Téma: Sean Bean

10/10
gladiolus 2013 júl. 13. - 18:57:45 10/10
(391/431)
Sean-nak csak lányai vannak, három darab összesen. :)Nahát igen, ezek a kapcsolatai. Elvette elõször a középiskolai osztálytársát, aztán 5-6 év múlva, amikor már színmûvészetire járt, ott belehabarodott a csoporttársába, és lett egy gyereke. Utána elvált az elsõtõl, elvette a másodikat, és született még egy lánya. Ez tartott kb. tíz évig, azt hiszem, ez volt a legkomolyabb házassága. Aztán jött a Sharpe, ot belezúgott az egyik színésznõbe, és elvált, majd elvette ezt is, de négy év után elváltak, de még az utolsó évben született ott is egy kislánya. Milyen frankó lehetett annak a nõnek, hogy megszületett a gyerek, és három hónap múlva elváltak. Utána tíz év szünet, és elvette ezt, akit megvert, két év után válás. Most megy nem tudom micsoda van. Hát színes egy élet, nem mondom. De hogy lehet ezt bírni a szív megrepedése nélkül, kérdem én? Jó erõs szíve lehet, ha mindezt kibírja, vagy lehet, hogy nincs is szíve? Vagy túl jó szíve van, és sok embert kell szeretnie? Nehéz kérdések ezek. De arra tippelek, hogy túl jó a szíve, és romantikus hajlamú, aki nem bírja sokáig egyedül, ezt mondjuk megértem.

A lornából ezt az ismertetõt láttam én is, és ezt a filmet szedtem le, igen, õ itt Carvert játssza, csak szöveg nélkül elég nehéz volt kibogozni, ki kicsoda. Remélem, ebben a másik filmben is ugyanazt a tartalmat hozzák, és kiderül, kié a kissrác. Remélem, lesz egyáltalán kissrác. Az is lehet, hogy Clive Owen családjáé, majd kiderül este.
Megint kircsiztünk, de most nem szép helyen voltunk, mert az erdészeti gépek tökretették az ösvényeket. Holnap megint patakot akarok keresni.:)

Gruffudtól a legjobb film, amit eddig láttam, az Amazing Grace (azt jelenti a szabadság himnusza), ez most így nem mond semmit, de egy totál jó film, kosztümös, olyasmi, mint a Tiszta nõ, csak nincs olyan szomorú témája, inkább egy emberséges küzdelmet mutat be, de jórészt vidám és kedves.. Gruffudd egy nagyon kedves, nagyon szeretetreméltó embert alakít benne, mindenki szereti, annyira rendes, és annyira vonzó.
A rabszolgaság eltörléséért küzd,annak ellenére, hogy neki van szép kastélya, de ott is pl. a szolgája úgy talál rá, hogy ül a kertjében a földön, és nézegeti a pókhálót, aztán amikor a szolgát észreveszi, odaülteti maga mellé, és beszélgetnek. A kastélyában rendszerint eteti a szegényeket, meg van olyan, hogy a vendégei elõl elbújik a konyhában egy dobozba, mert nem akar beszélni valamelyikkel, szóval egy drága jó ember. :)

Teljesen normális egyébként, csak nagyon jószívû és gõgmentes. És az a színésznõ a felesége a filmben, aki a Lélekben táncolok-ban a szõke csaj volt, Romola Garai, õ egy nagyon szimpi színésznõ.Szerintem ez egy olyan film, ami tetszene neked az eddigiek alapján.
frenchbullie 2013 júl. 13. - 15:02:26
(390/431)
Erre a "Bean és a kisded" képre céloztál, ugye? Igen, attól, hogy kopasz a bébi, még lehet kislány, a lelkem. Ez számomra is érthetetlen, még le sem tisztázott egy kapcsolatot, és már nyakig benne van egy másikban.

A Lorna Doone tartalmáról ennyit bírtam kideríteni: (Nem tudom, ki írta az ismertetõt, sajnos elég vázlatos:)

"A XVII. század végén egy békés angol kisvárosra rátör a Doone-klán tagjaiból álló vad rablóbanda, állataikat elhajtják. A nemesi származású Doone-okat elûzték õsi földjeikrõl, ezért váltak törvényen kívüliekké. A kis John Ridd végignézi, ahogy apját meggyilkolják. A bosszúra szomjas fiú majdnem belefullad a folyóba, életét a Doone nemzetséghez tartozó Lorna menti meg. Évekkel késõbb ismét találkoznak. John-t szinte sokk-ként éri a felismerés, hogy ellenségeinek "királynõjébe" szeretett bele. A klán vezére Carvert és Lornát akarja összeházasítani. Közben
London fõbírája sereget toboroz a Doone-ok ellen. Ensor Doone meghal, de elõtte még átadja Lornának édesanyja ékszerét. A család új feje Carver lesz. John megszökteti Lornát. A Doone-ok megostromolják a Ridd birtokot.
A két halálos ellenség között élethalál harc folyik, Carver életét az utolsó pillanatban Lorna menti meg. Az ékszer alapján kiderül, hogy Lorna nem a Doone-ok leszármazottja, hanem az ország egyik legnagyobb vagyonának örököse. Sok évvel korábban a lány családját is a Doone-ok ölték meg. Ám a bizonyíték, az ékszer, eltûnik. Lornát Londonba kísérik, ahol a király pártfogásába kerül nagykorúságáig. Távollétében a lány után ketten is keseregnek: John és Carver. A király meghal, s a trónért elkeseredett küzdelem indul meg. John és - az idõközben London legdivatosabb úrnõjévé elõlépett - Lorna Londonban találkoznak ismét."

Gondolom Clive Owen lehet a felnõtt John, Carver pedig Bean.

Gruffud-ot - A fantasztikus négyesen kívül - az 1999-es BBC-s Szép remények-ben láttam, fõhõsként. Eredeti hangulata van a filmnek, csak az eseményeket bírtam nehezen kibogozni. Nem szoktam meg Dickens-tõl, hogy ennyire kusza legyen.

Küldök egy e-mailt:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 13. - 13:55:10 10/10
(389/431)
Ioan Gruffud. Helyesen. Hiszen nem griffmadár szegény. :)
10/10
gladiolus 2013 júl. 13. - 13:54:08 10/10 Előzmény frenchbullie
(388/431)
Biztos vagyok benne, hogy hülyeséget írtam Lorna Doone tartalmáról, és valószínû, hogy a gyerek nem Sean kisfia. Valamint Sean nem exférje Lornának, hanem leendõ férje. De este megtudom, mert megvan egy újabb Lorna változat.
Mostmár azt is tudom, hogy honnan emlékszem Clive Owen-re, az Artúr királyból.Csak azért nem ugrott be elsõre, mert ott meg Ioan Griffudra koncentráltam, mivel hogy õ aztán szép egy darab.

Gondolkodtam, hogy vajon Sean eme filmbõl kapott e ihletet, hogy legidõsebb leánygyermekét Lornának nevezze el, de nem tehette, mert a leányzó 1987-es, a film meg 1990-es. Ez a leányzó még érdekes körülmények között született, mert ugye beszéltünk a nótórius nõsülési szokásokról. Szóval még együtt volt a legeslegelsõ feleségével, mikor megszületett az elsõ gyermek, a második feleségtõl. Ez így most értelmes volt? Valószínûleg õ lehetett a pucér fenekû kisded itt az egyik fotón, amit korábban feltettem, ha még emlékszel. :)
10/10
gladiolus 2013 júl. 13. - 08:36:39 10/10
(387/431)
Írtam neked a rendes email címemrõl, köszi az e-mailt, most vettem észre reggel. De örülök a filmecskéknek. A többit leírtam, privát névvel megy, ne ijedj meg tõle. :)
frenchbullie 2013 júl. 13. - 06:21:44
(386/431)
Végignéztem A sziget-et. Spoileres Úgy volt, ahogy mondtad, felpörögtek az események. Találtam hozzá egy új kategóriát, moralizálós akció film volt számomra. De ahogy már említettem, egyetlen szereplõvel sem tudtam teljes mértékben szimpatizálni. Sem emberrel, sem klónnal. Bean nem csak a pénzre hajtott, úgy láttam, hanem kicsit meg volt szédülve saját nagyszerûségétõl is, megideologizálta a tetteit. A fekete fickó nagyon elégedett volt saját magával, mintha a pálfordulása felmentést adott volna a korábbi tettei alól.
Tetszett, hogy a kezdõ képsorok visszaköszöntek befejezésként. Minden jó, ha a vége jó-történet volt ez, és ilyen szempontból kellemes.

Most fedeztem fel, hogy Ewan McGregor is hord egy kis lyukacskát az állán. De ez inkább emberi mivoltában volt feltûnõ, klónként nem annyira, lehet, hogy csak a könnyebb megkülönböztethetõséget szolgálta.
frenchbullie 2013 júl. 12. - 23:12:33
(385/431)
Szerintem Clive Owen is csinosan fest fiatalkán, a hosszú, barna hajacskával, kellemes kontrasztot alkotnak õ, meg Bean a szõke fejével. Az kevésbé vigasztaló, hogy a látszat szerint Owen elhappolta elõle a jóember-szerepkört.
frenchbullie 2013 júl. 12. - 22:56:59
(384/431)
Én csak egy Bean nélküli Lorna Doone-ra bukkantam. Abban az a fickó játszik, aki az Öt kismalac-ban a csélcsap festõ, Amyas Crale. Az elveszett ékkövek titka cím alatt fut, és 2000-ben csinálták, két részes minisorozat.
10/10
gladiolus 2013 júl. 12. - 22:22:34 10/10
(383/431)
Rossz, hogy nincs hozzá felirat, de valami olyat vettem ki, hogy nem túl pozitív hõsöcske most sem, és Lorna Doonnak udvarol valami pali, az a fõszereplõ, és ezzel a másik palival állandóan hupálják egymást. Azt hiszem, Sean a volt férj, vagy mi a szösz. Holnap lefordítom a tartalmát, mert fent van a neten, csak angolul. De az biztos, hogy ez a Kicsike Sean kisfia, és a végén, amikor Lorna a templomban áll és éppen hozzámegy a másik palihoz, akkor Sean beront a templomba, lelövi a nõt,(túléli) és felkapja a Picikét az elsõ sorból, és rohan el vele lóháton. A másik pali üldözi, kint a terepen, vízesések mellett megint elkezdik egymást hupálni, és Sean beleesik a vízbe, nem tud úszni. Frankó. A másik le akarja lõni, de a kisfiú visít, hogy ne ölje meg, akkor ki akarja húzni, de nem érik el egymás kezét, és végül szegényke megfullad, mert miért is ne halna meg, már megint...

Ha láttad volna, milyen gyengéden kapta fel azt a kisfiút, és milyen szeretettel szorította magához, nagyon aranyos és megható volt, nem sûrûn láttam még gyerekekkel játszani együtt.

Most nézd meg ezt a kis Édest....
frenchbullie 2013 júl. 12. - 22:10:10
(382/431)
Aranyos ez a szesztestvérke:-) Bean pedig egészen sajátos arckifejezést visel, és hogy tartja a száját? Nála már kezd hatni az itóka, nemde?
10/10
gladiolus 2013 júl. 12. - 21:33:59 10/10
(381/431)
Aranyos a Szigetben az, hogy mennyi tudományos szöveget kellett neki megtanulni, és el is mondta. Nagyon jól játssza a ködbe borult agyú orvos szerepét, tényleg ilyenek az orvosok, mármint azok, akik csak a zsebüket tömik. Undorító fajta az ilyen. Van egy nagyon jó rész, amikor a végén az a kis butus fejû is rájön a dolgokra, aki mindig méltatlankodik az elején, hogy szerinte mennyire igazságtalan a sorsolás a szigetre, mert hogy õ van itt a legrégebb óta, és mégsem kerül sorra. Na vele üldögél egyszer Bean, akkor Mcgregorék már megszöktek, és elmeséli Bean-nek a kis elméletét, hogy szerinte korrupt a sorsolás, meg hogy nem is igaz, hogy a sziget létezik. És akkor Bean megkérdezi, hogy tényleg? És ezt elmondta még valakinek? Aztán kiirtja a palit.

A Lorna Doone fent van a youtube-on, de persze csak angolul, mindenféle felirat nélkül. Belenéztem kicsinység, és csináltam egy jó kis képet. Már szesztestvére is van. Ez a kis picike itt. :)
frenchbullie 2013 júl. 12. - 20:28:31
(380/431)
A Sziget-et ma fogom befejezni, (Spoiler) "a klónok megjelennek a designer McGregor lakásán"-részig jutottam tegnap. Az eddigiekbõl azt szûrtem le, hogy Bean szeme, meg szemüvege igen gonoszkásan csillog ebben a filmben is. A klónokat egyelõre nem tudom sajnálni, drukkolni sem tudok nekik, McGregor klón túl sok kevéssé vonzó emberi tulajdonsággal rendelkezik, nézetem szerint. Nem volt szép tõle, hogy tanulmányozás ürügyén bebörtönözte a bogárkát, és önvédelem ide, önvédelem oda, túl nagy lelkesedéssel szögbelövõzte meg az ellenség kezét. De véglegesen majd csak a film teljes megtekintése után tudok nyilatkozni. Az elején az álombeli kezdõ képsorok gyönyörûek voltak.
frenchbullie 2013 júl. 12. - 20:10:16
(379/431)
Nagy szerencse, hogy Bean-ben nem fedezhetõ fel semmilyen "furcsa" vonás. A férfias kisugárzása annyira átütõ. Jó, hogy kinõtt ebbõl a Bowie-követõ stílusból, és saját magát adja.

Bowie valóban különös jelenség, minden tekintetben. Van egy film, Christiane F a címe, én a könyv változatot olvastam, Christiane F pokoljárása címmel. Kábítószeres fiatalokról szól, a fõszereplõ lány példaképként Bowie-t említi meg. De akkoriban, a 70 évek végén, 80-as évek elején, egészen más zenei stílust mûvelt Bowie, mint amit a Fantasztikus labirintusban produkál, szerintem. Én ezt a filmet látva szerettem meg a zenéjét. A csinos kis parókájáról pedig ódákat tudnék zengeni. Nem hiszem, hogy az a saját haja, bár, ha mégis, akkor sárgultam/sárgulok/sárgulni fogok az írígységtõl:-)

Off Nagyon gyáva fodrászt fogtam ki, azt hiszem, ráadásul nem volt benne semmi kreatív szellem. Képzeld el, arra a tuti kis hajra egy lengyel oldalon akadtam rá!!! Nem hittem volna.
10/10
gladiolus 2013 júl. 12. - 18:46:40 10/10
(378/431)
A David Bowie-Sean Bean vonatkozásról annyit tudok csak, hogy kamaszkorában, lázadó természet lévén teljesen leklónozta Bowie stílusát, szõkére festette a haját, szögecses dzsekit hordott, meg fülbevalót, és valami rétegelt sarkú nõies cipõt, ezért aztán azt gondolták róla Sheffieldben, hogy homokos. Véleményem szerint a saját stílusa is megfelelõ lett volna, de a kamasz fiúknak mindenképpen és elkerülhetetlenül példakép kell. Hát beválasztott. Ezen a képen nem tudom, felfedezhetõ e némi stílusbeli hasonlóság. Egy két képen talán hasonló vonásokat is mutathat az arcuk, de azért úgy gondolom, szerencsére nagyrészt eltérõek.

A Bowie féle Fantasztikus labirintust nagyon szerettem kamaszkoromban, mert ott Bowie iszonyúan jól nézett ki, habár én õt sosem kedveltem túlságosan a biszexuális beállítottsága és az eltérõ szemei miatt. Valamint mindig érzékeltem az arcában és a lényében valami szadista jelleget.
Viszont a labirintusban nagyon jó szerepet kapott, és emlékszem, volt egy táncos rész is, ahol próbálta elcsábítani Jennifer Conellit, annak valóban volt egy erõs erotikus színezete is. A filmet pedig titokzatossága miatt nagyon kedveltem, akkor még kevés misztikus mese volt a piacon, ez nagyon jól jött.

A Faun labirintusról írok az oldalán, hogy itt nehogy gond legyen. Ha teheted, írjál te is majd oda, jó lenne eszmét cserélni róla. Nagyon mélyen megfogott a film, köszi, hogy emlékeztettél rá. Csodálatos film.
10/10
gladiolus 2013 júl. 12. - 17:46:18 10/10
(377/431)
Hát bizony ezzel a kis koncertfelvétellel jócskán hatása alá kerültem Rod Stewart muzikalitásának, minden feladat olyan pikk pakk ment bent a dolgozóban, és közben épségben maradt a lelkem, nem ölte meg az irodai monotonitás.
Valahogy az jött le nekem, ebbõl a kis koncertbõl, hogy ugye õ már megcsinálta a nagyszerû karrierjét, és mégis maradt benne annyi kollegialitás, hogy a mûsorában bemutatott néhány kevéssé ismert fiatal énekesnõt, akiknek jól jön a népszerûsítés, így pályájuk kezdetén, egy igazi profi mûsorában. Érdekes dologra ébredtem rá, ezek a nõk magasabb szinten vannak énekléstechnikát illetõen, mint Rod Stewart, és mégsem ismeri õket senki, és soha nem is lesznek olyan híresek sem szegények, mert csodálatosan tehetségesek, de olyan a hangjuk, amibõl egy csomó szaladgál a világban. Viszont abból az egyedi, smirglis, érdes hangszínbõl, ami Rodnak van, nincs több, azonnal lehet tudni, hogy ki énekel, akkor is, ha nem látod, és ezért nehéz érvényesülni a showbusinessben, mert vannak dolgok, amiket egyszerûen nem lehet megtanulni. Vagy így születik valaki, és ez elég a briliáns karrierhez, vagy nem, és középszerû marad, sajnos.
Ez a szám is tisztán mutatja ezt a jelenséget, ez a koncertbõl van:

http://www.youtube.com/watch?v=7RkWs6P2IwE

A frizura, amit ide tettél csodálatos, fantasztikus, nem is csodálom, hogy beleszerettél. De nem tudom, hogy lehet belõle sailinges változatot csinálni, mert még csak nem is hasonlít. :)
Az a baj, hogy ilyen csodálatos frizurák elkészítésére sajnos csak néhány pesti profi mesterfodrász van felkészülve. A többieknek ez meghaladja a képességét, és valószínûleg sajnos egy ilyet fogtál ki. Ez gondolom valami Nyugat-Európai fõvárosi szalonban készült egy elsõ osztályú fodrász által. Pár éve vettem egy fodrász újságot, és én egy olyat szúrtam ki, ami hasonlóan tépett volt, mint ez, és rövid, csak vörös és szõke tincs árnyalatok váltakoztak. Iszony izgi volt az is.
frenchbullie 2013 júl. 12. - 12:37:37
(376/431)
Juj, a nõcik hogy sivalkodtak, ahogy lecsücsült közéjük:-)
frenchbullie 2013 júl. 12. - 12:24:18
(375/431)
Off Bizony, ezen a képen az igazi Roderick bátyó frizurája. Lehet, hogy õ is megjárta a fodrászokkal (sõt, a Sailing-et látva biztos), mert valahol azt olvastam, saját kezûleg gyártja a tüskéit. Nagyon csípem a rekedtes hangját, mikor '90 táján Budapesten járt, elmentem a koncertjére. Egy baj van vele, õ is a gyakorta házasodók körébe tartozik, akárcsak Bean, lehet, hogy ilyenek az angolok?:-)

Ezt a nõcit azért tûztem ide, hogy megmutassam, mit szerettem volna... és mit csinált helyette a Sailing-mániás fodrász:-( Tetszenek nekem a sima, egyenes hajak, a Kleopátra-fazonok, csak ha olyasmit hordok, a jóltáplált napközis megtestesítõjévé válok. Nekem jobbak az elvarázsolt frizurák, elvonják a figyelmet a kerekded arcformámról. Azt hiszem, ezt a tépett sörényt semmiképp nem lehet hétköznapinak nevezni. Csak rengeteg hajviasz kell hozzá, elõtte meg ezer órányi ügyködés a hajsimítóval. A mostani tüsi hajam nem zavar sok vizet, 3 naponta megmosom, belekenem az extrán extraerõs zselét, következõ hajmosásig nincs rá gondom. A férjem szokott nyekeregni, hogy szúrok, mint a sünmalac. De ez a válaszom a férfias borostáira.

Ezzel a Bean-es vonatkozással totál felcsigáztad a kíváncsiságomat!!! Jó munkát!
10/10
gladiolus 2013 júl. 12. - 12:06:21 10/10
(374/431)
Meló közben ezt a kis frankó koncertfelvételét hallgatom Rod Stewartnak, meg kell nézned, mit mûvel 24 perc 10 környékén, hát ez egy kis bohóc... :)

Csak jó számai vannak, ez a Wonderful world is van olyan jó, ha nem jobb, mint az eredeti....

http://www.youtube.com/watch?v=huBFCbB3joc
10/10
gladiolus 2013 júl. 12. - 11:22:29 10/10
(373/431)
Rod Stewart valóban az egyik legkiválóbb brit zenész, és már majdnem 70 éves, nem is gondoltam volna. Hát a Sailing-nél megmutatkozó frizura egy kicsit valóban érdekes, de az egész klipben szerintem egy kicsit feminimre vette a figurát, gondolom poénból, de se sapkával, se sapka nélkül nem lett jobb. Ezt megcsinálták neked ezt a hajat? Szegénykém. Én is sírtam volna ezért. :)

Viszont Rod a Baby Jane-ben és úgy általában azért sokkal tutibbra szokta belõni a tüskéit, és azok elég profin is szoktak sikerülni, nem? Az a pasas teljesen a helyén van, azért kedvelem, mert mind a hangja, mind a megjelenése is olyan, hogy ha az ember egyszer látja, hallja, nem felejti el, és nem keveri össze senki mással. Mondjuk Chris Norman beugrott egy pillanatra hangi hasonlóság vonatkozásában, de úgy gondolom, Rod hangja sokkal ércesebb, rekedtebb és metálosabb, szóval karakteresebb, így azért mégsem lehet összekeverni. Most itt meló alatt bekapcsolatam kicsit Rod-ot a youtubról, hogy tudjak dolgozni, mert különben belehalnék az unalomba, és meglepõdve tapasztalom, mennyi számát ismerem, és ezek klassz kis számok, .

David Bowie labirintusát naná, hogy láttam, õrá mindenképpen vissza is kell térni, mert Sean-nal is van vonatkozása, elég fontos is, késõ délután jelentkezem, mert a Faunról is írnom kell, most meg nyomatom a melót, hogy jövõ héten szabin lehessek végre. De várom, Istenem.

Berakok ide Rodról egy szép kis tüsit, hogy helyrepofozzuk, amit Sailingnél elfújt a szél... :)
frenchbullie 2013 júl. 11. - 21:36:04
(372/431)
Annyira tudtam, hogy tudod, melyik képre gondolok, hogy elõbb le is hagytam:-) Este van... Szia!