Téma: Sherlock

Porker 2012 júl. 14. - 19:03:58
(92/9892)
Haver, ha az elsõ részben az zavar, hogy nem derül ki a kapszulás dolog, akkor javaslom, hogy ne nézd tovább, a 2. évad 1. és 3. részébe még véletlenül se nézz bele, mert ott sem fog minden kiderülni, viszont azok fontos dolgok lesznek - míg a kapszulás dolog épp, hogy jelentéktelen, egy percet se gondolkodtam rajta, hogy mi lehet, és hogy fáj-e nekem, hogy nem derült ki, mert nem számít semmit.

Azért nézem este az elsõ részt, még ha tele is van félrefordításokkal a szinkron, és a cím is hülyeség.
7/10
CommanDos23 2012 júl. 14. - 15:56:41 7/10
(91/9892)
Az elsõ rész idáig kiábrándító mert nem fedték fel a rejtélyt a megszokott módon hanem inkább összecsapták a végére és más dolgokat helyeztek elõtérbe az elsõ bemutatórész okán.

Spoiler: Nem derült ki melyik kapszula lett volna a gyilkos hogy eltalálta volna SH de az is lehetett volna hogy mind kettõ mérgezett és a taxis már elõtte egy ellenmérget szedett be így mindenképpen õ nyer mert rá immúnisan hatott volna a méreg.
halaci 2012 júl. 10. - 06:21:46 Előzmény Sil78
(90/9892)
Kösz, angolul nem olvastam Conan Doyle-t. Ezek szerint már ott is "tanulmány" értelemben szerepel. Innen kezdve viszont egyre inkább Karinthy Mûfordítására emlékeztet a helyzet :)
10/10
Sil78 2012 júl. 09. - 13:17:40 10/10 Előzmény Eruanno
(89/9892)
Nem, az a dolgozószobás dolog eredetileg is félrefordítás. Az angolban nem dolgozószobáról van szó, hanem van egy kis eszmefuttatása Holmes-nak, onnan ered a cím:

"The ring, man, the ring: that was what he came back for. If we have no other way of catching him, we can always bait our line with the ring. I shall have him, Doctor — I'll lay you two to one that I have him. I must thank you for it all. I might not have gone but for you, and so have missed the finest study I ever came across: a study in scarlet, eh? Why shouldn't we use a little art jargon. There's the scarlet thread of murder running through the colourless skein of life, and our duty is to unravel it, and isolate it, and expose every inch of it."

A magyar fordító viszont ezzel valahogy nem tudott mit kezdeni, ezért megváltoztatta a bûntény helyszínét (ami eredetileg dining-room) egy vörös tapétás dolgozószobára...
halaci 2012 júl. 09. - 11:42:55 Előzmény Eruanno
(88/9892)
Akkor csak megint a jobb kéz nem tudta, mit csinált a bal. Az eredeti alapján (én is ismerem a sztorit) nem lenne illogikus a cím, de a tartalomhoz itt semmi köze. (Gyanítom egyébként, hogy a készítõk szándékosan játszottak a két jelentéssel, hogy hûek is maradjanak az eredetihez, de szabadabb kezük is legyen a nyitó epizódhoz.)
Eruanno 2012 júl. 08. - 20:35:19
(87/9892)
Az eredeti Holmes-regény magyar címe A bíborvörös dolgozószoba. És ott tényleg dolgozószobáról is van szó.
A rész magyar címe a szinkronban egyébként Rózsaszín tanulmány, szóval csak a kiadott sajtóanyag(?) a hibás.
halaci 2012 júl. 08. - 13:45:15
(86/9892)
Könyörgöm, mi ez a "dolgozószoba"? Legalább a címben nem kellene ekkora leiterjakabot ejteni. A "study" itt tanulmány, stílusgyakorlat, az egész részben sehol sincs szó dolgozószobáról.
10/10
Sil78 2012 júl. 05. - 14:47:15 10/10
(85/9892)
Végre lesz egy országos adón is, ez a kedvenc sorozatom már több mint két éve. :) Pörgõs, friss, szellemes, és a modernizálás ellenére kifejezetten könyvhû. Remélem, sokan megnézik majd.

Ha érdekelnek valakit a sorozattal, Sherlock Holmes-szal, és persze Benedicttel kapcsolatos legújabb hírek, infók, képek, nézzen be hozzánk a fórumunkra (nem azonos a lentebb linkelttel):
http://sherlock.forum.st/
Jó kis csapat jött nálunk össze, de szeretettel várjuk az újakat is. ;)
Andy3 2012 júl. 02. - 20:58:29
(84/9892)
Képzeld, tegnap elkezdtem, eddig két részt láttam (elsõ évada 6 részbõl áll) és tetszik! Az biztos, hogy eredeti a sztorija és szimpatikusak a szereplõk (ezt csak azért írom, mivel anno a brit Being Human-t pont azért hagytam abba, mert egy kivétellel senki nem volt szimpatikus; az amerikai remake-nél már szerencsére jól eltalálták a cast-ot szerintem :P) Szóval ma éjjel, ha tudom, megnézem a maradék részeket és jöhet a második - harmadik^^ Egyébként még annyi megjegyzés, hogy egy-két hangot elég szokni... pedig a Sherlock 2. évadát is már felirattal néztem, ott egyáltalán nem zavartak az eredeti hangok, sõt! Illetve elég kapkodva beszélnek, de legalább gyakorlom a hallott szövegértés eredeti angolból (+ ugye ott a felirat) :D
10/10
jeremybrett.eu 2012 júl. 02. - 20:52:41 10/10
(83/9892)
Ez egy nagyon jó sorozat. Új színfolt a Sherlock Holmes filmek palettáján. Csak imádni lehet. Tehetséges szereplõk, izgalmas bûntények. Vérpezsdítõ. Örülök, hogy az M1 sugározni fogja.

Sherlock Weblap: http://sherlock.extra.hu, Sherlock Fórum: http://sherlockholmes.forum.st/
10/10
böbe12 2012 júl. 02. - 20:38:54 10/10 Előzmény Andy3
(82/9892)
Misfits-re gondoltam.
10/10
böbe12 2012 júl. 02. - 20:36:43 10/10 Előzmény Andy3
(81/9892)
Én is készülük megnézni tesómék szerint zseniálisan jó, most a nyáron én is elkezdem :).
Andy3 2012 jún. 30. - 02:43:56
(80/9892)
Nem hiszem el, hogy csak múlt héten találtam rá! Mindig imádtam Conan Doyle regényeit, fõleg Sherlock történeteirõl és ebben abszolút nem csalódtam :D Számomra egyetlen hátránya a kevés epizódszám, na de inkább ez, mintsem az igényesség rovására menjen^^ Epekedve várom a 3. évadot, addig pedig szerintem elkezdem/behozom egy szintén elég nívósnak tûnõ brit sorit (Misfits, valakinél esetlen vélemény?)
10/10
anchorman 2012 jún. 28. - 01:37:45 10/10
(79/9892)
Nagyon jó sorozat, nálam 10-es! :)
Moriarty csengõhangja meg...:D

http://www.youtube.com/watch?v=A3b9gOtQoq4
10/10
Sabyna 2012 jún. 04. - 19:06:32 10/10
(78/9892)
Az AXN egyébként is borzalom szinkron terén, sõt... még a reklámok feliratozása is már egyre sûrûbben a nevetséges kategóriába megy át! Pedig a felirattal ritkábban vannak gondok úgy nagy általánosságban, de úgy tûnik, itt még ezzel is gondok vannak!

Galen: "Moffat állitólag mondta egy interjúban, hogy Sherlock csinál valami tõle szokatlant, amit nem vettünk észre, pedig abból rá lehet jönni a megoldásra...." --> ez komoly? Úgy tûnik, nagyon részletesen végig kell néznem a részeket, mert most, hogy ezt írtad, elég rendesen elkezdett járni az agyam! :)) Egyébként Moffat nem említette véletlenül, hogy egészen konkrétan melyik részben van ez a szokatlan dolog? Bár én így hirtelenjében a Mollyval való szövetkezésére gondolnék...
10/10
punkfy 2012 máj. 17. - 23:13:41 10/10
(77/9892)
Nagyon szeretem ezt a sorozatot, szépen át van ültetve mai kiadásba
és tényleg zseniálisan van összerakva minden apró mozzanat :)

SPOILER:

Tuti h a laboros csajjal szövetkezett, csak azt nem tudni h mit
találtak ki. Kár h ilyen késõn lesz a 3. évad, mert most nézném
tovább ^^
10/10
bruderlein 2012 máj. 08. - 13:32:59 10/10
(76/9892)
A Pilottal kapcsolatban: en kifejezetten szeretem azt a verziot is. Egyebkent ha esetlg vkinek uj info, azet forgattak ujra, mert az eredeti megallapodas 60 perces reszekrol szolt a BBCvel (azt hiszem 6 epizodra) es miutan megneztek a Pilotot, utana dontottek ugy, h meg hosszabb epizodokat akarnak. Az elso evad 3. resz audiokommentarjaban pl mondja Mark Gatiss, hogy a Vermeer kepes, Golemes story az eredetileg egy kulon epizod lett volna az elso verzio alapjan, de mivel at kellett irniuk mindent, igy oda kerult be, mint egy alresz - es mivel sokkal gyorsabban oldja meg Sherlock, mint egy 60 perces reszben csinalta volna, igy meg okosabbnak tunik :)

Ami a 3. evadot illeti, tovabbra is az a hir, h 2013 elejen kezdenek forgatni - mivel amket foszereplo elegge elfoglalt (Hobbit, Star Trek, Phoenix...) illetve meg is kene irni addig a reszeket... es Steven Moffat is eleg busy a Doctor Who-val.. szoval valoszinuleg 2013 oszen fog adasba kerulni... addig marad a teorizalas, a fenfikek, es a reszek ismetelt ujra es ujra nezese... :) illetve addig is erdemes vegigmenni Benedict Cumberbatch tobbi filmjen... zsenialis... :) (illetve ha vki Martin Freemant akar, akkor ezt mindenkinek tudom ajanlani: http://port.hu/wild_target/pls/fi/films.film_page?i_film_id=112292&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_where=2&i_topic_id=2 meg ezt:http://port.hu/ejjeli_orjarat_nightwatching/pls/fi/films.film_page?i_film_id=96192&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_where=2&i_topic_id=2 meg a Kalozokat! illetve ha vki Rupert Graves filmre vagyik: egy zsenialisan morbid angol vigjatek: http://port.hu/halalos_temetes_death_at_a_funeral/pls/fi/films.film_page?i_film_id=84705&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=1 )

Bocs a reszben off topicert, de valamivel ki kell huzni 2013ig.. es persze kozben jon majd a Parade's end (BC), Hobbit (MF, BC) es Star Trek (BC) szoval lesz mit nezni... kulonosen varom a Smaug - Bilbo parbeszedeket... 2013 decembereben... :)
10/10
galen 2012 máj. 07. - 19:54:16 10/10 Előzmény Pickwick
(75/9892)
Én is ezeken agyalok, különösen Moriarty lépésén, hisz mondja Sherlocknak, hogy semmivel sem tudja megállítani, (nem ragozom, hátha valaki nem látta még), de ahogy Sherlock elé áll és elmondja a kis mondatait...nem lehet ellenállni neki, de erre Sherlock se számított, az utolsó pillantig remélte, hogy másképp alakíthatja a helyzetet szerintem, de nem hitt benne igazán. Az is érdekelne min nevet, bár a pisztolyos jelenet után a Pink studyban, már nem lep meg, ha ilyeneket csinál :) Moffat állitólag mondta egy interjúban, hogy Sherlock csinál valami tõle szokatlant, amit nem vettünk észre, pedig abból rá lehet jönni a megoldásra....
10/10
Pickwick 2012 máj. 06. - 22:17:36 10/10
(74/9892)
Én igazából örülök (még ha csak visszafogottan is). Ugyanis volt idõ, amikor úgy volt, hogy csak 2014-re várhatjuk a folytatást! :D

Addig próbálok újabb elméleteket kitalálni arra, hogy Sherlock hogyan

*** SPOILER ***
rendezte meg a halálát.
*** SPOILER VÉGE ***

Mondjuk még mindig azt tartom a legelfogadhatóbbnak, amire elsõ alkalommal gondoltam. Majd igyekszem az apró részleteken is gondolkodni...

De ami még érdekel (még nem olvastam a könyveket), hogy Moriarty miért tette azt, amit tett (a tetõn)?
Van pár tippem, de valahogy megválaszolatlannak érzem ezt a dolgot. Kell legyen valami oka, nem hinném, hogy csak a sorozat izgalmasabbá tételét szolgálta. A "mert õrült" pedig számomra nem magyarázat.
10/10
böbe12 2012 máj. 06. - 20:24:21 10/10 Előzmény Pickwick
(73/9892)
Hát ez nagyon messze van még :(((. Elszomorító, pedig azt hittem év végére talán már lesz.
De ha még nem is látják, lehet, hogy még 2013 elején sem kezdik meg az új részek forgatását.
Köszi az infót, ha bármit megtudsz, írjál a fórumra, nagyon köszönjük, mi Sherlock fanok :).