Téma: Sean Bean

10/10
gladiolus 2013 jún. 26. - 20:47:53 10/10
(191/431)
Itt látszik zöldnek, más képeken meghatározhatatlan. Na jól van, mára abba kell hagynom ezt a gyerekes hülyéskedést.
:)

Jó éjszakát.Majd az említett filmre valamelyik nap rágyúrok.
frenchbullie 2013 jún. 26. - 20:24:15
(190/431)
Nem egy szép ember Stellan Skarsgard, (azt hiszem, így írják a nevét)az tény, de a film jó. A fia sokkal jobban sikerült, talán ha vele forgatnának egy remake-t:-) A húgom biztos megnézné, mert neki esete az ifjú Alexander.
10/10
gladiolus 2013 jún. 26. - 20:07:40 10/10
(189/431)
Zöld szeme van ám a Drágának, nem ám csak úgy puff, meg minden. Zöld.Majd megkeresem azt a Sharpe képet, ahol ez látszik is, hogy bizonyíték is legyen. Há. :D
10/10
gladiolus 2013 jún. 26. - 20:05:54 10/10
(188/431)
Értem én ezt a Hullámtörést, csak hogy néz már ki ez a fõszereplõ pasas?! Fenn tudja tartani ez az érdeklõdést szerinted?
Viszont a Manderley ház asszonyát, vagy más néven a Rebeccát is igen szeretem, abban szerepel a legkedvesebb színésznõm, Joan Fontaine, aki képzeld el 96 éves. Mi minden lehet a tarsolyában élettapasztalatból, te jó isten. Na õt viszont ide kell hoznom, mert imádni való, bárcsak beszélgethetnék vele a nagy kérdésekrõl, hogy mit kell tenni a hosszú életért-állítólag minden idejét a kertjeiben tölti a drága, a kutyáival-hát igen, az meghosszabbíthatja földi utunkat lényegesen, az biztos.
frenchbullie 2013 jún. 26. - 19:59:12
(187/431)
Kislányos elragadtatással csak azt a felettébb intelligens hozzászólást bírom megtenni, hogy: Jaj, itt is milyen szépen néz a kis szemével:-)
frenchbullie 2013 jún. 26. - 19:49:36
(186/431)
Még az is eszembe jutott gyorsan, hogy Trier, mielõtt mûvészfilmes lett, rendezett egy-két felnõtt filmet, legalábbis így olvastam valahol. És néha mintha nosztalgiázni akarna... Én az Antikrisztusról olvastam/hallottam, hogy az aberráció csúcsa. Kihagyom, hiába fõszerepel benne Charlotte Gainsbourg. A Melankólián gondolkodom. A Dogville tetszett, miután megbarátkoztam a színházi hangulattal, de 2x is neki kellett futnom a filmnek. A Manderlay - ami a Dogville folytatásszerûsége, az nem annyira jött be.
frenchbullie 2013 jún. 26. - 19:36:04
(185/431)
Valahogy ismerõsnek tûnik...:-)
frenchbullie 2013 jún. 26. - 19:34:41
(184/431)
Nahát, elkezdtem nézni az Equilibrium-ot, mire a férjemre rögvest rájött a beszélhetnék:-) Máskor bezzeg hallgat, mint a néma levente... Várok egy nyugalmasabb idõpontra. Különben is megrendített a rendezõ méltányolhatatlan gondolkodásmódja, miért kellett már a tizenhatodik perc végén lelõni a drága embert???? Ha már muszáj volt, miért nem lehetett várni a film végéig???? Meg is van a véleményem, az ilyen director-ról:-)

A szavak titkos élete egy vígjáték a Hullámtörés-hez képest, de tényleg. Mind a két film jó, persze, csak máshogy.
A Hullámtörés-ben különösen tetszik az a megoldás, hogy fejezetekre van tagolva, mint egy könyv, minden fejezet egy festményszerû képpel kezd, mialatt szólnak azok a csodás zeneszámok. Ráadásul a képek témája utal az eljövendõ történésekre. Akadnak benne fura dolgok, igen, de nem elviselhetetlenek, és a történet kiteljesedéséhez szükségesek. Szerintem például a Zongoratanárnõ-ben vannak betegebb jelenetek.
10/10
gladiolus 2013 jún. 26. - 18:54:02 10/10
(183/431)
Errõl a bénáról eszembe jutott az Anna Karenina musical, (hála Istennek nem Miller elõadásában), ismered?
Ez végigvonultatja képeken keresztül azokat, akik játszták valaha is.

http://www.youtube.com/watch?v=i44F_U1n6BA

Asszem, ez a pali volt a legjobb Vronszkij... :) Na de ki ez, te ismered? :)
10/10
gladiolus 2013 jún. 26. - 18:42:24 10/10
(182/431)
Igen õ volt az, az az emberek fazon. Ugye hogy ugye? De még véletlenül se rakjuk ide a ki a képét :)
10/10
gladiolus 2013 jún. 26. - 18:40:57 10/10
(181/431)
Okés belehallgattam, a Hullámtörésbõl ezek tetszenek:

Thin Lizzy - Whisky in the Jar
Procol Harum - Whiter Shade Of Pale , hú hogy ezt mit kerestem már régóta :)
Elton John - Goodbye Yellow Brick Road
Johann Sebastian Bach - Siciliana

Emily Watson tényleg nem átlagos, neki is jellegzetes feje és mimikája van, ami megmarad az emberben, az Equilibriumban is szívósan kitartó karaktert játszott. Már régóta szemeztem a Hullámtöréssel, csak azért nem mertem megnézni, mert azt írják, hogy perverzitások vannak benne. Valahogy a Szavak titkos élete c. filmre emlékeztet, ami az egyik legjobb film volt, amit a közelmúltban láttam, annak hasonló lehet a hangulata, mint ennek a Hullámtörésnek. Mûvészfilmre számítsak?

Arcképcsarnok: talán lehetne a címe Mr. boldog. :)
frenchbullie 2013 jún. 26. - 18:37:13
(180/431)
Olyan átszellemülten hallgattam a verset, ( a fenébe, hogy nem figyeltem jobban angol órán, még átütõbb lenne az élmény, tökéletesebb nyelvtudással:-)hogy mire észbe kaptam végignéztem az egész linket. De nem baj. Ugyanis bánkódni bánkódtam a végkifejlet miatt, de nem csodálkoztam:-( Christian Bale-t nem szerettem már abban a filmben sem, amiben azokat a képzeletbeli/nem képzeletbeli vérgõzös gyilkosságokat ûzte, erre most rátett egy lapáttal:-)

Az a Miller Zoltán volt Bean magyar hangja a Henrikben, aki az Emberek-ben énekelt???? Ha igen, akkor aj-jaj!
10/10
gladiolus 2013 jún. 26. - 17:37:47 10/10
(179/431)
Az Equilibrium egy remek film, elgondolkodtató mondanivalóval. Azt boncolgatja, hogy tudunk e élni érzések nélkül. Ez pedig egy végtelenül fontos téma. Benne foglaltatik egy nagyon kellemes vers, Mr. Bean eredeti elõadásában,:) ezen a linken található, és érdemes meghallgatni, mert itt aztán végképp szép a hangja.

http://www.youtube.com/watch?v=TJf9Pf9rjO4

Csak légyszi ne nézd végig az egész linket, mert abban benne foglaltatik a poén is, amit nem akarok lelõni, de a szép vers az elején van. Rémes vagyok, és utálatos, tudom. Bocsi. (Mert hát megnéztem, ki szinkronozta Ulrikot, és Vitai András eldurvította és gõgössé tette a karaktert, ami Bean elõadásában inkább alázatos és megkeseredett volt :)

Ez a vers hangzik el:

William Butler Yeats
Az ég köntösére vágyik
(He Wishes for the Cloths of Heaven)

Volna csak enyém az ég köntöse,
Arannyal hímzett ezüstszínû fény,
Az ég kék, sötét s szürke köntöse,
Melyben az éj jár s a hajnal s a fény,
Azt teríteném lábaid elé:
De minden kincsem csak az álmaim;
Álmaim terültek lábad elé;
Lépj lágyan: amin jársz: az álmaim.

Valamit csinálnom kell a lelkivilágommal, újabban verseket olvasok. Beteg vagyok, vagy mi?
frenchbullie 2013 jún. 26. - 17:17:42
(178/431)
Mármint azt a képet, amit Te küldtél:-)... Mert a saját mondókámhoz odatettem egy Equilibirium-os képet, aztán rájöttem, hogy így összezavartam a dolgot.
frenchbullie 2013 jún. 26. - 17:13:58
(177/431)
Ahh, megláttam ezt a képet, és ledöbbentem, mennyire jól áll neki ez a rövid haj, és ez a szolid szakáll is. Az jutott eszembe hirtelenjében, hogy milyen jó lenne Miles Hendon-nak. Bár a Koldus és királyfi némiképp más történet, tudom:-) Az Equilibrium is más, sci-fi-ben még nem láttam Bean-t, ezért tervbe vettem, hogy megnézem azt a filmet.

Elkezdtem nézni a Silent Hill 2.-t, mert az feliratosan van meg(!), de már a film elején eltüntetik valahová S. B.-t, a továbbiakban meg annyira szürreális jelenetek követik egymást, hogy csak kapkodtam a fejem. A látványvilág miatt olyan érzésem támadt, mintha egy Tarsem Singh filmet néznék, ami nem baj, de elvesztettem a fonalat... Majd újrapróbálkozom valamikor.

Az Equilibrium Emily Watson miatt is érdekel. Nemrég megnéztem a Hullámtörés-t, és Watson egyszerûen zseniális benne. A film zenéje is nagyon jó, - ráadásul a rendezõ hagy rá idõt, hogy hallgassuk -, ezért jutott eszembe, hogy megemlítem Neked. Van benne egy-két "kendõzetlen" jelenet, ami Lars von Trier múltját ismerve nem meglepõ, de egyik sem öncélú.
10/10
gladiolus 2013 jún. 26. - 15:43:31 10/10
(176/431)
Robert Aske szerepében, a VIII. Henrikben (2003).
10/10
gladiolus 2013 jún. 26. - 15:15:54 10/10
(175/431)
hát elhiszem, hogy fárasztó lehet olvasni. Pedig olyan jó hangja van szegénynek. Itt ebben a kis trailerben is beszél néhányszor, szép a hangja, vagy én vagyok elfogult? Ez is a Fekete halál.

http://www.youtube.com/watch?v=uAUzrlKvqlI

Emlékszem, megnéztem azt a VIII. Henriket, amiben õ alakította Robert Aske szerepét, ami egy nyúlfarknyi szerep, de azért megnéztem. Na ott adtak neki egy szinkront, Miller Zoltán hangját, és majdnem szétfutottam ijedtemben, annyira elcseszték vele a karaktert. Mert Bean-nek szép, közép mély, bársonyos hangja van, elég érzékenyen szokott vele reagálni az érzelmi változásokra, vannak benne sajátos, egyedi színek, amik külön tetszenek. Miller meg vékony, hisztérikus hangon ordítozta végig a filmet, és egy komolytalan alakot csinált az egész figurából, pedig nem volt az, úgyhogy nem tudom, kinek jutott eszébe ez a rettenetes párosítás.Na akkor egészen biztosan eldöntöttem, hogy én még egyszer õt szinkronnal nem nézem.

Na nem baj, a lényeg, hogy a tartalom azért átjött. Hát valóban nem egy ócska horror volt ez, hanem egy kõkemény, misztikus lélektani dráma.:)
frenchbullie 2013 jún. 26. - 13:45:50 Előzmény gladiolus
(174/431)
Megnéztük a Fekete halált. Szinkronosan, mert az ember lusta feliratot olvasni:-( Spoiler Szegény Bean:-( De nem a látvány - amitõl tartottam -, volt igazán brutális, hanem a tudat, hogy mi történik vele. Huhh...

Tetszett, hogy a valóság talaján mozgott a film, és kiderült, a boszorkány nem is boszorkány, hanem erõs akarattal bíró javasasszony, akit a feneketlen gyûlölet hajt, és manipulálja az embereket. Legalábbis én így gondolom. Az nem tetszett, hogy a fiatal papot megvezette, aki emiatt teljesen kifordult önmagából:-( Ez nem is horrorfilm volt szerintem, hanem egy igen nyomasztó és elgondolkodtató dráma.

Az a Nastassja Kinski-s Tess nekem elég furcsa volt. Egyáltalán nem találtam szimpatikusnak a férjet, inkább hisztisnek, a szeretõ jobb fejnek tûnt. Vagy valamit félrenéztem:-) Ezért bizakodom a Redmayne filmben.

Én is szeretem a "Mágus"-t, csak azt nem, hogy Nortonnak szakállat kellett hordani. Utoljára a San Fernando völgyé-t néztem meg vele, elég labilis, beteg fickót játszik benne, de nagyon jól. David Morse is jó. Nekem olyan "szokni kell"-típusú film, aztán vagy megszereti az ember, vagy nem.
10/10
gladiolus 2013 jún. 25. - 19:01:21 10/10
(173/431)
Szinkronosan fogod nézni? Ugye nem, mert akkor elvész a szépsége.
Beant nem vagyok képes nézni, csak a saját hangjával. Nekem õt ne szinkronizálja senki. Egyedül Chatterleyben volt az jó, de másban nemigen, ebben meg különösen nem.Ha nem hallom a hangját, az olyan, mintha csak a fél ember jönne át. Az meg úgy hiányos. Kíváncsi leszek, mit mondasz.

A Nastasja Kinski féle Tiszta nõt többen dícsérik, te láttad azt? Jó volt?
frenchbullie 2013 jún. 25. - 18:48:09
(172/431)
Úgy gondoltam - már mondtam is az embernek -, hogy ma este megint nekifutunk a Fekete halál-nak. Felvérteztem magam lelkileg. Legrosszabb esetben, ha nagyon megrémülök a látványtól, elbújok a takaró alatt:-( Bár, igyekszem majd szem elõtt tartani, amit mondtál, arról, hogy kell nézni. Holnap referálok! Szép estét:-)