10/10
Gollam24 2016 jan. 08. - 13:26:22 10/10
(52/112)
Remek film.....talán a 2015-ös év legjobbja, de az biztos, hogy az egyik legjobbja, Denis Villeneuve-öt pedig most már nyugodtan egy lapon emlegethetjük a legnagyobb rendezõkkel. 10/10.
8/10
beo71 2016 jan. 07. - 21:19:56 8/10
(51/112)
Azt olvastam valahol, hogy a nõ végig vinnyogja az uanlmas filmet. Szerintem pedig a nõ szerepeltetése a legfontosabb ( már a zseniális rendezõ mellett ) érdekesség ebben a közismert témában.
A kemény férfiak a kemény bûnözõk ellen klisé, eléggé B-filmes lett volna, egy igazából B-filmes történet elmesélésében. A gyönyörû Emily szemével viszont mi is rácsodálkozhatunk a könyörtelen, mocskos világon és izgulhatunk is, mert a lassú képsorok teli vannak feszültséggel. Nagy egyéniség Vileneuve ( Felperzselt föld 10/10, Fogságban 10/9. )igazi RENDEZÕ, nagybetûkkel, aki ( eddig ) bármilyen sztorit élvezetes filmmé varázsol.8/10.
remek film, végre újra a középpontban személyes kedvencem a latin Brad Pitt : Benicio Del Toro. ...és a végén sem a hollywoodi befejezés, hanem csupa emlékezetes pillanat.
Jó élmény !
9/10
Morten 2016 jan. 05. - 10:33:45 9/10
(50/112)
Nagyon finnyás vagyok. pláne ha amerikai filmet kell megnéznem, mert baromi ritkán csinálnak mostanában valami jót.
De ez a film lenyûgözött, sokkolt és nagy hatást gyakorolt rám. Realisztikus, emberi...és komoly alkotás. nem csodálkoznék ha díjesõvel halmoznák el idén! Végig lüktetõen feszült, gyomorfogatóan izgalmas, valódi filmélmény volt! Csak ajánlani tudom mindenkinek, akinek nem a szállító 4 az etalon:-)
shoc 2016 jan. 03. - 15:21:37
(49/112)
Nagyon jo tartalmilag... király a sztori.
Van benne par jo jelenet.
Benicio Del Toro megérdemelne egy díjat.

De mint film nem tetszett, untam.
Hohenstaufen 2016 jan. 03. - 10:42:54
(48/112)
El kell dönteni, hogy éppen milyen lelkiállapotban mit akarunk, elvégre az ember nem egy lasvegas-i automata, amelyen ha megnyomom az egyes gombot, pénzt szar kifelé, ha a kettest, akkor cirkuszi bohócként mindenhez tapsikol. Én már rég utálom az amerikai akciófilmeket, egyáltalán bármilyen akciófilmet, de rájöttem, hogy a rendezõnek pontosan az volt a célja, hogy tükröt tartson a mai gátlástalan világ elé, amelyben a terrorizmus, kegyetlenség és erõszak egyetlen masszív, sötét áradatként fenyegeti a maga alá gyûrt világot, amelyben már rég összemosódott a valamikor egymástól még élesen elkülönülõ állami és magánterrorizmus. Az állam, mint olyan, már réges-rég az õt foglyul ejtõ politikai és gazdasági elitek (sokszor még csak nem is hazai elitek) zsákmányterepe. Minden eszköz, kellék, parlamentestül, szervezetestül, apparátusostul ennek a nagy szemfényvesztõ átverésnek csupán kelléke, maszkja.
Én ezt a filmet kizárólag Blunt miatt néztem meg. Tetszik ez a nõ, van kisugárzása. A puszta nyers erõszak hatezerféle látványától már hányingerem van, a Hófehérkét megmentõ szõke herceg-féle hõsi sztorikból pedig már elég régen kinõttem. A bugyuta, ám hatékony amerikai klisé, fõszerepben a Gonoszt legyõzõ Jó szerepével, aki persze egyben Szuperember is - szintén jó régóta nem hat rám. Ezt a témát százezerszer lerágták az Eladható Filmtémák Mócsingjáról. Ez a film Blunt játékán, szép kis formás testén, kerek seggén, feszes kis mellén, szép barna szemén, és csókolni meg fagyizni való száján kívül pusztán azért volt érdekes számomra, mert dokumentálta a világot maga alá gyûrõ, bûnözõvé, világhódítóvá, agresszorrá és nácivá vált valódi amerikai állam létének lényegét: aki beleköp az õ levesébe, azzal kíméletlenül leszámolnak. Ez a lényeg. Ezt eddig is tudtuk. Az emberi gonoszság, brutalitás látványa nekem sosem okozott örömöt, ezért utálom az akciófilmeket, ezért tartom betegesnek a horror- és zombifilmeket is. És ebben a nagy-nagy mocsokban jó volt nézni egy gusztusos nõt, aki a puszta létével és kisugárzásával még belelopott egy kis melegséget a kiégetett, marhára civilizált, agyonkommunikált- és manipulált ember szívébe, emlékeztetve arra, milyen jó is volt az egykori bensõséges, jóval egyszerûbb, szegényesebb, kevésbé sminkelt, de emberibb világ, amely mára teljesen elveszett, mert a szabadság és demokrácia egykori bajnoka úgy döntött, hogy lepaktál a Sátánnal és õ lesz a világ elsõ hatalma. Az arabok tudnak valamit, nem fogják hagyni, ellent fognak állni.
9/10
r0t0 2016 jan. 02. - 20:33:30 9/10
(47/112)
Aki egy agynélküli, robbantgatós, hullagyártós akciófilmet vár, az csalódni fog. Talán ezért kapott ennyi negatív értékelést ez a film. Itt kérem szépen fel kell venni a film -néha- lassú sodrását és gondolkozni se árt közben. Ez biztosan túl sok már a legtöbb embernek. =)
6/10
mmili 2016 jan. 02. - 03:03:59 6/10
(46/112)
Többet vártam a filmtõl, fõleg azok után, hogy annyira hypolták a médiákban. Az elsõ akciójelent után azt gondoltam pörgõs kis mozi lesz, de nagyon belassult, és néha vontatott lett. Közepes akciókrimi, aminek középpontjában nem is Blunt kisasszony áll.
5/10
m3246 2016 jan. 01. - 22:54:02 5/10
(45/112)
Van sok film ami vontatott és unalmas, de a cselekmény és a színészek elviszik a filmet. Na ez a film vontatott és unalmas és sem a cselekmény, sem a színészek (pedig az összes színészt kifejezetten kedvelem a filmbõl) nem segítenek rajta. Vannak benne jó jelenetek és egy két érdekesebb rész, de a két órából simán másfél óra csapnivaló... azért a fél óráért meg nem nagyon éri meg végignézni egy filmet... egyszer azért meg lehet nézni, ha épp van hozzá kedved 5/10
7/10
Attaca 2016 jan. 01. - 20:27:16 7/10
(44/112)
***SPOILER****
Az, hogy ugyanolyanok lennének mind a két oldalon, azért azzal vitatkoznék. Mármint a film alapján azért pont az jön le inkább szerintem, hogy azért különbség van a "jó", meg a "rossz" oldal között. Pl. amikor Josh Brolin arról beszél, hogy a népesség 20 százaléka mindenképp drogozik, ezen nem tudnak változtatni, ezt nyilván látja a rendõrség (FBI, CIA) is, de azért az ezeket kiszolgálók között óriási különbségek lehetnek. A "jó" fiúk nem a pénzért gyilkolnak, legalábbis a film alapján, motivációjuk, hogy a változtathatatlan körülmények között (ti. hogy az emberek mindenképp drogoznak) egyfajta rendet alakítsanak ki. Igen ebben, egy olyan drogbáró a partner aki együttmûködik. A "rossz" fiúk meg a pénzért gyilkolnak, tehát nem ugyanolyanok. A film arra nem ad választ, hogy az amerikai hatóságokkal együttmûködõ drogbáró miben más, talán azt a látszatot kelti a film, hogy õ "jobb" ember, nem lógat fel minden nap családokat, de pontos válasz erre nincs, csak, hogy jobb, mint a jelenlegi.

Amiben hasonlít a két oldal az a törvénytelenség, mármint mind a két fél átlépi a törvényes kereteket, de ez csak annak meglepõ, aki még hisz a tündér mesékben, mint Emily Blunt. Az õ karaktere nem tud ezzel megbékélni, elég ritka fajta, nem véletlenül mondja neki a végén Benicio Del Toro, hogy itt farkasok vannak, ez nem neki való....
7/10
Attaca 2016 jan. 01. - 20:06:51 7/10
(43/112)
Teljesen más film, mint amit vártam. Nem nagyon olvastam utána, csak a címe, meg a szereplõk alapján választottam. Aki egy pörgõs akciómozira vágyik, és ehhez szokott annak nem fog tetszeni. Személy szerint sokszor lassúnak éreztem, de valahogy az érdeklõdést fenn tudta tartani ennek ellenére, a háttérsztori szerintem nagyon is valóságos lehet, nyilván az akciójelenetek kevésbé. Összességében nekem tetszett, mind a három sztár színésznek (Benicio Del Toro, Emily Blunt, Josh Brolin) voltak már nagyobb kvalitást megkívánó alkotásai, de szerintem ebben is jók voltak, a 7-es osztályzatot, amin jelenleg itt áll, megérdemli.
9/10
azbest 2016 jan. 01. - 05:37:59 9/10
(42/112)
Spoiler

Még mindig rácsodálkozom, hogy milyen õszintén hirdetik filmekben az amerikaiak, hogy más országok területén miket mûvelnek. Voltak már filmek és dokumentumfilmek kormányok megdöntésérõl, háborúkról. Ez pedig most hitelesnek tûnõen mutatja be, hogyan iktatnak ki egy nem együttmûködõ drogbárót, hogy helyébe léphessen olyan, akit befolyásolhatnak. Az fbi-os csaj, aki korábban mindig a szabályok szellemében járt el, most szembesül azzal, hogy ugyanolyan gyilkosok vannak mindkét oldalon. A végére rájön, hogy õ csak egy balek, aki arra kellett, hogy a törvényesség látszatához asszisztáljon, de ha nem tartja a száját õt is kicsinálják. Ezek egészen konkrétan elhangzanak a dialogusokban.
HankMoodyka 2015 dec. 30. - 17:33:47
(41/112)
Húú,

ez marha unalmas film, mondjuk egyszer meg lehet nézni.
a rendezõ egyszer-egyszer eljátszott érdekes kamera állásokkal,
mikor a repülõ árnyékát látjuk a földön..
de amúgy nulla..
és miért van benne Emily Blunt kisasszony.
Nélküle is megy a film és nem tesz hozzá, meg nem is vesz el.
Az utolsó fél órában fel sem tûnik a filmben, aztán az utolsó percre
eszébe jut a rendezõnek, hogy hoppá ki is a fõszereplõ..
Egyedül viszi a hátán a story-t Benicio Del Toro.
Ha csak õ lenne, még talán nézhetõ lenne..de már számtalan
ilyen lövöldözõs film volt, és nem mond semmi új információt.
Nem ad semmit..Csak annyit, mint összes többi bosszúállós film...
a gonosz megkapja méltó büntetését...

3/10 - tucatfilm
zegorias 2015 dec. 30. - 00:02:18
(40/112)
Ez a film dióhéjban arról szól, hogy a bûnözést bizonyos szinteken csak törvénytelenül lehet felszámolni...és erre a film áldását is adja. Realisztikus, már-már dokumentumfilm jellegû, szépen felépített, különleges rendezés.
3/10
offtopic
Trivia Showtime 2015 dec. 29. - 14:35:48 3/10
(39/112)
kicsi vagy, jani!
9/10
kissjani 2015 dec. 29. - 11:26:43 9/10 Előzmény Trivia Showtime
(38/112)
Inkább maradnál csendben te torrenthuszár!!!Ingyen leszeded és még kritizálod is,ha moziban láttad volna akkor még megérteném hogy hõbörögsz hogy nem azt kaptad a pénzedért amire vártál,de így inkább maradj csendben!Méghogy Brolin súlytalan...uramatyám.
3/10
Trivia Showtime 2015 dec. 28. - 16:41:11 3/10
(37/112)
Na igen, az, hogy akcióthriller, valóban barokkos túlzás. Ettõl persze még lehetne jó a film.
De nem az...
Nagyon nem...
Emily Blunt nem csak ugyanabban a polóban, de ugyanazzal az egyféle arckifejezéssel kínlódja végig a mozit. Benicio Del Toro sejtelmesen érdektelen, Josh Brolin totálisan súlytalan, Daniel Kaluuya pedig egyszerûen csak tenyérbemászó.
Persze van, akit egy ilyen több sebbõl vérzõ történet leköt. Ennek ellenére is rossz a film.
7/10
NADALFAN 2015 dec. 28. - 14:13:45 7/10
(36/112)
Volt hibája a filmnek , de azért egy nézést megér.Messze nem ZS kategória,és tényleg elgondolkodtató hogy hová fajult a világ .
nálam erõs 7-es.
9/10
Ticonderoga 2015 dec. 27. - 18:18:01 9/10
(35/112)
Amikor megnéztem az elsõ trailert errõl a filmrõl, úgy voltam vele, hogy ezt kihagyom majd, mert unalmas. Ma sikerült megnéznem délután, és örülök, hogy nem siklottam el felette. Bár lehet, hogy nem kellett volna pont ebédelnem a film elején. :) Kicsit beleéltem magam ott a dolgokba.
Valóban nem az a tipikus akciófilm, nincs 5 percenként vérengzés, és mészárlás, de ez pont így jó. Sajnos a film nagy része tényleg valós képet mutat a mai világról, ahol a drog és a pénz az úr. Érdemes megnézni, én 9-et adtam rá.
9/10
Hellas 1903 2015 dec. 27. - 16:26:58 9/10
(34/112)
Ez egy kibaszott jó film és nagyon is életszerû , egyedül a fõszereplõ nõ idegesitett ,csak miatta 9 -es , különben ok Del Toro hatalmas a filmben !
franszoá81 2015 dec. 27. - 10:58:56
(33/112)
komolytalan és totálisan életszerûtlen az egész film. az hogy unalmas, és nincs dugig akcióval még akár jót is jelenthetne de itt ez a helyzet nem áll fenn.

SPOILER

volt pl. az a jelenet, amikor az alagútban akcióznak, na az totál felesleges volt. a csávóról tudták hol lakik, simán elõvehették volna ott is, meg követhették volna 1000x egyszerûbb módon is.
a film egyetlen jó jelenete amikor a mexikói fickót viszik át usába és beragadnak a határnál. az a pár perc brutálisan feszült és kegyetlenül jó. a többi ócska limonádé, semmi több.