Téma: Sean Bean

frenchbullie 2013 jún. 29. - 13:16:27 Előzmény gladiolus
(211/431)
Az lelkileg nagyon "ütõs" jelenet volt, mikor Preston visszanézte a felesége halálát laptopon,(vagy min). És az is, ahogy felpattant, és rohant, rohant, hogy megmentse Mary-t. Érdekelne, hogyan mentette volna meg, de persze, pont az volt a lényeg, hogy nem sikerült:-(
frenchbullie 2013 jún. 29. - 13:04:21 Előzmény gladiolus
(210/431)
Milyen huncut ez az asszonyka, merre jár a kis keze? Vagy én látok bele túl sokat a képbe:-)

Megnéztem az Anna Kareninát. A film látványos, a zene lírai, Anna gyönyörû, Vronszkij férfias és snájdig. Ezek a külsõségek, és ezekrõl egyértelmûen tudtam dönteni, szépek. A történetet - attól tartok -, túlságosan mai szemmel, vagy tán realistán néztem. (Furcsa vagy szerencsés, de a fõszereplõknek nem akadtak olyan prózai és hétköznapi gondjaik, mint például a pénz.) El kellene olvasnom a könyvet, mert a film alapján nem teljes a kép, ami kialakult bennem, azt hiszem. Szerettem volna többet megtudni Anna múltjáról, arról, hogy miért ment hozzá Kareninhez. Mert az alapproblémát a két össze nem illõ ember házassága jelentette, úgy gondolom. Karenin elég nehezen elviselhetõ férfiú volt, - karöltve azzal az álszenteskedõ fekete ruhás kóróval. Tipikus - biztos anyagi háttérrel rendelkezõ, öregecske férj - figura, Fox jól játszotta. Viszont Vronszkij viselkedésétõl sem voltam elragadtatva, idõnként neki is a fejére szorult a vaskalap, pl. mikor õ elment ide-oda, Annának meg otthon kellett punnyadni, és ezt még meg is ideologizálta (majd a válás után), sõt elõcitálta a mamát is, ha érvre volt szüksége. A történet folytatását valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy meghal a háborúban, vagy hazatér, és engedelmeskedik anyának, elveszi a számára kiszemelt fiatal arát. (Mondom én, hogy most hiányzott belõlem a romantika.) Szegény Anna a két férfi között felõrlõdött, a férj büszkesége, meg Vronszkij hol vélt, hol valós távolodása tönkretette. Annál a játékbaba etetõs jelenetnél összeszorult a szívem... Meg az ópiumnál, és a rémálmoknál... Elõrevetítették a sorsát.
Azon gondolkozom, vajon kitõl kért bocsánatot - mantraszerûen ismételgetve - a végén?
10/10
gladiolus 2013 jún. 28. - 17:49:20 10/10
(209/431)
Nem szeretek és nem is fogok a magánéletében turkálni, de az orrom elé került egy cikk:
2011. április 26. 20:50

Sean Bean (51) azt nyilatkozta, hogy többé nem fog megnõsülni.

A Gyûrûk Ura sztárja tavaly decemberben vált el negyedik feleségétõl, Georgina Sutcliffe-tõl. A sok kudarc ellenére a színész azt mondja, még mindig hisz az igaz szerelemben.

A Gloria magazinnak ezt mondta:
„A válásaim ellenére természetesen még mindig hiszek az igaz szerelemben. Senki sincs, aki nem hisz a szerelemben. De a házasságban? Néhány embernek bejön, de nekem nyilvánvalóan nem.”

Bean és negyedik felesége 2008-ban házasodtak össze – 24 órával a hivatalos, meghirdetett esküvõ elõtt, ugyanis személyes okok miatt át kellett ütemezniük a nagy eseményt. Tavaly szakítottak, s a válási papírokat kibékíthetetlen ellentétekre hivatkozva adták be.

„Úgy tûnik, hogy megint fiatal, szabad és szingli vagyok.”

Ehhez képest most mit csinál? :D :D

Sean Beant három évvel válásuk után ismét volt feleségével, Georgina Sutcliffe-fel kapták lencsevégre, amint együtt romantikáznak.A Gyûrûk Ura és a Trónok harca sztárja múlt héten Rómában turbékolt a szõke színésznõvel.
Georgina Sutcliffe-fel 2003-ban találkozott elõször a West Enden, amikor az 54 éves színész Macbeth szerepében állt színpadra. 2006-ban kezdtek el járni. Úgy tervezték, 2008 januárjában házasodnak össze, ám az esküvõt személyes okokra hivatkozva törölték, majd végül februárban tartották meg. A következõ évben a rendõrség háromszor is kivonult otthonukba, mert arról kaptak bejelentést, hogy a színész fizikailag bántalmazta feleségét.
2010. augusztus 6-án bejelentették, hogy különválnak. A válást az év decemberében mondták ki. 2012. május 9-én Sean Beant letartóztatták, mert az telefonon zaklatta Georginát, és szexuális tartalmú sms-ekkel is bombázta. Utólag a vádakat ejtették.

Az elõzmények ismeretében nem csoda, hogy rajongói meglepõdtek, amikor felbukkantak a fotók, melyeken volt nejével turbékol Rómában. A képek tanúsága szerint roppant élvezték egymás társaságát. Sean Bean csak akkor vágott komor arcot, amikor szembesült a lesifotósok jelenlétével - velük már nem egyszer meggyûlt a baja.

HÁT EZ EGY BÉKAKIRÁLYFI! :D :D

Vannak emberek, akik sosem nõnek fel. Hát asszem ez is egy ilyen sztori....
10/10
gladiolus 2013 jún. 28. - 16:08:00 10/10
(208/431)
korrekció: amik más színészi eszközöket igényelnek. De utálom a saját helyesírási hibáimat, fujjj.
10/10
gladiolus 2013 jún. 28. - 16:05:14 10/10
(207/431)
Akik azt szajkózzák, hogy mindig ugyanazt a karaktert játssza, azoknak valószínûleg nincs rálátásuk a teljes filmográfiára.Feltételezem, az ilyen emberek megnézték a Trónok harcát, a Gyûrûk urát, néhány katona filmet, és néhány rosszfiús thrillert-és ebbõl felhúztak egy téves sztereotípiát, mert így könnyebb megfogalmazni a véleményüket. Sõt olyan filmek is vannak, amiket meg sem lehet nézni magyar kivonatolásban.
Az tény, hogy Hollywood kicsit kategorizálta és alulértékelte õt bizonyos személyiségjegyek alapján.
Nem is állítom, hogy õ egy kiemelkedõen tehetséges színész, mert nem az. De nagyon jó színész, és egyforma biztosan nem.

De még az azonos témakörbe tartozó karakterekben is vannak lényeges eltérések, mert ha példának vesszük a Cash-t, az Országúti ámokfutót, a Férfias játékokat, a Ne szólj szájt, és mondjuk a Nemzet aranyát-mindegyikben gonosz, romlott negatív hõsként szerepel, de teljesen más karakterekkel, amik más színészi eszközökkel, mert más személyiségjegyeket kell kidomborítani.

A vígjátékot kivéve megmutatta magát szinte minden mûfajban. Akkor pedig nem lehet egysíkú. És szerintem még ezzel a séróval sem nagyon ismeri senki, pedig itt van, fehéren-feketén. :)És ezzel a fejjel kellett ám neki pökhendi, fennhéjázó sznobot megjeleníteni, és megcsinálta a Clarissában, mert utáltam, mint a mocskot. :)
frenchbullie 2013 jún. 28. - 15:09:32
(206/431)
Köszönöm. Megtaláltam:-)
10/10
gladiolus 2013 jún. 28. - 14:22:24 10/10
(205/431)
Igen a cím kimaradt, bocsánat.

Accused- Tracie's Story - Vádlottak, Tracy története.

Ez egy érdekes sorozat, 2010-ben indult, úgy látom eddig két évadot ért meg, ez a rész a 2. évad 1. epizódja. Ha kell, küldök letöltési linket. De ezt sem szinkronosan néztem, szinkronos változatokért nem merek felelõsséget vállalni, mert azokat nem ismerem. :) :)
De az biztos, hogy a Táncoló liliomok, és Lancelot Camelotbéli története a végére egy kicsit átalakul. :) :)

Minden rész külön történet, és azzal kezdõdik, hogy valaki ül a vádlottak padján, és ítélethozatalra vár, s eközben visszajátsszák a történet elõzményeit, hogy hogyan került oda. Hát ebben az epizódban is van egy gyilkosság, de ez nem egy közönséges kis bûnügyi történet, hanem dráma és krimi keveréke, itt ott vígjátéki elemekkel. És hát nagyon meglepõ fordulatokkal van tele. Nagyon élvezhetõ film volt.

SPOILER
Az Equilibriumban Errol Partridge azt jelenti: fogoly madár. És érzésbûnözõ, mi is lehetne más.
Azért elgondolkodtató, hogy azzal akarják elkerülni a háborúkat, hogy az emberekbõl kiirtják az érzéseket. Preston pedig végig asszisztálja a felesége halálát. Jók a gondolatok, csak felülmércézik az emberi természetet, és az emberi teljesítõképesség határait feszegetik. Az ember nem robot, és nem képes arra, hogy korrupciómentes társadalmat építsen fel. Mindig fog akadni egy, aki a többiek feletti zsarnoksággal akarja megváltani a világot.
SPOILER
frenchbullie 2013 jún. 28. - 13:13:03
(204/431)
Ide gémkapcsozom illusztrációként.
frenchbullie 2013 jún. 28. - 13:00:50 Előzmény gladiolus
(203/431)
Equilibrium, Gyûrûk ura, Lady Chatterley szeretõje, Scarlett, Caravaggio, ez a transzvesztitás film... Nem hiszem, hogy Bean mindig ugyanazt a karaktert játszaná. (Mert olvastam ilyen véleményt az oldalon.) Viszont a transzvesztitás film pontos címét még mindig nem tudom. Megmondod?:-)

Végül azért döntöttem tegnap este az Equilibrium mellett, mert úgy véltem, a három film közül az a legkönnyebben fogyasztható egy férfiember számára is. Spoiler Iszonyú lenne, egy olyan steril, rideg, agymosott, uniformizált világban létezni, mint amilyent a film bemutat. Bale nem a szívem csücske, de jó színész, kétségtelen. Figyelemreméltónak találtam az arcjátékát. Milyen volt, amikor lõtte magát a gyógyszerrel, milyen merev, érzéketlen, és még a hátranyalt, "vonalas" frizurája is rátett erre. Aztán mikor nem gyógyszerezett, mennyire más lett, élettel teli, emberi, a haja is elvesztette a gépies jólfésültségét. A fekete öltöny-fehér öltöny változást sugallt, de az öltönyökrõl a sakk is eszembe jutott, mint stratégiai játék: "Bekeríteni" a királyt, átfurakodni a gyalogok, futók, bástyák között. Beugrott az Óz, a csodák csodája, mikor kiderült, hogy nincs semmiféle Atya, csak egy hataloméhes figura ráncigálja a drótokat a függöny mögött. A "Szentély"-ben pedig megvolt minden, amit tiltottak. Undorító képmutatók, a vízzel meg a borral együtt. Emily Watson olyan csúnya, de olyan szép. Úgy értem, nincsenek rendben a feje arányai, a homloka túl nagy, az álla kicsi, a szeme túl kerek, a szája furcsa. De az összhatás mégis valami ártatlan, szinte gyermeki szépséget eredményez. Nekem, legalábbis. Akármelyik filmben látom, mindig ez jut eszembe róla.

Ahogy Bean Bale-re néz a könyv felett... Elmondhatatlan. Érzek valamiféle megbocsátó szánalmat is benne, Bale iránt, sajnálja, az érzéketlensége miatt. Talán nem is csak az érzelmekkel volt baj ebben a világban, hanem a lélektelenséggel is. Az érzõ lelküktõl is megfosztotta az embereket a gyógyszer, szerintem. Nahát, mikor lelõtték a kutyákat... Végem volt. Hallani a kétségbeesett vonyításukat...

Dominic Purcell kevéske szerephez jutott, még elõbb "kiírták", mint Beant. Ebben a filmben nem volt lehetõsége komoly színészi alakításra, de a Szalmakutyák remake-jában nagyon ott van, a szellemileg problémás testvér szerepében. Semmi túljátszás, igazán hiteles. Sokan vontatottnak találják a Szalmakutyákat, de én szeretem.
10/10
gladiolus 2013 jún. 27. - 21:14:30 10/10
(202/431)
De pontosan ugyanaz a dallam. Jól hallottad. :)Nagyon szép a szövege a Getsemánénak, fõként az utolsó része:

Lásd nem harcolok,
Túl fáradt vagyok.
30 év vagy 90 volt,
Már nem is tudom, fel kell adnom, befejezem amit kezdtem,
amit kezdtél,mert nem én kezdtem.
Isten, hatalmad nagy,
És tiéd az akarat,
Jöjjön hát a méreg pohár,
Üss meg, törj meg, ölj meg engem,
Szegezz fához, végy magadhoz
Most, míg meg nem gondolom..

Eszembe jutott, hogy nem beszéltük meg rendesen a transzvesztitás filmjét Bean-nek.
SPOILER
Szóval ott tanárbácsi nappal férfi, éjszaka travi, de boldogtalan, ez okozza azt, hogy kezdetben úgy mondja el a Táncoló tûzliliomokat, hogy a disznó kölkök elalszanak rajta. Aztán találkozik Tonyval, és megváltozik az élete.

Tanárbácsi egyszerre elkezd kivirulni, elkezdi jogosnak érezni az életét, mert eddig csak inkognitóban élt, és aztán elmondja a verset úgy, azzal a gyönyörû zenei aláfestéssel, hogy felébrednek a gyerekek, pofára esnek, és aztán tûzbe mennének érte.
SPOILER
Még a tárgyalásra is beülnek, mert imádják. Én meg padlózok, hogy a vers, a hang,a látvány és zene együtt, amikor végre felszabadultan szaval, milyen katarzist okoz.
Ilyen visszafogottan és esztétikusan ember még nem játszott transzvesztitát, ez az alap. Olyan aranyosan hordja magát nõi ruhákban, de a magassarkúban lépkedést azt nem tudta tökélyre fejleszteni, mert hát mégiscsak fiú az istenadta.Állítólag a saját konyhájában gyakorolta az ilyen típusú közlekedést, aztán egyszer a lányával kilógott az éjszakába ilyen szerkóban, hogy kipróbálja, észreveszik e, hogy nem igazi nõ. Állítólag nem szúrták ki, bár ezt nehéz elhinni, mert nõi gúnyában és parókában is olyan markáns az arca, hogy azért nekem feltûnne. Haha.
frenchbullie 2013 jún. 27. - 20:28:21
(201/431)
Rájöttem, hogy én ezt az eredeti filmet még nem láttam végig, csak a magyar margitszigeti verziót. Vannak hiányosságaim, sajnos.

Említettem már, hogy botfülû vagyok, de jól hallottam, hogy itt a végén, mikor a buszra szállnak, visszaköszön az a dallam, ami a Getsemane-s "Csak annyit mondanék", fõ motívuma?
frenchbullie 2013 jún. 27. - 20:17:24
(200/431)
Nálam bevált az Advil, és a lesötétített szoba.

Nem lesz semmi feltûnõ a Bean filmek-ügyében:-) Mikor láttam a Kényszerleszállást, utána egy darabig Denzel Washingtont néztünk minden este. David Suchet meg periodikusan visszatér. Emberem Bean-t is e szisztéma példájának tekinti. Majd írok valamit priviben holnap. Ahogy a férjemet ismerem -, inkább a "forró" csók zavarja majd a Caravaggio-ban.

Én azt hittem, hogy a Manderley-s vers Max-re és Rebecca-ra vonatkozik. Max menekül kétségbeesve Rebecca emléke elõl. Rebecca-tól kapta azt a kötetet, amiben a vers szerepel. A történet végén, mikor Max vall arról az új asszonynak, hogy milyen ördögi alkura kényszerítette õt Rebecca még Monte Carlo-ban, a szakadék peremén állva, nekem akkor is bevillant a vers. De lehetséges, hogy én kombináltam rosszul...
10/10
gladiolus 2013 jún. 27. - 19:58:47 10/10
(199/431)
OFF

Ez az a szép rész és zene a Szupersztárból.

http://www.youtube.com/watch?v=eMznhHCSRkg
10/10
gladiolus 2013 jún. 27. - 19:14:17 10/10
(198/431)
Fuj a migrén az szar. Nem szoktad próbálni a panadol extrát? Nekem az mindenféle fájdalomra pillanatok alatt hat, de csak az extra, nem a sima, mert az extrában van koffein. És ami a lényeg, hogy ennek a gyógyszernek más fájdalomcsillapítókkal szemben nincsen semmi mellékhatása. Nekem mindig ez szokott lenni az elsõdleges szempont, mert krónikus gyógyszerellenes vagyok. És hûvös kell a migrén elmúlásához

Te nem lesz ez feltûnõ, hogy mindig Beant néztek? Mert nekünk volt ilyen gond, és lehet, hogy jobban járnál, ha akkor néznéd ezeket, amikor egyedül vagy, nem? Mi van, ha egyszer csak Urad besokall, és lelövi a projektünket? :)

Na köszi a Meggyónom-ot. Csak az egész ott sántít, hogy ilyen küllemû bácsik nem mennek el papcsinak, aki meg elmegy, az nem biztos, hogy ilyen tiszta szívû és hithû viselkedésû.
Bizonyos esetekben azért felmenthetnék a papokat a gyónási titoktartás alól.
Szép vers ez is, de amit múltkor küldtél, az nagyon bennem van, tudod a
"Tõle futottam nappal, éjszaka,”…stb. Ez gyönyörû, de nem lovés vers, ezért kérdezném, hogy itt most a Fõhõs lány (Joan Fontaine) menekül Rebecca elõl? Mert a szöveg arra utal nekem, hogy nem a férje elõl menekül, akit szeret, hanem valaki mástól, akitõl fél, aki kísérti.

Igen, a Caravaggio. 27 éves volt benne, nekem Bean kicsit idõsebb korában jobban tetszik, 30 éves kora után. Itt is szép, de még olyan kis nyüzöge. Ez a film megfeküdte a lelkemet, ez aztán végképp mûvészfilm, valahogy olyan nyomasztó, kivéve Bean jeleneteit.
Ha akarsz, láthatsz benne homoszexuális csókot, és képzeld, nem fogsz tõle undorodni. Ezt el sem tudtam volna képzelni, hogy ilyet mondok, de most, és csakis ebben az egy esetben így van. Egyébként lehetett látni az arcocskáján az undort, hogy modellt kell állnia a szép, fiatal testével. Látszott, hogy nem sokra értékeli az ilyen férfiatlan felhajtást, mint magánember, nem szeret õ pózolni. Eggyel több tulajdonság, amiért annyira szeretjük õt. Csak hát külleme alapján kiválasztotta Caravaggio, õ meg anyagi okok miatt elvállalta a modellkedést.

A Szupersztárból a nagyhasú, szemüveges Heródes humorosan profi dala tetszik a legjobban, az igazán királyi elõadásmód. Meg a legvégén az a szívfacsaró zene, amikor már pakol a társulat, és mindenki visszanéz Jézusra a kereszten, de nem marad ott senki sem, csak Õ. Õ nem megy el velük. Akkor borsózik a fejbõröm.
frenchbullie 2013 jún. 27. - 18:21:27 Előzmény gladiolus
(197/431)
Szia, itt vagyok, csak eddig úgy fájt az a migrénes fejem, hogy még a billentyûzetet se láttam:-( Közben meg furdalt a lelkiismeret, hogy Téged tanácstalanságban hagylak a Meggyónom végét illetõen:-) Spoiler Szóval, papot felmenti a bíróság, épületbõl kifelé menet negatív beállítottságú tömeg várja, a házvezetõnõ, aki a gyilkos felesége, összeomlik, megmondja, hogy a pap ártatlan, a férje volt a galád elkövetõ. Erre a férj menekülni kezd, megsebesül halálosan, a pap feladja neki az utolsó kenetet, aztán a gyilkos meghal, happy end. Mármint a papnak happy. Azért is szeretem ezt a filmet, mert Hitchcock olyan jól kitalálta a módját annak, hogy essen a fény és árnyék, meg milyen legyen a fényképezés szöge, ha a pap figuráját veszik, hogy én úgy látom, mintha állandóan fény áradna az atyából, egészen éteri jelenség a szememben, akinek mindenek feletti a hite, és a megingathatatlansága. És ezt a hitet hangsúlyozza az a fény, amit én áradni látok.

Az Anna Kareninát nem láttam musical formában, viszont ma esti mesének megnézem Sean "Vronszkij" Bean-t. Vagy a Caravaggio-t, vagy az Equilibrium-ot (de most végig). Ez a három film egy lemezen van, férjemnek nem kegyelmezek, este vagy Bean-t nézünk, vagy Bean-t nézünk-t:-) Meg holnap este, meg holnapután:-) A Caravaggio meg az Equilibrium nem nõcis film, az Anna Karenina pedig kell az általános mûveltséghez, és kész:-) Tessék megvannak a cáfolhatatlan érvek is:-) (Elnézve az utóbbi mondatokat, biztos azért vigyorgok ennyit:-), mert már nem fáj a fejem...)

A Manderley-ház asszonya jó lehet musicalváltozatban is. A Jézus Krisztus szupersztár nagy kedvencem, de a drámai téma ellenére tudok vidulni rajta; Van az a jelenet, mikor Pilatus énekel az álmáról. A hatás kedvéért a színész mellé beállítottak egy hatalmas, fekete német dog kant. Szegény kutyus elég öreg már, a fehér pofájáról ítélve, és egyáltalán nincs kedve a színpadi szerepléshez, mert egyfolytában menekülni akar. Szerencsétlen énekes meg huzigálja visszafelé, aztán megragadja a nyakörvét, miközben kétségbeesetten koncentrál a dalolásra. Nohát, Bean ügyesebben boldogult a fáraókutyával:-)

A Manderley-rõl meg az jutott eszembe, hogy Mandalay. (Mert mindig eszembe jut mindenrõl mindenféle.) Ez a Mandalay egy Kipling vers Tandori Dezsõ fordításában. Azért szeretem ezt a verset, mert "dalol". Ennek illusztrálására, íme egy rövid részlet.

"Cipõtalpam koptatom csak London érdes kövein,
Mocskos angol köd szitál rám, csontig lázban ráz a kín;
És ha ötven cselédlánnyal lát is Chelsea meg a Strand,
Locsoghatnak szerelemrõl: tudják is, hogy mit
jelent?...

Húsos arc, kéz összekent,
Mit se tudnak, annyi szent!
Pálma árnyán drága lány vár, zöld fényben rajtam mereng!
Útra hív Mandalay,
Hal szökken a víz fölé,
Kína felõl ott a hajnalt mintha szélvész keltené!"
_goldie_ 2013 jún. 26. - 23:08:44 Előzmény gladiolus
(196/431)
10/10
gladiolus 2013 jún. 26. - 21:09:16 10/10
(195/431)
Ez a Montgomery jól menne Joan-hez, mert korabeli, amint látom. Csak egy bibi van, a fiú meghalt 1966-ban, 45 évesen, talán infarktusban, ahogy olvasom, de ez nem biztos. Szokatlan körülmények között találtak rá.
Hát így van ez...

Viszont a Meggyónomot láttam, de légyszi holnap majd segíts felidézni, hogy mi lett a vége, mert zizi a kép.
frenchbullie 2013 jún. 26. - 21:05:01
(194/431)
OFF-ként még beillesztek ide egy Montgomery Clift-et, aztán hagyom pihenni a laptopot mára.
frenchbullie 2013 jún. 26. - 20:55:14
(193/431)
Ilyen szempár nincs is több:-) Talán csak a férjemé:-) (Hátha õ is felkeveredik a Port.hu-ra:-)) Jó éjt:-)
frenchbullie 2013 jún. 26. - 20:49:46
(192/431)
Felfoghatatlan kor a 96 év. Joan gyönyörû volt a Hitchcock filmben. Sõt valami angyali ártatlanság is sütött róla. De képzeld, milyen galád volt Trier, képes összezavarni a dolgokat, meg a filmrajongókat. Merthogy van a Hitchcock féle Manderley-ház asszonya film, erre õ képes a filmtrilógiája egyik részének a Manderlay nevet adni. Önhitt alak, mi? Köze sincs a két filmnek egymáshoz. Képzeld, láttam egy olyan Manderley-ház asszonyát, ahol Max de Winter szerepét Charles Dance játszotta. És egészen jó volt.

A du Maurier regényben lévõ versrészletet sokszor el szoktam olvasni, fõként, ha hangsúlyozottan romantikus hangulatban vagyok.

"Tõle futottam nappal, éjszaka,
Tõle, évek boltívei alatt,
Tõle futottam az elmém kusza
Útvesztõjében; ha könnyem fakadt,
Rejtõzködtem, éppúgy, mint ha kacagtam.
Fel a vad meredélyen
Rohanva vitt a léptem;
Jártam titáni mélyt és sivár poklokat:
Õ jött, jött a nyomomban szakadatlan."

Hitchcock-tól két kedvenc filmem van, ez az egyik, a másik a Meggyónom. Fordulatos, izgalmas, szerelmetes történet, a fõszereplõ férfiú pedig mai szemmel nézve is jóképû.