Téma: Sean Bean

frenchbullie 2013 jún. 12. - 16:17:53
(91/431)
Köszönöm, de idõközben leszedtem a netrõl.

Visszaolvasva, rájöttem, hogy porszem került a gépezetbe:-), az Elfújta a szél mellõl lehagytam azt, hogy a "folytatásában". A Scarlett-re gondoltam, abban a minisorozatban szerepel Bean, csábító angol lordként. Spoiler Szegényre ebben a szerepben is rájár a rúd, mert meghal a végén.

A Fekete halált pedig még végig sem bírtam nézni, gyûjtöm az erõt...
10/10
gladiolus 2013 jún. 12. - 15:57:21 10/10
(90/431)
Együttérzek veled a 2006-os változat miatt, bár én amikor megláttam azt a színészt, meg sem bírtam nézni, mert nem akartam lerombolni azt a gyönyörû élményt, amit Sean Bean ebben a másik filmben felépített. Õ ilyen durvasággal (a mutogatásra gondolok) soha nem szabdalta szét a nõk idegrendszerét.
Biztos vagyok benne, hogy õ el tudná felejtetni veled azt a förmedvényt.
Az elmúlt hónapok során nagyon sok filmjét láttam, lehet, hogy verekszik, lehet, hogy kiabál vagy embert öl, de soha, soha nem jelenített meg ízléstelen szexuális tartalmat vagy meztelenkedést egyetlen filmjében sem. Azt hiszem, neki erre soha nem volt szüksége, mert az a hihetetlenül erõs kisugárzás, amit te is említettél, az elég volt bárhol, bármikor, hogy fenntartsa az érdeklõdést.
Ebben a filmben talán négy olyan jelenet van, ami aktusról szól, ebbõl három ruhában történik, egyben pedig csak hátulról mutatják meg, de azt is teljesen mûvészi és esztétikus ábrázolásmódban. Egyszer mutatják elölrõl, de akkor is egy hatalmas virágcsokor van a kezében, ami mindent eltakar, hát tehet egy férfi ennél többet a nõi nem érdekében? :)

Ez az egész film inkább az érzelmek és a vágy kialakulásáról és beteljesedésérõl szól, a szexuális tartalmakat kifinomultan és inkább a szenvedélyre építve mutatják be.
Ha véletlenül nem tudsz hozzájutni a filmhez, szívesen segítek. :)
Van egy szép képem ebbõl a filmbõl is.
frenchbullie 2013 jún. 12. - 14:14:36
(89/431)
Üdv! Az utolsó mondatod is lényeges ám, mert én megnéztem az 2006-os változatot, a borító alapján az is mûvészinek, ízlésesnek tûnt, egyáltalán nem közönségesnek, erre egy "antipasi" a fõszereplõ, akinek nem tudom milyen meggondolásból premier plánban mutatják a tudodmijét a film során... Egy felnõtt filmben tudomásul veszem az ilyesmit, nem vagyok prûd, de itt elég fura "élmény" volt. Gondoltam Bean majd segít felejteni:-)
10/10
gladiolus 2013 jún. 12. - 12:22:56 10/10
(88/431)
A Lady Chatterley-t aztán végképp érdemes megnézni, ha még nem láttad. Valóban nagyon más karaktert játszik, mint amit megszoktunk tõle, és nagyon szerethetõen játssza.A könyvben szereplõ figura nem tûnt ilyen kifinomultan szépnek, mint amilyenné Bean teszi.

Én csak ebben az egy feldolgozásban láttam a sztorit, Ken Russel igencsak szépen és igényesen dolgozta át és rendezte meg az eredeti, számomra nem annyira vonzó történetet.Gyönyörû környezet, iszonyatosan szép kastélypark és erdõ, az egész történet életrevaló és egészséges, ilyen vonzó Melors pedig sosem volt, és nem is lesz.

Ja és az is fontos, hogy nincs benne ízléstelen szex.:)
frenchbullie 2013 jún. 12. - 08:50:38
(87/431)
Üdv! Én is kedvelem Sean Bean-t, olyan erõs a kisugárzása, ha az ember csak egy filmben látta, már akkor sem felejti el. ( Ugyanazon a napon tartjuk a szülinapunkat is, április 17.-én, úgyhogy egy évben legalább egyszer, tuti, hogy eszembe jut:-) Rájöttem, hogy a Lady Chatterley szeretõjét - azt a feldolgozást, amiben Bean játsza a vadõrt - még nem láttam. Pedig annyira más szerep, mint amiben az ember megszokta. Bár az Elfújta a szél is más, de abban is emlékezetes, negatív figuraként.
10/10
gladiolus 2013 jún. 09. - 17:35:29 10/10
(86/431)
-Hú bakker, ott megy egy repülõgép.
-Nem lesz ez így jó, szólnom kell, hogy álljanak le.
-Vagy esetleg hagyjuk benne, had röhögjenek? Ezek itt mind háttal ülnek, senki sem látja.
-Most idegesítsem fel õket? Egy francot fogok szólni, csináljanak, amit akarnak.
10/10
gladiolus 2013 jún. 01. - 22:37:20 10/10
(85/431)
Egyszer egy interjúban azt nyilatkozta, hogy nem szeretné, ha az emberek csak a Gyûrû és a Trónok harca miatt emlékeznének rá.
Errõl jutott eszembe a Fekete halál c. filmben nyújtott alakítása, talán mert hasonlít az elõzõ kettõhöz, de mégis teljesen más.

Aki ettõl a filmtõl valami értéktelen horrort vár, az csalódni fog, ez nem az. Istenhez hû keresztény emberek halnak meg hitükért. Ez pedig nem csekélység.

Sean Bean összes filmbéli halála közül nekem ez volt a legmegrázóbb. Ugyanakkor ezt a szerepet mintha rá írták volna. Tökéletesen játszotta, a hangja, az arca, a szavai, az a keresztre feszítéshez hasonló testhelyzet, amibe belekényszerítették, valamint a zene együttes hatása bennem elég nagy drámai katarzist váltott ki. Szinte a bõrömön éreztem azt a rettegést, amit õ érezhetett. Nagyon meggyõzõ, nagyon hiteles, és végtelenül drámai alakítás volt.

„Nincs hatalmad. Nem veheted el az embertõl az Istenbe vetett hitét.
Én vagyok a halál. Enyém a bosszú.
Isten dühe le fog sújtani rátok.
Isten visszatért.”
10/10
gladiolus 2013 máj. 22. - 20:25:11 10/10
(84/431)
Derek Jarman filmjében, a Caravaggioban, amely 1986-ban készült. Ranuccio Tomassoni szerepében. 27 éves volt akkor.
10/10
gladiolus 2013 máj. 17. - 23:22:46 10/10
(83/431)
Sokszor kellett végignéznünk a halálát, mert valami furcsán perverz oknál fogva neki igen sûrûn meg kell halnia.Próbáltam túltenni magam ezeken, de ezt az egy halált nem tudom megbocsátani sem az írónak, sem annak, aki rá osztotta ezt a szerepet, sem senkinek.Nem értek egyet a koncepcióval.
Ha a legszebb, legdaliásabb harcosokat kilövik a küzdelem során, akkor ki fogja benépesíteni a földet: törpök, hobbitok és orkok? Kösz, egy ilyen világból nem kérek.Jó is, hogy csak a fantáziánkban létezik.
10/10
gladiolus 2013 máj. 17. - 22:50:35 10/10
(82/431)
Nem biztos, hogy minden érthetõ lesz, amit írok, de ki kell írnom magamból.Az ember a számára legkedvesebb színészrõl ritkán tud közhelyeket írni.

Realitások.Az álmodozások kora azt hiszem, véget ért.Az elmúlt három évben nagyon megöregedett, úgy tûnik.És ez még viszonylag egy jobb kép.

Okok: ki tudja.Az idõ múlása úgy látszik senkit sem kímél. De nem öregszik rosszul, nem pocakos, és haja is van.

Magány? Húsz évvel fiatalabb csajokkal jár.Persze ettõl még lehet valaki magányos.Négy válás után nem lehet könnyû számot vetni magunkkal, visszanézve keresni a magyarázatokat, és azt, hogy ezt akartuk e.

Piálás? Valószínû. Saját bevallása szerint is mindig megitta a magáét, de ez az õ köreikben nem feltétlenül egyenlõ az alkoholizmussal.

Kevesebb film, és bizonyítási lehetõség? 2013 és 2014-ben várhatóan 6 új film készül vele. Ez sem nevezhetõ rossznak. Szakmailag mindig is sokat tudott, és mostanra végképp beérett már,ezt bizonyos aktuális filmjeiben látni lehet.

Bármi legyen is, a természetnek megvan a maga kegyetlen körforgása, amitõl senki sem menekülhet, és ez így van rendjén.
A jó az, hogy az individum, amiért igazából szeretjük, nem változott.Érzékeny, esendõ, kicsit megkopott, alázatos ember, akiben még láthatóan jelen van az erõ, a remény, és az odaadás.Legyen így még soká.
10/10
gladiolus 2013 máj. 07. - 09:33:10 10/10
(81/431)
Alec Trevelyan szerepében a James Bond:GoldenEye-ban.Ragasztottak neki egy kis "nem nap okozta égési sérülést".
Ha-ha. De még így sem sikerült elrontani.
10/10
gladiolus 2013 ápr. 21. - 22:29:22 10/10
(80/431)
Azért néhány szép képet majd idõnként felhelyezek ide, mert ezek érdemesek a figyelemre. Ez az egyik soron következõ.
10/10
gladiolus 2013 márc. 28. - 20:57:03 10/10
(79/431)
Talán mondhatják, hogy eljárt már felette az idõ, és nem õ az éppen ügyeletes szívdöglesztõ, de nem érdekel. Ez a kép akkor is eszméletlen. Ennél jobbat nem tudok, és nem is akarok elképzelni.
10/10
gladiolus 2013 febr. 17. - 18:50:57 10/10
(78/431)
A Sharpe sorozat kihagyhatatlan, szerintem Bean legnépszerûbb, legszimpatikusabb karaktere. Itt tipikus, szerethetõ jófiút játszik, aki nehéz, alacsony sorból küzdi fel magát, de sosem hazugságok, becstelenség és helyezkedés által, hanem a szinte testvérként vele együtt harcoló bajtársaiért élve, de sokmindent köszönhet a szerencsének is. Kellemes film. De nemcsak az övé az érdem.Fontosnak tartom kiemelni a vele mindvégig hûségesen együtt küzdõ, s a film komikus vonulatát nagyszerûen megtestesítõ, Patrick Harpert alakító Daragh O'Malley-t. LEGJOBB ARC. Márcsak azért is, mert megalapította a Sharpe Gyermekei Alapítványt (Sharpe's Children Foundation), mely nehéz sorsú gyerekeken segít világszerte. Az ilyen embereket pedig szeretem.
quinnell 2013 jan. 24. - 20:30:43
(77/431)
Nagy kár, hogy a Sharpe filmek szinkronját 2 kiadó készítette, 2 színésszel: az elsõ 8 meg a 15. ami megjelent itthon, az Miraxos Király Attila a magyar hang, míg a többi 9-14-ig SPI a szinkronhang Zöld Csaba...
No és az utolsó, a 16. az Filmmúzeumos szinkron, amely filmet ráadásul a vágottat adták le, ott azt hiszem Kõszegi Ákos a magyar hangja...
Tipikus magyar... csak reménykedni lehet, hogy az SPI, megcsinálja a film teljes verziós változatát... vagy nem...
Merryweather 2013 jan. 23. - 19:22:51
(76/431)
Nagy rajongója vagyok a Sharpe könyveknek így a filmeket is elkezdtem megnézegetni. Szerintem azt a szerepet Bean-re írták! Aztán megnéztem a többi filmjét is. Kicsiként láttam az Anna Kareninában, aztán a Gyûrûk Urában. Szép lassan elkezdtem gyûjteni a filmjeit. Fantasztikus színész! Az egyik kedvencem! ( Furcsa mód szinte minden kedvenc színészem szigetlakó.) Legutóbb elcipeltem az unokatesóm a Silent Hill 2-re is pedig irtózom a horrortól. Emberileg nem nagyon tudom milyen, de nem tudom elképzelni hogy a róla festett negatív kép reális. Lehet hogy csak a szerepei miatt de nekem nagyon szimpatikus. Különben is antihõs párti vagyok. :) Remélem még jó pár évig nem megy nyugdíjba! :)
10/10
gladiolus 2013 jan. 22. - 19:59:39 10/10
(75/431)
Úgy érzem, valóban túl sok a negatív szerep a pályafutásában, és ezzel nem értek egyet. Ennek persze van elõnye is, mert negatív figurákat nem könnyû hitelesen játszani, s mivel õ tökéletesen alakítja ezeket a figurákat, mindenki leszûrheti magának, hogy õ egy tehetséges, sokoldalú színész. De úgy gondolom, nem azt érdemli, hogy folyton ketté tépjék, élve eltemessék, lelõjék, vagy a dutyiban landoljon a film végén. Ennél többet érdemel.Több fõszerepet és szélesebb spektrumú bizonyítási lehetõséget. Szívesen láttam volna pl., vígjátékokban is, jó lett volna látni, mit hoz ki belõlük.
Számomra egy olyan férfi típust jelenít meg, ami már letûnõben van manapság, sajnos. Erre mondják azt hiszem, hogy na ilyen egy igazi férfi. Itt van nemes, szép metszésû arcél, finoman kidolgozott izomzat, gyönyörû, kifinomultan érzéki hang, markáns, érdes, férfias vonzerõ és mosoly, fekete dzseki és szakadt farmer, ha az kell, és nem utolsó sorban van szakmai alázat, szerénység, és tehetség.
És nem egy langyi, szerencsétlen, sztájlisztok által mindenféle irányból belõtt hajú, vérszegény, gyíktestû szívtiprónak kikiáltott valami, amibõl olyan sok van mostanában Hollywoodban, a 20-30 éves férfi sztárok között, és akiken csak röhögni tudok.

A sok negatív szerep miatt kíváncsi lettem, milyen ember lehet õ valójában, és megnéztem pár interjút, hogy ezt fel tudjam mérni. Hát nem egy gonosz, agresszív, kegyetlen embert láttam, hanem egy szerény, visszafogott, végtelenül udvarias, alázatos embert, aki Shakespeare-rõl beszél, valamint a szabadidejében kertészkedik és zongorázik is. Egy olyan embert, aki sok értéket kapott minden téren, és ezt a megfelelõ alázattal viseli. És kedves, végtelenül kedves és emberi. Nem kényszerül kisstílû nagyképûségre, irigységre, stb. mert nincs oka rá, mert elégedett lehet magával. És ami a leglényegesebb az életben, azt megkapta, mert sokan szeretik.
Szóval ha õ játssza a rosszfiút, akkor annak szurkolok.

10/10.
_goldie_ 2012 nov. 15. - 21:11:00
(74/431)
priviben ment..feliratos..remélem jó lesz :)
_goldie_ 2012 nov. 15. - 20:19:41 Előzmény mandulavirág
(73/431)
a fotó innen való (looks like woman) eszméletlenül jó photoshopok :D
http://twentytwowords.com/2012/10/01/major-male-celebrities-as-hilarious-ridiculous-looking-women-15-pictures/
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 10. - 05:24:10 Előzmény _goldie_
(72/431)
Hehe. Na ez egy hasonló kép, bár nem tudom, ki a fekete hajú szépség :)