hogy mik vannak.. :)
Nagyon ragaszkodik a walesi származásához, és ezért is van ilyen furcsa hangzású neve, ami a John walesi változata. Na, akkor már ezt is értem.
Van egy felesége, 2007 óta, és úgy látom, egyenlõre nem parázna, vagyis nem vált el. Ez is szimpi vonás. A filmjei közül egyszer régen láttam az Apa és fiát, abban figyeltem fel rá, mert az egy család szétszakadását mutatta be, ahol õ nagyon ragaszkodott a kisfiához, de a végén sikerült elsikálni a dolgot egy másik leányzóval, akinek volt egy kislánya, és így összehoztak végül egy szenzációs négyest. Engem magánéleti szálak miatt mindig is érdekeltek az olyan filmek, ahol van én gyerekem, te gyereked, és azok kénytelenek keveredni, mert hát volt benne részem nekem is a valós életemben. Nem egyszerû dolog. Aztán láttam a Gonosz faluban, az egy elgondolkodtató misztikus thriller, elég érdekes témája van. Láttam a Grace-ben, és a Solomon és Gaenorban, de az egy szomorú film. Szép, csak szomorú. Több filmet még nem láttam tõle, mert az õ személyére nem álltam rá ilyen erõteljesen.
Nos õ is inkább esztétikai szempontból gyakorolt rám benyomást, de persze nem olyan mélyet, mint Sean Bean, azt hiszem, azt a fokozatot senki sem érte el.
A szakállas Ézsau is egy olyan film volt eddig, aminek hírét sem láttam, hiába kerestem mindenhol, ezért nagyon örültem, hogy rábukkantál, de ügyi vagy, :)és ha esetleg meg tudod szerezni, majd annak is nagyon örülnék, de nem sürgõs ám.
Hát igen, sok gyerektartást fizethetett régebben, valóban. Hogy virágról virágra száll? Hát nem tudom. Ha összehasonlítjuk a mai színészekkel, pl. Butlerrel, aki 45 évesen sem volt képes még egyszer sem megállapodni, akkor én azt hiszem, hogy õ inkább pont másként gondolta ezt fiatalabb korában. Valószínûleg éppen azért nõsült meg egy kicsit többször, mint mások, mert komolyan gondolta a kapcsolatokat, és szerintem, ahogy a kis makacs fejecskéjét ismerem, inkább késõbb szembesülhetett azzal a ténnyel, hogy valami nem klappol, és bármennyire is szeretne, nem tud hûséges maradni. Ember tervez, Isten végez, hogy milyenek vagyunk, az sajnos a házasság alatt derül ki, ezt nem lehet kiszámítani elõre, sajnos. De hát ilyen megjelenéssel, és romantikus lelki beállítódással nem is lehet könnyû hûségesnek lenni, mert szerintem állandó érdeklõdésnek volt kitéve a másik nem részérõl. Valljuk be õszintén, egy csúnya hétköznapi férfi hamarabb tud hûséges maradni, és példamutató életet élni, mint egy adonisz típusú színész, aki ráadásul még emberileg is szeretni való. Mert minden hülyeségével együtt annyira szeretetre méltó, és a hangja is meditatív, legalábbis nekem az. Amikor harmadszor is elvált, akkor azt gondolom, elgondolkodott a dolgok állása felett, és valami megváltozhatott benne, mert jó ideig csak kapcsolatai voltak. De ha összegészében megnézzük, akkor nem mondható el, hogy minden héten másik nõvel kavar, és Hollywoodi viszonylatban az õ kapcsolatainak száma eléggé mérsékeltnek mondható, ha pl. egy ilyen Dicaprio típusú, egyébként szerintem elég csúnyácska pali hódításaival vetjük össze.

És hát valószínûleg mindig akad majd olyan nõ, aki nem ijed meg a hírétõl, mert az ember szemét elhomályosítja az, amit lát és hall. Nem hiszem, hogy a nõk ilyenkor képesek józanul mérlegelni. Hát én így képzelem ezt el. De én mérhetetlenül elfogult vagyok, és az is lehet, hogy belelátok olyan dolgokat, amik nincsenek meg benne, ez lehetséges. Az életkora majd azért lassan valószínûleg visszafogottabbá teszi, mert azért mostmár valóban nem õ a legszépségesebb, ezt õ is tudja, mert egyszer azt nyilatkozta, hogy már 52 éves, és nemigen fog királyfit játszani.
Remélem, szép napod lesz ma, és csak mértékkel nézd azokat a kis filmecskéket, nehogy kifáraszd magad… :)
Megyek most, adok enni a férjecskémnek, mert ébredezik, és õ sokkal fontosabb, mint Bean…:)
frenchbullie 2013 júl. 13. - 22:11:58
(392/431)
Úgy vettem észre, hogy - Bean-nel ellentétben -, Gruffudd zömében "jó" szerepeket kap, mert a lényébõl árad az a kedvesség, amit belevisz az általa alakított figurákba. Te hogy látod? Az a tipikus jóravaló fickó, nem? Amilyen mohó nõszemély vagyok, általában több filmet gyûjtök be egyszerre, mint amennyit meg bírok nézni, így jártam az Amazing grace-vel is. Tudom, hogy van, csak még megnézni nem tudtam. De majd szakítok rá idõt, és kitárgyaljuk, jó?:-)

Ez a szakállas Ézsau is felkeltette a figyelmemet!!!

Atyaég, az alsónemûje rámegy a gyerektartásra:-) Wodehouse szavaival élve, lehet, hogy egy "csélcsap pillangó", aki száll virágról virágra. Én egyébként azt is csodálom, úgy általában véve, nem kimondottan csak Bean-re vonatkoztatva, hogy azok a férfiak akik így élnek, hogy találnak maguknak újabb és újabb partnert. Mindig akad olyan nõ, aki nem ijed meg a hírüktõl?