Téma: Sean Bean

10/10
gladiolus 2013 júl. 10. - 17:54:31 10/10
(351/431)
Extremely dangerous-már megint félreírtam.
10/10
gladiolus 2013 júl. 10. - 17:53:30 10/10
(350/431)
Ó, na képzeld, ez a hosszú hajú kép egy négyrészes minisorozatban van, a címe Extremely dangeros-Különösen veszélyes, 1999-bõl. És még véletlenül sem sikerült hozzájutnom, nem tudom leszedni az általam ismert helyekrõl, pedig nagyon meg kéne nézni. Egy olyan pasit játszik benne, akinek megölték a családját, és õ most a tetteseket keresi, de sajnos többet nem tudok, pedig nagyon kéne ez a film. Lehet, hogy meg kéne nézni azon az oldalon, amit küldtél. Van még egy ilyen filmje, a Clarissa, azt sem találom sehol, pedig ott is elég markáns szerepe van.


És van még neki az O'Brian család is, az is egy sorozat, azt mintha láttam volna valahol, de lehet, hogy csak a youtube-on angolul, majd még utánanézek. Abban is fiatal még, kb. Melors korú.

Akkor neked a Connery és Craig féle Bondok bejönnek? Nekem egyik sem szimpatikus. Egyébként Beant is akarták, csak mivel már eljátszotta az egyik Bond ellenségét, így már nem lehetett 007. Kár. Rácuppantam volna. :)
Van itt egy lista, hogy kik jöhettek volna szóba egyáltalán Bond-ként, és tényleg ott van a listán.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_actors_considered_for_the_James_Bond_character

De valahogy én õt komolyabb embernek érzem egy ilyen James Bondnál. Vagy talán inkább szemérmesebbnek.Úgy érzem, hogy õ sosem volt olyan, aki kérkedett volna a nõk körében elért hódításaival, és talán sosem volt beképzelt. Lehet, hogy furcsa, amit írok, de még mintha Melorsban és Fentonban is lett volna némi bizonytalanság saját magát illetõen, a Viharos hétfõben Brandon pedig végképp félszeg volt. De nem biztos, hogy ezt jól látom. A rétben is félénk volt elõször, és csak aztán teljesedett ki az önbizalma, amikor a nõ biztatni kezdte. Ezt szeretem benne annyira.A Viharos hétfõben van az elején egy rész, amikor megy be a bevásárló csarnokba, és áll ott egy nõ, egy újságos standon belül. És azzal egymásra mosolyognak. Észrevetted? Olyan félénken, természetesen és kedvesen mosolyog, nincs abban semmi fennhéjázó gõg, vagy beképzeltség.

Egyébként Statham-et nem jelölték erre a szerepre? Mert ha Craig lehet Bond, akkor aztán Statham végképp lehetne.
De szerintem õ egy markánsabb ember annál, hogy nyegleó szépfiú legyen, nem?Persze Bond elég kemény kunsztokat is csinál, az is igaz, arra meg jó lenne Statham.

Famke Janssen valami 183cm-es óriás nõ, de bírom, jó fej. A Ne szólj szájban is játszottak együtt.
Ez a kép is az Extremely-bõl van, sír benne, ezért is kéne annyira.
frenchbullie 2013 júl. 10. - 16:34:10
(349/431)
Egyéni és újszerû látványt nyújtana a tévétek, ha az általad vázolt módon átalakítanátok:-) És remek példája lenne az újrahasznosításnak.

Végigküzdöttem magam a Goldeneye-on, igazán készíthettek volna egy zanzásított változatot Bean rajongók számára. A sztorit teljes egészében végignézve sem érintett meg a Bond filmek varázsa, hangulata, vagy az a valami, ami miatt általában kedvelni szokták a 007-es szériát, biztos bennem van a hiba. Az a baj, hogy a színészek zömébõl, akik eddig Bond-ot alakítottak, egyszerûen nem néztem ki, hogy képesek lennének bármiféle, kémhez illõ kunsztra. Semmi bajom Brosnan-nal, egyszerûen csak nem érzem benne azt a férfias erõt, amit anno Connery-ben vagy mostanság Craig-ben. (Próbálkoztam én Bond filmekkel, de mindig elaludtam, annyira untam õket. Ezért adtam fel.) Brosnan-t Phileas Fogg-nak szeretem. Az angol gentleman szerepét kimondottam rá szabták, szerintem. Ahogy így elmerengtem rajta, én Statham-et tudnám elképzelni Bond-nak.

Nahát, szegény Bean-nek most sem kegyelmeztek. Mikor lezuhant, azt hittem, vége a szenvedéseinek, de nem... utána még ráejtették azt a fém alkalmatosságot is. Au! Viszont jó illettek egymáshoz Famke Janssen-nel. A hölgy is figyelemreméltót alakított elvetemült, gonoszan vigyorgás terén.

Mit szólsz, milyen hosszú hajacskás képet találtam?:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 10. - 11:31:42 10/10
(348/431)
Milyen jó, hogy nem a tévét nézzük, legalább ezt az egy kütyüszt megúsztuk. Lehet, hogy a tévét ki kéne belezni, és floráriumot kéne csinálni belõle, csak túl kicsinek tûnik. :)
Ma már benn vagyok a dolgozóban, sok itten az iratkupac, franc. Kell egy kis felüdülés, ezért írok.

Tegnap este azért csak végignéztem a Szigetet, hogy közömbösítsem a Del Dongoó hatást, de azért azt is folytatom.A Sziget nem volt rossz, az eleje tényleg egy kicsit vontatott, meg olyan hermetikus mûvilág, ahogyan Te is írtad, de aztán azért kialakul. Bean egyáltalán nem volt kellemetlen gonosz, végülis egy olyan dokit játszott, aki szeretne meggazdagodni, és nem a megfelelõ utat választja. De végig kellemes fazon maradt, leszámítva, amikor beadott ezt azt McGregornak. :)És a végén már verekedés közben összekócolódott végre a haja is, mert én azt szeretem, ha kócos, és akkor már megint jól nézett ki. Szerencsére nem sokat szenvedett most, legalább kihúzta a gerincét. :)

McGregor nagyon jól játszotta ezt a figurát, már a Hétköznapi párban is letisztult bennem, hogy õ szeret olyan szerepeket vállalni, amik elgondolkodtatóak. Ez a Sziget is elég fontos kérdéseket boncolgat, szerintem ha majd már megfelelõ szinten lesz a klónozás, biztos lesz egy felsõbb gazdag réteg, akik lehet, hogy ezt megvalósítják. A többiek meg gondolom dögöljenek meg, ha valami bajuk van, mint mindig, szokás szerint.

A Golden Eye-t én szelektíven néztem, mert másként nem tudott lekötni, James Bond sosem volt egy érdekes figura számomra. Az elején még haverok Bean-nel, aztán valami manipulált tüzet csinálnak, és Bond azt hiszi, hogy Trevelyan meghalt a tûzben. De nem, mert elõkerül. Sajnos tényleg keveset szerepel az elején, de azért a fele után már jobban elõfordul a filmben. Amikor elõször megjelenik megégett arccal, az tök jó rész, egy ilyen kis lerobbant rakétás mesekörnyezetben talákoznak újra, az nagyon jól néz ki. És a végén a verekedõs jelenet, hát azt mindenképpen látnod kell, szétröhögtem magam rajta, ahogyan egymást hupálják. És ott olyan kis elvetemül, gonoszul vigyorgó arcokat vág, nagyon tetszett. Bár a verekedés eszméletlenül béna, és elõször õ áll nyerésre, Brosnan egy ideig kétbalkezes, nyög, fújtat, iszonyúan béna ez egy James Bondtól, a nõk bálványától. De utána sajnos Bean kerül alulra, viszont szépen repül, és aztán megnyugszik-végleg. :)

Jaj, ezt a képet de szeretem, elrontani sem lehet ezt az embert.
frenchbullie 2013 júl. 10. - 08:53:56
(347/431)
A Goldeneye-os, Bean-Brosnan végsõ összecsapást mára halasztottam, mert kifogott rajtam tegnap este a film. A látvány mindig figyelemreméltó a Bond sztorikban, de a történetek nem kötnek le sajnos, és ezzel most is így voltam. Ráadásul, ahhoz képest, hogy ebben az epizódban Bean a fõgonosz, és kizárólag miatta szántam rá magam a film megtekintésére, elég keveset szerepel. Legalábbis nekem úgy tûnt.
frenchbullie 2013 júl. 10. - 08:28:02
(346/431)
Off Olyan kedves, hogy úgy látod, naprakészen a fejemben van a klasszikus irodalom, gyógyír az önérzetemnek. Ugyanis hármasra érettségiztem irodalomból. No comment:-)
frenchbullie 2013 júl. 09. - 21:50:37
(345/431)
Ez a Sanseverina végig ilyen kiismerhetetlen, kiszámíthatatlan nõszemély marad, én éppen ezt találtam izgalmasnak benne. Úgy gondolom, hogy tényleg Dongóci nagynénje, bár a második részben pusmog valamit arról, hogy mégsem. Mondom én, hogy kiismerhetetlen:-) Mosca grófnak olyan õszinte hódolat sugárzik a szemébõl, nem? Én ezért szerettem, íme egy kedves, hûséges, ragaszkodó férfiember. De ne erõltesd, ha nagyon nem megy:-)

Mûszaki analfabéta vagyok, csak a két szót tudom, a jelentésüket nem; tehát analógról digitális mûsorszórásra állnak át Magyarországon is, az Uniós elõírásoknak engedelmeskedve, így aki nem veszi meg a megfelelõ kütyüt, vagy nincs eleve kütyüvel felszerelt tévéje, az csak fényt és búgást fog tapasztalni záros határidõn belül. Július végétõl október végéig zajlik le az országos átállás, területtõl függõen. Látod ugye, képtelen vagyok normálisan elmagyarázni, bocsi. Lényeg, hogy akármilyen szerkentyût is vesz az ember, legyen rajta MindigTv-s matrica. Még szerencse, hogy van internet.

Az a vicc, hogy a port.-on a hozzászólók zöme áradozik a Transz-ról. Azt hiszem, hogy vannak emberek, akik titkon büszkék arra, hogy bírja a gyomruk a legundorítóbb gusztustalanságot is. Tudod, megmaradnak örök kamasznak: "Hú apám, milyen filmet láttam..." Azért érdekelne, mit tennének, ha a valóságban kerülne valami a szemük elé.
frenchbullie 2013 júl. 09. - 21:07:18
(344/431)
Furcsa, talán a Férfias játékok az oka, de jó darabig meg voltam gyõzõdve arról, hogy Bean ír nemzetiségû. Azt gondoltam, micsoda fricska, hogy Fenton-ként angol lordot alakít. Aztán sikeresen és végérvényesen tisztáztam magamban, hogy angol. Ezek után a Viharos hétfõ-ben megint csak az ír fiú kifejezéssel jönnek. Hát nem csoda, ha összezavarodik az ember????:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 09. - 21:01:47 10/10
(343/431)
Elkezdtem nézni Del Dongócskát, de most letöltöttem a Szigetet,mert egyszerûen meg kellett állnom. Egy részét megnéztem az elsõ résznek már, azért végig fogok menni rajta, mert Mosca is jó fej, meg Sanseverina is, de rajta még nem tudok eligazodni. Szeretném megkérdezni, mert neked annyira naprakészen a fejedben van az összes klasszikus irodalom, hogy Dongo és Sanseverina között pontosan milyen rokoni kapcsolat van? Mert riadtan látom már itt az elején, hogy Gina elkezdte puszilgatni álmában a srácot, és egy nagynéni számára tiltott helyeken. Én nem vagyok tisztában a cselekménnyel, bocsi. Olyan régen volt idõm olvasni, hogy augusztus közepétõl bele kéne húznom, mert le vagyok maradva :O

Fel kell ezt higítanom egy kis Szigettel, Bean függõ vagyok, ha nem látom a fejét a filmben, akkor elálmosodom, vagy kiüresedek, ez nem normális.

Bródytól a Királyidillek a legjobbak és azon belül a Mátyás király házasít, a címtõl ne ijedj meg, teljesen más hangulat, mint amit sugall. Bródynak van portja, oda pont leírtam mindent errõl, amivel ajánlani lehet, ez viszonylag rövid is, jó is. Nagyon jó a Tímár Liza, a Tanítónõ, A dada, A szeretõ-ezek egyik sem hosszú. Némelyik fent van a neten, de sajnos a Királyidillek csak könyvtárban van meg.

Ez micsoda, ez az átállás Tv ügyben? Mit jelent? :)

Ewan McGregor, mint Julien Sorel, az lehet, hogy jó lenne, az a pasas azért viszonylag jól játssza a szerepeit, nem egy szépség, de nem baj.Még vadászom a Gerard Philip féle változatra, megkedveltem a tagot.
Hú, de igazad van, Ustinov valami zseniális volt Néró szerepében, állandóan lanton játszott, és megalázta a mûvészetet, és emlékszem, Petronius írt neki egy utolsó üzenetet, amiben nagyon elmarasztalta ezért. Egyébként olyan kedves dolog volt, hogy az a lány, akit Petronius szeretett, a végén nem bírt nélküle élni.

McAvoy ilyenben játszik? Ó, nehogy megnézz miatta valamit, amitõl felfordul a gyomrod, nahát, csodálkozom, hogy ilyen csúnyaságban játszik. Azért neki olyan sok jó filmje nincsen, esetleg a Jane Austin magánéletében alakított kellemeset, ja, és a Cinkosban, azt tiszta szívvel merem ajánlani. Szerintem élete második legjobb szerepe Rory után. Nagyon szép film.

Engem az viselt meg halálosan a parfümben, amikor az elején hasba rúgja az anyja a csecsemõt. Akkor azt hittem, most felállok és ennyi volt. Nem tudom, miért ragadtam végül mégis ott.

Szép a csíkos ing, igen, már többször láttam ilyenben, azt hiszem, szereti õket. Nekem meg van egy kék pulcsis képem.
frenchbullie 2013 júl. 09. - 20:28:09
(342/431)
Lemaradt a csíkos ing. Bekavart az internet, mert félúton megszakadt.
frenchbullie 2013 júl. 09. - 20:23:23
(341/431)
Szégyellem magam, de még semmit nem olvastam Bródy Sándortól. Mi legyen az elsõ?

Tamási Árontól nekem csak az Ábel-es dolgok ismerõsek, ez a vers nagyon kedveske, a sajátos szófordulataival, az egyéni szóalkotásaival.

Ma délután sürgõsen és azonnal el kellett száguldani egy multiba, mert a férjem aggodalma most teljesedett ki amiatt, hogy átállás van tévé ügyben. Pedig ráért volna hónap végéig. Nem értem, mit eszik a reklámok szabdalta tévémûsorokon. Na mindegy, ez az õ dolga. A lényeg, hogy megláttam a multiban a könyves részlegen a Függöny-t, és egybõl elindultam más irányba, annyira ragaszkodom Poirot életben tartásához. Ami azért furcsa, mert alapból szeretem a drámákat.

Úgy sejtem, hogy ma este a férjem a MindigTV-s csatornákat fogja végigmazsolázni, ezért én beiktatom a GoldenEye DVD-s megtekintését.

A Redemption-ban van a "Statham közel kerül egy apácához"-epizód. Azt hittem, egy vadiúj Statham filmre találtam rá ezzel a címmel, aztán kiderült, hogy itthon Kolibri-kód néven fut már jóideje.

Mindig tekerd el a Pármai-t, ha megjelenik Dongócska:-) Vagy nem kívánod szelektíven nézni? A többi színész jól játszik, csak Dongo-t kell kiküszöbölni. Olvastam, hogy csináltak egy Vörös és feketé-t McGregor-ral a fõszerepben. Érdekes lehet, Julian Sorel-ként. Bár ki tudja? Nekem már örökre ifjú Kenobi marad, hiába remekelt más filmekben.

Az amerikás Quo Vadis-t Ustinov miatt szerettem, mert tetszett, ahogy az õrült Néró-t elõadta. Aztán belenéztem a lengyel változatba, ami még jobb. Gondoltam, hû de jó, ezt beajánlom az emberemnek is, együttes megtekintésre. Nohát, azóta nézzük. De most, hogy szóba került, lehet, hogy megnézem majd egyedül. Két Bean között.

Régen olvastam a Parfüm-öt, és úgy emlékeztem, hogy tetszett. Ezért egészen fellelkesültem, mikor megtudtam, hogy megfilmesítették. Aztán, mikor elkezdtük nézni, a férjem már a kezdõ képsoroknál rám meredt, és megkérdezte, hogy biztos ezt akartad? Ismer:-)Iszonyú gusztustalan az a film. Sokkoló, hiába zseniális a fõszereplõ, azokkal az eldurvított arcvonásaival. Úgy vagyok vele, hogy a való életben lát az ember elég gusztustalanságot akarva-akaratlanul, ezért a filmeknél igyekszem kerülni a gyomorforgató dolgokat. Azt hiszem a Transz is elég sajátságos lesz ilyen szempontból. Átpörgettem kábé 5 perc alatt, így a történetrõl nem tudok nyilatkozni, de Spoileres (nehogy valaki külsõ szemlélõ belém kössön) a látvány megviselt kissé, mert kukacos, férges, oszló hullát azt láttam benne. Grrr... Csak remélni merem, hogy MacAvoy miatt megéri.

A témához kapcsolódva elõször GoldenEye-os képet akartam, de aztán ez tetszett meg. Jó ez a csíkos ing.
10/10
gladiolus 2013 júl. 09. - 19:17:01 10/10
(340/431)
Bródy Sándor mûveit szereted?
10/10
gladiolus 2013 júl. 09. - 19:15:38 10/10
(339/431)
Csak hogy értsd ezt a gonosszot:


Ameddig lesz hû szerelem, / Így lesz ezután es: / Legyõzi a jó a rosszot / S a tiszta szív a gonosszot / Mindig ezután es.

Tamási Áron: Énekes madár

Egyébként nem ismerem, csak ez a szép öt sor maradt meg a fejemben, azóta használom.
10/10
gladiolus 2013 júl. 09. - 19:09:57 10/10
(338/431)
A Függöny-Poirot utolsó esete-hát igen, nem ez az, amire az ember igazán vágyik. Én erõt vettem magamon, vele akartam lenni a végsõkig, és ne aggódj, szép halála volt, de megbõgetett. Mert elõtte még elkövette a tökéletes gyilkosságot, és eltakarított az útból egy paranoiás, közveszélyes utolsó férget.Egyébként gyógyíthatatlan volt már szegény, és így akarta, hogy így legyen vége. Szép és izgalmas, lebilincselõ, de ha nem akarod, ne olvasd el, megértelek.... :)

Statham melyik filmjében érdeklõdik apáca iránt? Hát ez egy olyan kis rosszaság...

El kéne kezdenem a Pármai kolostort, de még gyûjtöm az erõt. Miért nem Bean játssza? Persze, semmiféle olaszos imázsa nincs, Istennek hála, hogy is játszhatná el, de akkor már rég megnéztem volna....

A Sziget azért egy fordulatos kis dolog, habár annak idején én sem néztem végig, mert akkor még nem fedeztem fel magamnak Beant, és mivel azt láttam, megint "gonosszot" játszik, kicsit belefáradtam. Ugyanakkor ez egy olyan karakter, amibe még sosem bújt, és ezért is érdekes. Férjem nézte, érdekesnek találta. Azért a lezárás felszabadító erejû.

A klasszikusokat mindig, minden korban az adott erkölcsi és divatszabályoknak megfelelõen dolgozzák fel, ez sajnos egy általános törvényszerûség, mert az emberek csak akkor nézik meg, ha benne lebeg az adott társadalmi értékrend. Manapság azt tapasztalom, hogy az ingerküszöb megemelkedett, az emberek mindenbõl extrát akarnak, vérbõl, feszültségbõl, misztikumból, és szexbõl is. Másként nem elégülnek ki semmilyen szempontból. Azt hiszem, ez lehet az oka a jelenségnek, én sem értek egyet vele.Kifejezetten idegesítõek voltak azok a Lis taylor féle Cleopátrák, meg a Quo Vadis, ahol a hatvanas évekbeli sminkek és hajviseletek durván ott lebegtek a szemünk elõtt, ókor ide, vagy oda.

Számomra eddig lelki szempontból a legbrutálisabb film a Parfüm: egy gyilkos története volt. Huh. Nagyon összetett, nagyon mély, nagyon ellentmondásos film, és nem csináltak ügyet a brutalitás extra mértékûre turbózásából. De egyvalami biztos, nem felejthetõ el könnyen.
offtopic
frenchbullie 2013 júl. 09. - 18:00:20
(337/431)
Off Jujj, szegény nõ, és ráadásul még ki is nevették:-( El tudom képzelni, milyen rosszul volt a tudattól, biztos törölgette a kezét ezerrel. De lehet, hogy ezután a kaland után érdemes lett volna beszállni egy kártyapartiba... Szerencse biztosítva.

Én azt hittem, hogy Statham találta fel a spanyolviaszt, apácapuszmusz-ügyben, nem gondoltam volna, hogy Bean beelõzött neki. Kellemes, hogy ilyen szép idézetek szerepelnek a sorozatban, egyre kíváncsibb vagyok, várom az augusztust:-) Tegnap úgyis megint komoly meglepetésben volt részem. Belenéztem a 2000-ben készült BBC-s Bovaryné minisorozatba, és egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy Flaubert ilyen szabadosan írta volna meg. Nem értem, mi ez az új divat, hogy a klasszikusokat ennyire modernizálják. Ahogy említettem korábban, nem vagyok prûd, de nekem ezeknek a régi regényeknek a hangulatához hozzátartozik a finomság, és ezért sokallom a kendõzetlen testek ily gyakori bemutatását.
10/10
gladiolus 2013 júl. 09. - 15:26:04 10/10
(336/431)
Volt egy illetõ, egy ismerõs, aki részt vett egy természetjáró körleten, és talált egy szép képzõdményt. Nõszemély volt. Felvette, és boldogan hozta megmutatni egy professzornak, hogy milyen gyönyörûséget talált. Nagyon szép, kifehéredett, áttetszõ gömböcskék voltak, mint egy kis gyémántszerû nyakék. A Professzor elkezdett röhögni a sunyi malacka, és megmondta, hogy ez bizony egy õz ürülék, csak már elég idõs korú, amit éppen a kis kezében tart. A csajóca azonnal eldobta, és fuj, meg minden. A férfiak röhögtek.Galád dolog. Ronda kis koboldok...:)

Képzeld el, az a kicsinyhitû nõszemély ott Richard-dal azért olyan kétségbeesett a képen, mert Sharpe-ot már a haldoklók raktárából cipelték vissza, tévedésbõl oda volt begyûjtve. És ez a kis apácanövendék az eszméletlen Sharpe hasából szépen kimûtötte a golyót, kifertõtlenítette a sebet, bekötözte, és ezzel félig megmentette, de a láz csak nem akart lecsendesedni. És akkor jött a hideg vizes fürdõ. Mert hát nagyon bele volt zúgva szegényke, de Sharpe még nem volt olyan állapotban az elsõ felesége halála után, ezért a lányka visszament a zárdába. De azért kapott puszmuszt emlékbe.

Képzeld el ilyen szép idézeteket használnak a Sharpe ellenségében hadicsel gyanánt:

"Most meleg szerelemben, most hervadva a virágzásban,
Elveszve a kolostor sötét magányában,
Hervadok virágzásomban, elveszve a magányos homályban."
frenchbullie 2013 júl. 09. - 13:31:16 Előzmény gladiolus
(335/431)
Off Megérkeztem. Csak eddig fõzõcskéztem. Nem vagyok normális, ebben a hõségben nekiálltam tyúkpörköltet csinálni krumplival, meg ratatou... azt a francia lecsót, rizzsel. De most a tûzhely közelébe sem megyek egy darabig.Abban a trópusi melegben, amit elõállítottam a fõzés során, igen üdítõen hatottak rám a képek, amelyeket mellékeltél. Olyan jó, hogy kis hazánkban is vannak ilyen csodálatos tájak, harsogóan zöldek, mégis barátságosak, és emberi léptékûek. Úgy értem, hogy pl. az Iguazu vízesés is gyönyörû - amit A misszió címû filmben láttam -, de az olyan rideg, félelmetes, emberfeletti szépség.

Egyszer elkezdtem nézni egy Johansson-McGregor filmet, de sterilnek, nyomasztónak találtam, úgyhogy inkább mást néztem. Gondolom, hogy A sziget lehetett, de olyan hamar abbahagytam, hogy Bean-nek nem is adtam idõt, a színen való feltûnésre. De így, hogy játszik benne, lehet hogy majd megint megpróbálkozom a filmmel, dokinak még nem láttam.

Az Óz-t mi is kedveljük, egyszer elmentünk egy családi jelmezbálba, a gyerek volt Dorothy, a férjem a Bádogember, én pedig a Madárijesztõ. A férjem nagyon örült nekem, mert szereztem egy méretes bádogtölcsért, hogy a fejére tehesse kalpag gyanánt. Az arcát meg össze-vissza kentem szürke szemhéjfestékkel. Ráadásul azzal a csillogós fajtával.

Férjem háta most éppen jól van, orvul szokott támadni a sérve, ha megerõlteti magát. Hordani szokott egy speciális, betétes derékövet, ami tartja a gerincét, derekát, és azt hatásosnak érzi.

Az a kõ nagyon érdekes, homokszínû, rácsszerûen fehér vonalkák szövik át, réteges a szerkezete, az alakja olyan ágas-bogas, mint egy osztrigának. De kõ, vagyis inkább olyan, mint egy miniatûr szikladarab. Nem jártunk úgy, mint a fickó a Remény rabjai-ban, aki faragható kavics helyett valami egészen mást gyûjtött be:-)

A "Viharos hétfõ"-n is gondolkodtam egy sort. Elõször azt hittem, hogy a bár neve, mert neonszerû a film címének megjelenítése. De aztán arra jutottam, hogy inkább a napra utalhat a cím, amikor a történések történnek. Meg van egy olyan jelenet, amikor idõjárás jelentés szól, és mondják, hogy rossz idõ várható.

Milyen szerencse, hogy hozzáfértek az õsi kelta feljegyzésekhez, így legalább megmenekült Sharpe, és folytathatták a sorozatot:-) De az a nõ milyen drámai pillantással méregeti, mintha nem merne reménykedni a gyógyulásban? Kishitû hölgyemény.
10/10
gladiolus 2013 júl. 09. - 11:14:18 10/10
(334/431)
Érdekes lehet férjurad kövecskéje. A folyók valami eszméletlenül szép dolgokat tudnak csinálni a kövekkel, sokszor olyan szabályosan legömbölyítik. Nincsenek benne csillogó kvarckristályok? Milyen színû? Milyen formájú?

Férjed háta hogy van? Az én Uram minden reggel lógicsál, én meg ott nyüzsgök körülötte, hogy nehogy fejre essen. Persze erre kicsi az esély, mert ilyenkor a lába be van fogva, de én akkor sem mozdulok el onnan, amíg csinálja, õ meg rötyög rajtam. :)

Imádom a Sharpe képeket.Itt éppen a hideg vizes áztatás menti meg a sebláztól és a haláltól.
10/10
gladiolus 2013 júl. 09. - 10:43:44 10/10
(333/431)
És még ez is itt:
10/10
gladiolus 2013 júl. 09. - 10:43:20 10/10
(332/431)
Hát igen, ezek a jazz improvizációk tényleg kicsit túllõnek a célon, ez igaz. Nagyon nehéz megcsinálni, de nem mindig éri meg a felhajtást, mert az alap dallam egyszerûen a nagy-nagy, mérges improvizációs szabadság hatására egyszerûen elvész, és szinte fel sem lehet ismerni. Hogy példát is találjak, és régi filmeknél maradva, legnagyobb bosszúságom, hogy az Óz-ban elhangzó Somewhere over the rainbow c. dalt szerettem volna hangszeres változatban is meghallgatni.Hát nem sikerült, mert az improvizációk valami bosszantó katyvaszt csináltak belõle.
Nem szeretem, ha régi emberek énekelnek régi filmekben, de ezt szeretem, ez az a szép kis dal:

http://www.youtube.com/watch?v=1HRa4X07jdE

A szemüveges, hátranyalt kép a Sziget c. filmbõl származik, ahol Bean egy kísérletezõ kedvû orvost alakít, csak az a szépséghiba, hogy embereken kísérleteznek, a kis csúnyák.Scarlett Johanson és Ewan Mcgregor a további fõszereplõk. Ha tetszett az Equilibrium, akkor talán ez is tetszeni fog, mert ez a film is hasonló fikcionális elképzeléseket feszeget. Csak annyi a különbség, hogy Bean ebben most ismét csúnya bácsi lesz.

A viharos hétfõben olyan aranyos, amikor olyan kis félszegen táncol azzal a mázlistával, Melanie-val.:)

Nem csináltunk fényképet, sajnos, de ez az a hely, és a ferde vízesés.