10/10
sarkadi 2018 szept. 14. - 23:34:50 10/10
(92/112)
Maga nem farkas. És ez itt már a farkasok földje...
8/10
Dolphus Lundgrennus 2018 szept. 14. - 23:31:25 8/10 Előzmény tamas patkos
(91/112)
te már akkor is nyafognál, ha csúnyán rád nézne egy mexicano...
8/10
Crysis01 2018 júl. 09. - 18:47:11 8/10
(90/112)
Szuper film,jó a zene,de 1 valamit nem értek. Miért nem helikopterrel vitték ?
7/10
sexykex 2018 júl. 03. - 11:03:51 7/10
(89/112)
A CIA sokaknak és sok mindenhez nyújt támogatást. Elképzelhető, hogy a célok egy része tisztességes, de a végrehajtás, a célhoz vezető út nem csak rögös, hanem törvénytelen is. A filmben egy drogbáró, vagy drogkartell bérgyilkosának – ki tudja? – bosszúhadjáratát támogatják egy abszurd célkitűzés alapján.
Apropó drog. A növényi alapú drogokat nyugodtan szabadlistára tehetné az állam – az alkoholhoz és dohányárukhoz hasonlóan – és rögtön nagyobb eséllyel küzdhetne a szintetikusak ellen.
A film alapvetően nem szokványos és nem rossz. Kicsit durva, mint az élet (és nem csak) Mexikóban.
6/10
szookedorina 2018 ápr. 22. - 10:47:58 6/10 Előzmény tesz-vesz
(88/112)
spoiler
Ja....Idióta. Ennél még a Paris Hilton is jobban alakít (poén). Minden ilyen és hasonló esetet mikor a törvény alkalmatlan a megoldásra, az igazságot bűnöző formációban lehet érvényesíteni. Ebben az USA komolyan kiváló. Azért az ilyesfajta tehetetlenség felháborító. Mert egyszer- 2szer talán feldolgozható, de ha valaki a jövőben gondolkodik, ez nagyon kevés. Valószínű, hogy a "nyavajgós"nő nem a rövidlátók sorát gazdagította.
A feldolgozás segítségére részleges, de állandó pszichés agykontroll alkalmazható. pl ; "Gondold azt, hogy elhagyott, elutazott végleg." beszámolók (amerikai statisztika) ; mondjuk akinek van 10 milliárdja annak van ideje a gödörből kimászni, nagyobb az esély a normalizálódásra., mint annak akinek muszáj a megélhetése(sük) végett minden egyes nap munkába mennie.
5/10
tamas patkos 2018 febr. 26. - 23:27:36 5/10
(87/112)
Nem lenne ez rossz film, ha kivágnák a nyavalygó/rinyáló csaj teljes karakterét (másrészt a film hosszának is jót tenne). Benicio hatalmasat játszik.
Maklari Gabor 2017 nov. 01. - 23:40:04
(86/112)
2016 ban 21000 eletet kovetelt Mexikoban a droghaboru. Ugy gondolom megfelelo betekintest ad a film milyen is a jelen szituacio, rendori szemszogbol biztosan. Sallangmentes. 9 pont.
9/10
tesz-vesz 2017 szept. 17. - 16:19:11 9/10 Előzmény mimma
(85/112)
a film nekem is tetszett, de a csaj akkor is idegesítõ és felesleges kiakadású néha, pl amikor

SPOILER - RONTÓC

jönnek át a határon, és fegyverrel szállnak ki a kocsiból a kartelesek, én már alapból lõttem volna le õket, õk meg még fel is szólítják hogy dobják el a fegyvert, azt mondjuk tényleg nem kellett volna a filmbe hogy még fel is emeli a fegyveres kezét a mexikói, 2. felszólítás után már agyon kellett volna lõni realistán. szóval a csaj még ezen is kiakad, mit kellett volna tenni szerinte? idióta csaj.
4/10
agathasirmio 2017 szept. 16. - 16:15:24 4/10
(84/112)
Közepes film arról, hogy minden milyen sz#r. És persze tényleg, realisztikus meg minden... de mond bármi mást a film? Ugyanezt elmondta már nekünk a Nem Vénnek Való Vidék is tíz évvel ezelõtt és már az sem bizonyult elégnek, pedig ott is - ahogy most is - ki lett tömve a film pár ismert színésszel. És még jól is játszanak, szerintem mind a két filmben hibátlanul nyomták le azt a forgatókönyvet, ami viszont nem igazán szerette õket. Emily Blunt remek színész, de itt csak azt kapta, hogy olyan ijedten nézelõdjön az egész film alatt, mint egy kislány és néha ostoba kitörései vagy \"jusztis megtudok mindent\" morcijai legyenek. Sõt, ezt még ki is mondják a filmben.

Villeneuve hét éve lenyûgözött az Incendies (Felperzselt Föld) címû filmjével, amit persze nem ismer senki, mert az egy kanadai film. Ez viszont egy nagy költségvetésû gyenge filmek sikerült, mert a forgatókönyv nem igazán szól semmirõl. A depresszió nem elég. Nem elég ismételni az Elrángatunk egy ismeretlen küldetésre - nyers erõszak - szenvedésszünet hármast két órán át, márpedig itt nem történik más.
9/10
Owl 2017 júl. 16. - 12:58:06 9/10
(83/112)
Ilyen kéne legyen minden akciófilm. Nincsenek szuperhõsök, nincs vígjátékos körítés, jópofizás. Ez egy életszagú film lett, a karakterek olyanok amilyenek: dörzsölt, a kollégákat mozgató és felhasználó CIA ügynök; bérgyilkos, akit bosszú hajt célja felé; majdnem kezdõ FBI ügynök, akinek még a fejében visszhangzik, amit a kiképzésen tanult. Mindent behálóz a korrupció. Az erõszak nyomasztó háttere magába szippantja a filmet, mindez emlékezetes zenével kombinálva. SPOILER Egyedül a gipszkartonba rejtett hullákat hagyhatták volna ki, az sajnos teljesen irreális volt, alább le is írta valaki, hogy miért. Összességében egy többször nézhetõ jó filmet kaptunk.
proklima@freemail.hu 2017 jún. 18. - 10:16:33
(82/112)
Szerintem jó film. 9/10. Akinek nem tetszik, ne nézze.
6/10
idõjós1010 2017 jún. 18. - 00:09:47 6/10 Előzmény King Diamond
(81/112)
Az elsõ negyven perccel szerintem sem volt probléma, csak az összes többivel :-D
6/10
offtopic
idõjós1010 2017 jún. 18. - 00:04:10 6/10 Előzmény Belmont
(80/112)
Nekem nagyon tetszett a Leon, és meg is van itthon VHS-en, eredeti, boltban vásárolt darab, de ebben a filmben, ez a nõ, szerintem is csak végigpicsogta az egészet.
6/10
idõjós1010 2017 jún. 17. - 23:51:58 6/10
(79/112)
Lassú, és óriási felvezetésekkel történik mindig benne valami hatalmas semmi :-D . Tetszeni am, még csak-csak tetszett. Késõ estére jó volt ez, egynek, de napközben szerintem kikapcsoltam volna a pi.cs.ába. Egyik jelenet követte a másikat, a kettõ közt meg nem volt átmenet. SPOILER Csinálunk valami nagy balhét (mondták a nagymenõk), aztán hazakergetjük Amcsiból, Mexikóba \'A\'-t, \'B\'-hez, hogy megtudjuk, hol rejtõzik. ...és akkor ez így elvileg meg is történt, csak én valahogy lemaradtam róla :-D
7/10
nick név 2017 márc. 20. - 22:27:23 7/10
(78/112)
Egész jó film lett végül, bár a fõszereplõ nõtõl néha agybajt kaptam.
Értem én, hogy kell a feszültség és a változatosság egy filmben, de hogy Kate mennyire érthetetlenül állt hozzá sokszor a történésekhez, az valami hihetetlen.
A téma remek, hiszen az isis-i mélységeket elérõ mexikói drogkartellek világáról túl keveset beszél a média, akár filmek, akár a hírek tekintetében, ez a tény Európába valahogy nem jut el, vagy csak nehezen. ez a film azon túl, hogy tényleg egész jó volt, fontos is volt egyeben. (egy kis spojler)
Kate Macer, a sebezhetõ, mégis rendkívül tökös nõ... Azt természetesen megértem, hogy a módszerekkel kapcsolatban néhol kétségei lehetnek, de a cél elérése tekintetében egyszerûen fel nem tudom fogni, hogy miféle harcias igazságot hangoztatott. Egyszerûen nem értem. Nem olyan emberek ellen harcoltak, akik vagy bûnösök, vagy nem és nem is csak egy biciklit loptak el. Az a világ, ami Mexikó bizonyos területein uralkodik mélyen embertelen, felfoghatatlanul kegyetlen és zord. És ez terjed abban a régióban. Én nem azt állítom, hogy a filmben szereplõ események maradéktalanul megfeleltek a fennálló USA-féle jogszabályoknak, de olyan erkölcsi szint egyszer sem lett átlépve, ami a helyzetet tekintve indokolatlan és elfogadhatatlan lenne. Kate mégis úgy állt a CIA-s kollégáihoz, mintha kb atomot akarnának Mexikóban robbantani.
Egész pontosan mi kivetnivalója is volt Kate-nek a legutolsó akcióval kapcsolatban? Kicsit hiteltelen számomra ez a karakter. Egyébként el tudom képzelni, hogy vannak ilyen emberek, az aktivisták, akiknek az emberi jog akkor is mindenek felett álló, ha ezzel más emberek az élethez való joga is súlyosan sérül. Számukra nem igazán létezik konkrét összefüggés e tekintetben. De az ilyen beállítottságú emberek nem lesznek \"rendõrök\", Kate pedig az volt. Van egy erõs disszonancia a munkája/hivatása és a karaktere között.
Persze, a kolumbiai kartellnek segítettek bizonyos értelemben az akcióval, csak azt érdemes látni, hogy így tudták valamennyire megroppantani a mexikói ámokfutást, ami talán egy még relevánsabb kérdés.
Lehet azt mondani, hogy a kolumbiai drogkartellt bármennyire is segíteni bûn, csak akkor ezzel párhuzamosan felmerül az a kérdés is, hogy a mexikói helyzet ellen nem tenni érdemben, azt fel nem számolni mekkora bûn vajon...

Egyébként egy jó film, remek témával. 7/10
Cisco 2017 febr. 05. - 23:15:06
(77/112)
Ritka jó, végig izgalmas, nagyon életszerû film volt a mexikói-amerikai határvidéken évtizedek óta folyó bandaháborúkról, mindennapos mészárlásokról idõnként hozzánk is elérõ hírek alapján.
Nálam a legizgalmasabb rész a konvoj vonulása volt az életveszélyes hírû Juárezen keresztül: nem tudni mikor, honnan, milyen és mekkora erejû támadás érheti õket. Aztán a dugóban kiszúrt, két kocsiban lapuló agyontetovált, ránézésre is többszörös életfogytiglanra érdemes szardarab és társainak profi elintézése, szitává lövése.

Annyira lekötött, hogy még a lapom aktuális fordulóinak szerkesztését is abbahagytam, szóval nagyon jó film!
Egy 8/10-es.
mimma 2017 febr. 05. - 10:21:28
(76/112)
+1: akinek ez lassú film, az ne nézze meg a Nem vénnek való vidéket
mimma 2017 febr. 05. - 10:10:26
(75/112)
- a film jó
- ha valakinek furcsa, hogy Kate/Emily lelke még tiszta és az igazságérzete még fejlett, az nézzen magába, mert odabent gond lehet
- a zene és a zene-nélküliség szenzációs, Del Toro szintén :)
6/10
fantyoyo 2017 jan. 17. - 20:30:18 6/10
(74/112)
újra megnézve, az elsõ véleményemen nagyban változtatnék, ez egy kifejezetten izgi és jó film.
Petya_80 2016 nov. 13. - 16:51:52
(73/112)
hol vannak a régi kommentek az egyes filmekhez, pl. ehhez is?