Téma: Serenity

7/10
iipepeii 2011 jan. 07. - 15:13:43 7/10 Előzmény potter55
(121/221)
Elõször is elmondanám, hogy a sorozatot nagyon szeretem és még mindig drukkolok, hogy legyen folytatása. A film azonban egyáltalán nem tetszett. Drámázás, akciózás van bõven(tucatmarhaságok), csak pont az a "cowboy-os cool-ság" hiányzik belõle, amiért a sorozatot szerettem. Azt is kétlem, hogy a rajongóknak készült, mert akkor nem lenne benne ez a két nagyon váratlan fordulat. Õszintén remélem, hogyha valaki egyszer folytatja a sorozatot, ezt a szálat teljesen figyelmen kívül hagyja. Hihetetlen, hogy ugyanaz a gárda hozta ezt is össze.
potter55 2011 jan. 06. - 17:19:13
(120/221)
Még csak a sorozatot láttam (Firefly), de majd ezt is megnézem egyszer, mert kíváncsi vagyok rá.
6/10
Rahar 2011 jan. 06. - 13:28:26 6/10
(119/221)
10 pontból 6 pontra értékeltem.
6/10
Rahar 2011 jan. 06. - 13:28:05 6/10
(118/221)
Én nem láttam semmilyen ehhez kapcsolódó sorozatot. Az alaptörténet érdekes, a cselekményvezetés izgalmas, a képi megvalósítás hagy némi kívánnivalót maga után, ám az ûrcsatás rész kifejezetten igényes, kár hogy néhány más elem nem. A színészek megfelelõen teljesítenek. Ami nem tetszik, hogy a a közelharci jelenetek nagyon irrealisztikusak, rendben van, hogy nem egy Steven Seagal film, de hogy egy nyeszlett lány lezúzzon mindenkit az nonszensz, de ettõl függetlenül is nagyon bénák ezek a részek a filmben.
***SPOILER***
A történettel is problémám van,nem értem, hogy a fõszereplõ agyába miért kellett belepalántálni a sikertelen emberi viselkedés módosító kísérletekrõl információt, illetve miért is kellett tudjon arról a bolygóról, mi köze hozzá neki? Ezt jó lenne, ha valaki leírná már egy spoiler keretében.
***SPOILER VÉGE***
The Man Who Laughs 2010 nov. 16. - 18:43:52
(117/221)
Az ezred forduló utáni évek egyik legjobb sci-fije számomra. Ugyebár a remek (és sajnálatosan rövid életû) Firefly sorozat, mozifilmes folytatása ez. A film 100%ban megérthetõ a sorozat ismerete nélkül is, de a 14 epizód megtekintése is erõsen javallott (pl.: Ott építik fel a karaktereket, a filmben erre nem lenne idõ). Látszik az egész filmen, hogy fõként a rajongóknak készült és az alkotók is bele adták teljes szívüket-lelküket. Nem is jutnak eszembe negatívumok. A forgatókönyv, ha nem is korszak alkotó (nem is kell annak lennie) gondosan és jól megírt (és mint fentebb említettem önállóan is megállja a helyét), aminek eredménye, hogy a cselekmény élvezetes, üresjáratok nélküli. A karakterek abszolút szerethetõek (és a színészek és élvezettel játsszák õket) , a western hangulat rabul ejtõ, az effektek pedig alacsony költségvetés ellenére is kifejezetten látványosak. Lehet, hogy a sorozat ismerete nélkül, nem nyújtana ennyit, csak egy szimplán jó post-Star Wars ûrhajós sci-fi lenne, de ez tökmindegy.

9/10
10/10
Beruchan 2010 okt. 03. - 21:33:05 10/10 Előzmény agika95
(116/221)
Az opening címe: The ballad of Serenity
agika95 2010 szept. 26. - 19:11:59 Előzmény Dingoday2
(115/221)
Valaki meg tudná mondani,hogy mi a címe a Firefly fõcímdalának?
Ági
10/10
Dingoday2 2010 ápr. 17. - 01:26:44 10/10
(114/221)
Király film, fõleg ha elõtte láttuk a sorozatot. Kár hogy nem csináltak újabb évadokat. Keylee volt a kedvencem. Jópofa volt az egész. Kár nincs tovább
7/10
sakit felut 2010 márc. 31. - 00:20:22 7/10
(113/221)
Nahhh, megnéztem a filmet és azt gondolom hogy elég buta volt, bár az alapidea jó és egy nagyfilmhez való egész világot érintõ :) renszerformabontó volt. A sorozatnak vannak ennél jobb részei, nekem min. ezeknek fele jobban tetszett. Megvolt itt az alapötlet, ami a második felében egy érdekes és még izgalmas dologgá is kezdett kifejlõdni, de ott is ahogy addig volt sok kiszámítható sablonos vagy a sorozat karaktereit elég értelmetlenül vagy következetlenül adó dolog. Azért jó hogy megcsinálták a sorozathoz, az alapgondolata ahogy mondtam eredeti ha nem is csinálták meg túl jól... az biztos hogy a kinai beszéd mellett másik érdekessége a történetenek hogy a széria utolsó epizodja után itt is meg mutattak egy afrót aki szuperintelligens képzett elitharcos. Szóval ilyen pont az történik, az robban, oda zuhannak, olyat csinál ami a jó hõseinknek és épp segít kalandfilm a fele a filmnek, elég egyszerû is, de vannak benne érdekes dolgok és az effektek látványos kidolgozásán és a képi világon viszont nagyot tudtak javitani, ahogy a poszterje is olyan szuper amerikai. Legjobban a SERENITY- ben az tetszett ahogy az elején megcsinálták a kinai feliratot a hajón :)).... bár magában az alapmondanivaló is nagyon elgondolkodtató, nem is tudom láttam e más filmbe pont ilyen virus dolgot, DE HA VALAKI NEM AKAR S P O I L E R- t AKKOR EZT MÁR NE IS OLVASSA, abba is hagyom.... adok rá egy 7est, de csak akkorra, ha figyelembe veszem a sorozatot is, amire a két fõ karakter nekem túl nagy változáson is esett át :-`
10/10
RoKKfish 2010 jan. 29. - 04:23:15 10/10
(112/221)
Végeredményben nem tartom relevánsnak a kérdés szempontjából, hogy akár minõségbeli-, akár egyéb aspektusból mennyiben nyújtott más élményt a Serenity a SW-hoz képest. Szeretem ezt is, azt is, a tárgyilagosságot pedig - amennyiben a kedvenceimrõl van szó - meghagyom a kritikusoknak, az esztétáknak, meg a mûfajbuziknak.
7/10
sakit felut 2010 jan. 28. - 23:10:17 7/10 Előzmény RoKKfish
(111/221)
Jahhh, így jobban el tudom képzelni, de gondolom a jobb részekhez hasonló színvonalt éri el, ami már rossz már nem lehet. Bár a Star Wars- zal nem sok érdekeset árulsz el magadról valóban, de valószínû a Serenity neked valmi mást adott, ahogy beszélsz róla :)
tombenko 2010 jan. 26. - 21:53:45
(110/221)
Én is pontosan errõl beszéltem. Sajnos a téma kicsit elkanyarodott...
10/10
RoKKfish 2010 jan. 25. - 19:09:44 10/10 Előzmény sakit felut
(109/221)
Lehet, az a jó, hogy egy darabot sem láttam még a Fireflyból? :) No, egyszer majd nekiugrok. Persze igazság szerint én szeretek elfogult maradni a kedvenceimmel. A Star Warsot például kiskölyökként, moziba, rengetegszer..., azóta kismillió jobb filmet láttam, mégsem vagyok hajlandó objektíven értékelni - az egyébként borzalmas - Luke Skywalkert... (vagy mégis?:D)
7/10
sakit felut 2010 jan. 24. - 22:59:34 7/10 Előzmény RoKKfish
(108/221)
Ezt örömmel hallom, de azért el kell érnie a Firefly legjobb részei szintjét valami új ötletekkel, hogy nagyon jónak találjam. Én most készülök a hetekben befejezni az utsó pár részt és megnézni ezt, Lost- ra talán kész is vagyok, bár van még ezr hülye fárasztó napi dolgom :)

Amúgy a szereplõk elõször nagyon átlagosnak tûntek a sorozatban, az elsõ ugyanilyen nevû Firefly résznél még a sztori is béna volt valamikor. De aztán jó részek jöttek, a Bushwacked- tõl a Safe- en át az eddig leggjobban tetszõ Out of Gas- ig és már szokom a srácok, jányok nagy részét is benne. Azért új szereplõkkel meg sztoriban is tud mit fejlõdni még ez a sorozat a filmre, hogy tényleg kiemelkedõen piszokdurva jó legyen, de szeretem így én is, elég egyedi fajta...

Sárkányzsíroskenérnek meg üzenem hogy amilyen poén a neve, olyan fárasztó ideg ez a szövege most ide, én szétcsúsztam tõle hogy milyen végtelen halmaz tartalmazza a nemhalmazos halmazokat a halmozott hátrányú halmazok legteteje effektusban ? én még meg akarok nézni valami filmet, nem erre szétomlani #-D D D
tombenko 2010 jan. 24. - 21:56:49
(107/221)
Miután twilight az Univerzumot, mint mindent tartalmazót definiálta, volt értelme felidézni.
10/10
RoKKfish 2010 jan. 23. - 06:47:04 10/10
(106/221)
Remek jó kis ûrwestern - kaland - akció - sci-fi. A sztori odafigyelõs, de nem nehézkes. Hibátlan látvány, ötletes helyszínek és díszletek, szedett-vedett társaság, mindenféle figurával. Ez egy nagyon hangulatos mozi. Itt kezdõdik az igényes szórakoztató sci-fi. Kár, hogy ritkaság.
6/10
BonFire 2010 jan. 09. - 02:48:52 6/10
(105/221)
Abszolút egyszer nézhetõ film. Sõt, majdhogynem unalmas. Az alapkoncepció pedig nem tudom, mi akart lenni. Szóval egy hatost kapott tõlem.
tombenko 2009 dec. 06. - 18:24:31
(104/221)
Na ja. :) Nem mintha különösebben zavarna... :)
offtopic
hecsedli 2009 dec. 06. - 16:16:16
(103/221)
így is van. :)
aztán jöhetnek a 'Vérszagra gyûlt tágult orrlyukú hözöngõk'. (ezt egy rutinos fórumozótól vettem kölcsön.) nem rossz, ugye?
tombenko 2009 dec. 06. - 16:09:22
(102/221)
Nincs jobb, mint egy szétoffolt topik! :)