Téma: Senki

Sz. Péter 2021 júl. 05. - 00:32:20 Előzmény SlyCugel
(25/65)
" 1 ember ütéseitől 5 (gengszter, tehát elvileg harcedzett) ember kifekszik"

Ezt honnan vetted, hogy gengszterek voltak? Pláne, hogy harcedzettek?
5/10
SlyCugel 2021 júl. 04. - 23:37:52 5/10
(24/65)
Előrebocsátom, hogy nálam a Breaking Bad és a Better Call Saul nagyon a toppon van, így Bob Odenkirk nagy kedvenc. Éppen ezért nagy lelkesedéssel ültem le ehhez a filmhez, mert azt hittem, hogy nem a szokásos gagyit kapom. Hát, sajnos nagyot csalódtam. Sosem értettem, hogy mit lehet élvezni az ilyen totál irreális, hatásvadász, klisékkel teli akciófilmeken??? Egy előttem szóló említette a Die Hard 1-et, na, ott volt még valami realizmus, legalább egy picit el lehetett hinni. De hogy ne menjünk ennyire vissza a 80-as évekbe, ott volt a Harmadik műszak (Third Watch), ott valósághű rendőri akció volt, igazán lehetett izgulni az emberi (sérülékeny) karakterekért, nem érezte a néző egyfolytában, hogy minden csak annak van alárendelve, hogy jól nézzen ki a vásznon, realizmus/fizika pedig közelít a nullához. A buszos verekedés még úgy ahogy érdekes volt, de azért iyen sincsen, hogy 1 ember ütéseitől 5 (gengszter, tehát elvileg harcedzett) ember kifekszik, 1 ember pedig bekapja 5 embertől az ütéseket/rúgásokat, késszúrást! és vígan elsétál, hahahaha. Hol élnek a mai nézők, miféle álomvilágban? Amint, hogy ilyen hülyeségeket látok, rögtön kizökkenek a filmből, onnantól kezdve nem tudom komolyan venni. Mert ilyenkor már nincsen tét, nincs miért izgulni, nem tudok azonosulni a főhőssel, mert bármilyen baromságot lehet mutogatni, és szépen haladunk a szuperhősfilmek színvonala felé... 5/10 csak Bob Odenkirk és a jó (Tarantino-s) zenék miatt.
8/10
georgebenson 2021 júl. 03. - 14:18:22 8/10
(23/65)
Teljesen jó volt a film. Nem kell túl sokat várni az ilyen típusú alkotásoktól és akkor nem ér csalódás.
6/10
nick név 2021 júl. 03. - 14:18:10 6/10
(22/65)
Nagyon kettős érzésem van a filmmel kapcsolatban. Egyrészt a stílusa tetszett, helyenként kifejezetten Hotline Miami hangulatot (a zene, a képi világ, az erőszak) árasztott magából, másfelől viszont nem volt elég izgalmas és szellemes ahhoz, hogy összességében tényleg tetszeni tudjon.
Van humora a filmnek, elég a kanapés, vagy az égő objektumos, What a Wonderful World-ös jelenetekre gondolni ez alatt, azonban a bemutató alapján azt hittem, hogy sokkal nagyobb hangsúlyt kap majd a szatíra és a fekete humor (Bob Odenkirk vérprofiként karatélyozik és lövöldözik, ezt nyilván senki nem gondolhatja komolyan [igen, hősünk vérzik, liheg és a földre kerül, ezért egyébként pacsi] ), mint amekkorát kapott végül.
Emellett kibékülve sem vagyok teljesen a humor felvonultatott eszköztárával, hiszen a papás rész kellemetlenül erőltetett lett, ebben a formában tökéletesen felesleges. Tudom, hogy a nagyobb tömegek elérése miatt szokás alkalmazni ezt a fajta egyszerűbb humort, de nem gondolom, hogy egy magára valamit adó filmnek meg kellene hoznia ezt az áldozatot, hiszen egy szint felett már kontraproduktív, egyszerűen felesleges.
A múlt, mint kábítószer felütést sem értettem soha a hasonló filmeknél. Mondjuk egy golfütő használatától nem biztos, hogy rögtön és megállíthatatlanul beköszönne a regresszió, főleg egy profi esetében nem, nyilván ilyenkor a film utalni szeretne valamire, de azt másképpen is lehetne érzékeltetni.
Nálam nem az akciók, hanem a műfajilag szükségszerűen vékonyka, de mégis egész jól felépített világa működött, ez tetszett, ha a vékonykasága ellenére sem volt hibátlan. Több önirónia és kitekintő szarkazmus számomra elfért volna a Senkiben, a drámát viszont nem hiányoltam, gyakorlatilag nem is volt benne, a motiváció miatt persze jelzésképpen valamennyit meg kellett jeleníteni belőle, de ez nagyjából akkora drámai feszültséggel bírt, mint egy mosogatás közben eltört tányér.
Nem volt rossz film, egy John Wick 200-hoz képest egyértelműen jobb választás, az viszont más kérdés, hogy egy 6-os filmet megnézne-e az ember úgy, hogy előre tudja, hogy nála az 6-os, én nem feltétlenül. Abból a szempontból sajnálom, hogy egyébként bőven lehetett volna jó is, nem csak nem rossz, kicsit üres maradt és kevés, pedig ott volt benne a potenciál.
6/10
Mr. Anderson 2021 jún. 29. - 22:10:48 6/10
(21/65)
A régi James Bond filmek után, ahol játszi könnyedség volt a győzelem, jött a Drágán add az életed, ahol éppen csak egy hajszálon múlott. Lehetett izgulni a főszereplőért. Erre megint kezdünk visszalépni. John Wick és társai, most meg ez. Akció van, de izgalom nulla. Az eleje jó, a vége paródia.
zorkooo 2021 jún. 22. - 18:58:46 Előzmény k11zoltan
(20/65)
"Jobban tetszett volna, ha átlag ember a főhős" - picit rövidebb lett volna a film, ugyanis legkésőbb a buszon megölték volna...
Atis88 2021 jún. 20. - 16:48:41
(19/65)
Engem ez lekötött. Persze igen, csak a vak nem látja, hogy mire hajaz, de akkor is.
Ilyen is kell néha! 7/10.
k11zoltan 2021 jún. 18. - 23:00:21
(18/65)
Az eleje tetszett. A buszos jelenet is jól indul az adok-kapokkal.
Jobban tetszett volna, ha átlag ember a főhős, akinek elborul az agya.
Ez így tényleg John Wick koppintás lett.
Katalin93 2021 jún. 18. - 22:13:20
(17/65)
Nem szeretem az akciófilmeket, de ennek minden percét élveztem!
Dallasbird 2021 jún. 18. - 16:24:29 Előzmény yaka
(16/65)
Kemény hogy az Univerzum 3 legszarabb filmjét dicséred,föleg hogy ez a PARODIJÁUK .)
Dallasbird 2021 jún. 18. - 16:22:46
(15/65)
Nem a film brutális ,hanem az hogy nem eset le itt eddig senkinek, hogy a komoly akciófilmnek szánt,ezért rendkivül xar Dzson Wickwaporup filmek PARÓDIÁJÁNAK szánták, ezért egész jó lett, mint Charli Sheen-el anno a nagy Durranás 1-2 xD
7/10
pihes 2021 jún. 18. - 14:54:35 7/10
(14/65)
Igazból engem szórakoztatott, egyébként is jobb ha mindenki fél egy csendes ember haragjától.
Jó volt, néhol picit eltúlozva!

7/10
sawyerx 2021 jún. 11. - 12:33:03
(13/65)
Az első fele nagyon el lett találva, ez a cinikus, szarkasztikus stílus nagyon bejött. Más film fél órát alapozott volna, hogy görcsösen bemutassa a családjával való viszonyt, itt meg zseniális vágásokkal 1 perc alatt megoldották. A buszos bunyó nálam felkerült a top 10 filmes akciójelenet közé, érezni, hogy az ütéseknek, csapásoknak van súlya, hatása, loccsanós eredménye. És emiatt nálam sokkal előkelőbb helyen áll a John Wicknél, itt nincs annyi hiteltelen, előre begyakorolt koreográfia.
A főgonosz első megjelenése hatalmas azzal a táncikálással, de az utána lévő diszkós bedurvulása kiszámítható és felesleges.
És hát az utolsó körülbelül 20 perc megy a lecsóba, hiába az addig jól felépített sztori, az autós meneküléstől nagyot esik a színvonal. A végső leszámolás röhejesen szar, és persze jó volt látni az öreg Christopher Lloydot, de ebből a filmből ő is meredeken kilóg, meg Saul titokzatos segítője, akinek inkább a háttérben kellett volna maradnia.
Ettől függetlenül még fél éven belül újranézem, csak kár a végéért.

7/10
statham 2021 jún. 10. - 19:57:28
(12/65)
Egy kis ajánló a filmről:
http://www.shockmagazin.hu/kulturshock/senki
mérvadó 2021 jún. 04. - 18:13:02
(11/65)
Nagyon tetszett! Igazi akciófilm! Bob Odenkirknek jól áll ez a szerep! A vége nekem egy picit már túlzás, de így is megér egy kilencest! 10/9
Anna Dé 2021 máj. 04. - 21:16:11
(10/65)
A BKV járatain ilyen miért nem történik sose? :D Egyszer élnék át egy ilyet, többet se szállnék buszra az hótziher :D
Anna Dé 2021 máj. 04. - 21:13:22
(9/65)
Agyatlan egy film volt. :D Főleg az a buszos jelenet. :D Még pislogni is elfelejtettem. :D 6/10
10/10
UncleSam 2021 ápr. 24. - 16:35:28 10/10
(8/65)
10/10.
David Leitch (John Wick) az egyik producere.
Nekem jobban tetszett, mint a JW.
Emberibb.
9/10
Brierley 2021 ápr. 22. - 20:47:40 9/10
(7/65)
Huh, hát megy a hentelés, „Saul”adja. Christopher Lloyd-nak ez jutalomjáték volt.
Igazi nem gondolkodós, golyózáporos bambulda; sok vérrel.
Általában nem szeretem az ilyen mozikat, de ez most jólesett.
Sz. Péter 2021 ápr. 21. - 22:48:30 Előzmény nonus77
(6/65)
"egy kertvárosi átlagember, egy "senki" húz kesztyűt bűnöző bandákkal szemben"

Az aztán roppant hiteles lett volna. Akkor meg azért menne a sírás, hogy azért hülyeség a sztori.