Téma: Sean Bean

frenchbullie 2013 júl. 08. - 22:42:04
(331/431)
Sharpe-ot ezennel megbeszéltük:-) Pármaihoz kitartást kívánok, mert elég hosszú.

Nini, milyen szép környezetben üldögél. Én is így vigyorognék, ha a helyében lennék.
frenchbullie 2013 júl. 08. - 22:35:49
(330/431)
Off El is hiszem, hogy nagy élmény egy ilyen erdei kirándulás. Ilyenkor fényképeket is csináltok élményraktározás céljából? A férjem egy különleges formájú és textúrájú kõdarabot tart a kocsi oldalzsebében egy duna-parti séta emlékeként. Érdes érdekesre mosta a víz azt a követ, figyelemreméltó darab. Emberemben egy geológus veszett el.

A ma esti tornám közben megnéztem a Viharos hétfõ utolsó harmadát, mert azt tegnap már félálomban sikerült megtekinteni. Milyen édesen naiv, fiatal fickót alakít ebben a filmben Bean. Öröm nézni. A zenét viszont már nem annyira öröm hallgatni. Azzal még elvoltam, mikor Sting visszafogottan pengette a nagybõgõt(?), de mikor a jazz band belelendült, és kaotikusan nyomta, azt nem díjaztam. Ez az improvizáción vagy mi a csodán alapuló jazz nem az én ízlésvilágom. Viszont kellõen lehalkítva és kizárólag Bean-re koncentrálva, tetszetõs a film:-) (Valójában utálok tornázni, ha csak egy napot kihagyok, akkor nincs megállás a lejtõn, képes vagyok hetekre leállni. Ezért kínzom magam a napi fél órával. És még így sem vagyok az az igazán szilfid alkat:-)

A fémkeretes szemüvegû, hátranyalt hajú, öltönyös Bean melyik filmben látható? Így még nem láttam, azt hiszem. Vagy nagyon elfelejtettem.
10/10
gladiolus 2013 júl. 08. - 22:07:54 10/10
(329/431)
Rábukkantam még egy szép kis képre. Azt hiszem, ha õszinte akarok lenni, nem is Beant kedvelem annyira, hanem inkább Sharpe-ot. Richard Sharpe egy olyan végtelenül jó és melegszívû ember. Soha senki nem is tudott neki ellenállni.Más a két személy élettörténete és személyisége, és hát Richard-é jobban tetszik.Viszont mindenképpen Bean látványával és színészi alakításával teljes és tökéletes a kép, ha más játszaná, meg sem néztem volna.

Richard sorsa, és élete kicsit nehezebb volt, mint Bean-é (aki azért egy gazdag apuci pici fiaként nõtt fel). Nehéz lehet család nélkül, árván felnõni, és aki egy ilyen helyzetbõl indul, és olyan szintre jut el, mint Richard, azt az embert tudom a legjobban becsülni és értékelni. Akinek a szülõk mindent a feneke alá tesznek, azok sosem értik meg, milyen nehéz a sorsa egy nem harmonikus családban felnövõ embernek, és mennyivel többet kell dolgoznia azért, hogy ugyanazt elérje.

Majd augusztus közepétõl, ha nem lesz túl sok elfoglaltságod, megnézhetjük a Sharpe összest, persze epizódonként. Én akkor fogok kicsit felszabadulni tennivalóim alól, és akkor be mernék vállalni egy ilyen maratont. Most is emlékszem a részekre, úgyhogy akkor is hozzá tudok szólni, ha te nézed. De majd csak akkor, ha kedved lesz hozzá. Egyébként a számomra két legemlékezetesebb rész a Sharpe ellensége, és a Sharpe kardja.

Megvan a Pármai kolostor, majd talán holnap elkezdem nézni.
10/10
gladiolus 2013 júl. 08. - 15:18:47 10/10
(328/431)
Na jó, ez unalmas. Képtelenek lehetõvé tenni, hogy privit tudjak küldeni. Megírom az üzenetet, és nem lehet elküldeni. Már két napja.

Légyszi a meghívót erre az email címemre küldd el, nem fogok a rendszer karbantartóira évtizedekig várni.

gold112@freemail.hu

Elõre is köszi.
10/10
gladiolus 2013 júl. 08. - 15:13:44 10/10
(327/431)
Képzeld, azért elmentünk ma kirándulni, mert a séta jót tesz a hátnak. Gyönyörû erdei patakos, tavas bolyongás volt ez, fény és árnyék örökös változásával a néhol keskeny, néhol kiszélesedõ ösvényeken. A tavakban pisztrángok úszkáltak, és annyira kellemes hûvös volt a víz. Azt beszéltük a férjemmel, hogy ha most lenne nálunk gumicsizma, akkor nem az ösvényen keresztül mennénk, hanem bele a patakba és át a zúgókon, mert 30-40cm-nél zömében nem volt mélyebb a víz. Nagyon élveztem, úgy kicserélõdtek a gondolataim, de el is fáradtunk.A férjem nagyon aranyos volt, be nem állt a szája, de jólesett hallgatni, látszott, hogy itt elemében érzi magát. Csak más ez a fáradtság, mint mikor a gép elõtt fáradok el. Írtam Magdushoz is. :)

Múltkor leszedtem a Viharos hétfõt szinkronnal, de még nem néztem végig, majd megnézem, hogy Cosmo mi a túrót csinált itt, hogy felrobbant az a szegény orosz manus.
Hát igen, jó az az összezuhanós jelenet, elég megrázó lehetett mindkét félnek, a film tanúsága szerint. :)
Az is kedves dolog volt, hogy így ápolták egymást, miután összeverték õket. Érdekes, egy ilyen komoly kapcsolatot kiépíteni két nap leforgása alatt, nem szokványos.

Átküldöm az email címet.
frenchbullie 2013 júl. 08. - 10:42:27
(326/431)
Off Hát nem gondoltam volna, hogy ilyen kis ügyesek voltunk:-) Én is olyan vagyok, sokszor két szót nem tudok kibökni. Ha pedig valakivel nem szimpatizálok, vagy nincs közös témánk, akkor meg végképp végem van.

Elsõre fel sem tûnt ezen a képen, hogy annyira koncentrál a bejutásra, hogy még a nyelve hegyét is kidugja:-) Egyébként ez a hozzászólás nagyon tetszett: You enjoy your beer sir! Úgy bizony:-) Mert nem egy rekeszre vagy kartonra való sörrel kapták le, csak néhány dobozzal, az meg belefér. (Már annak aki szereti, nekem tuti sok lenne.) Átlagember megihatja a pár doboz sörét, õ miért ne ihatná? Amiatt én is aggódtam, nehogy elfertõzõdjön a seb azalatt a piszkos kötés alatt. Reméljük ismeri a Betadine-t vagy valami hasonlót.

Viharos hétfõ-ben milyen szemérmetlenül fiatal. Melanie Griffith-nek mákja volt, hogy a megfelelõ pillanatban zuhant el shoppingolás közben. És milyen kellemesen landolt:-)

Átugrok Szabó Magdához, mert az Abigéllel és Az ajtó-val kapcsolatban eszembe jutottak dolgok. Jössz Te is? Aztán persze visszatérünk ide:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 07. - 21:07:04 10/10
(325/431)
Ma cakkum pakk 27 hozzászólást vittünk be. Sosem hittem, hogy egyszer ennyi mondanivalóm lesz. Alapból hallgatag vagyok. Most meg szó..só. Érdekes.
10/10
gladiolus 2013 júl. 07. - 20:58:53 10/10
(324/431)
Azért nevet ilyen boldogan, mert bevitt két gólt, meg egy tizenegyest, és megverték a Manchestert.Ezzel révbe is ért.
Torma Gedeon szavai különösen kedvesek számomra is, Básti tökéletes választás volt."Vitai fogoly,"
Az Equilibriumban megtaláltam ezt a részt, köszi, hogy szóltál, mert ez nekem kimaradt.De itt bibi van,Preston totál szétlõtte a fejét, viszont ez a fej ép és sértetlen, mintha végelgyengülés vitte volna el.Egy kis horzsolás legalább kellett volna.

Balcsira inkább egy hét múlva megyünk, mert meg kell gyógyulnia a férjem hátának,ha kocsiba ül most 2 órára, tuti megárt neki. Most két nap szabin leszek, az azért remek.Aztán szerda, csütörtök, pénteken dolgozom, és utána megint egy hét szabi. Sirály.

Kellemes sportolást! Már lassan testépítõ leszel. Én ma lusta malacka voltam, na de majd holnap..
frenchbullie 2013 júl. 07. - 20:41:50
(323/431)
Még gyorsan idetûzök egy képet a másik nagy kedvencemrõl, aki angolsága és futballrajongása folytán talán kapcsolható Bean-hez, aztán már tényleg megyek tornázni.

(Jó idõt, jó pihenést a Balcsin:-)
frenchbullie 2013 júl. 07. - 20:33:18 Előzmény gladiolus
(322/431)
Off Igen, gyerekként ettük mi is a limo-t, pedig így felnõtt fejjel visszagondolva, vízben kellett volna feloldani, nem pedig szárazon ropogtatni azt a kristálycukor állagú, színezett, édes-savanyú, totál egészségtelen valamit:-)

Az Örök visszatérés nekem is a törpe miatt emlékezetes, mert csak úgy sütött belõle a gonoszság. A másik Jean Marais film, amitõl begazoltam, az az Orfeusz volt. Vagyis a Halál. Egy haloványra mázolt arcú, fekete hajú nõ alakította, komolyan megrettentem tõle. A Cocteau filmek olyan jellegzetesek a borzongató hangulatuk miatt, nem?

Igen hasonló az ízlésünk Abigél terén is. "A csúfolódoknak nem ül õ székében" idézet sokszor beugrik, mikor gúnyolódni támad kedvem valakivel, és olyankor visszaveszek a lendületbõl. Merem remélni, hogy tanultam valamit abból, hogy elolvastam a könyvet:-) A sejtelmes hangulathoz sokat hozzáad a film zenéje is, ami akkor szól, amikor Gina megy a sötét utcán. Lehet, hogy torna alatt bele is nézek...

Bean itt milyen teli szájjal vigyorog:-)
frenchbullie 2013 júl. 07. - 19:59:08
(321/431)
01:00:23-nál. Bale bemegy a hullaházba (legalábbis azt gondolom, hogy hullaház), leül Bean mellé, mondja, hogy "Nagyon, nagyon sajnálom...", eközben közelít rá a kamera Bean mosolygó arcára.
10/10
gladiolus 2013 júl. 07. - 19:41:46 10/10
(320/431)
Ez a kép hol van a filmben? Most látom elõször. Megbékélt, az biztos. Nem tudott tovább abban a sivár világban élni, neki megváltás volt a halál, mert kiszabadult a rabságból... De hol volt ez?
10/10
gladiolus 2013 júl. 07. - 19:40:03 10/10
(319/431)
De örülök, hogy lehet veled beszélni régi filmekrõl is, nagyon kellemes nyitott gondolkodású emberekkel eszmét cserélni.
Szeretem a tizedes meg a többieket. Az egy nagyon kedves kis film. De a legnagyobb kedvencem az Abigél, már könyvben is imádtam, rongyosra olvastam, és a filmet is nagyon szeretem. Olyan sajátos hangulata van. Amikor Gina a végén megy Horn Mici házához a sötét utcán, abban a háborús atmoszférában, az annyira sejtelmes. Szabó Magdát is nagyon szerettem, néha kicsit olyan példaképnek tekintettem. Szeretnék hasonló életet élni, amilyet õ, persze abban volt sok nehézség is, sokáig nem publikálhatott. Az Abigél hangulatát nem is nagyon lehet szavakba önteni, talán egy szó jut eszembe, szívmelengetõ, az összes puritán szigorával, kicsinyességével együtt.

Valahol említetted Jean Maraist, én is láttam a Szép és a szörnyeteget. Nagyon titokzatos volt, és már talán túlzottan irreális az a világ, amit Jean Cocteau teremtett abban a filmben, kicsit betegesnek találtam a hangulatát. De az látványos volt, ahogy a sötét folyosón a szolgák karjai egymás után kinyúltak és tartották a fáklyákat, ha jól emlékszem.
A másik, amit láttam tõle, az Örök visszatérés. Azért volt számomra maradandó, mert volt benne egy törpe, egy ronda gonosz törpe, és a végén õ tette tönkre a pár életét, és én kiskoromban halálosan féltem a gnómoktól, azt hiszem, ennek a filmnek a hatására. Túl kicsi voltam hozzá, nem kellett volna még megnéznem.
A Madárkát én is szeretem, úgy megijedtem, amikor Matthew Modine a végén leugrott a tetõrõl, de aztán kiderült, hogy egy méterrel lejjebb volt még egy tetõ, és õ azon vihorászott, és végre megszólalt. A Nemzet aranyában együtt játszik Cage Bean-nel, és benne van Diane Kruger is.
Az eljön a szombat nem rókabõrös, szerencsére. Inkább útkeresõs film. Abban Bean abszolút fõszereplõ, kiskorában nem érdekelte más, csak a futball, ezért testhez álló szerep volt neki, hogy a Sheffield United színeiben bevállaljon egy fõszerepet egy srácról, akibõl profi focista válik, de ez egy romantikus dráma, tehát nincs benne futball túltengés. Egy baj van csak vele, se szinkronja, se magyar felirata, legalábbis én nem találtam hozzá. De a te oldaladon lehet, hogy van valami hozzá.

Én azt a kiflit szeretem, amit szét lehet tekerni, és miután lefosztottam róla a héját, meg lehet enni a belét. Jó mi? Azt hiszem, ez az a régi típus, amit te is említesz… Amikor kicsi voltam, mindig így ettük az iskolában ezt a kiflit...és limót is ettünk, ti is? ..:)
frenchbullie 2013 júl. 07. - 19:01:49
(318/431)
Nézelõdés közben akadtam rá erre az Equilibrium-os képre, és nekem úgy tûnik, mintha Bean mosolyogna. Ami az állapotát tekintve természetesen elég fura. De ez már a filmben is feltûnt, csak most jutott eszembe megint. Azt gondolom, azért mosolyog, mert megbékélt és megbocsátott, ezáltal nyugalomra lelt. Neked mi a véleményed? Vagy a mosolyt meg az összes többit csak képzelem?
frenchbullie 2013 júl. 07. - 18:52:12
(317/431)
Köszi a linket. Szoktam nézni régi filmeket is, nem csak maiakat. Az pedig egyértelmû, hogy más filmes eszközöket használnak bennük, más a látványvilág, mert egy korábbi kor ízlésének készültek. Szerintem már eleve úgy kell leülni a régi filmek elé, hogy ezt evidensnek vesszük, és akkor nincs semmi gond. Sokkal nagyobb kedvvel nézek meg egy régi kalandfilmet vagy vígjátékot, mint egy mai akármit a trágár vagy gusztustalan humorával.

Van egy pár film, ami érdekelne, de azért nem merem megnézni, mert félek, hogy a részegséget úgy mutatják be, hogy fúj, tudod, olyan rókaprémesen. (Mert az még a vérnél is taszítóbb számomra.) A "Ha eljön a szombat" milyen? Abban a filmben nem kell tartani ettõl? Mondjuk még nem láttam... majdnem azt írtam, hogy még nem láttam Bean-tõl ilyesmit, de aztán rájöttem, hogy a Ronin-ban talán igen. Ott a stressz az oka, de akkor is fúj. A Nicholas Cage-es Las Vegas végállomás-t is hasonló okból nem néztem meg. (Azért Cage-nak is akadnak jó filmjei. Szeretem a Madárká-t és A bosszú jogán-t. Még a Szellemlovas 1-et is, ha lazulásra vágyom. A másodikat nem.)

A Színes fátyol-t eltekerem, amikor Kitty belép a betegsátorba. Ennyire jól ne játsszon Norton.

Az én férjem is vásárolt délelõtt, sikerült olyan hagyományos kiflit találnia, mint amilyent régen sütöttek, olyan kifliszerû kiflit, nem ezt a mostani pöttyös aljú valamit:-)

Gyorsan kerestem Bean-rõl egy olyan képet, amin nincs összezuhanva, ez a zöldes háttér szépen kiemeli a szeme színét, a sötét ing pedig jól áll neki:-)
10/10
gladiolus 2013 júl. 07. - 16:43:11 10/10
(316/431)
Igen, teljesen igazad van, nem is akarok én sem ebbe belemerülni, csak úgy elgondolkodtam.
Valószínûleg tudomásul kell venni, hogy minden jó szándékunk ellenére neki is van egy sötét oldala, amit kevesen ismernek. Úgy tûnik, nem klappolhat minden. Az is feltûnt, hogy sosem láttam sírni, csak egy filmjében, a Ha eljön a szombat-ban. Pedig kedvelem, ha egy pasas sírni is tud. :)

Ezt most azért írom ide, mert egyszerûen nem mûködik a privi levelezés. Küldök majd email címet, mert az általam ismert oldalakról nem lehet leszedni a Pármai kolostort, ezért csak akkor tudom megszerezni, ha fel tudok menni arra az oldalra, amirõl írtál. De meg kell várnom, amíg a privi levelezés helyrejön. :(

Elküldöm neked a Királylány linkjét, hogy majd amikor meg akarod nézni, ne kelljen keresgélni, de nem sürgõs, ma azt nézd, amit eredetileg is terveztél. A magyar szinkron csodálatos ez esetben, Tordi Géza, Domján Edit, kicsit régies, de kellemes:

http://www.youtube.com/watch?v=DDbE8Zm2UW0

Szegény Gerard, kicsit utána olvastam, olyan szép, teljes életet élt, ráadásul nagy boldogságban,hûséges volt az egy szem feleségéhez, ami nagy szó, és erre õt meg leszedte a kaszás 36 évesen. Ezek is nehéz dolgok, a miértek.

Kár, hogy nincs ezen a porton olyan csevegõs oldal, ahol el lehet térni a tárgytól, ha az ember szeretne többféle témát megvitatni valakivel, hogy azt lelkiismeret furdalás és offolási szándék nélkül megtehesse. :(

A férjecském elszaladt a boltba, nem lehetett visszatartani, és olyan finom dolgokat hozott, most megint pihen, úgy sajnálom a hátával. Ha lenne egy varázsvesszõm, megszüntetném minden baját egy pillanat alatt, így meg csak az aggódás marad, meg a gyógyszerek hatásának felmérése. Sosem fogom megérteni, hogy egy ilyen kedves, aranyos, tiszta szívû embernek miért kell egy ilyen gerinc ügylet. Más gonoszok meg élnek s virulnak. Jó lenne érteni az igazság igazi arcát. :(
Ha megjavul a privi, majd írok az éjszakai eseményekrõl, mert itt akkora vihar volt, hogy hihetetlen.


Kedves Moderátorok, kérlek titeket, ha esetleg belefér az idõtökbe, nézzétek meg, mi hiba lehet a privát, belsõ levelezõ rendszerrel, mert nem tudok levelet küldeni, errort jelez.
frenchbullie 2013 júl. 07. - 15:47:44
(315/431)
Mivel a "felmelegítve csak a töltött káposzta jó"- mondás híve vagyok, értetlenül állok az ilyen kapcsolatok elõtt. Nem hiszem el, hogyha túl mély lelki sebeket ejt egymáson két ember, akkor arra csak úgy zsupsz fátylat lehet borítani. Lehet próbálkozni a felejtéssel és a megbocsátással, de az már az egyén természetétõl függ, mennyire sikerül. Aztán ott vannak a se veled, se nélküled esetek is... Nehéz dolgok ezek. Nekem az jutott eszembe, hogy - mivel mûvészekrõl van szó - nem lehet-e veszekedés kiváltó oka az, hogy Bean a sikeresebb, ismertebb. De aztán inkább gyorsan elkezdek valamelyik filmjén gondolkodni:-)
frenchbullie 2013 júl. 07. - 15:25:51
(314/431)
Igen, ez volt az, és a cikkben szereplõ képekre gondolhatott a rendszer. Nem értem, miért nem akart átmenni, de lényeg, hogy most már láttad.
10/10
gladiolus 2013 júl. 07. - 14:45:14 10/10
(313/431)
Próbáltam privit küldeni, de jelenleg rossz a rendszer, késõbb majd még megpróbálom.
10/10
gladiolus 2013 júl. 07. - 14:15:29 10/10
(312/431)
Ja, én csak ezt a linket akartam, gondolom ezt olvastad:

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/4347646/Sean-Beans-not-looking-so-Sharpe.html

Nem képeket akartam, dehogyis :o)
Hogy kerülhetett olyan állapotba, hogy egy ilyen kötést hagyjon fenn? Szegény.Az a kötés felér egy szepszissel.

Ha magánéletileg volt mélyponton, akkor az az miatt a nõ miatt lehetett, aki múltkor a sliccét fogdosta, az a volt felesége. Nem értem ezt a kapcsolatot, verekedések, szakítások,letartóztatás, zaklatás, válás, most meg újra hawai Dj, és római romantikázás. Ezek után még szeretheti egymást két ember? Érdekes, lehet, hogy ez az érzelmek frissen tartásának legjobb módja, de ez nagyon távol áll tõlem.

Azért arra kíváncsi leszek, ha évek múltán esetleg még érdekel a dolog, hogy meddig tartanak ki, ha most újra összejöttek. De ha rosszindulatú akarok lenni, az is megfordult a fejemben, hogy a nõnek elfogyott a pénze, és most fel akarja frissíteni a forrást. Vagy lehet, hogy akar egy gyereket így hirtelen? Na mindegy, tudja a franc, csak nem szép, az egész ügy nem szép, és nem értem, hogy egy normálisnak tûnõ ember hogy élheti meg így a legfontosabb részét az életének. Persze, mûvészekrõl van szó. De ez sem lehet mentség mindenre.

A törvénytisztelõ polgár Butler egyik legmorózusabb szerepe, érthetõ okból, ha az embernek kinyírják a családját, akkor ilyen lesz, és meg akarja bosszulni. Már nem emlékszem, hogyan is kapták el a börtönben, csak tudom, hogy valami alagutat ásott, aztán jött egy nagy robbanás, és a kisgyereke fényképével a kezében halt meg a végén. Nem egy vidám film, az kétségtelen.

Lehet, hogy a Királylányos film majd egy kicsit régies lesz, bocsi, mert szegény már "több száz" éves. Lehet, hogy egy két poén is fárasztó lesz, de G.P. aranyos benne, az biztos.