Charles Foster Kane 2012 jan. 14. - 16:13:16 Előzmény Blueberry2
(4/144)
Rendben, erre kivancsi vagyok. Te miert tartod minden idok legjobb filmjenek?

En megneztem, voltak reszek, amik tetszettek, erdekesnek tartottam. Voltak benne jo karakterjelenetek, gondolatok, elkepzelesek, de nem volt felepitve ugy, hogy lelki hatast elerjen. (Egy pillanatra fogadjuk el, hogy ez a filmkeszites celja.)

Ahogy a baratom fogalmazott, intellektualisan elveztem, emocionalisan nem. En azt mondom, hogy a vegere, meg intellektualisan is elcsuszott. Minden otletbol kifogytak az JO LEGYEN SPOILER ongyilkos jelenetre. Komolyan, az egesz vagas, zene, szineszi jatek. Ez mind nagyon elcsepelt lett. KISZAMITHATO SPOILER VEGE

Szoval erdekel a velemenyed. En amikor eloszor neztem a Pulp Fictiont (14 evesen) meg voltam gyozodve, hogy halalosan unalmas, es celtalan film. Szoval bizonyithatoan tevedheto vagyok. De szerintem nagyon komoly ervek kellenek, hogy ezt a filmet kozepesnel erosebbre lehessen ertekelni.



Btw, a magyar cimadas ujabb melyponton. Mar volt olyan film, hogy Szegyen? Vagy ezt miert kellett eppen az ellenkezojere forditani? A kedves cim adonak nem jott le, hogy szegyenrol, es nem szegyentelensegrol szol a film?
Blueberry2 2011 dec. 01. - 00:39:52
(3/144)
Fantasztikus film!

3 x láttam.

Elõször a London Filmfesztiválon, mikor Michael, Steve, Abi Morgan ( forgatókönyv) & Ian Canning ( producer ) is ott voltak és beszéltek a filmrõl , aztán még 2 x a Stockholm filmfesztiválon.

Az egyik legjobb film amit valaha láttam.
Ireth 2011 okt. 17. - 13:17:17
(2/144)
http://www.origo.hu/filmklub/20110905-velencei-filmfesztival-kritika-steve-mcqueen-shame-cimu-filmjerol-michael-fassbender.html

részletesebbet itt olvashatsz a filmrõl. nem egy családi film, de súlyos problémát feszeget!
Pheithó4 2011 okt. 17. - 11:49:39
(1/144)
Tud valaki valamit errõl a filmrõl??? Azon kívül, hogy Velencében díjat nyert vele Fassbender. Sejtet persze valamit a cím....