Téma: Sean Bean

10/10
gladiolus 2013 júl. 05. - 16:15:47 10/10
(271/431)
Ha már az õrölt kontextusú filmeknél tartunk, a közelmúltban láttam egyet, ami kellemesen lekötött egy estére, és elég igényes felépítésû volt a mûfaj ellenére. A címe Tortúra. Egy írót foglyul ejt egy rajongója, és ápolja, de aztán kiderül, hogy nem önzetlenül. Kathy Bates remekül brillírozik ebben a filmben,nagyon tehetségesnek tartom õt is. Az egésznek az a varázsa, hogy teljesen beleéli magát a regény hõsének alakjába, és azzal zsarolja az írót.

Az 5. Sallyt majd megpróbálom beszerezni, remélem, sikerül.

Megcsinálták Poirot 13. utolsó évadját, és az elsõ epizód Az elefántok ne felejtenek, és tudom, hogy ez is az egyik kedvencem, már le is vettem, hogy egy kicsit beleolvassak, mert nem mindenre emlékszem. Sajnos a film még annyira új, hogy se felirattal, se szinkronosan nincs meg, de azt látom, hogy a film szépre sikeredett, Ariadné is van benne, szóval nagyon várom.

Csakúgy, mint ahogyan azt is nagyon várom már, hogy az Édes Férjem hazaérjen végre, mert nagyon, nagyon, nagyon unom, hogy állandóan dolgozik. Most már etetni szeretném, meg hogy pihenjen végre, és beszélgessünk. És meg akarom masszírozni a hátát, mert be van kicsit csípõdve.Úgy sajnálom, de még egyenlõre nem volt hajlandó itthon maradni pihenni, és ilyenkor megõrjít, mert engem nem érdekel, hogy mi zajlik a munkahelyén, akár fejre is állhatnak, de neki ne legyen baja. :(
10/10
gladiolus 2013 júl. 05. - 16:00:11 10/10
(270/431)
Érdekes, ez Butler-Bean összehasonlítás, vajon hogy jött elõ? :)

Kicsit régebben kedveltem Butlert, és érdekes, hogy most meg már mennyire nem érdekel. Nem találok benne semmi különleges vonást, színésznek teljesen átlagos, az életmódja is ez az átlag Hollywoodi szépfiú életmód, nem tudom. Azt láttam, hogy az oldalán neki is volt egy ilyen többször visszatérõ rajongótábora, de mivel valószínûleg színészileg nem nagyon szárnyal, ezért mintha az az oldal már behalt volna.Szerintem rendkívül unalmas dolog arról fecsegni rögeszme szerûen, hogy egy színész kivel jár, és vajon miért éppen azzal kavar, mit tudhat az a nõ, stb. Ez egy olyan kellemetlenül kínos aspektusa egy színésznek.A tényeken úgysem lehet változtatni, és valahogyan ezeknek az embereknek is élniük kell.

A Scarlettben nagyon furcsának találtam azt, hogy a cselédek mennyire passzívak voltak a segítségnyújtásban. Valószínûleg társadalmi pozíciójuk alakította így a viselkedésüket, de azért valahogy úgy érzem, hogy ilyenkor egy férfi inasnak meg kellene védelmeznie az úrnõjét, nem? Az meg csak sétált és bámészkodott bárgyú tekintettel. Bezzeg amikor gyilkosság történt, akkor hú de gyorsan ki tudta hívni a rendõrséget. Furcsa volt ez. De szerettem ezt a jelenetet, Bean olyan kis kellemesen gonosz volt ebben a részben, és milyen klasszul elugrott mindig a gyertyatartó elõl, amit a nõ többször is a fejének akart suhintani. Ronda, vásott, kiskamasz személyiségû viselkedés volt ez tõle. A második rész vége felé mutatta meg Scarlettnek azt a lerobbant kastélyt, amit Balihara-nak hívtak, és Fenton abban nõtt fel, akkor mesélt valamit az apjáról, akit csúful megöltek az írek.Az a jelenet is tetszett, ott már lehetett sejteni, hogy nincs minden rendben ezzel a palival, mert milyen dolog az, hogy egy hölggyel beszél, és nem száll le a lóról? :)
És még ahhoz is volt bõr a képén, hogy Scarlett lovát megkritizálja, mert hát az övé egy királyi példány volt, egy angol telivér. Bean-nek elég jól megy a lovaglás, ezt a lovat is olyan határozott mozdulatokkal vezette.
frenchbullie 2013 júl. 05. - 13:22:33
(269/431)
Tegnap tornázás közben a Scarlett 4. részének az elejét néztem, au, tényleg nagyon vadállat ez a Lord Fenton. Viszont sokkal sármosabb, mint Butler.

A Lélekben táncolok-ban a srácok végülis nagyon trükkösen megoldották, hogy a gazdag papából kisajtolják, ami jár.

A Nincs helyed a temetõben-bõl tudtommal nem készült film, de szerintem nem is lenne könnyû megfilmesíteni. A másik Marshall regény - mármint a Tombol a hold -, filmen nem lett olyan jó, mint amilyen a könyv, pedig az író is benne volt a forgatókönyv elkészítésében. Az Ötödik Sally-t színdarab formájában láttam, a darab felvette a versenyt a könyvvel, nekem nagy élményt nyújtott. Azért szeretem ezeket a regényeket, meg a színdarabot, mert izgalmas, ahogyan bemutatják a fõszereplõk lelkében, elméjében zajló folyamatokat, változásokat, mindezt érdekfeszítõen és színesen. Mások, mint mondjuk Az éj színe, bár a Willis filmmel sincs bajom, azt is megnézem, ha valami kommersz pszichothriller-hez van hangulatom. De nem Willis, inkább a vége csavar miatt. És tetszik, ahogy a színészek megjelenítik a csoport zûrös figuráit. Brad Dourif mennyire más itt, mint a Száll a kakukk fészkére-ben.
10/10
gladiolus 2013 júl. 04. - 20:43:48 10/10
(268/431)
Rory szerintem halmozottan hátrányos helyzetû családba született bele, és lehet, hogy az ilyen gyerekek könnyebben betegszenek meg, ez eléggé valószínûnek tûnik. Az anyjáról egy szó sem esett.Michael apja viszont mekkora egy piszok alak volt, gyakorlatilag elfelejtette, hogy van egy fia, mintha egy szatyrot hagyott volna el a buszmegállóban.
Oké, megértem, hogy nem tudja felvállalni a gyereket a világ elõtt, lehet, hogy én sem tudnám. Akkor viszont azt csináltam volna a helyében, hogy nem mutogattam volna a gyereket az ismerõseimnek, senkinek sem, de én kialakítottam volna vele egy állandó kapcsolatot, mert Michael teljesen épeszû volt.Rendszeresen látogattam volna, állandóan ellenõriztem volna, hogy megvan e mindene, és természetesen fizettem volna az összes költségét élete végéig, és nem feledkeztem volna meg róla a végrendeletemben. Vannak tisztességes megoldások is.
A családnak össze kellene tartania a bajban is, mert az elveszi a bánat felét.

Az ötödik Sally és a Nincs helyed a temetõben csak könyv formájában elérhetõk, vagy filmen is? Ezek izgalmasak és rejtélyesek? Tartalmuk alapján jónak tûnnek, de inkább lélekábrázolások, vagy van izgalmas cselekmény is?

Igen, lehet, hogy Bean éppen ezért sokáig fog élni, de nem a babona miatt, hanem azért, mert aki sikeres, az talán hosszabb életre számíthat, ha a természet törvényei érvényesülnek. Itt nagyon intelligens negatív hõst játszott, annyira jól állnak neki az okos szerepek. A Nemzet aranyában még ennél is intelligensebb, és ott simán lejátssza a fõszereplõ Nicholas Cage-t.
Kicsit furcsa ennyire szõkén, valaki a fejére öntötte a hidrogénes üveget... :)
frenchbullie 2013 júl. 04. - 19:42:56
(267/431)
Igen, nekem is feltûnt, hogy valami nem stimmel:-( És kezdtem aggódni, hogy osztjuk meg egymással magvas gondolatainkat:-)

Az az igazság, hogy erélyesebbnek és kitartóbbnak kellene lennem, mert a gyakorlás legjobb módja, ha eredeti nyelven hallgatok egy filmet. Na de majd...

Szerintem Rory azért nem költözött az apjához, mert nem akarta érezni a szánakozást, és látni a fájdalmat az öreg szemében. Mert akkor még vacakabbul érezte volna magát lelkileg.

Jónak mondod a sejtelmes miliõt, rá vagyok kattanva a pszichiátriai témájú könyvekre, filmekre, Virágot Algernon-nak, Az ötödik Sally, Nincs helyed a temetõben, jöhet minden. Börtönt említve, nem tudom hányszor láttam a Remény rabjait, és a Nem vagyunk mi angyalokat.

A daliás Sharpe kalandjainak megtekintése elmaradt. A Ne szólj száj kapcsán viszont az a minden alapot nélkülözõ és meglehetõsen morbid gondolat jutott eszembe, hogy hátha Bean-nek szerencsét hoz ez a sok-sok filmbéli halál. Mivel szegény Brittany Murphy már odaát van, Douglas a rákkal küzdött, Bean pedig él és virul. (Na jó, kivétel az a kép, amit elõbb küldtél, azon nem virul igazán...)
10/10
gladiolus 2013 júl. 04. - 18:56:55 10/10
(266/431)
Hát nem tudom... volt az elmúlt években egy ilyen idõszaka, amikor furcsán nézett ki..kicsit mintha meghízott és meggyûrõdött volna, de a legutolsó képein már megint szép és fiatalos. Biztosan hangulati kilengések eredménye ez.
Inkább hozzuk vissza a gyönyört, úgy látom, van ebbõl egy széria. Aki ezt a fotósorozatot csinálta, az nagyon nagy dolgot mûvelt. :)

Ez a fotószéria olyan szép, hogy ha lenne egy másik életem, talán meg merném engedni magamnak, hogy egy film címe jusson róla eszembe:

"Álmomban már láttalak".... :)

Ma nagyon ócskán mûködik az oldal, fél óráig tart megírni és elküldeni egy kommentet. Nem tudom, mi lehet az okozója.
frenchbullie 2013 júl. 04. - 18:22:35
(265/431)
Reménykedjünk, hogy csak egy-két átlumpolt éjszaka utóhatását látjuk rajta:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 04. - 17:55:02 10/10
(264/431)
Na most ezt figyeld!
Hát életemben elõször és ez egyszer nem vagyok elragadtatva. Mi történt itt? Ki ez? :) :)
10/10
gladiolus 2013 júl. 04. - 17:43:43 10/10
(263/431)
Nem is kell áttérnetek a jól bevált szinkronos módszerrõl, csak mivel ennek a mondatnak a jelentését már kívülrõl fújjuk, mivel mindkettõnk kedvence, ezért akartam, hogy halljad McAvoy hangjával is. Megnéztem én is egyszer szinkronnal, de sok mindent másként fordítottak le, mint ahogy a feliratban volt, és én azt szoktam meg, és zavartak a különbségek.Azt az egyet nem értettem meg a filmben, hogy ha Rory önállóan akart élni, akkor miért nem költözött az apjához? Mert attól eltekintve, hogy szegény kis öreg olyan ágról szakadt volt, azért még melegszívû volt és gondoskodó, amit a saját szintjén tudott, azt mindent megadott a fiának, és ez a lényeg. Szegénynek lenni nem bûn, ha valaki szereti a gyerekét, és gondoskodik róla.

Igen, megértem ezt az asszociációt Butlerre Hector szerepében, játszott is õ ilyen típusú szerepet az Attilában, meg a 300-ban. De neki olyan éles tekintete van, Bana tekintete egy kicsit szelídebb és szimpatikusabb. Valamint nem selypít, mint Butler, bár valószínûleg azt nem érzékeled, mert szinkronnal nézed, és ez olykor még szerencsés is.
Egyébként Butlerben megvan az a nyerseség, amivel hitelesen alakíthatna ilyen ókori hõsöket, való igaz.:)

Milyen jó újra látni a mi kis huncut Odüsszeuszunkat, de jó volt ebben a szerepben. A Ne szólj szájban is feltûnt már nekem az arca annak idején, de akkor még inkább a cselekmény kötött le, meg hogy misztikus pszichiátriai közegben játszódik. Azok a helyszínek, amiket még sosem láttam belülrõl, érdekelnek filmben, pl. pszichiátria, börtön, kolostor-azoknak olyan sajátos, sejtelmes miliõjük van. Na, ez most biztosan jó hülyén hangzik, mert hát ki akarna bármelyikben is idõzni, max., látogatóként, de csak azért, hogy megnézzem, milyenek ezek a helyek.

Az a betemetõs halál brutális. Végig próbáltam mentségeket keresni Bean karaktere számára,mert hát érthetõ volt, hogy ha valaki kifosztja a társait, az büntit érdemel, és egy darabig még szurkoltam is neki, mert megértettem az indokait. De onnantól kezdve, hogy mindenkit megölt volna, a nõt, a dokit és a gyereket is, mert már nem volt rájuk szüksége, onnantól kezdve nem éreztem iránta megértést, mert valóban gonosz volt. Talán a sokéves börtön tette ilyen rideggé és gonosszá. Douglas és Brittany is nagyot alakítottak ebben a filmben, és tetszett a végén ez a családias feeling, remélem, a doki gondoskodott Elizabeth-rõl a késõbbiekben, mert elég sokat tett a családért. Egyébként Beannek igaza lett, a megpróbáltatások összekovácsolták a családot. Szerintem sem ártott nekik egy kis ráncigálás, mert ez a nagy családi majomkodós boldogság, amit a film elején elõadtak, az egy kicsit már átment nekem sznobizmusba.
frenchbullie 2013 júl. 04. - 15:16:21
(262/431)
Off Megnéztem, illetve hallgattam az utolsó mondatot, kihallottam belõle a Rory-ra jellemzõ vidám, kedves vagányságot:-) A derû, amit említettél, igen fontos eleme a filmnek, könnyebbé teszi a történet befogadását, a tragédia feldolgozását. Nekem legalábbis könnyebbé tette:-)

Két okból nézek ritkán feliratos filmeket. Morog a férjem az olvasás miatt, de ez a kisebb gond. A nagyobb, hogy mérhetetlenül megharagszom magamra, amikor nem értem meg pontosan az angol szöveget, és a feliratra kell támaszkodnom:-) Pedig belátom, hogy jó az eredeti nyelv. (A Like minds-ban is jó volt eredetiben hallgatni Redmayne-t, ahogy a fineszes pszichopatát játszotta.)

Még az jutott eszembe, hogy a Dracula2000-ben produkált megjelenése miatt, Gerald Butler-t is el tudtam volna képzelni Hector szerepére a Trójá-ban. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy lecseréltem volna Bana-t, csak pillanatnyi ötletként bevillant:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 04. - 14:31:56 10/10
(261/431)
Hát, ha neked is a vége tetszik, akkor egy húron pendülünk, mert nekem is akkor szokott elszorulni a torkom, amikor ott ül az üres tolószék elõtt, és McAvoy megkérdezi, hogy kimegyünk e. Most az egyszer, légyszi nézd meg ezen a linken a végét, csak ezt az egy mondatot az eredeti hangokkal, mert McAvoy olyan aranyos hangon kérdezi meg, hogy: Na mi lesz, kimegyünk?, hogy azt nem lehet kihagyni. Ez a rész 1 óra 35 percnél van.

http://www.youtube.com/watch?v=DMvleBsV9M4

Egyébként a téma ellenére végig volt egy megmagyarázhatatlan derû a filmben, és amikor elõször néztem, nem gondoltam, hogy ez fog történni. Nem ismertem a Duchen szindrómát, és lehetséges következményeit. Szörnyû, hogy létezik ilyen. Szóval nagyon jó színész ez a két srác, és ahoz képest nem tudom, hol maradnak a díjak. Ezért (is) kellett volna adni. Meg Nortonnak a Legbelsõ félelemért, meg Fassbendernek az Éhségért, stb. De úgy látszik, Hollyban csak Merylnek járnak Oscárok, hármasával. Jó, oké, aláírom, de jusson már másnak is.

A ne szólj szájról majd még írok.
frenchbullie 2013 júl. 04. - 14:05:36 Előzmény gladiolus
(260/431)
Nos, nyilván nem ez a Ne szólj száj! leglényegesebb momentuma, de már a kezdõ jelenetnél tisztán kivehetõ, amit említettél és illusztráltál, hogy Bean milyen figyelemreméltóan zöld szempárral rendelkezik:-) Arra emlékeztem, hogy - mivel megint neki jutott a rosszfiú szerep - meghal, de arra nem, hogy ilyen élveeltemetéses-módon. Alkotók kreatív halálnemet találtak szegénynek, szokás szerint. Jobban esik a kevéske pozitív szerepében látni, bármilyen zseniálisan játssza is a gonoszt.

Megnéztem a Lelkemben táncolok-at. A lelkemig hatolt. Mindkét fõszereplõ játéka mélyen megérintett. "Na mi lesz már, kimegyünk?" Nagyon szerettem ezt az utolsó mondatot, olyan ízig-vérig Rory O'Shea-s volt, viccesen, kedvesen oldotta fel a fájdalmas, drámai hangulatot, erõt adott. (Az egyik kedvenc könyvem Peter Marshall: Tombol a hold címû regénye, amely hasonló témát dolgoz fel.)

Igen, nekem is naponta be van lõve a tüsi hajam, a "TaftLooks 12" csodákra képes:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 03. - 20:28:46 10/10
(259/431)
Hú, ez a két Fox tényleg nagyon hasonlít.Olyanok, mint Nathalie Portman és Keira Knightley.
A Caravaggioban amikor valós smaciról írtam, akkor nem a fiúk smalájára gondoltam, mert azt csak egy pillanatig mertem nézni, utána eltakartam az arcomat. Bocsi, nem tudok erotikus ichletésû szavakat kimondani, annyira szégyenlõs vagyok, mindig durvítok rajtuk egy kicsit.Én egy végtelenül szégyenlõs ember vagyok.
Hanem arra gondoltam, hogy borzongató, amikor a nõvel fekszenek a szénában. Az nem színpadi smala, hanem valós.
Sosem csinált ilyet, de ez a Caravaggio egy szabados, naturális film, ilyennek is kell lennie, hogy hiteles legyen.

A szõke tüsi haj jobban állt McAvoynak, mint a sajátja.Te is így belövöd ilyen hegyesre? Majd a filmben elmondják szegénynek, hogy az otthonban nincs erre kapacitás, hogy mindennap belõjék, és ettõl dührohamot fog kapni. :)
Jó éjszakát mára... :)
frenchbullie 2013 júl. 03. - 19:57:49
(258/431)
Off Éppen ez az, hogy semmi átoperálás, Irons-nak mégsem tûnik fel semmi. Mert Pillangó (úrfi) elõadja magát, hogy szégyenlõs, meg hasonlók, és soha nem vetkõzik meztelenre. Még "akkor" sem. Vannak akik szerint jó film, de én nem tudtam megkedvelni, egyszerûen bosszantott, hogy Irons ennyire vak. A férfismaciknál többet itt sem mutatnak, maga a tudat irritáló. Értem, hogy nem ez a film lényege, de én nem tudok elszakadni ettõl. Ha el akarok mélyedni a mondanivalóban, és nagy szavakat akarok használni, azt mondanám, hogy a dédelgetett illúziók, álmok elvesztésének fájdalmáról szól a film. Nekem legalábbis így jött le. Ha úgy gondolod, hogy érdekel egy nagyon furcsa történet, meg lehet nézni éppen, mert nincs benne semmi gusztustalan tálalás, de nekem egyszer bõven elég volt.

Tehetséges színésznek tartom Irons-t, de a sajátos szerepválasztásai miatt kezdem kétkedéssel fogadni a filmjeit. Bean-nek természetesen "megbocsátom" a Caravaggio-beli kisiklást, de Irons-val (vajon helyesen írtam angol névhez a magyar toldalékot?) szemben nem bírok elnézõ lenni, mert túl sok "fura" szerep van a rovásán:-) Humbert Humbert-rõl még nem is szóltam... Leroy nekem is a Legyetek jók-ból ismerõs, szerintem neki karakteresebb arca van, meg idõsebb, mint Irons, és ez jelent némi támpontot számomra. Én Edward és James Fox-szal (na,itt a másik helyesírási probléma) vagyok bajban, õket tudom nehezen megkülönböztetni. Mert pl. az Anna Kareninában James játszik, a Hétvégi gyilkosságban Edward, de ezt csak onnan tudom, hogy direkt utánanéztem. Azt, hogy a Sakál napjá-ban, vagy a Randevú a halállal-ban melyiküket láttam, kapásból nem tudnám megmondani. Pedig nem is ikertestvérek, van közöttük 2 év.

Rákerestem a Lélekben táncolok-ra, és már tudom, hogy holnap este mit nézek. Nagyon szeretem az ilyen témájú filmeket. Köszi:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 03. - 19:02:47 10/10
(257/431)
A Pillangó úrfi az egy "átoperáltatta a nemét" kategória? Mert másként hogy nem lehet kiszúrni már, hogy férfival van együtt? Vagy az a mondanivaló, hogy igenis kiszúrta, és pont ez vonzotta, mert látens homoszexuális volt? :)
Bocsi, hogy ilyet kérdezek, de Pillangó úrfit nem láttam sajnos, jó film?
Jeremy Irons munkásságában nem vagyok otthon, mert egyike azoknak a figuráknak, akik a legjobban taszítanak. És ráadásul összekeverem Philippe Leroy-al, hogy miért, nem tudom, mert õ viszont halál jó fej volt a rém ciki Sandokan-ban is, meg Loyolai Szent Ignác szerepében a Legyetek jók, ha tudtok-ban.
Ironst legutóbb a Lopott szavakban láttam, ott esetleg jó szerepe volt. Hát az is egy érdekes sztori.


Richard Sharpe-ot nézni csodálatos dolog, de hátsó kell hozzá, mire a végére érsz, ez kétségtelen. :)
Valami rövidebb nincs? Van az a kis haverja, Harper, láttad már a fejét? Állati jó fej fazon, azon sokat lehet nevetni, mert õ gondoskodik a Sharpe sorozat humoros vonulatáról.
Egyszer pl. eltemették az egyik bajtársukat, és eltemettek vele egy üveg pálinkát is, kegyeleti okokból.
Õ pedig ott maradt utolsónak imádkozni a halott lelkéért lelkiismeretesen, majd kiásta a pálinkát, azzal a szöveggel, hogy bocsi xy pajti, de most úgy fáj a fogam, hogy nekem nagyobb szükségem van a piára, mint neked. :)
frenchbullie 2013 júl. 03. - 18:47:04
(256/431)
Piprõl eszembe jutott a Joan Hickson-os Gyilkosság meghirdetve, Christie jól kitalálta azt a történetet is. Nem, én sem hiszem, hogy valakinek ne tûnne fel, hogy ugyanaz a férfi a férje, kétszer.

(Én a Pillangó úrfin is meg voltam döbbenve. Elképzelhetetlen számomra, hogy egy férfi nem veszi észre, hogy akivel együtt van az férfi, és nem nõ, irreális a történet. Jeremy Irons sumákolt, és kész:-)

Ma kiváltképp eszembe jutottál:-) A férjem közölte az örömhírt, hogy rendelt 30 kg meggyet holnapra. Egy részét a fagyasztóba, a másik részét lekvárnak. Brr... végignézem a Sharpe-összest mire végzek:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 03. - 14:02:06 10/10
(255/431)
A Hétvégi gyikosságot is nagyon szeretem. Ennek a résznek van egy nagyon drámai színezete, úgy értem, akár önálló filmdrámának is elmenne akkor is, ha nem lenne a széria része.Mindenki milyen kis tudatlan, ostoba, cselekvésképtelen nõnek nézte Gerdát, aztán mennyire nem volt az. Idõnként elpufogtatják azt a húzást, hogy egyértelmû lenne, hogy az a gyilkos, akinek a kezében fegyver van, de ez annyira átlátszó, hogy feltétlenül be akarják bizonyítani, hogy õ aztán biztos nem lehet. Pedig de. Azon csodálkoztam, hogy a végén Poirot engedte felmenni Gerdát az emeletre, tudnia kellett volna, hogy mire készül. Poirot néha nagyon felnõtt, néha pedig nagyon gyerekes, és a kettõ keveredésébõl áll össze egy valószerû kis lény. :)
Agatha szeret játszadozni a személyazonosságokkal, Pip nem is fiú, hanem lány, stb. Ebbõl a szempontból a legbrilliánsabb a Gyilkosság Mezopotámiában, ahol a régész kétszer veszi el ugyanazt a nõt. Az meg nem ismeri fel. Te ezt elhiszed?
Abban volt egy emlékezetes rész, amikor Poirot is megbotránkozott az elkövetõn, amikor a régész sósavval itatta meg a régésznõt, aki pedig szerette, csak éppen sajnos összeállt a fejében, hogy ki a gyilkos. Akkor mondta Poirot egyszer életében, hogy ez egy különösen kegyetlen és szívtelen gyilkosság volt.
10/10
gladiolus 2013 júl. 03. - 11:38:46 10/10
(254/431)
Abban nagyon kis szadi volt. Ha a gyerekét vagy a feleségét ölték volna meg, megérteném, de egy testvérért mindenkit, az kicsit sok. Ezen a képen szegényt valaki éppen nagyon pofon kente a börtönben, a kihallgatáson, még szinte látom az arcán a pofon helyét. Meg a vágás a szeme felett is ekkor keletkezett elmebeteg Harrison Ford jóvoltából. De mindegy, alig látszik.
frenchbullie 2013 júl. 03. - 11:29:08
(253/431)
Off Tegnap, ahogy néztük a Hétvégi gyilkosság-ot, a férjemnek az jutott eszébe, hogy a színésznõ, aki Lady Angkatell-t játssza, mennyire hasonlít..., és itt kezdõdtek a problémák, mert nem jutott eszébe Emily Watson neve, akkor hozta elõ a fülig érõ szájat, meg a filmet, amiben nincsenek érzések:-)

Egyetértünk:-) Megint. Én sem tudom jobban leírni a jófej pasi meghatározást: nõk és férfiak számára egyaránt szimpatikus. Ez a másik probléma a 100-asokkal, a zömüket - tisztelet a kivételnek - csak a nõk ismerik, kedvelik. A férjem egyszerûen a "nyálgép" (jujj, olyan gusztustalan és taszító, de kifejezõ ez a szóösszetétel) kifejezést használja azokra a férfiakra, akik csak nõk szemében vonzóak, a férfiakat pedig külsejük,megnyilvánulásaik stb. miatt taszítják. Vannak ellenpéldái is a férjemnek, mondta egyszer, hogy pl. Robert de Niro-t nem tudja elképzelni "nyálgép-szerepben". És ebben a pozitív kategóriába tartozik Bean is.

Bennem kitörölhetetlen emléket hagyott Bean, mikor a Férfias játékok-ban megláttam. Azóta tudom, ki õ. (Bár azt hiszem, ezt már írtam, úgyhogy tovább nem ragozom.)
10/10
gladiolus 2013 júl. 03. - 10:33:03 10/10
(252/431)
zaz maradt ki, hogy sokat adok a véleményedre.