Téma: Sean Bean

frenchbullie 2013 júl. 11. - 21:33:51 Előzmény gladiolus
(371/431)
Bizony, nagyon vonzó ezzel a hajjal, és fõként így, fülönfüggõ nélkül.

Tudom, hogy ezt a veszélyes képet tegnap már mellékeltem, de ma az jutott eszembe róla, hogy ezzel a hajjal és tekintettel lecsaphatta volna Lambert kezérõl a Highlander fõszerepét.

Én akkor kapok frászt, mikor jönnek az elvékonyítással, meg a ritkítóollóval. Életem során a legrémesebb az volt, mikor "Rod Stewart, ahogy a Sailing-et énekli"-t csináltak a hajamból, akkor nagyon nekikeseredtem. Pedig mutattam képet arról a hajzatról, amit szerettem volna. Áhh...

De most már hagylak labirintust nézni...

Apropó, láttad már David Bowie-t Manókirálynak a Fantasztikus labirintus-ban? A film az Muppet-es mese, de a zenéket Bowie csinálta, és tök jók. A Dogville vége is azért jó, mert a szereposztás alatt Bowie Young americans-e hallható.
10/10
gladiolus 2013 júl. 11. - 20:45:18 10/10
(370/431)
Na ebbõl a képbõl kivágtam a felesleges részeket, és a lényeget kinagyítottam, nehogy már ne lássuk jól.
10/10
gladiolus 2013 júl. 11. - 20:32:20 10/10
(369/431)
Hát ez egy halálos kis tekla klipsz, igen, ez nem annyira szokványos fiúknál. Ez a film a Lorna Doone, volt neki egy ilyenje, de még azt sem sikerült megszereznem, látod, mennyi pótolni valónk van? Pedig van neki ebben a filmben ahogy látom nagyon szép kis muskétás ruhája, és szép hajacskája. Beteszek egy fülbevalómentes hosszú hajacskásat is. Szép ez a srác, a franc egye már meg. Hogy vakulnék már meg végre...

A fodrászok nemcsak, hogy nem hisznek el semmit, de felül is bírálják, hogy én mit akarjak. Legalábbis mikor még fiatal voltam, ez volt. Most már nem mernek kötekedni, mert csúnyán szoktam nézni. Megmagyaráztam, hogy nincs semmiféle extravagancia, nincs itt ott belenyirkálás a hosszú hajba, nem kell kakastaréj sem, és nem kell bele tépés, mert másnap, mikor felkelek, egy nagy hülyeség marad ezeknek a dolgoknak a helyén, én meg sírógörcsöt kapok.Kaptam görcsöt pár éve egyszer, mert belenyírt ilyen kis borzolásokat, és azzal elszúrta úgy, hogy három napig bõgtem.
Legyen nekem mindenhol egyforma hosszú, azt nem lehet elcseszni, elég három naponta megmosni, ha kócos, akkor is áll valahogy, be lehet göndöríteni, ha még nincs elég bajom, és nem úgy nézek ki, mint egy robbantott kis kakas az arénában. Volt egy szép kis frizum, hátul fel volt nyírva, a többi meg kleós volt, imádtam, csak két naponta be kellett szárítani, és feladtam.

A jó Isten kísérjen utadon, amivel a pármai és vörös filmeket is hajkurászod. Bárcsak sikerülne, de ha nem, ne csinálj ám belõle gondot. :)
frenchbullie 2013 júl. 11. - 20:09:55
(368/431)
Igen, néztem én is, milyen jól áll neki ez a tüskés hajacska:-)

Off Voltam pesti, de mostanság már csak Pest megyei vagyok:-)
Ó, rajtam átlag félévente kitör a változtatás vágya... Régen hordtam nagyon hosszú, vörös, göndör hajat, de meguntam, meg azt aztán tényleg macerás volt elkészíteni. Most, hogy ilyen rövid a séróm, elszántam magam, hogy vásárolok spéci nyírógépet, ami hajtetoválásra való. Fodrásznál már csináltattam hajtetoválást, és kilestem milyen szerkentyût használ. Azzal olyan tuti dolgokat lehet alkotni. Azért is kell saját gép, mert egy ilyen hajtetoválás két-három hét alatt eltûnik, ahogy nõ a haj, és ilyen gyakorisággal nem keresem fel a fodrászt. Én eddig csak úgy jártam, hogy elmentem egy fodrászhoz, aztán másnap egy másikhoz, hogy helyrehozza, amit az elsõ elbaltázott, nézetem szerint. Úgy vettem észre, a fodrászok zöme nem akarja elhinni, hogy komolyan akarom azt, amit akarok, és nem merik elkészíteni az általam vázoltakat. Ezért szoktam rá, hogy itthon készüljön a hajam. A férjem nem ellenkezik... A sok év alatt hozzászokott a hóbortjaimhoz, a drága ember:-)

Jaj, mindig elkomorulok, ha bántják szegény jó Beant... Még a lovakhoz kötözéses retorziót sem hevertem ki teljesen:-( És micsoda monoklit szerkesztettek rá a Viharos hétfõ-ben...

Guillermo del Toro spanyol, gondolom ezért tér vissza ilyen gyakorisággal a polgárháborúhoz. De - szerencsére - a háború mellékszál a történeteiben, a lényeg a valóság és a fantáziavilág figyelemreméltó mixelése, amit annyira kedvelek a filmjeiben.

Igyekszem:-) A Gerard Phillippe-s Vörös és feketével meg Pármaival is próbálkozom...

Azért ez ellen a fülbevaló ellen tiltakozhatott volna...
10/10
gladiolus 2013 júl. 11. - 19:15:44 10/10
(367/431)
Ilyen komoly fodrász mûveleteket is megcsináltok, hogy hajfestés? Azért ez nem semmi. Mondjuk én is nírom a férjem haját, mert nem akarom, hogy csuri legyen, és a nagyobb hajat az formázni kell itt ott.
Elképzeltem a frizurádat, és tetszett. Van valami különleges apropója, hog elkészíttetted az Uraddal, vagy csak hangulatilag alakult ki?
Én is imádom a tüsit, csak az a bajom, hogy nekem nem áll jól a rövid haj, mert ahhoz szép arc kell, és az nekem nincs. Ezért megnövesztettem hosszúra, ilyen összenövesztettre, de be akarom majd festetni hennával vörösre, valamikor, amikor rászánom magam. Én csakis gyógynövénnyel merem festetni, mert a hidrogénes festéktõl félek. Egyszer, még húszévesen kihidrogéneztem a hajamat, úgy nézett ki, hogy majdnem elájultam, és másnap reggel sapkában elmentem a fodrászomhoz, hogy azonnal fessék vissza erre a sötétszõkére, ami a természetes hajszínem. Olyan volt az a szõkítés, mintha megõszültem volna, úgyhogy többet soha. De a vörös érdekel. Ki fogom próbálni hamarosan.

Éjszaka nem lapul szét? Különben tök jó lehet, a pink nem gyakori erre mifelénk, vidéken, de te gondolom pesti vagy, nem?

Nézd már a szentem, hát õ is csináltatott magának tüsit, de aranyos, és milyen kis morcos. Kis tüsi morc. :)
10/10
gladiolus 2013 júl. 11. - 18:56:21 10/10
(366/431)
Megvan most a Pán labirintus, azzal kezdem, és majd az Ördög gerincével folytatom. Nagyon különleges hangulatú filmek ezek, úgy látom, mindig a háborús eseményekhez nyúlik vissza, nem szeretem a háborús filmeket, de a Pán labirintust inkább misztikus mesedrámának érzékeltem annak idején, mint háborús filmnek.

A Halálos küldetés jó film volt, csak szegényt nagyon megkínozták benne. Csúnyán, megalázóan, gusztustalanul. De túlélte, és hazament a családjához. Ennek a filmnek az az értéke azért megvan, hogy bemutatja a bajtársiasságot minden körülmények között, és azt, hogy az ember mindent képes túlélni, ha nagyon kitartó, és nem utolsósorban van egy kis szerencséje.
A Hõsök kora egy totál katyvasz film, nincs benne semmi lényeges, õt pedig egy kicsit öregre maszkírozták, úgyhogy nem vesztesz semmit. Befejezetlen, kidolgozatlan történet. Belerakták egy jelenet erejéig a volt feleségét, akit semmi másban nem lehet látni, úgyhogy nem lehet vita köztük azon, hogy ki a népszerûbb, és ki az ismertebb. Mert ebben az összehasonlításban én csak azt látom, hogy van egy nagyon jó kvalitásokkal rendelkezõ, világhírû ismert sztár, aki népszerû és elismert,és nem mellesleg a legjobb pasi a világon; és van egy nõ, aki megpróbál az õ hátán felkapaszkodni valami filmszínészi karrierszerûségre, de aztán se elõtte, se utána nem hallott róla senki sem. Nem lehet egy lapon említeni a két embert.

Fú, ha a Különösen veszélyest megszerzed, akkor leborulok elõtted. :)

Azért a Brawo two Zero-ból beteszek egy szép képet, amikor vándorol a sivatagban a drágaság.
frenchbullie 2013 júl. 11. - 18:25:48
(365/431)
A szépség, vagyis az õ esetében a színészet kedvéért mindent, gondolom így lehet vele. Az tuti, hogy nem a türelem a legfõbb erénye, a Kosok nem errõl híresek.

Off Tegnap én is nagyon türelmes Kos voltam, míg elkészült az új frizurám. Megálmodtam, aztán vezényeltem a férjemnek, ugyanis ahol nem láttam, ott neki kellett megcsinálni. Hátul a tarkómon fel kellett nyírni, aztán szõkítõkrémmel bekenni a felnyírt részt, meg a frufrumat. Második lépésként a fennmaradó részt feketére festeni, a szõkített részeket pedig pinkre. Mosás, szárítás után pedig kellõ mennyiségû hajzselével elõállítottam a Rory-féle tüskéket. Idõbe telt, de kellõen extravagáns lett:-)
frenchbullie 2013 júl. 11. - 18:12:23
(364/431)
A szakállas Odüsszeusz képek egyszerûen nagyszerûek. Igen, jobb, ha hanyagolja a baseball sapkát, maradjon csak a csíkos ingeknél meg a szép, kék pulóvereknél.

Az oké, hogy a Trója egy háborúról szól, de háború és háború közt is van különbség, ezért a Hõsök korát és a Halálos küldetést nem néztem meg, hiába játszik bennük Bean. Azok olyan kimondottan férfiaknak való filmek, azt hiszem. Ma estére A sziget-et tervezem. Most türelmesebb leszek...

Lépéseket tettem a Különösen veszélyes érdekében!!!

Az Ördöggerinc nagyon jó film, szerintem. A spanyol polgárháború idején egy árvaházban játszódik a történet, vannak benne ártatlan gyermekek, jó felnõttek meg gonosz felnõttek, a végén pedig katarzis. Az egész filmet átlengi a misztikus hangulat, és van benne egy gyönyörû vers is.
10/10
gladiolus 2013 júl. 11. - 17:22:37 10/10
(363/431)
Azt hiszem, ha színész lennék, ez idegesítene a legjobban, ami itt a képen folyik. Hogy állandóan ott kell ülni nyugodtan, amíg rászerkesztenek az arcomra egy ilyen trutyit, és akkor utána még ebben játszani is kell. Kozmetikusnál is nyugtalan vagyok. Ezeknek meg órákig tart a sminkelés, meg maszkolás. Szegények.
Érdekes, hogy ezt így bírja, pedig állítólag nem a türelem mintaszobra.
10/10
gladiolus 2013 júl. 11. - 10:22:56 10/10
(362/431)
Jézusom, annyi helyesírási hibát írtam, hogy légyszi csakis csukott szemmel olvasd. :)
10/10
gladiolus 2013 júl. 11. - 10:20:02 10/10
(361/431)
javítás: Nem a küldõt nézik, hanem a külsõt. Á rémes vagyok.
10/10
gladiolus 2013 júl. 11. - 10:16:58 10/10
(360/431)
Igen, szerintem is fiatalítja, de õ is olyan típus, aki nehezen öregszik. Vannak ilyen kisfiús alkatok, én szeretem õket,mert esztétikusak és szépek, sokáig. Érdekes zenét találtak az Angel-ek, akik a youtub-os összeállítást készítették, és hogy berakták már férfi smacit. A baseboll-os kép azért nem annyira elõnyös, ugye? :)
Jól áll neki mindenképpen, ha hosszabbra hagyja, és jól áll a szakáll, senkinek nem áll ilyen jól a borosta, mint neki. Vagy csak elfogult vagyok. Lehet.

Ahhá, szóval megnézted tegnap este Fülöpkét? Aranyos volt ugye? Teszett nagyon az akasztós rész, már nem a fogasos, hanem a fán csimpaszkodós.
-Légy erõs Kicsibors!
-Rosszkor sütötted el ezt a viccet....

Neki viszont nagyon elõnyös volt ez a Tordi féle szinkronhang, olyan bársonyossá tette a karaktert. Domján Edit hangját kevéssé szeretem, õ mindig úgy elnyújtja a hangokat, de azt tudom, hogy a hímnemû egyedek annak idején (Apám) meg voltak õrülve a hangjáért, meg az egész jelenségért. Férjemnek azért tetszett Fanfan személye, mert azt mondja, hogy nem értett igazából semmihez, a víváshoz sem, de hihetetlen energiák voltak benne, és mindig mázlija is volt. Így ért el sikereket. Olyan idétlen dolog volt, hogy pöttyöket pingáltak a képükre, az ember örül, ha nincs ilyen az arcán, nemhogy még odabiggyesszen egyet. Látod ez is az 50-60 as évek divathülyesége volt, amit átvittek egy kosztümös filmre.A király közeledése pedig ismét bizonyítja azt a tényt, hogy lehet király,vagy Rócsild, akkor se akarjon semmit. UGye a nõk is elõször a küldõt nézik egy férfiban, és csak aztán a pénztárcáját? Mármint az átlag nõre gondolok, magamt nem sorolom ide, mert más szempontok számítanak, mint a stex.

Ma valószínûleg megnézem a Faun labiritusát, láttam már, de csak a csúnya szörnyre emlékszem ott a terített asztalnál, meg hogy a végén a kislány feláldozza magát a kistesójáért. De olyan fantsztikus dízsletek és hangulat, kösz, hogy eszembe juttattad. Azördöggerinc mirõl szól? Felkeltetted érdeklõdésemet a rendezõ iránt, már szakmai tevékenységét illetõen. Látom a Hobbitot is õ rendezte.
frenchbullie 2013 júl. 11. - 08:51:50
(359/431)
Szerintem a hosszabb haj fiatalítja, meg lágyabbá teszi a vonásait. Az egyik képen hogy elbújt a szakáll meg a baseball sapka mögé a kis huncut:-)
frenchbullie 2013 júl. 10. - 22:14:40 Előzmény frenchbullie
(358/431)
Melanie Griffith-nek nem állt jól a vörös haj a Viharos hétfõ-ben, szerintem az is öregítette. Ráadásul Bean meg fiatalabbnak látszott a koránál. Igen, van valami abban az "anyuci ápol"- dologban, amit említettél.

Tényleg, egy szakáll nélküli Billington is jó lett volna Bondnak!! Tudom ki õ, mert tavaly elég sok Onedin-t néztem, idén hagytam abba a harmadik-negyedik évad táján, mikor olvastam, hogy szegény Peter Gilmore meghalt. Van egy olyan epizód, mikor feltûnik egy unokaöcsi a színen, és lecsapja James kezérõl Miss Biddulph-ot. Azon a részen belül Gilmore játssza saját magát és az öcsköst is, teljesen más mimikával a két karaktert, zseniális.

Azt nem értem, hogyha Lambert-nél akadályt jelentett a francia akcentus, legalábbis ezt írták, akkor hogy gondolták, hogy Visnjic oké lesz?

Benicio del Toro-t én csak a Farkasember-ben láttam, meg talán a Sin City-ben, de be kell valljam, egyik film sem lett a kedvencem, a Sin City-tõl különösen szenvedtem, a képregény-feeling hatása vagy negyed óráig tartott, utána már untam, csak az Öcsém azt mondta, hogy jó film, én meg botorul vártam, hogy majd az lesz. Na de Benicio névrokonát, Guillermo-t nem gyõzöm eleget méltatni. A Faun labirintusa, és az Ördöggerinc óta bármire vevõ vagyok, amit rendez. Az Ördöggerinc-ben láttam elõször Eduardo Noriega-t, nekem õ a velejéig romlott gonosz. Érdekesek ezek a spanyol fickók, nem?

A férjem nézett múltkor egy filmet, aminek a végén Donald Sutherland megrugdos egy gyereket... Egészen megrökönyödött, hogy miféle filmeket csinálnak. Sutherland-nak is olyan kemény, rideg arca van, nem?

Befejezésül keresek valami szép kis Bean képet, jó? Szép estét!
10/10
gladiolus 2013 júl. 10. - 21:15:44 10/10 Előzmény frenchbullie
(357/431)
Van itt egy kis zenés képgyûjtemény a mi Kedvencünkrõl, és az õ igen sok arcáról. Ezért aztán sosem lesz unalmas, ugye? ....:)

http://www.youtube.com/watch?v=9dDGwPUJiIc

Zárok mára, jó éjszakát....
10/10
gladiolus 2013 júl. 10. - 20:57:20 10/10 Előzmény frenchbullie
(356/431)
Ha már Bondozunk, eszembe jutott, hogy Benicio del Toro mennyire sátáni gonosz volt a Timothy Dalton féle Magányos ügynökben. És ez az, ami nagyon lényeges. Hogy Toro arca egyszerûen annyira rosszindulatúvá és elviselhetetlenné tudott válni, hogy utáltam. Bean egyetlen gonosz szerepében sem tudott igazi utálatot kelteni bennem, mert valahogy megbocsátok neki bármit. Talán egyedül a Férfias játékokban zavart. Ott annyira agyára ment a gyûlölet, hogy nem nézett sem istent, sem embert, csak gyilkolt ész nélkül. De a többi gonosz szerepében mindig találtam valami olyat, ami elviselhetõvé tette. Talán azt, hogy sosem ölt gyerekeket. Nekem ott kezdõdik a gonoszság, ha valaki gyerekeket és állatokat bánt. Az még talán elviselhetõ, hogy megüt egy nõt. Amikor Fenton megütötte Mary Boyle-t és Scarlettet, az nem volt olyan durva, mint ahogyan Benicio del Toro tudott gyûlölködni és ütni Dario szerepében.Az valami sátáni volt.

Késõbb, amikor szelídebb karakterben láttam újra, alig ismertem rá, azt hiszem, a Farkasemberben láttam. Meg is öregedett, meg is szelídült, nagyon más volt. Õ is sokoldalú színész lehet.

Érdekes meglátás, hogy azt gondoltad, Bean ír származású. Lehet, hogy egy kicsit vöröses szõke hajárnyalatoknál érezhetted ezt, amikor egy kicsit kiszõkítették néhol. Nekem meg valami miatt esetenként oroszos árnyalatok tûnnek fel az arcában, fõleg így idõsebb korában kiütközik az arcán valami szlávos vonás is. A Szerencse zsoldosaiban és a Cleanskin-ben már olyan érdekesen megváltozott a fejformája, talán mert fel is szedett magára egy keveset.
10/10
gladiolus 2013 júl. 10. - 20:24:46 10/10 Előzmény frenchbullie
(355/431)
A felsoroltak közül még talán Michael Billingtont tudtam volna elképzelni, ha esetleg nem ismerõs, õ volt Daniel Fogarthy az Onedin családban, elég karakteres tudott lenni, ha akart. De hogy Goran Visnjic mit keres a listán, azzal a bamba, tipikus horvát fejével, azt nem tudom. Hogy tudna õ egy tüke angol úriembert hitelesen megformálni? Ez nagyon valószerûtlen. Szerintem aki akcentusos, az nem felel meg a Bond féle követelményeknek.

Ez a kádas rész tényleg nagyon bensõséges és szép, éppen azért, mert egyetlen szó sem hangzik el. Sokszor nincs szükség szavakra, mert megtörne a varázslat. De kicsit nem olyan, mintha idõsebb anyuci ápolná az õ megsebesült kisfiát? :-) ha cinikusnak tûnik, akkor bocsi. Griffith csak két évvel idõsebb, de sokkal többnek nézett ki szerintem. Nagyon intenzív események történtek nagyon rövid idõ alatt, ezért kellett ilyen szélsebesen közel kerülniük egymáshoz, ez is csak filmekben lehetséges szerintem.

Alex O'Loughlin-õ az akit egyszer már betettél, és látszott a hasizma. Emlékszem rá, mert vámpír is volt. Igen, külleme alapján azt kell mondjam, hogy ideális lenne. Megvan benne a kellõ szigor ehhez a munkához, és a vasakarat.

Rex Harrison semmiképpen sem. Gyíktestû idõsödõ bácsika volt még fiatalon is, nagyon kedves professzor szerepben, de nem Hódító Edward.

A Viharos hétfõben volt egy rész, ami nagyon megfogott. Amikor az autóban ültek, és vezetés közben is össze voltak bújva. Ilyet én is szeretnék, annyira kellemes lenne, egy kis andalító esõ, lágy zene, és összebújva szelíden-ez klassz lehet. Nem kellene száguldozni, sosem szerettem a száguldozást. Amikor biciklizem, akkor sem az esztelen teljesítmény kényszer hajt, hanem az, hogy nézhessem a tájat, érezhessem a szél simogatását az arcomon, és minél több fát, meg virágot, hegyet és tavat lássak útközben. Szemlélõdõ ember vagyok, azt hiszem. Soha, semmi még nem tudott életemben annyira letaglózni, mint a természet szépsége.
frenchbullie 2013 júl. 10. - 19:15:02
(354/431)
Nekem ez a kép is nagyon emlékezetes a Viharos hétfõ-bõl. Olyan bensõséges, ahogy Bean Melanie Griffith kezébe hajtja azt az összevert, meggyötört fejecskéjét.
frenchbullie 2013 júl. 10. - 18:54:04
(353/431)
Off Harrison esetében múlt idõt kellett volna használnom, tudom, csak megszokásból írtam jelent. R.I.P Professor Higgins.
frenchbullie 2013 júl. 10. - 18:31:53
(352/431)
Legalábbis kellõen sportos alkatúaknak találom õket, a szerep által megkívánt ugrabugrához. De azért az õ Bond filmjeiken is képes vagyok elaludni. Ellenben lehetségesnek tartom, hogy egy Sean Bean-féle Bond ébren tartana.

Elsõnek Rex Harrison neve ütötte meg a szemem. Õ kizárólag Higgins prof-ként jöhet számításba, semmiképp nem Bond-ként. De - nagyot ugorva a listán -, Alex O'Loughlin-t el tudnám képzelni Bond-nak. Na nem a vámpíros, hosszú hajával, inkább a Hawaii 5-0-s "vasat eszek..." külsejével.

Az a baj, hogy Bean akció - és fantasy filmjeit könnyû megszerezni, de azokat, amelyekben komolyabb szerepeket játszik, azokat sajnos nem, ezt én is észrevettem:-(