Téma: Senki szigete

3/10
fél X 2014 okt. 26. - 13:32:20 3/10 Előzmény m.sz.
(11/31)
Én is meglepõdtem, ezek szerint a filmrendezõ tizen akárhány év alatt ennyit képes fejlõdni? A Moszkva tér a maga nemében kult film ehhez képest.
A Bizottság nótát ismerik a mai tinik? Nekem szellemtelen volt a Szerelem az esküvõ alatt.
1/10
funfun 2014 okt. 26. - 07:27:40 1/10
(10/31)
Nálam egy pont, mivel kevesebbet nem lehet adni. Végig az a kérdés motoszkált bennem a film alatt és utána is: ez mi ez? Trendi helyen lakó trendi fiatalok trendiskednek. Amit megtudtam a filmbõl: ha egy vagány taxisofõr vagy, az utasaid sem SZTK-ba igyekvõ nénik, hanem kõkemény arcok. Rengeteg dramaturgiai baki van a filmben, nevetséges jelenetekben sincs hiány. Mikor a taxisofõr csaj lenyúlja a tök üres romkocsmában a srác pénztárcáját, amit a srác a pulttól észrevesz, majd lazán bealázza a trendi csajt, aki zavartan néz erre - na ezt az Alsópörgeháza külsõn lévõ mûvház amatõr színjátszó csapatában is így csinálhatják. Életszerûtlen az egész. Aki viszont kegyetlen jó benne: Margitai Ági. Schell Judit is jó volt. Bán Jánost régen láttam már, megörültem, mikor az elején feltûnt, de 1 percnyi szerepe van csak. Na igen: pénzt ad egy ismeretlen lánynak, aki ráadásul nem is az, akinek gondolja, és ez a lány egybõl ipari alpinistaként tisztogatja az irodaház ablakait kívülrõl. Simán beugorna akárki bárki helyett ilyen melóra. Láttam már ilyesmit filmen, Frank Drebin hadnagynak hívták a fõhõst.
7/10
SteveBoss 2014 okt. 24. - 22:58:23 7/10 Előzmény m.sz.
(9/31)
Ennyi erovel hasonlithatnad a The Shawshank Redemption-hoz is... felejtsd el, hogy lattad a Moszkva tér-t (mellesleg az sem egy nagy szam) es nezd meg ujra.
7/10
SteveBoss 2014 okt. 24. - 22:55:47 7/10
(8/31)
Konnyed muveszfilm. Kezdo muveszfilm-rajongoknak ajanlom. Haladoknak mar nem. Ha szeretned megnezni akkor moziban, otthon ne, annyira nem jo... semmi extra, egyszer nezheto. Szamomra szorakoztato volt az az egy alkalom. 10/6.
1/10
m.sz. 2014 okt. 23. - 13:38:39 1/10
(7/31)
A Moszkva tér után nagy csalódás volt. Senki ne pocsékoljon az életébõl rá 90 percet. 10/1
9/10
4427 2014 okt. 21. - 19:14:54 9/10
(6/31)
Az biztos, hogy nem egy katarzis, hanem csak egy igényes, könnyû szórakozás.
Ennek a filmnek ugyanis hangulata, lendülete van.
Remek figurák, remek fiatal színészek. Ütõs zene. Bravúros, vidám képek.
Mondhatni, egy anti-tarrbéla film!
Kíváncsi vagyok, hogy mennyi nézõje lesz. Félek, hogy a Hajnal Tímea rajongóknak túl igényes ez a mozi. Az igényes, mûvészfilmek kedvelõinek meg túl könnyed.
3/10
fél X 2014 okt. 21. - 15:17:09 3/10
(5/31)
Szeretlek Sopron!Továbbképzésre vetõdtem Sopronba, és egy üres és unalmasnak ígérkezõ estét egészen véletlenül töltöttem az Elit Filmszinházban, igy inkább hálás vagyok filmnek, mégsem egy amerikai tucatfilmet kellett végigszenvednem.
A fiatal szereplõk kivétel nélkül szerethetõek. A történet közepes, gyenge. Amikor a 3 pontot adtam még nem volt lehetõsáég véleményt írni, azóta megenyhültem, és mivel többször eszembe jut egy egy jelent, most már 3 nál többet adnék.
1/10
tischler87 2014 okt. 20. - 20:56:48 1/10 Előzmény 4427
(4/31)
Nem tudom ti mit láttatok, de számomra 90 perc kõkemény szenvedés volt.... + dög unalom 2/10...
Nem ajánlom senkinek hogy moziban nézze nem éri meg a mozijegy árát...
5/10
danielcarsontate 2014 okt. 20. - 10:40:46 5/10
(3/31)
Számomra elég nagy csalódást jelentett ez a film. Nem mondom azt, hogy kifejezetten rossz, de összességében volt bennem egy üresség amikor távoztam a moziból. Találtak egy vonzó stílust, egy színes, látványos képi világot, jó zenét, egy egészen elbûvölõ fõszereplõt, de valahogy mintha ezek után el is fogyott volna az ötlet. Az izgalmas formát és az ötletes elemeket nem tudták megfelelõ tartalommal kitölteni. VIGYÁZAT SPOILER Az érdekesnek tûnõ szálak, amelyeket elindítottak, nem vezettek sehova: végül mindegyik leeresztett, mint egy fáradt lufi. A Stohl Buci féle kínai maffiózós szál: egy pitiáner taxis ellop némi pénzt (ránézésre sem túl sokat) a maffiózó fiókjából. A "kemény" csávók a nyomába erednek, majd amikor szembekerülnek egymással, elkezdenek pezsgõzni és összebarátkoznak. A cirkuszos néni rájön, hogy a lánya át akarja verni az unkokaként bemutatott vadidegen kosarasfiúval, de mégsem tesz semmit, sõt, ugyanúgy ráhagyja a vagyonát, mint ha tényleg õ lenne az unoka. Ez mi? Értem én, hogy abszurd, meg hogy nem feltétlenül kell mindennek egy szép kerek lezárás és õrült fordulatok, és más esetekben értékelem is a szerzõi jellegû, bolyongó, "sehova sem tartó" filmeket (pl a Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan-ban az ember értelemszerûen nem vár ragyogóan elvarrott szálakat a film jellegébõl adódóan), de itt egyszerûen semmitmondóra sikeredett az egész. Kicsit átverve érzem magam, egy ideig úgy csinált a film, mint ha lenne története, de valójában nincs. Jakab Juli miatt 5 pontot adok rá, ha õ nem lett volna benne, akkor nagyjából 2/10-re értékelném.
9/10
4427 2014 okt. 17. - 11:53:36 9/10
(2/31)
...és nem romantikus vígjáték, ill. nem csak, hanem ritka élvezetes, hangulatos, lendületes mozi. Magyar filmben nem is tudom, hogy láttam-e már ilyen bravúrt.
Képek, zene, színészek (sok új arc!) teljesen jók. Profi munka, a szó legjobb értelmében.
denilson 2014 aug. 15. - 18:45:43
(1/31)
Nem Bánfalvy, hanem Bánfalvi.