black box 2012 szept. 29. - 21:25:36
(53/73)
Nem nagyon csípem Pierce Brosnant, de ebben kifejezetten tetszik, ahogy a film is...
6/10
Rahar 2012 ápr. 02. - 15:39:40 6/10
(52/73)
Nekem felemás érzelmeim vannak eme filmmel kapcsolatban. A film elsõ fele kifejezetten tetszik, számomra teljes mértékben közvetíti a western hangulatot (ezt nem azért írtam, hogy a film besorolásáról vitát folytassak vagy újat indítsak). Viszont az alkotás második fele olyan, nem jut eszembe más, jobb kifejezés, misztikusra sikeredett. Nekem valahogy a második rész nem tetszik, kár, hogy nem folytatták a hagyományos western filmek útját, de ez csak az én véleményem, az emberek jelentõs részének így is nagyon tetszik a film.
drProktor 2012 febr. 23. - 16:20:08
(51/73)
***SPOILER PÓTOLVA***

Tisztességes, jószándékú film, de nem nagy film.
A két ffi egymás ellensége, kicsit papír ízû a család bennperzselése,
de hihetõ az ebbõl keletkezett indulat,
talán még a Gedeon által megélt lelki bûnhõdés is.
Komoly dolgoknak egészen elfogadható modelje,
ajánlatos lenne megnézni szélsõségeseknek, politiikai szélsõségeseknek,
így kellene zsidókkal s komcsikkal, sõt cigányokkal,
tovább ballagniuk a történelem „széles horizontja” felé.
Amúgy gyönyörû tájfotók a jellegzetes amerikai nyugatról,
fõleg az egek fantasztikusak.
Ami megadja afilm fontos alkotóelemét adó hangulat nagy részét.
Ghanima 2012 jan. 29. - 02:55:38 Előzmény Custom House for ExCeL
(50/73)
Hohó! Köszönöm, így valóban egyértelmû! (Ahogyan írtam, nem tudtam kiolvasni, mi volt odaírva.)
Custom House for ExCeL 2012 jan. 28. - 17:24:42 Előzmény Ghanima
(49/73)
Valójában szerintem elég egyértelmû, ki is õ.

A kocsija felirata pedig: Louise C. Fair
porthuuser 2011 szept. 19. - 02:35:38
(48/73)
Attól hogy valaki(k) üldöz(nek) valakit az 1800-as évek amerika hegyei, erdei és sivatagjai között, még nem lesz western, ahogy pl. a "Vadászat életre, halálra" sem az, annak ellenére, hogy szinte ugyanerrôl szól, csak valamivel másabb mozgató rugókkal. A Rambo - First Blood detto pepitában, más idôbe helyezve, más kiinduló ponttal....
Ezüstliliom 2011 aug. 19. - 22:17:39 Előzmény Ghanima
(47/73)
Így, belelátva a dolgok mögé, egyre érdekesebbnek tûnik ez a film.:) És micsoda igazságok ezek!
Ezüstliliom 2011 aug. 19. - 22:16:08 Előzmény Ghanima
(46/73)
Köszi! Akkor jól emlékeztem anno, ha a szegényes angoltudásomnak hihetek.
9/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 14. - 18:31:58 9/10
(45/73)
:D
idõjós1010 2011 aug. 14. - 16:05:12
(44/73)
Akkor itt az én szegényes történelmi tudásom a ludas
9/10
Ford Mustang 2011 aug. 14. - 14:52:13 9/10
(43/73)
Nem egészen, mivel háború ebbe egy csepp sem volt... azok csak az elõzmények voltak, de nem mutatták. Dráma volt benne egy kicsi valóban, de attól még nem lesz dráma. Ez egy western, csak nem klasszikus. :))
Ghanima 2011 aug. 14. - 14:29:47
(42/73)
Azért legalább annyit engedj meg, hogy háborús drámába oltott western, esetleg fordítva: westernbe oltott háborús dráma... :-)
9/10
Ford Mustang 2011 aug. 14. - 13:59:37 9/10
(41/73)
Nem rontalak le, mert említetted, hogy a film elejét nem láttad. :)

Spoiler!
Mikor a film kezdõdik, kiírja, hogy 1868. Majd nem sokkal késõbb, mikor találkoznak, mondja Brosnan Neesonnak, hogy hagyja békén, a háborúnak már 3 éve vége.
Spoiler vége!

Na most: ez egyértelmû, hogy az amerikai polgárháborúra utalt.
idõjós1010 2011 aug. 14. - 07:36:32
(40/73)
Nem volna ez rossz film, csak hát vérszegényebb a kelletnél a sztorit illetõen.
SPOILER Egyikük azért haragszik a másikra mert bennégett a családja a házban, másikuk meg hát háború volt......... ja és elvesztette õ is két gyermekét. No de hogyan, és pontosan milyen háború is, és miért kellett letartóztatni az ezredest ? Mondjuk lemaradtam a film legelejérõl, de úgy gondolom akkor is szegényes ilyen téren a történet. Pláne hogy így a vége se teljesen tiszta, a családját elveszítõ pali részérõl. Miért kegyelmezett a másiknak ? mert "háború volt" fogadjunk ..... :-D
9/10
Ford Mustang 2011 aug. 14. - 02:20:43 9/10
(39/73)
Eszméletlen jó film! Brosnan és Neeson zseniálisak voltak. A mellékszereplõk is jók voltak. A történet egész jó, a cselekményvezetés a helyén volt, képi megvalósítást is szépen megcsinálták, kitett magáért az operatõr. A kornak megfelelõ öltözékek illetve a jelmezek is rendben voltak, díszlet szintén. A tájról meg nem is beszélve, gyönyörû volt mind a hegyek, mind a kopár terület, szép, érintetlen tájak. Szóval jól kivitelezett a film, le a kalappal. A szinkron is teljesen jó volt, bár Liam-nek jobban el tudtam volna képzelni Kovács Istvánt. De persze bakik mindig vannak, azok alól egy film sem mentes. Viszont így van ez jól. Semmi sem lehet tökéletes. Csak azt nem tudom, hogy mi a fenétõl lenne háborús dráma, mikor ez egy western!
Egyébként 99'-et adtak le.
Ghanima 2011 aug. 14. - 01:43:42
(38/73)
Óóóóóó!! Most jövök rá:

Bocsánat mindenkitõl és elnézést kérek - tán a késõi óra tette - _azt_ hiszem, mindkét hozzászólásomhoz ki kellett volna tenni, hogy

SPOILER!!!
Ghanima 2011 aug. 14. - 01:39:51 Előzmény Ezüstliliom
(37/73)
Spoiler!!! (?)

Az IMDb szerint ezt mondja:
"That which is yours will always return to you. That which you take will always be taken from you."
Ghanima 2011 aug. 14. - 01:37:50
(36/73)
Még egy érdekes-elgondolkodtató dolog az IMDb-bõl/tõl:
"A szeráfok az angyalok egyik rendjébe tartoznak. Így a cím: Seraphim Falls, utalhat arra, hogy a két fõszereplõ két, egymással harcoló és elbukó angyal, akik ez esetben a hegyekbõl (a Mennyország) a forró sivatagig (a Pokol) zuhannak."

Van valaki, aki el tudta olvasni, mi van Mme Louise kocsijának ponyvájára írva? Mert - szintén az IMDb szerint arról (is) kiderül, hogy ki õ valójában. Próbáltam figyelni, mert gyanús volt, hogy mi lehet odaírva, de nem láttam, ill. nem tudtam elolvasni, és (szintén az IMDb szerint) nagyon rövid ideig lehetett csak látni a feliratot.
Ghanima 2011 aug. 14. - 01:10:03
(35/73)
Hohó... túl régen láttam a filmet: most figyelek fel rá, hogy Wes Studi az "indián"!
És ami nagyon fontos, a neve (az IMDb alapján): Charon! azaz a görög alvilág révészével találkoznak hõseink, akinek a halottak!! pénzt adnak, hogy átvigye õket a túlvilágra. (No persze anno az élõk tettek egy pénzérmét a halott szájába.)
De ki lehet Madame Louise? Azt mondja Gideonnak: Maguk férfiak, mindig a fegyvert választják a gyógyszer helyett..." de a "remedy" megbocsátást/jóvátételt/helyrehozatalt is jelent. És ugye az asszony gyógyszereket árul, egy üvegnyit kínál Gideonnak.

Talán az a végsõ megoldás, hogy a háború mindenkit kifoszt és reménytelenné tesz.
Ghanima 2011 aug. 14. - 00:12:46
(34/73)
Jó kis film ez, na. - Hogy szûkszavú legyek magam is. :-)