smarti1983 2008 márc. 05. - 14:17:06 Előzmény henett
(58/98)
A civil hangról jut eszembe. Nagyjából olyan volt, mint amikor a Kútfejek werkfilmjében beszél? Nekem az tûnik civilnek. de lehet, hogy tévedek. A szinhaz.hu oldalon a fórumon belül, a mennyei páholyban (talán ez a link http://www.szinhaz.hu/index.php?id=27&forumid=1783 )vannak még olyan "írások", emlékek, amelyek még közelebb hozzák egy kicsit.
henett 2008 márc. 05. - 08:28:16 Előzmény szinva
(57/98)
Így is fogalmazhatnék...:D
egy ismerõsömet kértem meg, hogy szembõl fotózza le õt, mert akkor még nem tudtam, hogy sokkal több és jobb kép is készül majd a találkozóról és rólunk. Nagyon büszke vagyok arra, hogy legalább egyszer munka nélkül volt szerencsém látni õt!
szinva 2008 febr. 28. - 18:50:53 Előzmény henett
(56/98)
ezt a képet te csináltad??
szinva 2008 febr. 28. - 18:49:08 Előzmény henett
(55/98)
atya ég!elég nagy a tömeg. mennyien szerették na + 1 ok miért lett volna érdemes belelökjem az osztálytársam a csatornába, a " halála után csak jót mondunk az emberrõl" dumájával kicsit felhergelt... Õ meg csak nézett rám amikor lendítettem a kezem a maflásra.. na mindegy.
henett 2008 febr. 27. - 17:07:48
(54/98)
Wuss 2008 febr. 23. - 18:38:41
(53/98)
Sajnálatos. Hiányozni fog a hangja ...
Nyugodj békében, Roli!
szinva 2008 febr. 16. - 20:31:31 Előzmény henett
(52/98)
tudom, most akatam mondani(írni) én is, mellesleg ott lakom (nem a temetõben!!)
henett 2008 febr. 11. - 13:18:56
(51/98)
Örök nyugalom
2008. 02. 22. 15:00
Farkasréti Temeõ
1124. Bp. XII., Németvölgyi út 99.
henett 2008 febr. 11. - 10:43:57
(50/98)
Annyira mindegy mit mond a bulvár sajtó...

Kivételes élmény volt személyesen is találkozni vele, olyan "igazinak", hitelesnek tünt! Nem érdekel mit nomdanak, mibõl csinálnak hírt! Csak azt tudom, hogy hallottam az valódi hangját, a civil-hangot, a sztorikat az életébõl és mérhetetlen kedvességgel, figyelemmel fordult mindenki felé...
szinva 2008 febr. 09. - 22:52:06 Előzmény szinva
(49/98)
az most baró lesz, a saját 'küldeményem' nem értem.. Roli + Kubik Anna..?
szinva 2008 febr. 07. - 13:23:09
(48/98)
"Szerettelek és te itthagytál, oly közel vagy, mégsem érlek el! Gyere vissza onnan is ahonnan lehetetlen, gyere és ölelj meg tudjam, hogy szeretsz és békével hagytad itt e földet. E világon már befejezted tenni valóidat, s most eltávoztál a másik világba":((((
szinva 2008 febr. 07. - 13:21:08 Előzmény smarti1983
(47/98)
igen...
" Olyan csend van így nélküled, hogy szinte hallani amit még utoljára akartál mondani"
smarti1983 2008 febr. 06. - 10:29:10
(46/98)
Mik ki nem derülnek?

Nem tudtam, hogy elvált (igaz eddig azt sem tudtam, hogy volt felesége és két gyereke, csak innen a fórumról).
De ez mit sem változtat a tragédián.
Szörnyû. Hiányozni fog.
szinva 2008 febr. 05. - 21:28:26
(45/98)
ez csak ilyen 'melléklet'
Kegyetlen tréfát ûz néha a sors! A legjobb drámaíró sem tudna kitalálni olyan fordulatokat, amelyeket néha át kell élnünk egy isteni színjátékban. A szerdán elhunyt Selmeczi Rolandot (†38) ugyanúgy vesztette el kedvese, Kubik Anna (51), mint négy évvel ezelõtt korábbi szerelmét, Bubik Istvánt (†46). Mindketten a szolnoki színházból tartottak hazafelé…
szintén BLIKK
szinva 2008 febr. 05. - 21:19:36
(44/98)
ezt halgassátok:
Selmeczi Roland szerda délután befejezte a próbát a szolnoki Szigligeti Színház színpadán, Hunyadi Sándor Fekete szárú cseresznye címû darabjának bemutatójára készült. A próba után pár órát pihent, majd Ford Focusával elindult Budapest felé. Újhartyánig jutott. Eddig ismeretlen okból a színész lesodródott autójával az útról, letarolta a vadvédelmi kerítést, elvitt egy segélykérõ póznát, az árokba csapódott, két fának is nekiütközött, majd háromszor megpördült és fejre állt. Roland a helyszínen meghalt.
Ennyi maradt a színész autójábólA tragédia másnapján döbbenet és gyász lett úrrá a Szigligeti Színház társulatán. Dósa Matyi, a Barátok közt egykori sztárja, a szolnoki teátrum ifjú tehetsége a halála napján látta utoljára Rolandot, aki a próbák után mindig visszavezetett Budapestre.

– Egy öltözõben öltöztünk, legutoljára tegnap találkoztunk. Örültem, hogy jobb kedve volt, mert elõtte több napig kórházban feküdt. Nagyon sajnálom, ami történt vele, még fel sem fogtam igazán – árulta el Matyi. Utóbbi megjegyzésével nincs egyedül.

Besenczi Árpád, akivel Roland az Üvegtigris immár klasszikus rendõrpárosát, Bajuszt és Rezsõt alakította, szintén nem tud napirendre térni. – Felfoghatatlan a dolog, mintha egy részt kiszakítottak volna belõlem – mondta lapunknak a színész.

– Rendkívüli barát, nagyszerû kolléga volt. – Tragédia, ami történt, és micsoda szörnyû sorozat! – csatlakozott Kerekes József, aki az Ericsson stúdióban a Szeget szeggel elõadásban játszott Rolanddal. – Elõbb Kocsis Gyuri, aztán Kaszás Attila, és most Roland! Hihetetlen humorú, édes ember volt. Nagyszerû tehetség.

– Nem tudok magamhoz térni a döbbenettõl, egy remek barátot vesztettem el – mondta Kálloy Molnár Péter. – Rengeteg darabban játszottunk együtt, aztán jött a Kútfejek címû film. Abban Kaszás Attilával, a legjobb barátjával együtt játszhatott. A sors tragédiája, hogy ma már egyikük sincs közöttünk. Megint egy olyan színész ment el, akinek nem voltak allûrjei, aki tisztelte a másikat, nem volt mindenáron nyomulós típus. Talán pont ezért nem is volt még a csúcson, holott képességei alapján ott lett volna a helye.

Információink szerint Roland nemrég vált el ügyvéd feleségétõl, aki két gyermeket, a 13 éves Dorottyát és az 5 éves Gergely Rolandot szülte neki. A válás, úgy tudjuk, nagyon megviselte a színészt, sokáig magába forduló, kedvetlen volt, de az utóbbi idõben mintha rendezõdni látszott volna az élete. Számos színházi munka várta, és az ország egyik legismertebb szinkronszínészeként rengeteget dolgozott. Talán épp a fáradtság okozta a tragédiát, amelynek okát a rendõrségi vizsgálat állapítja majd meg. Egy azonban biztos, nem elõször vezetett fáradtan. A blikk.hu egy hozzászólója egy 2006-os interjút idézett a színésztõl: „a Kútfejek forgatásánál például két és fél héten keresztül szinte alig aludtam(...). Ennek az lett a következménye, hogy egyszer elaludtam a volánnál. Szerencsére nem menet közben, hanem egy piros lámpánál(...).”

Blikk-összeállítás

Két fát is kidöntött
DABAS – Selmeczi Roland halálos balesete szerda este háromnegyed kilenc körül történt az M5-ös autópálya 34-es kilométerénél. – Egy Ford Focus Kecskemét felõl Budapest irányába ment, amikor a vezetõ eddig ismeretlen okból elvesztette uralmát a jármû felett, és a jobb oldali útárokba sodródott. Eközben a szalagkorlátnak, az út mellett lévõ segélykérõ oszlopnak és az árokban lévõ két fának ütközött. Az autó többször megpördült, és végül a tetejére borulva állt meg. A kocsit vezetõ 38 éves férfi olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette – mondta Bényi Mónika, a Pest Megyei Rendõr-fõkapitányság sajtóügyeletese. Úgy tudjuk, Selmeczi nem ivott, de a végleges eredmény a boncolás során derül ki. Cs. K.
szinva 2008 febr. 05. - 21:18:36
(43/98)
Nem tudom már ki volt az a barom aki azt mondta nekem hogy Bogara volt, de kiderítettem hogy Ford Focus volt a jószág..
szinva 2008 febr. 05. - 21:16:09
(42/98)
na annyi szent hogy rohadt kis dögök a Bogárhátúak...
szinva 2008 febr. 05. - 21:13:09
(41/98)
a mégpontosabb infó:
A tragikus baleset szerdán este fél kilenc körül történt, az M5-ös autópálya 34-es kilométerénél. A színész eddig tisztázatlan okból elvesztette uralmát jármûve felett és lesodródott a pályáról. Az autó a szalagkorlátnak és a mögötte lévõ vadrácsnak csapódott, letarolt egy segélykérõ oszlopot, majd az árokba hajtott, ahol két fának vágódott. A jármû többször megpördült, majd feje tetejére borulva állt meg. A színész eközben olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen meghalt. A baleset körülményeit a Dabasi Rendõrkapitányság vizsgálja.
forrás http://www.hirtv.hu/kultura/?article_hid=196460
szinva 2008 febr. 05. - 21:11:03
(40/98)
na jutottam valamire (ez még csak cikkekbõl rakosgatott vázlat, még a nagybátyámig nem jutottam el..)
"soproni Petõfi Színházban emlékhelyet alakítottak ki, ahol Selmeczi Roland tisztelõi elhelyezhetik az emlékezés virágait - közölte Nyerges Ferenc, a Pro Kultúra Kht. igazgatója és Darvas Ilona, a színház igazgatója a távirati irodával."
forrás: http://nol.hu/cikk/479617/
szinva 2008 febr. 05. - 20:48:38
(39/98)